Straipsniai
Vakar

Atvėsę orai ir vis labiau persekiojančios peršalimo ligos daugelį verčia griebtis vaistų. Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Petras Rimantas Venskutonis siūlo be piliulių nepamiršti ir liaudies medicinos, o būtent gerosiomis savybėmis pagarsėjusio česnako.


2016-10-21

Kylant mokytojų amžiaus vidurkiui neretai pasigirsta nuogąstavimų, kas mokys mūsų vaikus? Tikrai ne visos Lietuvos mokyklos gali pasigirti turinčios būrį jaunų pedagogų, suprantančių šiuolaikinį mokinį, gebančių bendrauti jų kalba, norinčių dalytis žiniomis. Šiandien Lietuvos mokytojų amžiaus vidurkis – 48 metai. Pedagogų iki 29 metų yra kiek daugiau nei 3 procentai. Apie tai, kaip pritraukti motyvuotus jaunus žmones dirbti į mokyklas ir kas motyvuoja dirbti mokytoju, kalbėjomės su šešerius metus sėkmingai geografijos mokytoju dirbančiu Robertu Šalna.

2016-10-20

Šiuo metu Frankfurte vyksta žymiausia ir viena didžiausių pasaulyje knygų mugių, kurioje dalyvauja daugiau nei 7 tūkst. dalyvių iš 100 pasaulio šalių ir teikiami svarbiausi leidėjų apdovanojimai, tariamasi dėl knygų vertimo į užsienio kalbas. Lietuvos atstovai šiais metais daug dėmesio sulaukė už itin palankiai įvertintą istorijos vadovėlį – leidyklos „Šviesa“ išleistas naujos kartos serijos „Atrask“ istorijos vadovėlio komplektas 6 klasei pelnė prestižinį sidabrinį Geriausių Europos mokymo(si) priemonių apdovanojimą (BELMA).

2016-10-19

Spalį, kovos su krūties vėžiu mėnesį, apie šios ligos prevencijos svarbą bendram pokalbiui pakvietė Nacionalinė krūties ligų asociacija, Nacionalinio vėžio instituto medikai, "Spinter tyrimai" ir jauna moteris, kurios šeimoje krūties vėžys pasiglemžė vieną brangiausių žmonių – mamą.

2016-10-17

„Vienkartinis puodelis sudarytas iš 95 proc. popieriaus, 5 proc. polietileno sluoksnio (dengto iš vidaus). Būtent polietileno sluoksnis ir yra kliūtis perdirbimui, nes apsunkina popierinio puodelio išplaušinimą“, – teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkos inžinerijos instituto (APINI) doktorantė Valdonė Daugėlaitė, šia tema apsigynusi magistro darbą.

2016-10-14

Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (KTU MIDF) docentas Kęstutis Buinevičius buvo pagerbtas Ukrainos statybos akademijos ir paskirtas jos užsienio nariu. Universiteto tyrėjui tai liudijantys pažymėjimas ir diplomas spalio 12 d. iškilmingai įteikti Vilniuje.

2016-10-13

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą.

2016-10-12

Kauno technologijos universitete (KTU) Europos studijų bakalaurą įgijęs Ovidijus Krivas jau 12 kartų buvo išvykęs semtis tarptautinės patirties. Iš Druskininkų kilęs absolventas šiuo metu yra dar vienoje naujoje stotelėje Kinijoje, kur Pekino technologijos institute praleis dvejus metus.

2016-10-11

Spalio 20 d., ketvirtadienį, pirmą kartą Lietuvoje bus surengta Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai?“, kurios metu šalyje vyks vokiečių kalbai ir kultūrai skirti renginiai. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) jungiasi prie visos šalies švietimo įstaigų ir pristato programą, skirtą moksleiviams, studentams ir visuomenei.

2016-10-10

Išskirtinė Kauno tarpukario architektūra sulaukia vis daugiau dėmesio ir susidomėjimo visame pasaulyje. Simboliška, kad būtent laikinojoje sostinėje įsikūrusiame Kauno technologijos universitete (KTU) pradėjo veikti unikali dizaino biblioteka „DesignLibrary Kaunas“.

2016-10-07

Spalio 6 dieną Kaune Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) iškilmingai atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcinį mokslo ir studijų centrą (V. Putvinskio g. 23), kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. Iškart po atidarymo naujajame VDU pastate įvyko ir pirmasis renginys – mokslo ir inovacijų forumas „SOCIAL CODE“, kuriame dalyvavo verslo, politikos ir mokslo lyderiai iš Lietuvos ir pasaulio.