Straipsniai
Vakar

„Dauguma partijų beria rinkėjams visokiausio pobūdžio pažadus, bet nesiteikia išsamiai paaiškinti, kokių priemonių reikės jiems įgyvendinti, kiek tai kainuos, iš kur bus paimtos lėšos ir per kokį laikotarpį numatoma šiuos pažadus paversti realybe“, – sako politologas dr. Ainius Lašas.


2016-09-23

Europos socialinio tyrimo duomenys rodo, kad daugiau nei 90 proc. Lietuvos jaunuolių (14–20 metų) visiškai nesidomi politika. Pagal šį rodiklį esame kone paskutiniai Europoje. „Jaunimas paprastai seka savo socialinės aplinkos pavyzdžiu“, – teigia Eglė Vaidelytė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Viešojo valdymo studijų krypties vadovė. Pasak jos, tiek Lietuvoje, tiek kitose Rytų Europos šalyse, dėl susiklosčiusių istorinių ir politinių aplinkybių, pilietinė ir politinė kultūra yra labai silpna.

2016-09-22

Rugsėjo 14 d. Tautinių mažumų departamente susirinkusi Akademinė taryba prie Tautinių mažumų departamento išrinko šiemet įsteigtos Premijos už geriausią baigiamąjį mokslo darbą tautinių mažumų tematika laimėtojus.

2016-09-21

Jauna pradinių klasių mokytoja Ingrida Mereckaitė Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje šiais metais rugsėjo 1 d. naujų mokslo metų pradžios proga sveikino po vasaros grįžusius antrokus. Šie mokslo metai mokykloje antri ne tik jiems, bet ir pačiai mokytojai. Dar studijuodama Lietuvos edukologijos univesitete (LEU) ji pasižymėjo puikiais rezultatais: praktikos metu studentės vedama pamoka buvo įvertinta lyg ilgametę patirtį turinčio pedagogo, o per pirmus metus mokykloje ji spėjo įgyvendinti daugybę naujovių.

2016-09-20

Kaune startuoja į pojūčių taikymo praktiką orientuotas projektas. Dėmesį pojūčių svarbai žmogaus fiziniam, emociniam, protiniam ir dvasiniam tobulėjimui skiria Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Kauno Prano Daunio ugdymo centras, kuriame nuo 2015 m. ugdomi ne tik aklieji ir silpnaregiai, bet ir autizmo spektro sutrikimus turintys vaikai. Universitetas kartu su centro bendruomenės nariais suvienija jėgas identifikuoti poreikius ir galimybes, o vėliau ieškoti būdų įgyvendinti dar vieną projektą – įrengti pojūčių kambarį, kuriame suaugusieji galėtų mokytis, ilsėtis bei realizuoti naujus sumanymus.

2016-09-19

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) prancūzų filologijos trečiakursė Eglė Lukoševičiūtė sužibėjo televizijos šou „X faktorius“. Niekada muzikos mokyklos nelankiusi ir net natų nepažįstanti mergina tiesiog užbūrė televizijos laidos komisiją ir žiūrovus.

2016-09-16

Saugesnė medicinos prietaisų gamyba ir aukštesnės kokybės produktų užtikrinimas – tokį pokytį medicinos pramonėje užtikrina Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studento Tomo Aksenavičiaus baigiamasis bakalauro studijų darbas. Tai – suprojektuotas ir surinktas masinės gamybos elementų surinkimo pusautomatis, kurį greitu metu gamyboje pritaikys Europoje pirmaujanti medicininių kvėpavimo sistemų gamintoja.

2016-09-15

„Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas“, „Practica Capital“ ir „Startup.lt“ pasirašė partnerystės sutartis, kuriomis susitarta bendradarbiauti realizuojant bendrus verslo, mokslo ir socialinius projektus.

2016-09-14

Studentų rotacijos klausimas ateinantį pavasarį – jau aiškus. Lietuvos universitetų rektorių konfederacijos (LURK) nariai susitarė ir detalizavo, kaip bus taikomi naujojo rotacijos įstatymo nuostatos.

2016-09-12

„Yra daug skirtingų būdų pažinti mokslą iš arčiau. Vienas iš jų – nukeliauti į patį erdvėlaivį. Šiandien taip ir atsitiko, – į KTU „Santakos“ slėnyje vykusį mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė“ susirinkusius moksleivius ir studentus kreipėsi KTU mokslo prorektorė Asta Pundzienė. – Jūs esate mokslo erdvėlaivyje – Universitete.“ Jos teigimu, pagrindinė mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ misija yra priartinti „erdvėlaivį“ – mokslą – prie „Žemės“ – jaunimo.

2016-09-09

Rugsėjo 9 d. Lietuvoje #SWITCH! renginio metu pasiektas didžiausios programavimo pamokos Gineso pasaulio rekordas. Rekordo siekė 712 7-13 metų mokinių iš visos Lietuvos. Programavimo pamoką vedė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto profesorė Valentina Dagienė, jos esami bei buvę doktorantai.