Ar ne komedija?
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-06-08 14:01:07 | Nuoroda

 Nu buvau jau apsisprendes imti paskola mokslams atrodė tuo momentu vienintelė išeitis juk iš kur paprastai šeimai gauti 11500litu metams ant mokslų. Bet paskeiciavę išejo imant kiekviena metą po 11500litų gaunasi 4x11500=46000 litų kurios reikia atiduoti per 15 metų nuo mokslų baigimo. Atrodytų gal ir nedauk gausis 15metu x 12menesiu=180menesių tai isšeina 46000/180=255.(5) litų į mėnesį. Atrodytų nu galima tiek skirt nuo algos dirbant nu gal ir tėvai padėtų. Bet esminė ir ironiškai juokingiausia vieta ta kad jie mums žada apie 10% metinių palūkanų tai yra nuo 46000 litų 4600litų kas metą tasidės. Tai padauginkime 4600*15metų=6900litų palūkanų tik dabar dar pridedam paimta paskolą tai išeina kad mokslas kainuos apytikslai(nes kažkokia dalį palūkanu kas metą numažina čia aisku imama tokia sistema kad mažina kokia 0,03%) 115000 litų ar apsimoka ir ar mums bus smagu sulaukus tiek metų suklykt o jau išsimokėjau už mokslus. Dabar perskaičiojam 115000/180menesių=638litų kas menesį (kiekviena meta mažės po kokius du litus ta suma). Man graudu ir gili depresija pagalvojus už ka mes valgysim juk algos neįspūdingos lietuvoje ir permokėt reikia milžiniska sumą paskolos. Dabar kai pakeis VF laiko perskaičiavimą kiek supratau bus perskaičiojami balai kiekvieną sesiją, o ne kai žadėjo po 2metų tai labai greitai bus ją galima prarasti. Ir dar vienas eminis dalykas pridėkite kiek per metus išleisite maistui,pragyvenimui. Mano manymu lietuvoje tuoi neliks išsimokslinusiu žmonių nes tiesiog nepajėgsime baikti tuos mokslus. Tragedija tikraja to žodžio prasme.

Žinutė parašyta: 2009-06-08 14:33:49 | Nuoroda

O ka zadi studijuot kad tiek moket reikia?

As tavo vietoje tokios paskolos neimciau.... :/ Nera gi garantiju, kad tu darba gausi dar pabaiges, o dar kai tokios palukanos...

Tavo vietoje rinkciausi studijuot ka kita :/ 

Žinutė parašyta: 2009-06-08 14:36:49 | Nuoroda
cyska rašė:

 Nu buvau jau apsisprendes imti paskola mokslams atrodė tuo momentu vienintelė išeitis juk iš kur paprastai šeimai gauti 11500litu metams ant mokslų. Bet paskeiciavę išejo imant kiekviena metą po 11500litų gaunasi 4x11500=46000 litų kurios reikia atiduoti per 15 metų nuo mokslų baigimo. Atrodytų gal ir nedauk gausis 15metu x 12menesiu=180menesių tai isšeina 46000/180=255.(5) litų į mėnesį. Atrodytų nu galima tiek skirt nuo algos dirbant nu gal ir tėvai padėtų. Bet esminė ir ironiškai juokingiausia vieta ta kad jie mums žada apie 10% metinių palūkanų tai yra nuo 46000 litų 4600litų kas metą tasidės. Tai padauginkime 4600*15metų=6900litų palūkanų tik dabar dar pridedam paimta paskolą tai išeina kad mokslas kainuos apytikslai(nes kažkokia dalį palūkanu kas metą numažina čia aisku imama tokia sistema kad mažina kokia 0,03%) 115000 litų ar apsimoka ir ar mums bus smagu sulaukus tiek metų suklykt o jau išsimokėjau už mokslus. Dabar perskaičiojam 115000/180menesių=638litų kas menesį (kiekviena meta mažės po kokius du litus ta suma). Man graudu ir gili depresija pagalvojus už ka mes valgysim juk algos neįspūdingos lietuvoje ir permokėt reikia milžiniska sumą paskolos. Dabar kai pakeis VF laiko perskaičiavimą kiek supratau bus perskaičiojami balai kiekvieną sesiją, o ne kai žadėjo po 2metų tai labai greitai bus ją galima prarasti. Ir dar vienas eminis dalykas pridėkite kiek per metus išleisite maistui,pragyvenimui. Mano manymu lietuvoje tuoi neliks išsimokslinusiu žmonių nes tiesiog nepajėgsime baikti tuos mokslus. Tragedija tikraja to žodžio prasme.

 Cituoju, kad matyčiau, ką parašei, nes neatsimenu.

Žodžiu pjauni tu čia kažką.

1. Metines palūkanas oficialiai žada ~6.5%, apie 10 nieko nesu girdėjęs.

2. Palūkanas tu turėsi pradėt gražint ne po jokių studijų, o IŠKART gavęs paskolą. Kadangi paskolas bankas suteikia, berods kiekvienais metais, tai pirmais metais tau per menesį išeis sumokėt 11500*0.065/12 t.y. 62,3 Lt. Kas yra šuns papas. Kitais metai palūkanos dvigubės, dar kitais trigubės etc. Bet vistiek 200 Lt per mėnesį tikrai turėtu būt sukrapštomi pinigai ir nedirbančiam žmogui. Po studijų gražint ir palūkanas ir pakolą, aišku mastai jau bus kiti, bet jei manai, kad nesusitvarkysi, tai neimk paskolos ir ieškok naujos profesijos..viskas paprasta.

  • Istorija / VBE 74
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / VBE 66
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 92
Žinutė parašyta: 2009-06-08 14:39:08 | Nuoroda

Jo, čia tai gražu. Kai mes su klasioke skaičiavom kiek reikėtų paskolos imt,kad už mediciną išsimokėt,tai poto tos skolos neatiduotum per 20metų...tai vos neapsiverkėm,nes kai pagalvoji,kad dar ir vaikų norėsis,o juos maitint reikės už kažką...tiesiog baisu....

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-08 14:41:17 | Nuoroda

medicina speju ;]] ir seip vf persvarstomas kas du metus kiek zinau , o ne kas sesija. tarkim jei negauni iskarto, tai sekanti galimybe gaut tik ant 3-io kurso, o jei gauni, tai 2 metam, ar klystu?

Žinutė parašyta: 2009-06-08 14:41:19 | Nuoroda

Tokia suma tikrai gan didele kaip studentui imti ant galvos paskola, nors as irgi zadu imti paskola,bet perpus mazesne, ir blogiausiu atveju jei matau kad sudinai sekasi atiduot paskola, butu ka parduoti is nereikalingo nekilnojamo turto, tai kaip ir atsarginis variantas, o siaip daug kam sunku su tom studiju kainom, bet daug pazystamu jei neistoja i nemokama medicinos ar pns, tada renkasi kazka kita, arba vaziuoja i uzsieni metus padirbet..

Žinutė parašyta: 2009-06-08 14:44:29 | Nuoroda

Aš ir girdėjau,kad dviem metams skiria.

Mhm,daugelis taip sako,kad jei į nemokamą nepapuola tai varo į užsienį padirbėt, išsilaikyt reikiamus testus ir stot į užsienį, ten salygos geresnės,net kai mokėti reikia.

Žinutė parašyta: 2009-06-08 14:48:14 | Nuoroda

as net nestociau ir negalvodama vaziuociau i uzsieni padirbet o paskui ten ir stot, jei bent tureciau pas ka pradzioj pabut.o dabar jokiu giminiu, jokiu pazystamu uzsieny (na tik amerikoj) nera, tai kazkaip baugu is lempos varyt...

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 79
Žinutė parašyta: 2009-06-08 14:51:37 | Nuoroda

Na bet stoti irgi belenkur tai kazkaip irgi didele nesamone.Bet ir imti paskola del norimos specialybes yra nesamone, jei dar ta paskola tokia didele. Tai jau geriau nuvaryt i anglija braskynojuj pabut kelis metus ir paskuj susitaupius bapkiu grizt i Lt ir bandyt studijuot, arba tenai likti ir studijuoti.

Del buto, tai tie braskininkai duoda kur gyvent:DDD

Žinutė parašyta: 2009-06-08 14:54:56 | Nuoroda

Man labai idomu is kur tu gavai, kad imant grubiai 50000lt paskola, 10% (NEBUS TU DESIMT PROCENTU, PASKAITYK LAMABPO) metiniu palukanu, tau gavos virs 100000lt. Kazkur su matematika prasilenkei 

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2009-06-08 15:00:25 | Nuoroda
PsicLt rašė:

Man labai idomu is kur tu gavai, kad imant grubiai 50000lt paskola, 10% (NEBUS TU DESIMT PROCENTU, PASKAITYK LAMABPO) metiniu palukanu, tau gavos virs 100000lt. Kazkur su matematika prasilenkei 

 Aj, kalba eina apie 15 metu :) Paskubejau. Vistiek tiek nesigaus... Cia vienc dalykas. Kitas dalykas, po 2 metu tu pagal rotacija gali pereit i nemokama, jei gerai mokysies. Trecias dalykas, daliai studentu pinigus po studiju grazins, velgi, jei gerai mokysies. O siaip kokia cia specialybe pasirinkai ? :)

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2009-06-08 15:02:54 | Nuoroda

 Teisė,policijos veikla. Tas ir juokingiausia kad stojant i tokę profesija toki pinigai...

Žinutė parašyta: 2009-06-08 15:05:49 | Nuoroda

eikit jus perst. rotacijos budu neimanoma pereit i nemokama.  Ten taip padaryta, kad net jei ir disetkom mokinsies, vistiek sansus turesi minimalius. Nepamenu, bet jei tarkim nori pereit rotacijos budu, tai 1 dalykas, tas zmogus, vietoj kurio tu nori pereit i nemokama, turi turet vidurki mazesni negu 6, tai yra 5,9. O tai yra neimanoma, +  tavo vidurkis turi buti 2 balais didesnis uz visos grupes. Tad imposible, pereit i nemokama rotacijos budu, nesvaikit.

Žinutė parašyta: 2009-06-08 15:06:42 | Nuoroda

lopai, teise 4k. per metus, medicina 10k. per metus. Tai manau yra didelis skirtumas  6k. baikit erezijas skleist

Žinutė parašyta: 2009-06-08 15:26:59 | Nuoroda

 Cituoju is MRU internetinio puslapio:

Teisės ir policijos veiklos, teisės ir valstybės sienos apsaugos programų studijų kaina.

Nuolatinės (dieninės) studijos 11517 Lt (88,6 BSI)

Čia tau 4000? Man taip neatrodo.

Žinutė parašyta: 2009-06-08 15:29:20 | Nuoroda

as galvojau tu kalbi apie normalia teise, o ne apie kazka cia nesuprantamo:D

Žinutė parašyta: 2009-06-08 15:31:10 | Nuoroda

 Aš aiškiai parašiau ką studijuosiu aukščiau.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-08 16:50:54 | Nuoroda

Na,su mokslo kainom isties yra baisu...As taip pat apie paskola galvoju...Bet seip,tavo vietoje,tikrai pjauciau i uzsieni...Nes rizikuot su tokia didele paskola...

Žinutė parašyta: 2009-06-09 10:11:11 | Nuoroda
cyska rašė:

 Nu buvau jau apsisprendes imti paskola mokslams atrodė tuo momentu vienintelė išeitis juk iš kur paprastai šeimai gauti 11500litu metams ant mokslų. Bet paskeiciavę išejo imant kiekviena metą po 11500litų gaunasi 4x11500=46000 litų kurios reikia atiduoti per 15 metų nuo mokslų baigimo. Atrodytų gal ir nedauk gausis 15metu x 12menesiu=180menesių tai isšeina 46000/180=255.(5) litų į mėnesį. Atrodytų nu galima tiek skirt nuo algos dirbant nu gal ir tėvai padėtų. Bet esminė ir ironiškai juokingiausia vieta ta kad jie mums žada apie 10% metinių palūkanų tai yra nuo 46000 litų 4600litų kas metą tasidės. Tai padauginkime 4600*15metų=6900litų palūkanų tik dabar dar pridedam paimta paskolą tai išeina kad mokslas kainuos apytikslai(nes kažkokia dalį palūkanu kas metą numažina čia aisku imama tokia sistema kad mažina kokia 0,03%) 115000 litų ar apsimoka ir ar mums bus smagu sulaukus tiek metų suklykt o jau išsimokėjau už mokslus. Dabar perskaičiojam 115000/180menesių=638litų kas menesį (kiekviena meta mažės po kokius du litus ta suma). Man graudu ir gili depresija pagalvojus už ka mes valgysim juk algos neįspūdingos lietuvoje ir permokėt reikia milžiniska sumą paskolos. Dabar kai pakeis VF laiko perskaičiavimą kiek supratau bus perskaičiojami balai kiekvieną sesiją, o ne kai žadėjo po 2metų tai labai greitai bus ją galima prarasti. Ir dar vienas eminis dalykas pridėkite kiek per metus išleisite maistui,pragyvenimui. Mano manymu lietuvoje tuoi neliks išsimokslinusiu žmonių nes tiesiog nepajėgsime baikti tuos mokslus. Tragedija tikraja to žodžio prasme.

 o nedomina studijos ISTESTINES? aisku reikia mokintis 6 metus, bet i kaina i metus tik 2700lt..

Žinutė parašyta: 2009-06-09 11:49:03 | Nuoroda

 Dabar galvoju ryt po istorijos egzamino leksiu i MRU fakulteta issiklausinet kokios salygos. kas ir kaip tada žėsiu nes va dar padare durniau palukanas reikės mokėti jau per tuos metus kai mokysimės tai dar dasideda nemažas pinigas. =\

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą