VU ar VDU?
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-01-31 13:52:43 | Nuoroda

sVEIKI :) Gal galit pad4ti? A6 esu abiturientė i nežinau, kur  noriu tiksliai stoti. Galvoju apie VU ar VDU. tIK ŽINOT - EILINĖS KALBOS:vdu DAUG TEORIJOS, JOKIOS PRAKTIKOS, o VU - ir teorijos, ir praktikos. Norėčiau stot į politologiją, bet nežinau, kaip būtų ateityje, ar rasčiau darbą (randa darbą tik tie žmonės, kurių tevai įtakingi, ar turi daug pinigų). Prašau padėkit ;)

Žinutė parašyta: 2010-01-31 14:02:33 | Nuoroda

Na,nemanau,jog esi visiškai teisi. Tikrai nevisada gauna darbus,tik turtingi ir itakingi žmonės. Jeigu būsi atsakingas darbuotojas,baiges aukštąjį,tikrai manau gausi gerą darbą. Na,tai tik mano nuomonė. :) o šeip stoti patarčiau į VU,nes ir pati esu abiturientė ir manau,jog VU yra vienas iš geriausių universitetų. Tikiuosi ir pati ten patekti :)

  • Biologija / VBE 66
  • Chemija / VBE 18
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / MBE 8
  • Matematika / VBE 35
Žinutė parašyta: 2010-01-31 18:33:41 | Nuoroda

Pirma, į VDU užtenka mažesnių balų. Antra, VDU du metus mokaisi visokių privalomų bendrųjų dalykų ir tik trečiame kurse prasideda specialybė, daug kam tai nepatinka. Trečia, sostinėje daugiau galimybių kažkur užsikabinti. Taisyklė, kad viskas per pažintis, daugiau būdinga Kaunui. Aš stočiau į VU, jei balų užtenka. VDU kažkada pradžioje buvo labai šaunus univeras dėl šių priežasčių: pirma, ten buvo daug dėstytojų užsieniečių (o jų paskaitų tikrai vertėjo klausytis), antra, buvo galima mokytis kiek tik nori užsienio kalbų. O dabar tų dėstytojų užsieniečių kaip ir nebeliko, arba labai sumažėjo, tiksliai nežinau, pasidomėk. Norint mokytis užsienio kalbų vėlgi tik anglų privaloma, o už kitas ar tik nereikia mokėti? Jei taip, tai didelis minusas, pasidomėk ir tuo. Be to, kai aš ten studijavau, buvo galima įgyti gretutinę specialybę, t.y. sertifikatą. Dabar kaip suprantu, ir už tai reikia mokėti. Taigi, sunku dabar pasakyti, kuo VDU yra geresnis už kitus univerus.

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Istorija / VBE 31
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / MBE 9
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 69
Žinutė parašyta: 2010-01-31 18:37:44 | Nuoroda

P. S. Dabar mano dukra abiturientė, bet aš jai stoti į politologiją nepatarčiau, labai miglotos perspektyvos. Ypač jei neturi dėdės ar tetos, kurie įtaisytų į šiltą vietelę. Geriau rinktis kažką konkretesnio, žemiškesnio, bet ir vėl jokių garantijų. Daug kas šiais laikais loterija.

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Istorija / VBE 31
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / MBE 9
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 69
Žinutė parašyta: 2010-01-31 18:57:23 | Nuoroda

aha, ačiū labai už jūsų nuomones. O gal yra VU studentų, kurie papasakotų, kaip jiems sekasi universitete, ką studijuoja, kaip aplinka?

Žinutė parašyta: 2010-02-27 21:32:57 | Nuoroda

Jei gerai išmanysi savo darbą, būsi užtikrinta ir mokėsi atskleist savo talentus būtent toj srity, darbą rasi, nesvarbu, būsi baigus VU ar VDU. Iš esmės VU vardas vertinamas palankiau, nei VDU, bet viskas priklauso nuo Tavęs pačios.

Kalbos, kad VU studentai gauna ir teorijos, ir praktikos, na... Kas ieško, tas randa... :) Lietuvoje universitetai labiau orientuoti į teoriją, tačiau praktikos įgyjama įv. organizacijose, studentų asociacijose ir pan., taigi neapsiribokim vien paskaitom ir namų darbais. :) 

Šiaip patarčiau VU. Ir dėstytojai kompetentingi, ir studentai - motyvuoti, žino ko siekia. Yra ir konkurencijos, kaip ir visur, bet tai tik ir skatina stengtis labiau, nors konkurencijai pasiduoti nėra labai gerai. :) 

Iš esmės, net nežinau ką daugiau pasakyt, turi rinktis pati, juk vyksta ir atvirų durų dienos, ir pan., kai gali eit ir rinktis galbūt pačiai mielesnę vietą.

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą