Prašymo forma
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:31:57 | Nuoroda
Splatt rašė:
Muuuu rašė:
VytasSi rašė:
V3rSus rašė:
 

 as abejoju ar imanoma istoti i tapacia specialybe valstybes fianansuojama jei neistoja i viena univera. nes dabar konkursas vyks visoje lietuvoje del krepselio, bus visi suvesti i bendra sarasa, tai jei negavai tarkim vienam universitete valstybes finansuojamos tai kitma irgi negausi tai paciai specialybei, gali bandyti tik kita specialybe.

 Taigi kad ne tik tai pačiai specelybei jau skaityk negausi, bet ir panašaus pobūdžio specialybėms negausi. Pvz. jei negavai krepšelio į finansus VU, tai jau jokiam universitete į jokią programą su finansais susijusią krepšelio negausi

 Čia rimtai? Bet juk stojančiųjų balai į skirtingus universitetus į tą pačią specialybę gali kardinaliai skirtis! Pvz į VU sustoja su aukštais balais, o į LŽŪU jau gali įstoti ir su mažesniais, jei į VU nepateko. Ar aš klystu?

 Man atrodo jis klysta, nes tikrai būtų nesąmonė. Universitetai juk nevienodi. Kiekvienas universitetas turėjo savo tos profesijos kartelę, kurią stojantysis turėjo "perlipt" norėdamast įstoti.

 tame ir esmė - universitetai nevienodi. taip ir bus nustatyta, kurie universitetai geriausi.

Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:32:09 | Nuoroda

del mokamos tai viskas kaip ir po senovei, ar istosi priklausys nuo universiteto, jei bus vietu istosi. bet i valstybes finansuojama tik valstybes mastu geriausi ir rinksis universiteta kur ta krepseli nestis.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:33:59 | Nuoroda
Splatt rašė:
V3rSus rašė:

Dabar jau nebe, visi mokiniai pvz stojantys i matematika, nesvarbu universiteta, bus suvesti i viena sarasa ir virsunele gaus krepselius, todel nera taip, kad VU gauti krepseli sunkiau nei kokia MRU ir pan. Tik i mokama studiju forma bus lengviau istoti i koki paprastesni universiteta, nei koki VU.

 Tai gerai žiūrėk, o kas tada, jeigu pvz.: Tarkim yra 100 mokinių su aukštais balais, kurie nori stoti Į VU vf. Kadangi jū visų balai yra aukšti jie gauna tą vf, o VU yra lygiai 100 vietų tos profesijos. Tada sustoja tie 100 visi nemokamai ir tie, kurie norėjo mokėt pinigus už tą profesiją VU nebeturi galimybės įstot, nes nebėra vietų?

 Taip. jeigu jie gavo krepšelius, vadinasi jų balas geresnis. ir jie ar taip, ar taip aplenkia tuos, kurie mokėtų.

Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:34:53 | Nuoroda

Bet tai kokia neteisybė tiems žmonėms, kurie pvz. užsidirbo pinigų arba yra pasirengę klimpt į skolas, kad galėtų studijuot kokiam VU, o ten visos vietos bus užimtos tų, kurie gavo vf...

Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:35:44 | Nuoroda
Splatt rašė:
V3rSus rašė:

Dabar jau nebe, visi mokiniai pvz stojantys i matematika, nesvarbu universiteta, bus suvesti i viena sarasa ir virsunele gaus krepselius, todel nera taip, kad VU gauti krepseli sunkiau nei kokia MRU ir pan. Tik i mokama studiju forma bus lengviau istoti i koki paprastesni universiteta, nei koki VU.

 Tai gerai žiūrėk, o kas tada, jeigu pvz.: Tarkim yra 100 mokinių su aukštais balais, kurie nori stoti Į VU vf. Kadangi jū visų balai yra aukšti jie gauna tą vf, o VU yra lygiai 100 vietų tos profesijos. Tada sustoja tie 100 visi nemokamai ir tie, kurie norėjo mokėt pinigus už tą profesiją VU nebeturi galimybės įstot, nes nebėra vietų?

 joa tu visiskai teisus, ir pvz jei buvo skirta tai specialybei 100 krepseliu, tai jau kitam universitete niekas nebegaus krepselio, likusieji visi mokes.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:36:03 | Nuoroda
V3rSus rašė:

del mokamos tai viskas kaip ir po senovei, ar istosi priklausys nuo universiteto, jei bus vietu istosi. bet i valstybes finansuojama tik valstybes mastu geriausi ir rinksis universiteta kur ta krepseli nestis.

 Na iš karto jie negalės rinktis, kur krepšelį neštis. Tik po pirmo kurso galės keist universitetą man atrodo.

jau prašyme parašysi, kur norėtum mokytis, jeigu gautum krepšelį.

Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:37:10 | Nuoroda
VytasSi rašė:
V3rSus rašė:

del mokamos tai viskas kaip ir po senovei, ar istosi priklausys nuo universiteto, jei bus vietu istosi. bet i valstybes finansuojama tik valstybes mastu geriausi ir rinksis universiteta kur ta krepseli nestis.

 Na iš karto jie negalės rinktis, kur krepšelį neštis. Tik po pirmo kurso galės keist universitetą man atrodo.

jau prašyme parašysi, kur norėtum mokytis, jeigu gautum krepšelį.

 as vaizdziai pasakiau, turejau omeny kuri universiteta prasyme pilde ten ir nesis, jei paklius i geriausiu mokiniu sarasa.

Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:37:30 | Nuoroda

Šiaip pagalvojus iš vienos pusės, kaip ir protingai padarė, bet iš kitos, tai...

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:37:31 | Nuoroda
Splatt rašė:

Bet tai kokia neteisybė tiems žmonėms, kurie pvz. užsidirbo pinigų arba yra pasirengę klimpt į skolas, kad galėtų studijuot kokiam VU, o ten visos vietos bus užimtos tų, kurie gavo vf...

 Kur čia neteisybė? Mokslas turi atitekt ne turtingiems, o protingiems.

Kitas gali sakyt tau kontrargumentą, kad mokosi gerai, bet pinigų neturi, ir jį aplenkia durniai, pinigų turintiems.

Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:38:32 | Nuoroda
Muuuu rašė:

Nu palaukit, man dar iškilo vienas klausimas.

Tarkime žmogus nusprendžia stoti į... VU Biologiją. Bet jo balas per žemas ir jis ten neįstoja. Pasak jūsų, tam žmogui nebėra vilties ir kituose universitetuose įstoti į valstybės finansuojamą vietą, taip? Kam tada yra sudaromas tas sąrašas universitetų, į kuriuos nori stoti, jei vis vien į nė vieną jų negausi vietos, jei jau į patį pirmą neįstojai? (I am totally confused.)

 taip jis kitam negaus vf, jei negavo siam vf.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:40:23 | Nuoroda
Muuuu rašė:

Nu palaukit, man dar iškilo vienas klausimas.

Tarkime žmogus nusprendžia stoti į... VU Biologiją. Bet jo balas per žemas ir jis ten neįstoja. Pasak jūsų, tam žmogui nebėra vilties ir kituose universitetuose įstoti į valstybės finansuojamą vietą, taip? Kam tada yra sudaromas tas sąrašas universitetų, į kuriuos nori stoti, jei vis vien į nė vieną jų negausi vietos, jei jau į patį pirmą neįstojai? (I am totally confused.)

 Yra šansų, jeigu dar gauna laisvą krepšelį :) Juk konkurencija vyks ir tarp tų, kurie gavo krepšelius :) Pvz. Visi norintys studijuot tą biologiją ar ką kitą, gali netilpt į vieną universitetą. bet tada jau turi būt prašyme parašę ir kitą variantą, kitą universitetą.

Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:41:20 | Nuoroda
Muuuu rašė:
V3rSus rašė:
Muuuu rašė:

Nu palaukit, man dar iškilo vienas klausimas.

Tarkime žmogus nusprendžia stoti į... VU Biologiją. Bet jo balas per žemas ir jis ten neįstoja. Pasak jūsų, tam žmogui nebėra vilties ir kituose universitetuose įstoti į valstybės finansuojamą vietą, taip? Kam tada yra sudaromas tas sąrašas universitetų, į kuriuos nori stoti, jei vis vien į nė vieną jų negausi vietos, jei jau į patį pirmą neįstojai? (I am totally confused.)

 taip jis kitam negaus vf, jei negavo siam vf.

 O tai kam tas tada didžiausias sąrašas specialybių? Juk 1nr. įrašai, neįstojai ir viskas.

 tai negasu vf tai specialybei, o tarkim tu buvai davus pvz biologija, tai tu gali rasyti Lt filologija tai ten tu gali gai dar gauti vf.

Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:41:42 | Nuoroda
VytasSi rašė:
Splatt rašė:

Bet tai kokia neteisybė tiems žmonėms, kurie pvz. užsidirbo pinigų arba yra pasirengę klimpt į skolas, kad galėtų studijuot kokiam VU, o ten visos vietos bus užimtos tų, kurie gavo vf...

 Kur čia neteisybė? Mokslas turi atitekt ne turtingiems, o protingiems.

Kitas gali sakyt tau kontrargumentą, kad mokosi gerai, bet pinigų neturi, ir jį aplenkia durniai, pinigų turintiems.

 Nu gerai, bet pavyzdžiui esu protingas, gerai mokaiusi, bet per egzus "susivėliau" ir taip išeina, kad man gyvenime niekados nebeįšeis įgyvendint mano svajonės ten pvz. studijuot tame universitete tokią ar anokią profesiją? Aš nekalbu apie tuos vaikus, kurių tėvai turtingi ir moka už mokslą...

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:42:10 | Nuoroda
V3rSus rašė:
Muuuu rašė:

Nu palaukit, man dar iškilo vienas klausimas.

Tarkime žmogus nusprendžia stoti į... VU Biologiją. Bet jo balas per žemas ir jis ten neįstoja. Pasak jūsų, tam žmogui nebėra vilties ir kituose universitetuose įstoti į valstybės finansuojamą vietą, taip? Kam tada yra sudaromas tas sąrašas universitetų, į kuriuos nori stoti, jei vis vien į nė vieną jų negausi vietos, jei jau į patį pirmą neįstojai? (I am totally confused.)

 taip jis kitam negaus vf, jei negavo siam vf.

 Bet jis net gavęs krepšelį gali nepapult į universitetą, nes kiti, kurie taip pat gavo krepšelį, galbūt turi aukštesnius stojimo balus.

tada turi turėt variantą kitameuniversitete arba bent jau tos pačios studijų krypties, nes kitaip gali apmaudžiai netekt gauto krepšelio.

Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:45:46 | Nuoroda
Muuuu rašė:
V3rSus rašė:
Muuuu rašė:
V3rSus rašė:
Muuuu rašė:

Nu palaukit, man dar iškilo vienas klausimas.

Tarkime žmogus nusprendžia stoti į... VU Biologiją. Bet jo balas per žemas ir jis ten neįstoja. Pasak jūsų, tam žmogui nebėra vilties ir kituose universitetuose įstoti į valstybės finansuojamą vietą, taip? Kam tada yra sudaromas tas sąrašas universitetų, į kuriuos nori stoti, jei vis vien į nė vieną jų negausi vietos, jei jau į patį pirmą neįstojai? (I am totally confused.)

 taip jis kitam negaus vf, jei negavo siam vf.

 O tai kam tas tada didžiausias sąrašas specialybių? Juk 1nr. įrašai, neįstojai ir viskas.

 tai negasu vf tai specialybei, o tarkim tu buvai davus pvz biologija, tai tu gali rasyti Lt filologija tai ten tu gali gai dar gauti vf.

 Pagal tokią logiką, tai nematau čia išvis jokios logikos. Jeigu žmogus ruošiasi stoti į gamtos mokslų specialybes, tai labai abejoju, kad jis laikė ir antros užsienio kalbos ar istorijos egzaminus, kurių reikia stojant į filologijas. Gal tokių ir yra, tačiau mažuma. Taip kad po pretendavimo į biologijos studijas pretenduot į filologijos krepšelį šiek tiek gerokai nerealu.

 cia buvo pvz, ok jis gali gauti vf tarkim odontologijoje ir pan. cia kaip pvz tik daviau, kad gali kitoje specialybej gauti ta krepseli.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:46:07 | Nuoroda

Filologija ir biologija - skirtingos studijų sritys ;)

O antros užsienio kalbos egzamino kiek žinau niekur nereikia. Į filologiją gali stot net nesimokęs antros užsienio kalbos. Ima tada lietuvių kalbos pažymį.

Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:46:07 | Nuoroda
Muuuu rašė:
Splatt rašė:
VytasSi rašė:
Splatt rašė:

Bet tai kokia neteisybė tiems žmonėms, kurie pvz. užsidirbo pinigų arba yra pasirengę klimpt į skolas, kad galėtų studijuot kokiam VU, o ten visos vietos bus užimtos tų, kurie gavo vf...

 Kur čia neteisybė? Mokslas turi atitekt ne turtingiems, o protingiems.

Kitas gali sakyt tau kontrargumentą, kad mokosi gerai, bet pinigų neturi, ir jį aplenkia durniai, pinigų turintiems.

 Nu gerai, bet pavyzdžiui esu protingas, gerai mokaiusi, bet per egzus "susivėliau" ir taip išeina, kad man gyvenime niekados nebeįšeis įgyvendint mano svajonės ten pvz. studijuot tame universitete tokią ar anokią profesiją? Aš nekalbu apie tuos vaikus, kurių tėvai turtingi ir moka už mokslą...

 Tada išeitis turbūt tik perlaikymas kitais metais? Įdomiai keistai čia viskas.

 Pagal tokią logiką - taip.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:48:11 | Nuoroda

Studijuot - sakyčiau labai neįdomi svajonė :)

Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:50:30 | Nuoroda
VytasSi rašė:

Studijuot - sakyčiau labai neįdomi svajonė :)

 Ne taip supratai. Pvz. svajonė negalima be įstojimo į norimą specialybę ar universitetą. Nieko šiaip tai, kaip ir sakiau iš vienos pusės protingai padarytą, o iš kitos ne taip jau... Nieko tokio - tik gaila, kad ant vieno egzo "pasimoviau", tai dabar teks atkentėt visą gyvenimą arba kitais metais bandyt perlaikyt. :)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-07 19:54:23 | Nuoroda

na negali juk būt svajonė pvz. sunkiai dirbt, art kruvinai.. :) svajonė gali būt, ką už algąnusipirksi ir pan. Studijos - vienas kelių į svajonių išpildymą.

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą