Apie taikomaja matematika
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-13 19:42:42 | Nuoroda

  Konkrečių pavyzdžių.. Tikrai žinau, kad yra matematikų, dirbančių bankuose, draudime; programuojančių. Dar dėstytojų, mokytojų ir seimo narių būna. Kiti vėliau sugalvojau tapti fizikais, ekonomistais ar dar kuo nors. Kai aš baigsiu, nežinau, kur dirbsiu. Bet lygiai taip pat nežinočiau, jei studijuočiau teisę, vadybą, mechaniką, informatiką ar lenkų kalbą.

Kažkas klausė, kur Lietuvoj geriausia studijuoti, tai čia reikėtų rasti žmogų, kuris kelis univerus išbandė, nes kitaip tai spėlioti tik galima. Man atrodo, kad teorinis paruošimas turėtų būti stipriausias VU. KTU yra šiokios tokios sąlygos norintiems programuoti, su informatikos fakultetu draugauti nemažai galima. VU susirenka stipresnė publika, tai čia irgi šioks toks pliusas, bet kita vertus, kai esi tarp šiek tiek silpnesnių, tai tave labiau pastebi ir iš to kažką neblogo išpešti irgi galima. Šiaip loterijos renkantis univerą yra daug, nes nežinai, su kuo įstojęs susipažinsi, kokiais keliais tave pavedžios nauji draugai, kas sudomins ir taip toliau.

Dar kažkas klausė apie informatikos A lygį, tai nebūtinas jis. Visko galima išmokti nuo pat pradžių univere.

Žinutė parašyta: 2010-06-14 17:22:10 | Nuoroda

newminde -> taip as technomatematika studijuoju :)

Žinutė parašyta: 2010-06-17 19:05:30 | Nuoroda

Pritariu krokodilui, kad KTU Taikomoji Matematika nėra toks baisus dalykas, svarbiausia mėgti šį dalyką ir užsispirti jei kas nesiseka. Kai galvojau į kurį universiteta stoti tai man patarė, kad KTU daugiau praktikos nei VU todėl studijuoju KTU ir esu jau 2 kurse.

Beto mūsų fakultetas šiais metais priėmė naują/seną dalyką - Taikomoji matematika + Ekonomika. Studijuojant šią specialybę studentas gaus ir Taikomosios Matematikos ir Ekonomikos bakalaurą. Ši specialybė skirsis tik tuom, kad ekonomikos modulius dėstys Ekonomikos fakulteto dėstytojai.

Žinutė parašyta: 2010-06-17 21:28:20 | Nuoroda

  O dabartinė taikomoji matematika dings visai ar čia šiaip dar viena nauja specialybė intriguojančiu pavadinimu atsiras? Gerai, kad mano laikais nebuvo tokios, o tai dar netyčia būtų sugundžiusi. Dauguma rimtai nusiteikusių, man rodos, vis tiek magistrą paskui ima, o su matematikos bakalauru galima, atrodo, stoti į ekonomikos magistrą, tai ta nauja specialybė suvaržyti turėtų, nes tas naujoviškas matematikas (įdomu, ar tikrai ne prastesnis už taikomąjį) iškart su specializacija būna, o taikomojoj yra dar pasirinkimo laisvė - galima programuoti, galima ekonomikuoti ir galima šiaip matematikos mokslu užsiimti. Baigus vidurinę dar šiek tiek sudėtinga žinoti, kas labiau patiks. Bent jau aš tik univere pamačiau, koks šlykščiai neįdomus dalykas yra ekonomika ir kaip visai nieko yra programuoti; kiti pamato atvirkščiai. Toliau kiekvienas gali gyventi pagal savo praregėjimus.

Efektyvus reklaminis triukas tokios pseodospecialybės tėra. Nors kadangi vis tiek dauguma po antro kurso bėga į tą pusę, kur ekonomikom labiau kvepia, tai gal sueis daugeliui taip pat skaniai kaip ir visoks kitoks popsas (:

Žinutė parašyta: 2010-06-25 16:43:36 | Nuoroda

Tiesiog papildoma grupe prie taikomosios :) kiek is jos naudos tikrai nezinau nes taip sakant dabar visi fakultetai stengiasi daugiau krepseliu prisitraukti tai ir kuria visokias naujoves :) konkurencija vis del to :D

Žinutė parašyta: 2010-06-26 14:42:58 | Nuoroda

Turiu tokį klausimėlį :) Tai va, galvoju stoti kur nors, kas būtų susiję su matematika, ir apie taikomąją matematiką taip pat galvojau. Tik mane vis graužia toks dalykas, man patinka ir matematika, bet aš noriu ir kūrybinio darbo, kur būtų kažkas bent minimaliai susiję su savo idėjų įgyvendinimu, organizavimu, truputėli net menu.. Tai va norėjau paklaust ar studijuojant taikomąją matematiką yra galimybė kūrybinei pusei nors truputėli atsiskleisti, ar tik skaičiai, programavimas ir ekonomika? :)

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Matematika / VBE 84
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2010-06-26 17:11:35 | Nuoroda

Meniškai galima atsiskleist atstovybėse :)

beto patys destytojai sako kad matematika yra menas :)

Žinutė parašyta: 2010-06-26 17:19:20 | Nuoroda

Per matematikos olimpiadą pirmą kartą išgirdau žodių junginį "uždavinių interpretacija". Iki tol matematika išvis nesisiejo su kūryba

Žinutė parašyta: 2010-06-26 19:04:26 | Nuoroda
Dical7 rašė:

Meniškai galima atsiskleist atstovybėse :)

beto patys destytojai sako kad matematika yra menas :)

 Kokiose dar atstovybėse? :D O kad kažkas sako, jog matematika yra menas tai man nieko konkretaus nepasako ir neduoda, tušti žodžiai be jokio pagrindimo :)

 

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Matematika / VBE 84
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2010-06-27 13:25:07 | Nuoroda


Kiekvienas fakultetas KTU turi savo studentų atstovybę, kurioje galima įgyti daug įvairios patirties :)

o menas matematikos ir informatikos moksle pvz fragtalai, visokių figūrų kūrimas programomis...

Žinutė parašyta: 2010-06-27 14:20:51 | Nuoroda
Dical7 rašė:


Kiekvienas fakultetas KTU turi savo studentų atstovybę, kurioje galima įgyti daug įvairios patirties :)

o menas matematikos ir informatikos moksle pvz fragtalai, visokių figūrų kūrimas programomis...

 Nu aišku, dėkui už atsakymus :) 

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Matematika / VBE 84
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2012-07-17 22:54:23 | Nuoroda

sveiki :) noriu stoti i taikomaja matematika, bet niekaip negaliu pasirinkti VU ar KTU.. Gyvenu Kauno raj, tdl KTU butu ekonomiskai geriau, o VU man visiskai neaiskus ir labai traukia bendrabucio gyvenimas, net neisivaizduoju, ka daryt.. is tikro, norisi, kad diplomas butu vertas ideto triuso, esu pasiruosusi daug kalt ir mokytis, tdl VDU atmetu, tad lieka sitie 2 univerai. Gal galetumete kokiu nors + ir - pasakyt apie siuos universitetus, kas galetu padeti apsisprest? perskaiciau nemazai forumu, bet taip nuomones tinkamos ir nesusidariau dar. reikia pagalbos!
 

Žinutė parašyta: 2012-07-17 23:21:06 | Nuoroda
fainiulka rašė:

sveiki :) noriu stoti i taikomaja matematika, bet niekaip negaliu pasirinkti VU ar KTU.. Gyvenu Kauno raj, tdl KTU butu ekonomiskai geriau, o VU man visiskai neaiskus ir labai traukia bendrabucio gyvenimas, net neisivaizduoju, ka daryt.. is tikro, norisi, kad diplomas butu vertas ideto triuso, esu pasiruosusi daug kalt ir mokytis, tdl VDU atmetu, tad lieka sitie 2 univerai. Gal galetumete kokiu nors + ir - pasakyt apie siuos universitetus, kas galetu padeti apsisprest? perskaiciau nemazai forumu, bet taip nuomones tinkamos ir nesusidariau dar. reikia pagalbos!
 

 Manau, jog kiekvienais metais atsiranda skirtingai mąstančių studentų, bet vis dėlto, siūlyčiau pasiklausinėti studijuojančių šį dalyką. Pačiam pravertė, manau, jog atsakys ir į tavo klausimus:

- čia klausimai KTU apie Taikomąją matematiką. :)

  • Istorija / VBE 95
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 85
  • Matematika / VBE 43
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 18
Žinutė parašyta: 2012-07-17 23:51:37 | Nuoroda

jei turi klausimų apie VU matematika ir matematikos taikymus tai gali į mane kreiptis :)

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2012-07-18 12:04:24 | Nuoroda
Mirt rašė:

jei turi klausimų apie VU matematika ir matematikos taikymus tai gali į mane kreiptis :)

 saunu :) ten labai sausas mokslas? sunku? idomu? yra merginu, nes sakoma, kad vu ju nebuna, vien tik merginos buna :DD? sunku issilaikyt su krepseliu? gal pazistate tokiu kur ir ktu bande, kad palyginti? siaip jusu nuomene + ir - :) dekui :)

Žinutė parašyta: 2012-07-18 12:51:33 | Nuoroda
fainiulka rašė:
Mirt rašė:

jei turi klausimų apie VU matematika ir matematikos taikymus tai gali į mane kreiptis :)

 saunu :) ten labai sausas mokslas? sunku? idomu? yra merginu, nes sakoma, kad vu ju nebuna, vien tik merginos buna :DD? sunku issilaikyt su krepseliu? gal pazistate tokiu kur ir ktu bande, kad palyginti? siaip jusu nuomene + ir - :) dekui :)

nu sausiau nei teisėj tikrai nėra, nes čia reikia mąstyt o ne tik knygas kalt. čia reikia suprast. dėl sunkumo tai čia labai subjektyvus dalykas, jei tu nieko nesimokysi ir panašiai tai aišku visiems rėksi kaip čia sunku, o jei mokaisi per sesiją, ir prieš kolius ir šiaip padarai namų darbus tai tada viskas pakenčiama, jei nori puikiai tai reik pastoviai mokytis. Įdomių dalykų tikrai yra, ypač jei patinka matematika, aišku turime krūvą programavimo, bet jis irgi matematinis, pvz parašyt programą kuri apskaičiuotų integralais ribojamą plotą ar kad matricų veiksmus atliktų. MMT merginų ir vaikinų yra po lygiai maždaug, šiaip pačiam fake tai vaikinų daugiau nes visgi informatikos daug turim, o matematikoj daugiau panelės, bet ir vaikinų yra. Krepšelį išlaikyti lengva nes pas mus buvo 2 kurie vnf, šiemet planuoja 5 vnf priimt, o šiaip kurso vidurkis apie 7 būna tai išlikt lengva vf, nebent jau skolų prisidarai.. dėl ktu nežinau, vargu ar yra kas studijavo ten ir ten, bet mano ir kitų nuomone matematiką geriausia studijuoti VU MIF Lietuvoj :)

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2012-07-18 22:33:35 | Nuoroda

   

Mirt rašė:

jei nu sausiau nei teisėj tikrai nėra, nes čia reikia mąstyt o ne tik knygas kalt. čia reikia suprast. dėl sunkumo tai čia labai subjektyvus dalykas, jei tu nieko nesimokysi ir panašiai tai aišku visiems rėksi kaip čia sunku, o jei mokaisi per sesiją, ir prieš kolius ir šiaip padarai namų darbus tai tada viskas pakenčiama, jei nori puikiai tai reik pastoviai mokytis. Įdomių dalykų tikrai yra, ypač jei patinka matematika, aišku turime krūvą programavimo, bet jis irgi matematinis, pvz parašyt programą kuri apskaičiuotų integralais ribojamą plotą ar kad matricų veiksmus atliktų. MMT merginų ir vaikinų yra po lygiai maždaug, šiaip pačiam fake tai vaikinų daugiau nes visgi informatikos daug turim, o matematikoj daugiau panelės, bet ir vaikinų yra. Krepšelį išlaikyti lengva nes pas mus buvo 2 kurie vnf, šiemet planuoja 5 vnf priimt, o šiaip kurso vidurkis apie 7 būna tai išlikt lengva vf, nebent jau skolų prisidarai.. dėl ktu nežinau, vargu ar yra kas studijavo ten ir ten, bet mano ir kitų nuomone matematiką geriausia studijuoti VU MIF Lietuvoj :)

 dekui!! :)

Žinutė parašyta: 2012-07-19 20:26:07 | Nuoroda
Mirt rašė: nu sausiau nei teisėj tikrai nėra, nes čia reikia mąstyt o ne tik knygas kalt. čia reikia suprast. dėl sunkumo tai čia labai subjektyvus dalykas, jei tu nieko nesimokysi ir panašiai tai aišku visiems rėksi kaip čia sunku, o jei mokaisi per sesiją, ir prieš kolius ir šiaip padarai namų darbus tai tada viskas pakenčiama, jei nori puikiai tai reik pastoviai mokytis. Įdomių dalykų tikrai yra, ypač jei patinka matematika, aišku turime krūvą programavimo, bet jis irgi matematinis, pvz parašyt programą kuri apskaičiuotų integralais ribojamą plotą ar kad matricų veiksmus atliktų. MMT merginų ir vaikinų yra po lygiai maždaug, šiaip pačiam fake tai vaikinų daugiau nes visgi informatikos daug turim, o matematikoj daugiau panelės, bet ir vaikinų yra. Krepšelį išlaikyti lengva nes pas mus buvo 2 kurie vnf, šiemet planuoja 5 vnf priimt, o šiaip kurso vidurkis apie 7 būna tai išlikt lengva vf, nebent jau skolų prisidarai.. dėl ktu nežinau, vargu ar yra kas studijavo ten ir ten, bet mano ir kitų nuomone matematiką geriausia studijuoti VU MIF Lietuvoj :)

 dar kelis klausimelius sugalvojau :D kai kuriu specealybiu ktu studentai skundzias, kad sunku suspet i paskaitas, kai jos ismetytos skirtingose m,iesto vietose, o kaip cia? viskas vienoj vietoj? gal zinai, kokia bendrabciu bukle? vienam komentare radau, kad VU MIF visa visa info reikia paciam susirast, tipo nk neduoda, vos ne individualus mokinimasis gaunasi, kaip yra is tikro? destytojai geri? nes visi sako, kad KTU jie nupuse ir sukriose, visus gyvuliu vietoj laiko.. kaip pats tas bendravimas tarp studentu ir destytoju? sukalbami?

Žinutė parašyta: 2012-07-20 00:24:57 | Nuoroda
fainiulka rašė:
Mirt rašė:

 dar kelis klausimelius sugalvojau :D kai kuriu specealybiu ktu studentai skundzias, kad sunku suspet i paskaitas, kai jos ismetytos skirtingose m,iesto vietose, o kaip cia? viskas vienoj vietoj? gal zinai, kokia bendrabciu bukle? vienam komentare radau, kad VU MIF visa visa info reikia paciam susirast, tipo nk neduoda, vos ne individualus mokinimasis gaunasi, kaip yra is tikro? destytojai geri? nes visi sako, kad KTU jie nupuse ir sukriose, visus gyvuliu vietoj laiko.. kaip pats tas bendravimas tarp studentu ir destytoju? sukalbami?

 mife visa diena bus vienam fakultete, buvo kad reikėjo lakstyt per baltupius ir naugarduką, bet jei vyksta vienam tai visą dieną, o šiaip žada suskirstyt kad matematikai tik centre liktų, tai nebereiks lakstyt. Bendrabučiai arba saulėteky arba baltupiuose, baltupiuose pati gyvenu, man čia fainesnė sistema ir tvarkingesni, saulėtekį irgi viskas normaliai, nėra blogi barakai, tik saulėteky gal daugiau tusovna chebra vien :D
kokią info? yra dėstytojų puslapiai ten yra konspektai, yra paskaitos kurių metu dėstoma informacija, yra knygos, jų sąrašą pateikia per pirmą paskaitą, čia jei nori iš knygų mokytis, yra dėstytojų kurie konspektais nesidalina, bet čia jau galima informacija susiveikt ir iš kuratorių.
dėstytojų yra jaunų, po 30 metų, yra ir senesnių, jie visi sukalbami, nereikia bijoti bendrauti su dėstytoju, aišku žiūrint dėl ko ten kalbiesi, jei neši butelį ir tipo 10 rašykit už egzą, tas pasakys kad ne, ir tipo sakysi kad nesukalbami dėstytojai... šiaip jei argumentuotai kalbi tai viską galima suderint.

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2012-07-20 23:26:57 | Nuoroda
Mirt rašė: mife visa diena bus vienam fakultete, buvo kad reikėjo lakstyt per baltupius ir naugarduką, bet jei vyksta vienam tai visą dieną, o šiaip žada suskirstyt kad matematikai tik centre liktų, tai nebereiks lakstyt. Bendrabučiai arba saulėteky arba baltupiuose, baltupiuose pati gyvenu, man čia fainesnė sistema ir tvarkingesni, saulėtekį irgi viskas normaliai, nėra blogi barakai, tik saulėteky gal daugiau tusovna chebra vien :D
kokią info? yra dėstytojų puslapiai ten yra konspektai, yra paskaitos kurių metu dėstoma informacija, yra knygos, jų sąrašą pateikia per pirmą paskaitą, čia jei nori iš knygų mokytis, yra dėstytojų kurie konspektais nesidalina, bet čia jau galima informacija susiveikt ir iš kuratorių.
dėstytojų yra jaunų, po 30 metų, yra ir senesnių, jie visi sukalbami, nereikia bijoti bendrauti su dėstytoju, aišku žiūrint dėl ko ten kalbiesi, jei neši butelį ir tipo 10 rašykit už egzą, tas pasakys kad ne, ir tipo sakysi kad nesukalbami dėstytojai... šiaip jei argumentuotai kalbi tai viską galima suderint.

 dabar tai jau tikrai viskas aisku :PP laukit naujos studentes!! :DDD

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą