VU ispanų filologija
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-11 22:01:29 | Nuoroda
Gal kas ją mokotės? Galite pateikti daugiau info? Kaip ten priėmimas vyksta, žinau kad ne kiekvienais metais. Ir ar perspektyvu, ar sunku, ar sunku įstoti? Labai ačiū.
Žinutė parašyta: 2008-06-12 21:31:33 | Nuoroda
as girdejau kad kas 3 metus ... na atsiliepimai kokius as girdejau tai labai geri.. dazniausiai poto keliu metu isvyksta mokytis i uzsieny ir siiap sake patinka
Žinutė parašyta: 2008-06-12 21:31:33 | Nuoroda
as girdejau kad kas 3 metus ... na atsiliepimai kokius as girdejau tai labai geri.. dazniausiai poto keliu metu isvyksta mokytis i uzsieny ir siiap sake patinka
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-13 00:37:22 | Nuoroda
ir aisku,kadangi galioja zpdl desnis,siais metais priemimas nevyxta?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-13 09:19:20 | Nuoroda
Na kaip, is tiesu nera tokios ispanu filologijos, yra tik lietuviu filologija ir ispanu kalba. Sitos dubliuotos specialybes tikrai labai patrauklios, studijuoti idomu, desto is tos salies atvyke destytojai, atsiranda galimybiu pastudijuoti uzsienyje. Pati studijuoju lietuviu - italu. Bet... Ispanu kalbos siemet tikrai nebus. Zinau, kad bent jau buvo planuojama rinkti lietuviu filologijos-slovenu kalbos grupe ir tik tokia, nors gaila, paprastai rinkdavo dvi su skirtingomis kalbomis...
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-13 20:44:26 | Nuoroda
nepoete, gal gali plačiau papasakoti apie lietuvių filologiją ir italų kalbą?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-15 00:50:06 | Nuoroda
O tai gal kas nors netyčia žinot, kuriais artimiausiais metais vyks priėmimas?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-15 12:17:01 | Nuoroda
tu pagalvok, ka tu veiksi toki suda pabaiges?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-15 14:02:49 | Nuoroda
Oi, kalbas mokantis žmogus niekada neprapuls: vertėjas, žurnalistas, gidas, dėstytojas... Tik pagalvokit: moki ispanų kalbą, įsidarbini reporteriu Ispanijoje ir nušvieti lietuvius apie naujienas toje šalyje - nauja patirtis, nauji įspūdžiai, nauji žmonės, kita šalis, įdomus darbas... Daug geriau, negu baigti ekonomiką ir sėdėti ankštame kabinetuke ar skaičiuoti pinigus banke. Žodžiu, žmonės, baikim ribotai mąstyti.
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-16 14:41:22 | Nuoroda
Tik jau nepradekim diskusijos, aks perspektyvu, o kas ne. Labai sveikas poziuris, Intrukcija:) Tai va, prasei apie lietuviu - italu papasakot, bet nezinau, ar ar vis domina tave, nes siemet jos tikrai nebus. Beje, kas bus kitais metais, manau, dar niekas nezino, dar nenuspresta. Siaip tai gali pasiskaityt tvarkarascius www.flf.vu.lt, pamatysi, ka mokomes. O jei kazkas konkreciai domina, klausk - papasakosiu. Siaip tai patenkinta esu. Po metu studiju jau kalbu buitiniu lygiu italiskai, nors pries tai mokejau tik ciao pasakyti:)
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-17 18:44:29 | Nuoroda
Nėra neperspektyvių specialybių - yra tik neperspektyvūs žmonės sena nuvalkiota tiesa Hmm... domina daug kas Aš apskritai apie lietuvių ir užsienio kalbos studijas sužintoti noriu. Kalba nesvarbu kol kas 1. Visų pirma, ko daugiau: lietuvių ar italų kalbos? 2. Su kokiais balais įstojai? 3. Ar sunku mokytis - na, ar daug nespecialybės dalykų? 4. Paskutinis: kaip ten su dėstytojais? Nemiegat per paskaitas? Ačiū už atsakymus
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-17 21:37:41 | Nuoroda
Nors klausimai buvo adresuoti nepoetei, galima, ir aš, kadangi jau studijuoju tą patį dalyką, pasisakysiu. O miela kolegė papildys ar išreikš savo nuomonę. 1. Savaime suprantama, kad daugiau yra lietuvių kalbos - juk tai LIETUVIŲ filologija ir užsienio (mūsų atveju - italų) kalba. Pora metų italų kalbos turėsim tik vieną paskaitą-seminarą, tiesa, tas užsiėmimas penkis-keturis kartus per savaitę. Trečiam kurse, konkrečiau šeštam semestre, bus beveik vien italų dalykai: italų literatūra, italų kultūra ir istorija, italų gramatika ir pan. Tiesa, italų literatūros turėsim tiek pat kiek ir lietuvių - tris semestrus (senoji, naujesnė ir naujausioji, na, ar kažkaip panašiai:) Dar bus gana įdomus ir naudingas dalykas - vertimo teorija ir praktika. 2. Balų reikia didelių. Nepoetė su vienais šimtukais įstojo:)) Bet šiaip užtenka ir mažesnių, o svarbiausia užsienio kalbos egzaminas (bent mūsų laiku, dabar, kai pasikeitė tvarka, ir lietuvių yra tik vienas, tai svarbiausia, ko gero jis). Beje, viskas priklauso nuo kalbos. Tokios kalbos kaip italų, ispanų yra labai populiarios, todėl ir konkursai dideli (kartu su skandinavų filologija didžiausi filologyne, o ir šiaip pagal kažkokius ten kriterijus skaitos didelis konkursas visam VU). Bet štai į lietuvių filologiją ir vokiečių kalbą (irgi buvo 2007, kartu su mumis) užteko mažesnių balų, nei reiktų į gryną lietuvių filologiją. Taigi, viskas priklauso nuo kalbos ir kitokių aplinkybių. 3. O kas yra nespecialybės dalykai? Na, tokių bendrųjų kaip filosofija, užsienio (anglų ar kt.), lotynų kalba nėra daug, vienas kitas. Be to, nemažai pasirenkamųjų, tad galima bus rinktis, kas įdomiau ar kokia psichologija, ar teisės pagrindai, ar politologijos įvadas ir pan. O visi lituanistiniai dalykai juk specialybės ir jų tikrai daug. Šiaip, man rodos, kažkur turi būt programos, t.y. surašyta, ką mokysimės per visus tuos metus. Tiesa, mokytis nelengva, nes krūvis didelis, tai juk dviguba specialybė, be to, paprastai susirenka stipri grupė, tad su virš aštuonių vidurkiu kartais tenka mokėt už mokslą. Nors vokiečiai su tokiu vidurkiu, tai stipendijas gauna 4. VU dėstytojai yra VU dėstytojai Praktiškai visi savo dalyko profesionalai, o per kai kurių paskaitas tai tik sėdžiu akis išplėtus ir geriu į save dėstytojo erudiciją Aišku, yra vienas kitas nuobodesnis, bet tai kaip visur. Bent jau aš studijų kokybe esu iš tiesų patenkinta. Ir per tuos metus supratau, jog filologija išties mano pašaukimas. O naujos užsienio kalbos jokiuose kursuose, manau, niekur gyvendamas Lietuvoj per kelerius metus geriau neišmoksi nei čia. Be to, nusimato nemažai galimybių išvykti pastudijuoti pusmečiui ar panašiai į užsienį. Tai tiek. Deja, teko girdėt gandų, kad galvojama atsisakyt tokios dvigubos specialybės (spėju, kad univierui nelabai apsimoka ją išlaikyt, nes priima tik apie 16 žmonių). Tikiuosi, kad tai tik gandai, nes, mano nuomone, tokia specialybė suteikia daugybę perspektyvų ir labai įvairiapusį, tačiau kartu ir koncentruotą humanitarinį išsilavinimą.
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-17 22:00:09 | Nuoroda
Labai ačiū už atsakymus. O tu, Proz: kokie tavo balai buvo, jei sutiksi pasidalinti?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-17 22:11:23 | Nuoroda
Mano anglų 91, lietuvių testo 99, interpretacijos 100, istorijos 100. Bet aš irgi įstojau aukštu (3-iu) numeriu, o priėmė išvis 16, tai užtenka ir mažesnių, bet nepasakysiu tiksliai kokių. O be to su metais daug kas keičias
Žinutė parašyta: 2008-10-17 18:50:35 | Nuoroda

Aš labai norėčiau kitais (2009) metais studijuoti kažką susijusio su ispanų kalba.Todėl susidomėjau lietuvių filologija ir ispanų kalba. Bet norėčiau paklaust, gal kas žino kada bus aišku ar tais metais bus tokia studijų programa?

Žinutė parašyta: 2009-02-18 18:19:38 | Nuoroda

Sveiki, gal kas žinote, ar šiais metais bus renkama ispanų filologijos VU grupė?

Žinutė parašyta: 2009-03-16 22:07:54 | Nuoroda

Mielieji ir mielosios... :)

Ispanų filologijos, kaip atskiros studijų programos, Vilniaus universitete nėra. Lietuvių filologija ir ispanų kalba - taip. Ir gana anksti tai buvo paskelbta, nepatingėkit atsiversti tam tikrų puslapių ir susižinoti viską patys. Nes žmogus, kuris nesugeba susirasti informacijos, mano galva, nėra vertas studijuoti universitete apskritai.

  • Informacinės technologijos / MBE 8
  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 81
Žinutė parašyta: 2009-05-26 11:50:17 | Nuoroda

Kodel Lietuviu Ispanu filologijoje kalbama tik apie ispanu k ?? gal i lietuviu nelabai kreipiamas demesys? o ar daug stoja zmoniu nemokedami kalbos?:(

Žinutė parašyta: 2009-05-26 11:56:30 | Nuoroda

 Mane irgi domintu ar galima ten istot "zaliam" pvz i lietuviu-ispanu filologija,nemokant nei trupucio ispanu,arba lt-italu nemokant italu.? :)

Žinutė parašyta: 2009-05-28 12:39:36 | Nuoroda
Nameless rašė:

 Mane irgi domintu ar galima ten istot "zaliam" pvz i lietuviu-ispanu filologija,nemokant nei trupucio ispanu,arba lt-italu nemokant italu.? :)

 Galima =)

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą