Chemijos egzaminas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-02-25 19:11:28 | Nuoroda

SveikiGaletumet patarti kaip geriau pasiruosti chemijos valstybiniam egzaminui?Gal kas jau laike?Ash tai lankau papildomus uzsiemimus,skaitau vadovelius,taciau man atrodo neuztenka.Gal kas zinot kokiu geru knyguciu ar medziagos pasiruosti?Arba pasidalinkit patarimaisaciu

Žinutė parašyta: 2009-02-25 20:37:32 | Nuoroda

Na naudingos informacijos yra www.nec.lt svetaineje ten yra parasyta ka turi zinoti laikant chemijoss  egzamina :) manau neblogas budas mokytis :) bent jau man tai padeda :)

  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / MBE 9
  • Matematika / MBE 9
Žinutė parašyta: 2009-02-25 20:39:10 | Nuoroda

taip pat nebloga knygute yra E. Pranienes yra ir daug uzdaviniu sprendimu ir sutraukta santrauka informacijos :)

  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / MBE 9
  • Matematika / MBE 9
Žinutė parašyta: 2009-02-25 20:50:48 | Nuoroda
just victoria rašė:

SveikiGaletumet patarti kaip geriau pasiruosti chemijos valstybiniam egzaminui?Gal kas jau laike?Ash tai lankau papildomus uzsiemimus,skaitau vadovelius,taciau man atrodo neuztenka.Gal kas zinot kokiu geru knyguciu ar medziagos pasiruosti?Arba pasidalinkit patarimaisaciu

 Labas. Kur žadi stot? Padeda tau papildomai lankyt tuos užsiėmimus? Asmeniškai man, nieko jie neduoda, todėl dabar niekur ir neinu. Man geriausia savarankiškai mokintis.

Visų pirma susikonsentruok į tai, ką reik mokėt. Iš kur žinot ką reik mokėt? Pasiskaityk chemijos egzaminų programos matricą čia ir žinosi kas gali ir ko negali būt chemijos egzamine: www.egzaminai.lt/failai/857_CHEMIJA_prog r__2009.pdf

Kai pakankamai visko perskaitysi, įsisavinsi informaciją (būtinai spręsk uždavinius iš vadovėlių), tada imkis chemijos egzaminus ankstesnių metų spręst. Kiek rasi tiek ir spręsk.

Yra tokia nebloga knygutė: "CEMIJOS TESTAI. Neorganinė ir organinė chemija" Jadwiga Volkovek ir Jadwiga Badzinska. Leidykla "Presvika" Vilnius 1997. Ten vien tik testinio pobūdžio klausimai su galimais 5 pasirinkimo variantais. Iš viso 480 neorganinės chemijos klausimų ir 460 organinės chemijos klausimų. Gale yra atsakymai. Tikrai patarčiau įsigyt ruošiantis egzaminui. Turėtai rast knygynuose arba miesto bibliotekoje. Geriausiai atsakyt pvz. 30 klausimų ir tada atsivertus tikrintis ką žinai, ką blogai atsakei. O jei blogai atsakei tai žiūrėk ko nesupratai, ieškok vikipedijoj ar kur kitur paaiškinimų.

Žinutė parašyta: 2009-02-25 22:00:19 | Nuoroda

Yra čia gal galvojančių į VU chemiją stot?

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-02-25 22:03:10 | Nuoroda

Laikysiu mokyklini...Nes valstybinis man be sansu Bet noriu i slauga stoti.Tai ar labai blogai jei tik mokyklini laikysiu?Bet bio seip valstybinis bus...

Žinutė parašyta: 2009-02-25 22:08:33 | Nuoroda
Markiziene rašė:

Laikysiu mokyklini...Nes valstybinis man be sansu Bet noriu i slauga stoti.Tai ar labai blogai jei tik mokyklini laikysiu?Bet bio seip valstybinis bus...

 Dabar dar neaišku kaip bus dėl priėmimo tvarkos, nes niekas dar nepaskelbė. Kiek supratau tai į KMU nori? Jei tvarka liks kokia buvo, tai galėtai iš viso nelaikyt chemijos, nes ko gero žinai, kad ten skaičiuoja vieną iš matematikos, chemijos arba biologijos VBE kurį geriausiai išlaikai. Bet girdėjau, kad gali ten dabar padaryt, jog reikalaus biologijos ir chemijos egzaminų, o matematikos nieko nereikš, tik metinio matematikos reikės. Tai jei taip bus, tai, aišku, geriau būtų ir chemijos valstybinis, bet jei biologiją gerai išlaikysi, tai turėtų užtekt ir mokyklinio gal. Negaliu tiksliai sakyt ir nenoriu dezinformuot, nes nežinau kokių galima tikėtis svertinių koeficientų.

Žinutė parašyta: 2009-02-27 21:32:15 | Nuoroda

Achiu uzh patarimusjo,E.Pranienes knygele irgi turiuReiketu dar organines ir neorganines chemijos testus paieskot knygynuoseDeja,atrodo,kad papildomi uzhsiemimai  mazai padeda,bet nemazai uzh juos mokuTai yra antras nesekmingas bandymas su jais.Galvoju irgi savarankishkai pradet mokytis.O vat biologijos papildomais labai dziaugiuosi Shiaip labai norejau i VU medecina,bet kaip zhinau i valstybes finansuojama Laaabai sunku patekti,o i mokama laaabai brangu.Tai va,dabar galvoju apie bioinzhinerija,biochemija,aplinkos apsauga.O kaip mokslai Chemijos fakultete?Perspektyvos irgi domina

Žinutė parašyta: 2009-02-27 21:57:47 | Nuoroda
just victoria rašė:

Shiaip labai norejau i VU medecina,bet kaip zhinau i valstybes finansuojama Laaabai sunku patekti,o i mokama laaabai brangu.Tai va,dabar galvoju apie bioinzhinerija,biochemija,aplinkos apsauga.O kaip mokslai Chemijos fakultete?Perspektyvos irgi domina

 Jei manai, kad į VU medicinos fakultetą labai sunku įstoti tau būtų, tai tada gali net nesvajot ir pamiršt apie stojimą į biochemiją. Ten dar sunkiau įstot. Kokia yra VU chemijoje studijų programa gali pasiskaityt čia: www.chf.vu.lt/studijos/sindex_3.php

Perspektyvos labai priklauso nuo žmogaus. Aplamai, tai chemija yra gan aukštame lygyje Lietuvoje. O norint pasiekt kažko daugiau, tai, žinoma, reikėtų ir užsienyje pastudijuoti. Gan gerai yra baigti magistrantūra čia, o doktorantūrą keliaut kur nors į užsienį. Užsienyje perspektyvos geros (žinoma, jei turi "gerą galvą"). Lietuvoje yra universitetai, kuriuose gali dėstyt, atlikt mokslinius tyrimus, "Fermentas", "FasChem" ir dar keletas rimtesnių įmonių. Bet jei nori siekt mokslinės karjeros, tai vistiek teks būti užsienyje ilgesniam ar trumpesniam laikui.

Beje, jei stosi ir įstosi į VU chemiją, tai tikėtina, kad būsim bendrakursiai.

Žinutė parašyta: 2009-02-28 11:00:25 | Nuoroda

R.V.U., jei gali, parašyk savo el. paštą :)

Žinutė parašyta: 2009-02-28 11:36:11 | Nuoroda

Rinkausi chemijos egzaminą.Papildomai neinu, galbūt dėl to, kad turiu labai gerą mokytoją, kuri manau suteikia  viską ko reikia.Galima eiti ir papildomai, bet mano taktika kita-kam bereikalo apkrauti smegenis? Man užteks jeigu viską mokėsiu, ką turiu sąsviuviniuose nuo 9 klasės.Ir dar kai ką iš rusiško vadovėlio.Žinoma, sprendžiu papildomai uždavinius, bet irgi savarankiškai.Nesakau, kad tai gerai ar blogai, bet kiekvienas renkasi pagal save, kaip jam atrodo bus geriau pasiruošti.

Vienintelė formulė yra, tai saikingai mokytis ir visada pailsėti.

Žinutė parašyta: 2009-02-28 17:08:18 | Nuoroda
abiturientė,18 rašė:

R.V.U., jei gali, parašyk savo el. paštą :)

  arba dar geriau į skype rašyk (rytis17m).

Žinutė parašyta: 2009-02-28 17:24:02 | Nuoroda

Jo,ash irgi turiu gera chemijos mokytoja.Taciau,iki 11klases norejau studijoti visai kitokia krypti,tai vat dabar bandau pasivyti Klausykit,mano bendraklasiai sake kad i VU biochemija mazai norinciuju,todel ima ir su mazesniais balais.Ka galvojat,negali buti?

Žinutė parašyta: 2009-02-28 17:35:58 | Nuoroda
just victoria rašė:

Klausykit,mano bendraklasiai sake kad i VU biochemija mazai norinciuju,todel ima ir su mazesniais balais.Ka galvojat,negali buti?

 Iš kur pas tavo bendraklasius tokios žinios? Ten, aplamai, labai mažai žmonių priima (apie 30 kažkur). Į magistrantūrą dar mažiau. Apie 40% įstojusių yra chemijos arba biologijos baigiamųjų turų dalyviai ir prizininkai. Visi motyvuoti ir gabūs. Žodžiu, Lietuvoje didžiausias konkursas yra stojant į biochemiją.

Todėl tikrai negali būti, kad tai ką pasakė tavo bendraklasiai, yra tiesa.

Žinutė parašyta: 2009-02-28 18:41:57 | Nuoroda

SutinkuR.V.U o ka manai apie restauravimo chemija,bioizhinerija ir molekuline biologija?

Žinutė parašyta: 2009-02-28 19:19:51 | Nuoroda
just victoria rašė:

SutinkuR.V.U o ka manai apie restauravimo chemija,bioizhinerija ir molekuline biologija?

 Geros specialybės. Ypač geros perspektyvų bioinžinerijoj ir molekulinėj biologijoj. Šie mokslai "gyvena šia diena". Kiekvieną dieną tobulėja. Pats dar kažkada galvojau apie molekulinę biologiją...

Žinutė parašyta: 2009-03-02 16:00:16 | Nuoroda

Kodel persigalvojai?

Žinutė parašyta: 2009-03-02 16:31:35 | Nuoroda

Per pernai ir šiemet metus biologijos beveik nesimokinau, prastos mokytojos buvo, o pats tiek laiko neskyriau, kad gerai pasiruošt galėčiau egzaminui. Būdamas 9, 10 klasėse labai domėjausi biologija, daug papildomos ne mokyklinio kurso literatūros skaitęs, bet dabar daug kas išgaruot spėjo. O pasiruošt egzaminui tikrai nespėsiu, nes daug laiko skiriu matematikai ir ypač chemijai. Todėl ir teko atmest molekulinės biologijos variantą.

Žinutė parašyta: 2009-03-03 00:33:04 | Nuoroda

Jei reikia kam nors organinės chemijos knygos (elektrininio varianto) - kreipkitės, atsiųsiu. Francis A. Carey 4 leidimas "Organic chemistry". Žinoma, anglų kalba. 1108 psl. be dalykinių rodyklių, papildomų lentelių ir t.t. Rasit ir mokykliniam kurse esančių dalykų.

Žinutė parašyta: 2009-03-03 15:51:13 | Nuoroda
R.V.U. rašė:

Jei reikia kam nors organinės chemijos knygos (elektrininio varianto) - kreipkitės, atsiųsiu. Francis A. Carey 4 leidimas "Organic chemistry". Žinoma, anglų kalba. 1108 psl. be dalykinių rodyklių, papildomų lentelių ir t.t. Rasit ir mokykliniam kurse esančių dalykų.

 Prašyčiau skyoe : p.ciegis

  • Biologija / VBE 81
  • Chemija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 73
  • Matematika / VBE 86
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą