Referatai, kursiniai, diplominiai
ĮVADAS Mielės yra vienas iš seniausiai žmogaus vartojamų mikroorganizmų. Pramoniniu požiūriu mielės svarbios tuo, kad sugeba skaidyti angliavandenius, susidarant etilo alkoholiui ir anglies dioksidui. Ši jų savybė taikoma duonos, vyno, alaus, raugintų pieno produktų, kulinarijos gamyboje. Šiuo metu žinoma daugiau nei 1000 mielių rūšių, bet praktikoje vartojama daug mažiau. Gamtoje mielės aptinkamos vandenyje, ore, dirvoje, randamos ant vaisių, uogų, daržovių ir kt. augalinės žaliavos, o taip pat naminiuose rauguose, ant maisto gamybos įrenginių. Mielės, patekusios iš aplinkos į tinkamą terpę, gali sukelti spontanišką fermentaciją. Kadangi mielės gerai auga žemoje temperatūroje ir rūgščioje terpėje, joms būdingas metabolitinis aktyvumas, atsparumas fiziniams ir cheminiams veiksniams, šie mikroorganizmai taip pat gali būti potencialūs maisto produktų gadintojai. Darbo tikslas: Išanalizuoti mielių rūšis ir reikšmę maisto įmonėse. Darbo uždaviniai: 1. Aptarti mielių rūšis, 2. Išsiaiškinti mielių reikšme maisto įmonėse. TURINYS TURINYS................................................................................................................................................2 ĮVADAS...................................................................................................................................................3 1. MIELĖS...............................................................................................................................................4 1.1 Mielių forma ir sandara.......................................................................................................4 1.2. Mielių dauginimasis.............................................................................................................4 2. PLAČIAUSIAI ŽINOMOS MIELIŲ RŪŠYS.................................................................................5 2.1. Alaus mieliagrybis (Saccharomyces cerevisiae)..............................................................5-7 2.2 Kepimo mielės....................................................................................................................7-8 3. MIELIŲ REIKŠMĖ MAISTO PRAMONĖJE................................................................................9 3.1 Alaus mieliagrybio reikšmė..................................................................................................9 3.2 Kepimo mielių reikšmė...................................................................................................9-10 IŠVADOS...............................................................................................................................................11 LITERATŪROS SĄRAŠAS................................................................................................................12 PRIEDAI..........................................................................................................................................13-14
Kita  Referatai   (14 psl., 305,65 kB)
"Differences between Biotechnology and Bioengineering" presentation, 11 slides.
Kita  Pristatymas   (11 psl., 491,24 kB)
Inžinerinė hidrologija ir hidraulika, kursinis darbas iš hidrologinių ir hidraulinių skaičiavimų.
Kita  Kursiniai darbai   (32 psl., 219,13 kB)
Sveika mityba
2012-05-22
Projektas apie Sveiką (Taisyklingą) mitybą
Kita  Projektai   (15 psl., 4,31 MB)
Darbo tikslas: išsiaiškinti Lietuvos bankų sistemos veiklą nuo 1940 m. iki šių dienų Darbo uždaviniai: Sužinoti Sovietų sąjungos okupacijų žalą Lietuvos bankams. Aptarti vokiečių okupacijos padarinius Lietuvos bankui. Išsiaiškinti Lietuvos bankų veiklą po Nepriklausomybės paskelbimo.
Kita  Pateiktys   (13 psl., 162,63 kB)
SKIEDINIŲ IR BETONO UŽPILDAI.Užpildų apibūdinimas, paskirtis bei savybės, skiediniai ir jų užpildai, betonas ir jo užpildai.
Kita  Referatai   (16 psl., 285,54 kB)
K. d. Nr.1 1. Apskaičiuoti linijų bei transformatorių darbo sroves 2. Parinkti srovės transformatorius ir apsaugų tipus 3. Apskaičiuoti maksimalaus ir minimalaus režimo t.j. sroves (taškuose A, B, C, D, E) 4. Apskaičiuoti apsaugų suveikimo sroves ir patikrinu jų jautrumą pagrindiniuose ir rezerviniuose ruožuose. 5. Nustatyti Q1, Q2, Q3, ir Q4 apsaugų suveikimo laikus ir sudarau selektyvumo diagramą 6. Saugomam objektui (jungtuvas: Q3 ir Q3‘) sudaryti principinę apsaugos schemą naudojant nuolatinės operatyviosios srovės šaltinį. K. d. Nr.2 1. Sudaryti parodytai elektros tiekimo sistemai ARĮ įtaiso struktūrinę schemą. 2. Sudaryti ARĮ įtaiso pilną principinę schemą panaudojant kintamos operatyviosios srovės šaltinį, parenku reles ir apskaičiuoju jų nustatymus. 3. Patikrinti variklių saviraidos galimybę ARĮ metu
Kita  Namų darbai   (12 psl., 3,63 MB)
Elektros mašinose vyksta elektros energijos ir mechaninės energijos mainai, todėl elektros mašina yra kaip elekromechaninis energijos keitiklis ( generatorius ar elektros variklis). Generatorius-mechaninę energiją paverčia elektros energija, o elektros variklis- atvirkščiai. Elektros mašinos kurios judamoji dalis sukasi vadinamos “sukamosiomis” (“rotacinėmis”). Kintamosios srovės elektros mašinos skirstomos į dvi grupes: sinchronines mašinas- jų rotorius sukasi tuo pačiu sukimosi greičiu, kaip ir statoriaus magnetinis laukas. Ir asinchronines mašinas, kurių rotorius sukasi kitokiu greičiu nei statoriaus magnetinis laukas Užduotys :  Išanalizuoti sinnchroninės elekros mašinos sandarac ir veikimo principą.  Išanalizuoti asinchroninės elektros mašinos sandarą ir veikimo principą.
Kita  Referatai   (11 psl., 113,42 kB)
Šitame kursiniame darbe suprojektuotas ekonomiškiausias metalinis sijynas. Jis susideda iš tokių pagrindinių elementų: • Gelžbetoninio pakloto; • Betoninių grindų; • Šalutinių sijų; • Pagrindinių suvirintinių sijų (kolonos bus projektuojamos vėliau); Paklotui buvo parinkta C25/30 betonas ir armatūra d = 8 mm S400. Jis montuojamas prie šalutinių sijų, kurias sudaro dvitėjiniai profiliai IPE 600A, kurios yra parinktos nagrinėjant keturis sijų variantų išsidėstymus, du paprasto sijono ir du sudėtingo. Pagrindinis atrankos kriterijus – metalo sąnaudos. Sijos yra pagamintos iš plieno S275, šalutinės sijos sujungtos su pagrindinėmis sijomis virintinėmis siūlėmis, automatinių suvirinimo būdu apsauginėse dujose naudojant G35 markės elektrodinę vielą. Virintinių siūlių fizinė kontrolė neatliekama. Pagrindinė sija prie kolonos tvirtinama virintinėmis siūlėmis automatinių suvirinimo būdu apsauginėse dujose naudojant G35 markės elektrodinę vielą.
Kita  Kursiniai darbai   (25 psl., 525,61 kB)
Neraiškių sistemų panaudojimas elektros energetikoje
Kita  Kita   (11 psl., 264,97 kB)
Gyvunu teises
2011-04-10
Pristatymas apie gyvunu teises
Kita  Pristatymas   (7 psl., 408,87 kB)
Interneto TV
2011-02-18
Jau beveik pusę amžiaus pasaulis yra pakerėtas magiškos televizijos galios. Šiandien televizija tapo viena galingiausių žiniasklaidos priemonių. Tačiau pastaraisiais metais jėgų santykis iš esmės pasikeitė – pasaulį apraizgė visur prasiskverbiantis interneto voratinklis. Todėl tradicinių žiniasklaidos priemonių ir didžiulių interneto galimybių bei naujų technologijų sintezė yra natūralus procesas, padėjęs atsirasti naujai interaktyviajai žiniasklaidos priemonei – interneto televizijai (itv).
Kita  Referatai   (13 psl., 21,53 kB)
Spalvų terapija
2010-12-12
Yra daugybė metodų, kaip palaikyti savo dvasines jėgas. Spalvų terapija buvo taikoma dar gilioje senovėje. Senovės mokslininkai pastebėjo, kad spalvų poveikis ne tik padeda išlaikyti dvasinę pusiausvyrą, bet ir padeda pasveikti susirgus įvairiomis psichinėmis ir fizinėmis ligomis.
Kita  Pateiktys   (14 psl., 521,57 kB)
LR žemės fondas
2010-06-03
ŽEMĖ – tai Žemės plutos (litosferos) dalis, apimanti sausumos plotus bei paviršinius vidaus ir teritorinius vandenis, ir apibrėžiama gamtinėmis ir ūkinėmis charakteristikomis. Vertinant žemę kaip teisinių santykių objektą, ji suprantama kaip konkreti teritorija, naudojama žmogaus ir valstybės bei savivaldybės institucijų veiklai. Ši veikla skirtinga saugomose teritorijose, žemės ūkio ir miškų ūkio produkciją išauginančiose teritorijose, plotuose, kur eksploatuojamos naudingosios iškasenos, durpynai ir vandens telkiniai, taip pat plotuose, kur žemė reikalinga ne jos gamtinėms ir ūkinėms savybėms panaudoti, o tik kaip teritorija statiniams ir įrenginiams išdėstyti.
Kita  Pagalbinė medžiaga   (14 psl., 32,28 kB)
Alkoholio pramonė
2010-04-08
Alkoholio pramonės vieta pasaulio ūkyje. Alkoholio pramonės istorija. Alkoholio pramonės plitimas Lietuvoje. Alkoholio pramonė Europoje. Kiek išgeria pasaulio jaunimas? Alkoholinių gėrimų pramonė Lietuvoje. AB “Stumbras”. Alkoholio vartojimas Lietuvoje.
Kita  Pateiktys   (24 psl., 1,16 MB)
Esminis mokslo bruožas slypi tam tikruose metoduose, kurie yra naudojami tyrinėjant pasaulį. Kitas svarbus mokslo bruožas – tai teorijų kūrimas. Mokslininkai ne tik pateikia tyrimų duomenis, bet siekia juos paaiškinti remdamiesi tam tikra teorija.
Kita  Paruoštukės   (11 psl., 347,61 kB)
Technologijos yra skirtomos į daug šakų: Šviesos technologijos; Biotechnologijos; Aplinkos technologijos; Nanotechnologija; Informacinės technologijos; Energija ir energetika; Elektronikos ir kt.
Kita  Pateiktys   (12 psl., 368,64 kB)