Šiukšlynėlis

AFRIKOS GYVŪNIJA

Darbo dalykas
Dalyko potemė
Įkėlimo data
2010-09-03
Trumpas aprašymas
Afrikinis dramblys – stambus straublys , žinduolis paplitęs Afrikoje. Tai stambiausias dabartinis sausumos žinduolis.Jis užauga iki 4 m. Aukščio ir sveria iki 7,5 t., turi didžiules ausis ir durklus kurie patinams užauga iki 3,5 m. Straublio...
Aprašymas


Afrikinis dramblys – stambus straublys , žinduolis paplitęs Afrikoje. Tai stambiausias dabartinis sausumos žinduolis.Jis užauga iki 4 m. Aukščio ir sveria iki 7,5 t., turi didžiules ausis ir durklus kurie patinams užauga iki 3,5 m. Straublio gale yra dvi prieš priešais esančios į pirštą panašios išaugos, ausys didžiulės, nugara įlenkta; abi dramblių lytis turi galingas į viršų užlenktas iltis.

Liūtas – liūtas yra žinduolis, mėsėdis, dideliais nasrais ir ilga uodega. Katinų šeimos plėšrus žinduolis. Patinai išsiskiria savo karčiais, sveria iki 250 kg, patelės žymiai mažesnės, sveria iki 136 kg. Laisvėje liūtai išgyvena iki 10-14 metų, gyvena šeimomis - keletas giminystės ryšiais susijusių patelių su vaikais, bei vienas ar daugiau patinų. Pošeimės didžiosios katės – panteros.

Strutis – strutis yra didžiausias paukštis pasaulyje. Suaugę stručiai sveria 120-160 kg. Stručiai yra draugiškį ir smalsūs.Jie kile iš karšto ir sauso klimato kraštų, tačiau budami stiprios sveikatos, prisitaikė prie mūsų klimato. Lietuvoje jie yra auginami nuo 1998 m. Stručio aukštis iki viršugalvio 270 cm. , o masė 75-100 kg. Patelės ir patinai išore labai skiriasi. Patinas juodas su baltomis sparnų ir uodegos plunksnomis, kurias demonstruoja per tuoktuves. Patelė rudai pilka. Stručio kaklas ilgas ir plikas, galva maža, o kojos labai ilgos ir stiprios, turi po 2 pirštus. Sparnai trumpi, raktikauliai išnykę. Bėgdamas gali išvystyti 50 km/h greitį. Minta įvairiais augalais ir jų sėklomis. Kietą maistą sutrina skrandyje esantys praryti akmenys. Žarnynas labai ilgas. Patinai turi įtraukiamą kopuliacijos organą.
Flamingas - Tai vieninteliai paukščiai, kurie maitinasi filtruodami vandenį. Panėrę snapus į vandenį flamingai liežuviu varo vandenį į snapą ir jį košia per plyšius snape, taip surinkdami mažus augalus ir gyvūnus. Labai dideli paukščiai, sveriantys iki 4500 g. Kaklas ir kojos ilgos. Masyvus snapas beveik stačiu kampu išlinkęs žemyn. Žandų kraštuose yra raginių plokštelių. Priekiniai pirštai sujungti plaukiojamąją plėve. Plunksnos minkštos ir gana purios. Sparnai ir uodega trumpi. Gyvena pajūryje ir vidaus sūrių vandenų pakrantėse. Peri kolonijomis. Iš dumblo statosi kūgio formos lizdus. Deda 1-2 kiaušinius. Jaunikliai viščiukiniai. Paplitę daugiausia tropinio ir subtropinio klimato juostose.
Grifas - baisūs paukščiai su erelio snapais ir liūto kūnais. Minima, kad grifai suka lizdus kaip ereliai, bet vietoje kiaušinių deda agatus. Grifai paplitę Eurazijoje bei Afrikoje. Grifams būdingi platūs sparnai, plika galva ir toks pat kaklas. Lizdas pinamas ant medžio arba kalnuose. Lizde būna ne daugiau 2 kiaušinių jie atrodo balti su raudonom dėmelėm. Maži grifai apleidžia lizdą 10-18 savaičių amžiuje. Minta dvėsena. Grifai skrenda lėtai, ištvermingai.


Baltasis raganosis – Jo ilgis 3,7 – 4 m., uodega 70 cm., masė 2,3 t. Šis raganosis po dramblio yra didžiausias sausumos gyvunas. Priekinis ragas gali siekti 1,3 m. ilgio,
Kiti darbai