Ar verta į ekonomiką stot
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-11-02 16:46:34 | Nuoroda

Galvoju kitais metais stoti į VU ar MRU ekonomiką arba statistiką. Gal yra ten įstojusių? Ar patinka studijuot? Sunku? Ką dar galit patart?

Žinutė parašyta: 2009-11-08 10:52:40 | Nuoroda

Nejaugi taip ir neatsiras norinčių pasisakyt?      Tai gal čia yra tokių, kurie kitais metais į ekonomiką planuoja stot?

Žinutė parašyta: 2009-11-09 12:18:40 | Nuoroda
aurete rašė:

Galvoju kitais metais stoti į VU ar MRU ekonomiką arba statistiką. Gal yra ten įstojusių? Ar patinka studijuot? Sunku? Ką dar galit patart?

 Ekonomiką studijuot šiaip labai įdomu! Tik, deja, ne VU ar MRU mokausi, tai nelabai ką galiu apie šituos universitetus patarti. :) 

Žinutė parašyta: 2009-11-11 19:23:55 | Nuoroda

Tai kur studijuoji?(Jei ne paslaptis) Kokius dalykus mokaisi?

Žinutė parašyta: 2009-11-13 20:44:19 | Nuoroda
aurete rašė:

Tai kur studijuoji?(Jei ne paslaptis) Kokius dalykus mokaisi?

 Studijuoju Stokholmo Aukštojoje Ekonomikos mokykloje Rygoje.

O dalykų galybė. Kolkas tik pradiniai, kadangi pas mus dalykų išdėstymas skiriasi nuo Lietuviškosios sistemos. Čia - vienas kursas vienu metu. Taigi dabar mokausi mikroekonomiką. Prieš ją buvo verslo pagrindai, akademinis rašymas, kiti anglų kalbą gilinantys kursai, finansų apskaita (sąskaityba), komandinis darbas... Paskiau bus statistika, marketingas, makroekonomika, žmogiškųjų išteklių valdymas ir daugybė kitų. Ir čia tik per pirmus metus ;)

Žinutė parašyta: 2009-11-14 18:26:21 | Nuoroda

Įdomu man ir ten manau būtų studijuot. Tik vienas minusas kaina, o antras anglu kalba. Kiek puslapių per savaitę tenka maždaug perskaityt? Kiek valandų per dieną mokaisi?

Žinutė parašyta: 2009-11-14 22:14:18 | Nuoroda
aurete rašė:

Įdomu man ir ten manau būtų studijuot. Tik vienas minusas kaina, o antras anglu kalba. Kiek puslapių per savaitę tenka maždaug perskaityt? Kiek valandų per dieną mokaisi?

 per dieną.. iki valandos, t.y. kol padarau namų užduotis ir peržiūriu konspektus. :)prieš egzaminus 1,5 dienos pasimokau ir užtenka ;) 

o puslapių daug nereikia skaityti, bent jau ne visiems kursams. Viskas paremta ne sausa teorija ir kalimu, o supratimu. :)

Žinutė parašyta: 2009-11-15 14:15:01 | Nuoroda

O kokioj šaly galvoji dirbti baigus?

Žinutė parašyta: 2009-11-16 07:56:59 | Nuoroda
aurete rašė:

O kokioj šaly galvoji dirbti baigus?

 Jei sąžiningai, nežinau. Didelė tikimybė, kad Lietuvoje.  Visgi rinkčiausi ne pagal valstybę, o pagal įmonę, kuri siūlytų darbą.

Žinutė parašyta: 2009-12-05 18:26:41 | Nuoroda

Neverta ..

  • Biologija / MBE 8
  • Geografija / MBE 9
  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 11
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 20
Žinutė parašyta: 2009-12-19 20:08:44 | Nuoroda
PKfyz rašė:

Neverta ..

 Tai ką gali geriau pasiūlyt tada. Beto kur studijuoji?

Žinutė parašyta: 2009-12-20 10:09:12 | Nuoroda
aurete rašė:

Galvoju kitais metais stoti į VU ar MRU ekonomiką arba statistiką. Gal yra ten įstojusių? Ar patinka studijuot? Sunku? Ką dar galit patart?

 Pasidomėk dar VU finansų ir draudimo matematika. Girdėjau neblogų atsiliepimų, bet plačiau nelabai ką galiu papasakot :). Jeigu įdomu gali pasižiūrėt tvarkaraštį kedras.mif.vu.lt/tvark/ .

  • Fizika / VBE 82
  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 86
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 51
Žinutė parašyta: 2009-12-20 22:34:49 | Nuoroda

  VDU Etnologija, siūličiau susirast ką nors mielo tamstos sielai, o ne tą kas pasak reklamų tau ateityje turėtu garantuoti gerą gyvenima .. :) Toks mano patarimas

  • Biologija / MBE 8
  • Geografija / MBE 9
  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 11
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 20
Žinutė parašyta: 2009-12-22 17:46:13 | Nuoroda
Ragutis rašė:
aurete rašė:

Galvoju kitais metais stoti į VU ar MRU ekonomiką arba statistiką. Gal yra ten įstojusių? Ar patinka studijuot? Sunku? Ką dar galit patart?

 Pasidomėk dar VU finansų ir draudimo matematika. Girdėjau neblogų atsiliepimų, bet plačiau nelabai ką galiu papasakot :). Jeigu įdomu gali pasižiūrėt tvarkaraštį kedras.mif.vu.lt/tvark/ .

 Esu aš irgi apie fdm girdėjus tik nelabai man patinka, kad nemažai informatikos ten, programavimo, o aš šiemet informatikos visai nesimokau.

Žinutė parašyta: 2009-12-22 17:49:17 | Nuoroda
PKfyz rašė:

  VDU Etnologija, siūličiau susirast ką nors mielo tamstos sielai, o ne tą kas pasak reklamų tau ateityje turėtu garantuoti gerą gyvenima .. :) Toks mano patarimas

 Manau ekonomika ir yra tas dalykas, kuris man patiktų studijuot, o tai, kad tai dabar populiaru ir kaip sakai išreklamuota man visai nepatinka.

Žinutė parašyta: 2009-12-27 22:39:43 | Nuoroda
aurete rašė:

Galvoju kitais metais stoti į VU ar MRU ekonomiką arba statistiką. Gal yra ten įstojusių? Ar patinka studijuot? Sunku? Ką dar galit patart?

 Taigi, visų pirma noriu perspėti, jog nestudijuoju ekonomikos. Tačiau, besiremdama klasiokių pasakojimais galėčiau pabandyti patarti.

VU besimokianti klasiokė, kuri iš tikrųjų yra labai protinga ir gabi mokslams retsykiais pasiskundžia dėl didėlio krūvio. Teorijos ten išties nemažai, o ir šiaip pasimokyti nemažai reikės. Mokykloje turėjusi vien 10, VU jos vidurkis siekia vos 6. Bet tai tikrai normalus ir įprastas reiškinys tarp pirmakursių VU ekonomikos studentų. Grupiokai dažniausiai būna super draugiški ir paprasti.

Kita- MRU'nietė skundžiasi vien dėl grupiokų, kurie dažniausiai kylę iš gan pasiturinčių šeimų.. ir šiaip nėra patenkinta mru tvyrojanti atmosfera. Mokytis reikia nemažai, tačiau ir laisvo laiko lieka pakankamai. Tačiau MRU yra sukurtos visapusiškos sąlygos studento tobulejimui - didelė ir jauki biblioteka, moderni mokymo sistema. MRU mokymo lygis nei kiek nenusileidžia VU. O diplomas yra vertinamas analogiškai.

 

Žinutė parašyta: 2009-12-28 16:14:18 | Nuoroda
Dessert rašė:
aurete rašė:

Galvoju kitais metais stoti į VU ar MRU ekonomiką arba statistiką. Gal yra ten įstojusių? Ar patinka studijuot? Sunku? Ką dar galit patart?

 Taigi, visų pirma noriu perspėti, jog nestudijuoju ekonomikos. Tačiau, besiremdama klasiokių pasakojimais galėčiau pabandyti patarti.

VU besimokianti klasiokė, kuri iš tikrųjų yra labai protinga ir gabi mokslams retsykiais pasiskundžia dėl didėlio krūvio. Teorijos ten išties nemažai, o ir šiaip pasimokyti nemažai reikės. Mokykloje turėjusi vien 10, VU jos vidurkis siekia vos 6. Bet tai tikrai normalus ir įprastas reiškinys tarp pirmakursių VU ekonomikos studentų. Grupiokai dažniausiai būna super draugiški ir paprasti.

Kita- MRU'nietė skundžiasi vien dėl grupiokų, kurie dažniausiai kylę iš gan pasiturinčių šeimų.. ir šiaip nėra patenkinta mru tvyrojanti atmosfera. Mokytis reikia nemažai, tačiau ir laisvo laiko lieka pakankamai. Tačiau MRU yra sukurtos visapusiškos sąlygos studento tobulejimui - didelė ir jauki biblioteka, moderni mokymo sistema. MRU mokymo lygis nei kiek nenusileidžia VU. O diplomas yra vertinamas analogiškai.

 

 Labai ačiū už patarimus. Ir man yra tekę girdeti, kad į vu ekonomiką susirenka geriausi mokiniai vien dešimtukais besimokę mokykloj, o universitete tai niekam nebeįdomu, vėl tenka vieta išsikovot, daug mokytis. Bet kažkaip nelabai tai mane gasdina, baisiausia, kad geriausiai besimokius mokykloj, po universiteto baigimo gali darbo normalaus pagal specialybę nerast.

Žinutė parašyta: 2009-12-30 19:43:45 | Nuoroda
aurete rašė:
Ragutis rašė:
aurete rašė:

Galvoju kitais metais stoti į VU ar MRU ekonomiką arba statistiką. Gal yra ten įstojusių? Ar patinka studijuot? Sunku? Ką dar galit patart?

 Pasidomėk dar VU finansų ir draudimo matematika. Girdėjau neblogų atsiliepimų, bet plačiau nelabai ką galiu papasakot :). Jeigu įdomu gali pasižiūrėt tvarkaraštį kedras.mif.vu.lt/tvark/ .

 Esu aš irgi apie fdm girdėjus tik nelabai man patinka, kad nemažai informatikos ten, programavimo, o aš šiemet informatikos visai nesimokau.

 sveika, pamenu praejusiais metais taip pat bijojau stoti i vu matematika (konkreciai matematikos ir informatikos mokyma) del tos pacios informatikos, kadangi irgi jos nesimokiau mokykloje...bet surizikavau,istojau ir nesigailiu:) visko galima ismokti, ta mokykline informatika mazai ka reiske...beje studijuoju tame paciame fakultete, kuriame yra finansu ir draudimo matematika  ( jos nesimokau, cia tik mano nuomone, bet jeigu reiketu rinktis tarp fdm ir ekonomikos, be jokiu abejoniu rinkciausi fdm)  pamastyk, ar tikrai tave taip labai traukia prie ekonomikos, kad galesi issiskirti is tu daugybes busimu ir esamu ekonomistu Lietuvoje, kai ieskosi darbo? beje fdm priklauso fiziniu mokslu sriciai, o ekonomika- socialiniu, spek, kuriame lengviau gauti krepseli:)

Žinutė parašyta: 2009-12-31 16:54:22 | Nuoroda
syptsypt rašė:
aurete rašė:
Ragutis rašė:
aurete rašė:

Galvoju kitais metais stoti į VU ar MRU ekonomiką arba statistiką. Gal yra ten įstojusių? Ar patinka studijuot? Sunku? Ką dar galit patart?

 Pasidomėk dar VU finansų ir draudimo matematika. Girdėjau neblogų atsiliepimų, bet plačiau nelabai ką galiu papasakot :). Jeigu įdomu gali pasižiūrėt tvarkaraštį kedras.mif.vu.lt/tvark/ .

 Esu aš irgi apie fdm girdėjus tik nelabai man patinka, kad nemažai informatikos ten, programavimo, o aš šiemet informatikos visai nesimokau.

 sveika, pamenu praejusiais metais taip pat bijojau stoti i vu matematika (konkreciai matematikos ir informatikos mokyma) del tos pacios informatikos, kadangi irgi jos nesimokiau mokykloje...bet surizikavau,istojau ir nesigailiu:) visko galima ismokti, ta mokykline informatika mazai ka reiske...beje studijuoju tame paciame fakultete, kuriame yra finansu ir draudimo matematika  ( jos nesimokau, cia tik mano nuomone, bet jeigu reiketu rinktis tarp fdm ir ekonomikos, be jokiu abejoniu rinkciausi fdm)  pamastyk, ar tikrai tave taip labai traukia prie ekonomikos, kad galesi issiskirti is tu daugybes busimu ir esamu ekonomistu Lietuvoje, kai ieskosi darbo? beje fdm priklauso fiziniu mokslu sriciai, o ekonomika- socialiniu, spek, kuriame lengviau gauti krepseli:)

 Del krepselio tai jau anksciau suvokiau kad i fdm lengviau siek tiek istot, o del busimo darbo tai dar daug klaustuku. Kai paskaiciau aprasus studiju tai fdm labai panasiai i ekonomika , kad galima baigus dirbt bankuose, finansu institucijose ir pan. tik kaip suprantu tuose darbuose pareigybes skirsis. Sunku susiorentuot tik paskaicius. Reiks gal i atviri duru dienas atvaziuot pavasari kai bus

Žinutė parašyta: 2010-01-06 13:41:49 | Nuoroda

 Nežinau kas tau pasakojo apie VU studentų draugiškumą, nes taip tikrai nėra. Mano kambariokas studijuoja VU KHF ir jis man pasakojo, kad i VU ekonomiką žmonės susirenka konkuruoti, o ne draugauti .. Per jau praėjusį pusmetį viso labo vieną kartą dalis grupės bandė kažką nuveikti, o visą kitą laiką praleido praktiškai nebendraudami ir varžydamiesi ..

  • Biologija / MBE 8
  • Geografija / MBE 9
  • Istorija / VBE 83
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 11
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 20
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą