Filosofija (VU, VPU, VDU...)
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-07-31 20:30:15 | Nuoroda

Pauliau, aš ir taip manau, jog neskirstys į kelias grupes. O Pats užsipildei į stovyklą fuxų ? Aš išsiunčiau prašymą, tik nežinau ar mane priims. che

Instrukcija, man labai patiko Tavo pasisakymas. Ir kitiems pritariu, kurie yra už VPU. Nežinau kaip ten visa politika, bet tikrai nemanau, kad VPU yra blogas  filosofijos ar kitų studijų atžvilgiu..

Žinutė parašyta: 2009-08-03 09:30:52 | Nuoroda

Filosofija "griežtąja prasme" nėra mokslas, šiaip jau, tikrai nėra ;)

Žinutė parašyta: 2009-08-03 11:18:17 | Nuoroda
Džeikobas rašė:

Pauliau, aš ir taip manau, jog neskirstys į kelias grupes. O Pats užsipildei į stovyklą fuxų ? Aš išsiunčiau prašymą, tik nežinau ar mane priims. che

Instrukcija, man labai patiko Tavo pasisakymas. Ir kitiems pritariu, kurie yra už VPU. Nežinau kaip ten visa politika, bet tikrai nemanau, kad VPU yra blogas  filosofijos ar kitų studijų atžvilgiu..

 Ne, neturiu visiškai jokio noro į tą stovyklą vykti. O tau - sėkmės bandant :)

Žinutė parašyta: 2009-08-03 13:35:09 | Nuoroda

Idomi diskusija cia jusu: busimi filosofai nagrineja savo pasirinktos specialybes epistemini statusa ir autoritetu vaidmeni joje...

As, jokiu budu nepeikdamas jusu pasirinkimo, noreciau suzinoti kodel stojote butent i filosofija? Mano nuomone toks issilavinimas vertas labai mazai be tam tikru pagrindu kuriame  nors "tiksliajame" moksle, tokiame kaip fizika, chemija ar biologija, bei mokslinio metodo ismanymo ir bent rudimentinio supratimo apie visas minetu mokslu sakas, suteikiancio apciuopiama konteksta ivairios filosofines metafizikos neapciuopiamybei, neleidzianti pamirsti realybes ir beprasmiskai gilintis i grynai dirbtinai sukurtus konstruktus ir hipotezes.

Man tai idomu, nes pats kaskada galvojau pasirinkti toki gyvenimo kelia, taciau del minetu priezasciu nusprendziau kad toks mano pasirinkimas ribotu galimybes igytas filosofines zinias pritaikyti praktiniame gyvenime, kas, galu gale, man yra viso saves tobulinimo tikslas.

Žinutė parašyta: 2009-08-03 15:17:49 | Nuoroda
_dalius_ rašė:

Idomi diskusija cia jusu: busimi filosofai nagrineja savo pasirinktos specialybes epistemini statusa ir autoritetu vaidmeni joje...

As, jokiu budu nepeikdamas jusu pasirinkimo, noreciau suzinoti kodel stojote butent i filosofija? Mano nuomone toks issilavinimas vertas labai mazai be tam tikru pagrindu kuriame  nors "tiksliajame" moksle, tokiame kaip fizika, chemija ar biologija, bei mokslinio metodo ismanymo ir bent rudimentinio supratimo apie visas minetu mokslu sakas, suteikiancio apciuopiama konteksta ivairios filosofines metafizikos neapciuopiamybei, neleidzianti pamirsti realybes ir beprasmiskai gilintis i grynai dirbtinai sukurtus konstruktus ir hipotezes.

Man tai idomu, nes pats kaskada galvojau pasirinkti toki gyvenimo kelia, taciau del minetu priezasciu nusprendziau kad toks mano pasirinkimas ribotu galimybes igytas filosofines zinias pritaikyti praktiniame gyvenime, kas, galu gale, man yra viso saves tobulinimo tikslas.

 Tamsta sakydamas "būsimi filosofai" iš karto apsprendžiate mūsų pozicijas ir nuostatas. Nederėtų taip, manau. Filosofu patapti nenorėjau ir dabar nenoriu. Pats dažnai prieinu išvados, kad filosofija, kaip autonominė intelektualinė sistema, man yra nepriimtina. Milžiniškos apimties darbai, kuriuos teks nagrinėti, yra, liaudiškai išsireiškus, proto gimnastikos pamokos (ką jūs, tikriausiai, išreiškiate kaip "savęs tobulinimą"). Visgi, be jokių negatyvių atspalvių.

Filosofija, manau, yra pati universaliausia intelektualinė sistema, savajame objekte talpinanti išties beprotiškai daug problematiško pobūdžio aspektų - vieni jų buvo aktualūs IV a. pr. m. e., kiti - viduramžiais, dar kiti - naujaisiais amžiais, dar kiti - dabar. Įstojau studijuoti filosofiją, nes ji man įdomi kaip sockultūrinis fenomenas (nedviprasmiškai NEEILINIS - manau sutiksite). Beje, galiu Tamstai tik paantrinti - filosofija be mokslinio metodo išmanymo, manau, yra spekuliatyvių konstruktų megapolis (su retomis išimtimis, aišku), todėl jos studijos be įžvelgtos būtinybės nuo viso to atsiriboti, įgauti racionalistinės mąstymo tradicijos diktuojamą laikyseną, manau, yra keturių metų trukmės intelektualinis futbolas su įsivaizduojamais oponentais.

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą