Studijų reforma, studentų krepšeliai
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-04-30 19:30:34 | Nuoroda
niekurniekada rašė:

O tai žiūrėkit, jei ta eilė krypčiai bendra, tai pvz jei aš jau gaunu krepšelį, tai nesvarbu koks universitetas, visur aš jį gaunu? tai visi tada nemokami į kokį riomerį nukeliaus ar vu?

 Panašu, kad taip

Žinutė parašyta: 2009-04-30 21:05:02 | Nuoroda
shiaudine rašė:
niekurniekada rašė:

O tai žiūrėkit, jei ta eilė krypčiai bendra, tai pvz jei aš jau gaunu krepšelį, tai nesvarbu koks universitetas, visur aš jį gaunu? tai visi tada nemokami į kokį riomerį nukeliaus ar vu?

 Panašu, kad taip

 Deja ne.

  • Geografija / MBE 9
  • Istorija / VBE 99
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 55
Žinutė parašyta: 2009-05-01 11:15:04 | Nuoroda
Žinutė parašyta: 2009-05-07 19:09:54 | Nuoroda

To numesto link'o man neatidaro. Galbūt kas nors galėtų viską tiksliai paiškinti, nes aš visai su ta sistema nesigaudau.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-05-07 19:31:15 | Nuoroda

Seimas nepritarė siūlymams studentus pagal studijų rezultatus rotuoti kasmet - liko Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto priimtas siūlymas rotaciją atlikti vienąkart, po dvejų metų studijų. Studentas, kurio vidurkis būtų 2 balais mažesnis už bendrą kurso vidurkį, prarastų valstybės finansavimą.Krepšeliai būtų skiriami geriausiais rezultatais mokyklas baigusiems abiturientams - jiems už studijas mokėti nereikėtų. Nepatekusieji į valstybės finansuojamas vietas galės rinktis mokamas studijas.

Iki 10 proc. geriausius rezultatus pasiekusių studentų, mokėjusių už mokslą, galės sumokėtus pinigus atgauti arba bus atleisti nuo paskolos grąžinimo.

Švietimo ir mokslo ministerija vasario pabaigoje paskelbė normines studijų kainas bei studijų krepšelių skaičių, tenkantį skirtingoms studijų sritims. Daugiausia studijų krepšelių tektų socialinių ir technologinių mokslų pirmakursiams, norminė studijų kainą svyruoja nuo 3361 iki 18 854 litų.

 
 

iš delfi.lt 

Žinutė parašyta: 2009-05-07 21:24:15 | Nuoroda

Ne tai norėjau parodyti iš delfio:

Seimas ketvirtadienį balsavo dėl Mokslo ir studijų įstatymo straipsnių, reglamentuojančių studijų finansavimą, priėmimo. Balsuojant po priėmimo pritarta nuostatoms, kurios numatytų, kad valstybės finansuojamose studijų vietose studijavę asmenys, pašalinti iš aukštosios mokyklos arba nutraukę studijas, išskyrus Vyriausybės nustatytus atvejus, privalės į valstybės biudžetą grąžinti studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti skirtas lėšas arba jų dalį.

Aš šneku apie tai, kad jei papulsim į valstybės finansuojamas ir po kelių metų sugalvosim pakeist sritį, reikės sumkėt visus pinigus, kurių nemokėjom.Tai kai pasvarstai, kad kokias sumeles gali tekti sumokėti studentams sumąsčiusiems pakeisti sritį, tai .....ūūūūū.Manau daug kas, vien tam, kad nereikėtų mokėt pinigų, net ir nemotyvuotai ir nenorėdami tęs pasirinktą sritį, kas byloja apie nekompetenciją.

Žinutė parašyta: 2009-05-07 21:57:18 | Nuoroda

Jus kalbejot,kada suzinosime ar istojom i valstybes finansuojama vieta. Taigi,mano manymu, jei tu 1 numeriu rasai,tarkim ekonomika valstybes finansuojama,o 2 ekonomika mokama,tai 07-22 diena,kai bus paskelbti sarasai istojusiuju,tai ir suzinosi i kur istojai,ar tuo 1 ar 2 numeriu.. Ar as klystu?

Žinutė parašyta: 2009-05-07 22:05:44 | Nuoroda

Neklysti ;) jei parasysim mokama tai tikrai istosit :)

Žinutė parašyta: 2009-05-07 22:17:24 | Nuoroda

O iki kada prašymus pateikti reikia?

Žinutė parašyta: 2009-05-09 11:02:22 | Nuoroda

Pasiziurek www.lamabpo.lt

Žinutė parašyta: 2009-05-12 18:39:12 | Nuoroda

 gal kas nors mate VU studiju kainas?;]

Žinutė parašyta: 2009-05-12 19:03:08 | Nuoroda
Mireta rašė:

Tai gal galėtų kas nors paaiškinti, kada sužinosim ar gavom tuos krepšelius? Po egzaminų ar kai įstosim? Manau kad kai įstosim, nes juk jau paskirstyta kad ten socialiniu mokslu gaus apie 3000 žmoniu nemokama moksla.

Tai kaip gaunas?

Įstoji, sužinai, kad mokamam esi, neturi pinigu ir išstoji tada?

Neatrodo nesamone?

O gal kas galėtų normaliai viska paaiškinti?

 Tu juk savo prašyme rašai pati, nori i finansuojama ar mokama. Jei rašai, kad i finansuojama, tau mokamo niekas tikrai neprimes. o jei pati parasai, kad nori i mokama, kodel turetum išstoti, pamačius, kad i mokama patekai?  :)

Žinutė parašyta: 2009-05-13 14:58:25 | Nuoroda

Taip, palaukit, jeigu nori pakeisti krypti, na studijas, pvz po metu tai jau turi susmoketi kazkuria sumos dali???

Žinutė parašyta: 2009-05-16 11:35:10 | Nuoroda

TO Topike>>taip, visiškai teisingai

Žinutė parašyta: 2009-05-17 19:45:39 | Nuoroda

quartiz - ačiū, dabar supratau :)

Žinutė parašyta: 2009-05-18 18:53:51 | Nuoroda

O jus tikri, kad patvirtino ta istatyma, del isejusiu ir ismestu is universitetu skolos valstybei grazinimo ? Kiek is pradziu buvo kalbeta, tai jei sugalvoji perstot, persinesi ir savo krepseli. 

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2009-05-18 20:14:55 | Nuoroda

Seip butu labai logiska, kad jei perstoji, persinesi kartu su savimi, o jei ne- tik tada moki. Bet bet kuriuo atveju, tokiu sprendimu jie padaro viena - privercia daug labiau pagalvoti, kur nori stoti. Aisku, baisu tai, kad gali zmones atbaidyti nuo technologiniu profesiju, nes nezinau is kur, bet gajus mitas, kad ten mokytis yra sudetinga ir po pirmo semestro islekia daug kas.. mano pazystami mokosi inzinerija, ir visai sekmingai, ten ir idomu, ir kurybiska ir tt. svarbaiusia noreti. Bet vat tokie istatymai gali nulemti, kad i tokias specialybes stot tikrai gali buti maziau norinciu. hmm, bet tada turetu but lengviau istot :D

Žinutė parašyta: 2009-05-19 00:18:32 | Nuoroda
quartiz rašė:
Mireta rašė:

Tai gal galėtų kas nors paaiškinti, kada sužinosim ar gavom tuos krepšelius? Po egzaminų ar kai įstosim? Manau kad kai įstosim, nes juk jau paskirstyta kad ten socialiniu mokslu gaus apie 3000 žmoniu nemokama moksla.

Tai kaip gaunas?

Įstoji, sužinai, kad mokamam esi, neturi pinigu ir išstoji tada?

Neatrodo nesamone?

O gal kas galėtų normaliai viska paaiškinti?

 Tu juk savo prašyme rašai pati, nori i finansuojama ar mokama. Jei rašai, kad i finansuojama, tau mokamo niekas tikrai neprimes. o jei pati parasai, kad nori i mokama, kodel turetum išstoti, pamačius, kad i mokama patekai?  :)

 Pagaliau kažkas paaiškino normaliai :) Šeip tai gaila, kad dar reikia rinktis ar vf ar m nori, o ne automatiškai pagal rezultatus primeta, nors anokia čia problema, rašai tą pačią profesiją du kartus į sąrašą, tik pirmesnę vf, o paskesnę m :)

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 40
  • Matematika / VBE 37
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 70
Žinutė parašyta: 2009-05-19 00:39:49 | Nuoroda

Aha, anoks ce skirtumas...tik tiek, kad jei nori rasyt TIK viena dalyka prasyme, pvz istorija vu vf, tai turi po to rasyt ir m, jau vien del visa ko, jei kartais negautum krepselio...o yra skirtumas piniguose, ar viena dalyka renkiesi, ar daugiau.....

Žinutė parašyta: 2009-05-19 01:33:59 | Nuoroda

Truputuką susimaišiau.

Dabar vf vietos gavimas/krepšelis priklausys nuo balų, kuriais baigiau mokyklą ar nuo egzaminų rezultatų, reikalingų stojant į pasirinktą specialybę?

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą