Lt VBE:rasinys ar interpretacija?
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-04-21 19:38:51 | Nuoroda

Man tai irgi taip keista. Taip išeina, kad mokytoja mokina tai kas jai patinka ir dar teigia, kad tas ar tas yra lengviau. Nesamonė.

Žinutė parašyta: 2009-04-21 19:51:23 | Nuoroda

Na, mes tai abu mokėmės rašyt, tik mokytoja velniškai patarinėja jamt geriau interpretaciją, tipo lengviau, nes nagrinėt pagal struktūrą nustatytą reikia... ;D
Ką aš žn, žiūrėsiu vietoj, kokios rašinio temos bus bei tekstai duoti interpretacijoms... :s 

Žinutė parašyta: 2009-04-21 20:01:07 | Nuoroda

as zinau, kad man interpretacija yra lengviau uz rasini :)

Žinutė parašyta: 2009-04-21 21:14:53 | Nuoroda

Būtent. Mum irgi iš pradžių buvo keista, o dabar net primiršę buvom, kad dar ir rašinys bus. Į intepretacijas taip įnikom, kad abejoju, ar atsiras mūsų klasėj rašančių rašiny.
Šiaip man be gao gaila, kad nebėr gramatikos testo. Mums gerai ją įkalė, pati auklėtoja sakė, kad iš seno tipo egzaminų susirinktume puikius įvertinimus. O va rašyt valstybinio lygio rašinį ar interpretaciją ne visiems sekasi.

Žinutė parašyta: 2009-04-22 08:01:07 | Nuoroda

Aš irgi "už" gramatiką  Belekaip ji man gerai sekdavosi  

Žinutė parašyta: 2009-04-22 14:32:38 | Nuoroda

Mano mokytoja tai galima sakyt mokina tik interpretaciją, bet kai reikia rašyt iš ko nors interpretaciją, tai visada duota temų rašiniui tiems, kurie jį nori rašyt. Tai pas mus kiekvienas gali pasirinkt ar rašyt rašinį ar interpretaciją. O paskui, kai ištaiso, tai paaiškina trūkumus ir t.t.

p.s. dažniausiai būna taip, kad rašinį rašo tik toks vienas iš klasės.

Žinutė parašyta: 2009-04-22 18:01:43 | Nuoroda

Na pavayzdžiui pas mane tai mokytoja leido pasirinkti ir dabar 5 vaikai rašo rašinį, o likusi dalis interpretaciją tai mokytoja aiškina ir tiem ir tiem. Man tai geriau rašinys, nes interpretacijoje tai nieko nematau man tikrai sunku ją gerai parašyti visada 6 ar 7 gaudavau, o rašinį geriau rašau.

  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / MBE 10
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-04-22 20:06:27 | Nuoroda

Tai cia dar geraj, bet yra zmoniu gaunanciu ir prasciau tai ka td daryt:)

Žinutė parašyta: 2009-04-22 20:47:07 | Nuoroda

Na man atrodo, kad su 6 nieko gero per egzamina nesitikėk, na nebent pasiseks, o ką daryt tai nzn gal daugiau rašyt atrasti sau geriausia sritį(ar eilėrašti, ar drama) nes kiek žinau tai vieniem geriau eilėraščiai, kitiem proza. O geriausia tai rašyti rašinį

  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / MBE 10
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Žinutė parašyta: 2009-04-22 21:34:56 | Nuoroda

Interpretacija.Mano manymu parašyti rašinį yra daug sudėtingiau, kadangi turi tik pavadinaimą ir turi sukurt visiškai naują tekstą su labai charakteringais ir svariais argumentais, o štai interpretacijos pradžią šiaip ar taip turėsi išmokt daugumos autorių.O paskui jau tavo išmonė .Tekstas po ranka tiesiog imi ir interpretuoji.Kiekvienas juk pasirenka pagal save.

  • Istorija / VBE 58
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / VBE 59
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 73
Žinutė parašyta: 2009-04-23 18:20:36 | Nuoroda

keista, kiek paskaitinėjau šitą tema , visi masiškai ruošiasi interpretacijai, man tai nesuprantama ;]... mes iki 12os klasės ruošėmės lygiai ir tam, ir tam, o šiemet rudenį lietuvių mokytojas konkrečiai paklausė, kas ruošias rašyti rašinį, kas interpretaciją. rezultatai tokie, kad iš 19 mūsų grupės mokinių tik viena panelė interpretaciją, taigi kai rašom rašinius ( tai būna kažkur kartą per mėnesį), visi gaunam kelias temas, iš kurių renkamės, o ji interpretacijos užduotį. viskas teisinga ir protinga, man visiška nesąmonė būtų, jei mokytojas primestų savo valią. tuo labiau, kad aš rašinius jau kaip reikiant atkalus, tikrai dėl lietuvių egzamino mažiausiai baiminuosi ir tikiuosi gero rezultatao, jei tik teskto suvokimas kojos nepakiš :]

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 49
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 64
Žinutė parašyta: 2009-04-23 23:38:00 | Nuoroda
gre-tute rašė:

keista, kiek paskaitinėjau šitą tema , visi masiškai ruošiasi interpretacijai, man tai nesuprantama ;]...

 O kodėl tau nesuprantama? Gavoji, kad jei tu "atkalus" rašinį ir tau jis geriau sekasi nei interpretacija, tai ir visiems kitiems taip turi būti? Matomai mokymas buvo labiau orientuotas į rašinį, kad tokia didelė dalis pasirinko rašyt būtent jį.

Žinutė parašyta: 2009-04-24 11:01:00 | Nuoroda

Gre-tute-->> respect, jei tikrai rašysi rašinį, ir MOKI  tai daryt. Nes parašyt gerą rašinį... gerbiu tokius žmones  Čia jau manyčiau šitas dalykas turi būt "iš aukščiau" duotas  

Žinutė parašyta: 2009-04-24 12:15:50 | Nuoroda

Dar tvirtai neapsisprendžiau, neblogai rašau abu, tačiau, manau, jog interpretacija.

Žinutė parašyta: 2009-04-24 23:43:57 | Nuoroda

Ne, ne aš. Bet tas, kuris jas rašo, negalvok, kad yra gerai besimokantis mokinys. Parošo kokiam 5 ar 4. Geriausiu atveju 6 gauna, bet taip labai retai.

Žinutė parašyta: 2009-04-25 17:59:51 | Nuoroda

Čia kažlas sakė, kad rašiny 3 temos pasirinktinai.Tai, kad 2 temos tėra duotos.

Žinutė parašyta: 2009-04-27 16:35:40 | Nuoroda
Muuuuu rašė:
R.V.U. rašė:

Ne, ne aš. Bet tas, kuris jas rašo, negalvok, kad yra gerai besimokantis mokinys. Parošo kokiam 5 ar 4. Geriausiu atveju 6 gauna, bet taip labai retai.

 Aš neįsivaizduoju, ką tokiu atveju tie žmonės galvoja? Juk rašinyje reikia atskleisti savo išprusimą, kuris, norint gauti geresnius balus, turėtų būti tikrai nežemas. Jei dabar gauna vos 4-5, tai kas jam per egzaminą bus?

 Gal jis neatskleidė visų savo gabumų?

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 94
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 71
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-04-27 18:10:51 | Nuoroda

Planuoju per egzamaina lyrikos interpretacija..gal kas zino,kokie yra programiniai poetai,kuriu galima tiketis per si Lt egzamina?

Žinutė parašyta: 2009-04-27 19:04:14 | Nuoroda

Siaip interpretacija  bet jei prasti tekstai bus duoti interpretuot, tai tada rasini teks.

Žinutė parašyta: 2009-04-27 19:26:19 | Nuoroda

rasinys labai  tikiuosi geros temos nes nepamenu kada interpretacija rases, na o  gal jus turit pasiulymu kaip rasiniui  butu galima pasiruoti  net ir tada tureti argumentu  kai  iskris labai lieva tema...:D

  • Fizika / VBE 40
  • Istorija / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 24
  • Matematika / VBE 17
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 30
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą