Lietuvių kalbos PUPP.
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-05-16 16:23:23 | Nuoroda

Na pagaliau baigėsi tas pragaras. Žiauriai bijojau šito patikrinimo. Na sunkiausia buvo užduotis su kableliais, žiauriai ten suktai patiekta buvo. O rašiau tai laišką. Nusprendžiau nevargti ir pasirinkau lengviausią temą. prirašiau žodžių daugiau nei reikėjo. O dėl teksto suvokimo, tai ir aš pažymėjau, kad abu tekstai yra drama. O ar supratot tą  pirmąją gramatikos užduotį kur reikėjo rasti išpl. dalyv. salygos... ir pakeisti jį reikejo. Neiveikiau tos užduoties. 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 16:24:15 | Nuoroda

 O del išsilavinimo parašiau, kad taip svarbus, nes 1) nors jau ir dirba, bet vistiek jis mokosi ( buvo tekste) , o 2) kažkaip pagal pradžią parašiau, bet  nepamenu, kažkas rūpinasi ne savo išsilavinimu, bet to kito, kad pergyvena kaip jam su ta aviacija bus. 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 16:26:03 | Nuoroda
Žemyna rašė:

Na pagaliau baigėsi tas pragaras. Žiauriai bijojau šito patikrinimo. Na sunkiausia buvo užduotis su kableliais, žiauriai ten suktai patiekta buvo. O rašiau tai laišką. Nusprendžiau nevargti ir pasirinkau lengviausią temą. prirašiau žodžių daugiau nei reikėjo. O dėl teksto suvokimo, tai ir aš pažymėjau, kad abu tekstai yra drama. O ar supratot tą  pirmąją gramatikos užduotį kur reikėjo rasti išpl. dalyv. salygos... ir pakeisti jį reikejo. Neiveikiau tos užduoties. 

 Aš taip pat ten kažką su ta pirma užduotim suvėliau, net nesigilinau š ją, nes perskaičiau ir nesupratau. Aš taip pat laišką rašiau ir žodžių gavos vir 500šimtų, bet užbraukiau ribą 250 ir nerašiau kiek žodžių. :)

 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 16:36:04 | Nuoroda

Manau, kad pagalba tikrai nesieja abieju tekstu, nes antram tekste tas banko sekretorius minetos pagalbos tam zmogui nesuteike, nes jis prase pinigu ginklas, o jis ji graziai "pasiunte lauk ". :)

Beje jeigu parasei apie 500 zodziu tai turetu tau uz tai atimt daug balu, nes aiskiai parasyta "parasykite 250-350 zodziu..." Kad parasei daugiau reiskia, kad nemoki delioti minciu, neatrenki kas yra svarbu, o kas ne ir gaunas blogai sumodeliotas kurinys. Aiksu savoje mokykloje matyt i tai nekreips demesio, bet kas liecia 12-os klases VBE tai uztai turetu jau minusuot tikrai, aisku ten ta riba jau nebus 250-350. ;D

Žinutė parašyta: 2011-05-16 16:36:06 | Nuoroda

Manau, kad pagalba tikrai nesieja abieju tekstu, nes antram tekste tas banko sekretorius minetos pagalbos tam zmogui nesuteike, nes jis prase pinigu ginklas, o jis ji graziai "pasiunte lauk ". :)

Beje jeigu parasei apie 500 zodziu tai turetu tau uz tai atimt daug balu, nes aiskiai parasyta "parasykite 250-350 zodziu..." Kad parasei daugiau reiskia, kad nemoki delioti minciu, neatrenki kas yra svarbu, o kas ne ir gaunas blogai sumodeliotas kurinys. Aiksu savoje mokykloje matyt i tai nekreips demesio, bet kas liecia 12-os klases VBE tai uztai turetu jau minusuot tikrai, aisku ten ta riba jau nebus 250-350. ;D

Žinutė parašyta: 2011-05-16 16:48:42 | Nuoroda

 Na teksto suvokimas, visiems gali būti skirtingai suprantamas, nežinau gali būt, kad suklydau, gali būti, kad ne, o dėl rašinio pati žinau, kad per daug išsiplėčiau, bet tikiuosi viskas bus gerai. 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 16:54:51 | Nuoroda

 Dėl žodžių skaičiaus, tai pakankamai slidus reikalas. Pvz. šiųmetės lietuvių kalbos olimpiados respublikiniame ture, užduočių rengėjos buvo baisiai nustebintos to, kad negalima viršyt žodžių skaičiaus (į mus buvo pažvelgta kaip į idiotus). Daugeliu atveju, manau šiuo irgi, į 350 žodžių bus pažvelgta kaip į atsvaros tašką.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 16:59:58 | Nuoroda

Reikia elgtis taip kaip uzduociu rengejai praso. Jeigu praso 250-350 zodziu, reiksia tiek reikia jiems ir pateikt, juk jeigu uzsakovas praso pagamint kede tai negaminsim stalo :) . O kas liecia teksto suvokima tai del to kiekvieno skirtingo suvokimo ir nebebus jo 12-os klases VBE :) 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:02:13 | Nuoroda

 Va būtent tai, mielas Rolandai, aš ir turiu galvoje. Kuriamos užduotys, tačiau sąmoningai nesilaikoma to, ko prašoma.  Absurdiška, tiesa? Savu kailiu patyriau. 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:03:40 | Nuoroda

Sveiki,

gal kas žinote, ar labai blogai jei naudojiesi korektoriumi (trinikliu) per rašinį?

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:03:41 | Nuoroda

Na ką, lietuvių k. patikra baigta! Kas apie laiką, ko nesitikėjau spėjau visur, netgi maniau, kad nespėsiu II dalies per 1h padaryti, bet spėjau ir dar laiko nemažai liko. Rašiau rašinį, parašiau virš 250, tai prpblemų jokių nesudarys. Kas apie II dalį, pirmo teksto suvokimo nesupratau, kad draminis kūrinys parašiau, kad tik I tekstas, nes antras straipsnis kažkoks. Pvz.:  romane irgi yra diologai, bet jis yra epikos žanras. Kazs apie skyrybą tai nežinau, man pasirodė gana lengvas, liesiog jautėsi, kur reikia kablelių, man ji pasirodė tikrai lengva, vat kur galėjau padaryti klaidų, tai kalbos kultūroj.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:05:05 | Nuoroda

 Antras tekstas man priminė meuarus ar bent atsiminimus, o jie kaip ir nelabai priskiriami dramai :]

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:05:10 | Nuoroda

 Pas mus niekada nebuvo negerai tai, kad parašai daugiau nei reikia. Tavo rašinys yra skaitomas iki 350 žodžių, jeigu iki jų atsakei į užduotą užduotį vadinasi- valio, jei ne tai tavo bėdos. :)

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:06:07 | Nuoroda
19940712 rašė:

Sveiki,

gal kas žinote, ar labai blogai jei naudojiesi korektoriumi (trinikliu) per rašinį?

 Na aiškiai buvo pasakyta, kad negalima, mums net kelis kartus pabrėžė. Kadangi darbą taisys tavo mokyklos mokytojai, geriausiu atveju atims kelis balus, o šiaip toks darbas netaisytinas.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:07:35 | Nuoroda
stingdytoja rašė:

 Antras tekstas man priminė meuarus ar bent atsiminimus, o jie kaip ir nelabai priskiriami dramai :]

 Va, va būtent ::)).

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:07:51 | Nuoroda

 Pora mano klasiokų naudojosi trinikliais.. Kaip čia pasakius, ne toks dalykas, kurį lengvai pro akis galėtų pralesitt. Savotiškas žaidimas su ugnim gaunas: na kaip, bus kas nors, ar ne. Geriau nerizikuot.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:16:16 | Nuoroda

 Aš tai straipsnį rašiau. Kažkaip draugystė netraukė (man geresnė draugė knyga :DD), stovykla irgi nelabai. Abiejų išbuvau beveik visą laiką. Aš tokia krapštukė, jei yra laiko - žiauriai puiku. :DD

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:20:32 | Nuoroda

Aš apie antrą temą neturėjau visiškai minčių, o apie stovyklą tingėjau fantazuot, nes nesu tokioj nė buvus.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:27:11 | Nuoroda

 Va va, dėl stovyklos ir aš pritariu :D. Bet šiaip pagalvojus, šita tema puikiai galėjo daug kam pasitarnaut kaip gelbėjimosi ratas. Sunku išmąstyt, nėrą minčių, šiaip sunkiai reiškiasi mintys- pirmyn į stovyklą! Va dėl šito, tai ministerija gražiais sugalvojo. 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:42:00 | Nuoroda

Sveiki, tai kaip ten su kalbos užduotimi su tuo šalutiniu sąlygos sakiniu? Būtent kurią sakinio vietą pabraukėte? IR kokius jungtukus panaudojot, ar išvis jų nereikėjo naudoti? Ir ten kur reikėjo sudėti kablelius, buvo junginys žodžių, pasvirusiai parašyti nemylima Lietuva, ar kaip ten, reikėjo išskirti kabutėse??

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą