Ziurnalistika 2010
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-03-25 16:42:24 | Nuoroda

 o! Tikiuosi busimieji kolegos :) 

Žinutė parašyta: 2010-03-27 09:30:47 | Nuoroda

na tada lietuvoj negirdejau tokios studiju programos :)

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 25
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-04-03 15:15:13 | Nuoroda

Sveiki, esu irgi abituriente. Manau vieni kitiems padėsime ir dalinsimės informacija apie išsvajotojos žurnalistikos studijas.  Šių metų stojamųjų tema yra vidaus ir užsienio politika. Šiaip žinant, kad jie dažnai klausinėja apie politinius įvykius, tai visai nebloga tema. Negu dar papildoami skaityti apie sportą, nors pilnai gali pakalusti ir apie jį. Būtų labai smagu, kad patirtimi pasidalintų, jau studijuojantys. Galbūt norėtumėte aprašyti, ko klausė. Tiesiog įdomu, Įdomu, kokius dalykus mokotės  kaip ruošėtės egzaminui?

Žinutė parašyta: 2010-04-13 11:14:37 | Nuoroda

Sveiki visi, ilgai brandinau mintį tapti žurnalistikos studentu, bet iškart po mokyklos pradėjau dirbti ir nusprendžiau mokslus atidėti vėliasniam laikui. Ir štai praėjo jau du metai po mokyklos baigimo, dėl smukusios ekonomikos buvau atleistas ir vėl pradėjau mąstyti apie studijas. Internete informacijos daug neradau, todėl pagalbos ieškosiu čia.

Taigi : Gal kas nors gali daugiau papasakoti apie žurnalistikos studijas? Kiek procentų dabar sudaro stojamieji egzaminai (ar jie nebeskaičiuojami ir užtenka tiesiog išlaikyti)? Kaip per likusį laiką (kaip supratau laiko turiu iki birželio pabaigos) geriausia pasiruošti stojamiesiems? Kažką girdėjau apie specialią paruošiamąją mokyklą, galbūt dar nebūtų vėlu į ją patekti?

Bet kokia pateikta informacija man bus naudinga. Iš anksto dėkui.
 

Žinutė parašyta: 2010-04-13 11:25:57 | Nuoroda

Tiesa, mokykloj paskutinius porą metų, švelniai tariant, nepersistengiau. Iš lietuvių egzo gavau 74%, istorijos - 41%, o anglų egzamine, nors kalbą dabar moku tikrai puikiai (padėjo ir porą metų dirbant), stipriai susimoviau ir gavau vos 21%, metiniai pažymiai taip pat neblizga. Tai galūt man net neverta ruoštis ir bandyti čia stoti, nes, kad ir kaip pasirodyčiau per stojamuosius, vistiek nepateksiu?

P.S. Mane tenkina ir valstybės nefinansuojama vieta.

Žinutė parašyta: 2010-04-13 18:51:37 | Nuoroda

 sveiki :]

noriu paklaust, ar dabar, kai jau paskelbtas šių metų konkurso šūkis (Vidaus ir užsienio politika žiniasklaidoje) užtenka pasiruošt toms potemėms, kur yra prie šitos temos pokalbio skiltyje, ar vis dėlto dar kažkokius extra šaltinius persiskaityt? :]

  • Istorija / VBE 84
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 92
Žinutė parašyta: 2010-04-13 19:17:35 | Nuoroda

Karoli, jei ne paslaptis, kurioje srityje dirbai, jei ziniasklaidos tai didelis pliusas. Pazymiai mazoki. Anglu egzamino neitraukiams i balo skaiciuokle. Svarbus tik istorijos ir lietuviu valstybinaii egzaminai. Dazniausiai razultatai buna is abieju nuo 8o ir daugiau, kas stoja, bet i mokama gal ir istotum. Ypac, aki preitais metais konkursas buvo mazas. Du zmones i viena vieta. Labai svarbus yra ju konkursas. Rasinio rasymas ir jei patinka rasinys, kviecia pokalbio. Jei gauni iskaita, vadinasi viskas ok, tada ziuri ar praeini pagal egzamino balus. Siaip del mokyklos, tai yra sekmadienine zurnalistikos mokyklele, bet ji jaubaigiasi. Prasidejo nuo spalio. Tad jau pavelavai:( Siap jei vilioja si specialybe, dauguma dirba zurnalistini darba net nebaigia siu studiju. 

Žinutė parašyta: 2010-04-13 19:19:03 | Nuoroda

 Agne, nors tema paskelbta, tai nereiskia, kad komisija nepaklaus apie sporta ar kultura. Jie gali paklausti bet ko. Aisku, didesnis demesys bus skiriamas politikai.

Žinutė parašyta: 2010-04-13 20:06:21 | Nuoroda

Kažkas čia minėjo, kad anglų balas neįtraukiamas - klystate. ;] Anglų, lt ir istorijos valstybiniai bei info metinisi, vat kas įskaičiuojama.

Žinutė parašyta: 2010-04-14 00:39:20 | Nuoroda
Logola rašė:

 Agne, nors tema paskelbta, tai nereiskia, kad komisija nepaklaus apie sporta ar kultura. Jie gali paklausti bet ko. Aisku, didesnis demesys bus skiriamas politikai.

kad paklaus tai čia aišku, bet rašiniui iš kur ruošits? ;D 

  • Istorija / VBE 84
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 92
Žinutė parašyta: 2010-04-14 09:47:36 | Nuoroda

Ne, darbas mano nebuvo susijęs su žurnalistika. Bet šiuo metu turiu tokį kaip ir darbą, na gal labiau užsiėmimą, rašau straipsnius apie sportą vienam internetiniui puslapiui. Na bet aš ten kaip ir jokių įrodymų neturiu, kad dribu, algos oficialiai negaunu, neturiu jokios sutarties, tai nebūtų problema? Ir, kaip supratau, praktika žurnalistikoje yra kaip papildomi balai?

Dabar klausimas, kuris galbūt ir nėra labai susijęs su šia tema, bet: ką siūlytumėte studijuoti, jei nepavyktų įstoti į žurnalistiką? Ar yra kažkokių panašių studijų?

Žinutė parašyta: 2010-04-14 11:29:21 | Nuoroda

Oficialiai balu neprideda, uz tai, kad rasei. Bet pokalbi pasakius, kad turi praktikos is karto gauni pliusa.Siaip daug kas studijuoja filologija, vis tiek ismoksti valdyti zodi, gauni issilavinima. Kiti baigia ekonomika ir raso apie ekonomika. ir panasiai.  

Žinutė parašyta: 2010-04-14 12:41:39 | Nuoroda

Karoli, jei nepaslaptis, koks portalas? :)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-04-18 11:22:46 | Nuoroda

Daug kas stoja į Lietuvių filologiją, o po metų perstoja į žurnalistiką. Nes praktiškai pirmas kursas būna vienodas. (taip aiškino prof. Ž. Valiulis)

Klaipėdoj taip pat yra žurnalistikos studijos, ten daug lengviau įstoti. Kažkas netgi pasakė: ,,Vilniuj priima žurnlaistus, o Klaipėdoj norinčius jais būti. " 

Žinutė parašyta: 2010-04-18 21:18:29 | Nuoroda

Dar leidyba irgi yra vienas is variantu. Lengva pereiti, nes pirma semestra panasius dalykus moko. Dabar kazkaip galime pakeisti po pirmo pusmecio studijas jeigu sutampa 80% programiniu nuostatu ar kazkas tokio.

Žinutė parašyta: 2010-04-29 01:26:26 | Nuoroda
Hushaby rašė:

O gal kas žinote ar Lietuvoje yra toks mokslas ar bent kažkas panašaus kaip žiniasklaida?

iš esmės žiniasklaida yra informacijos vadyba, siulyciau pasidometi VU informologijos specialybe, perziureti sanda ir sulyginti su DB sandu.

www.kf.vu.lt/uploads/docs/Studiju%20programos/2009_Informologija_B.doc

  • Istorija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 58
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 62
Žinutė parašyta: 2010-05-18 14:52:03 | Nuoroda

Sveiki. Gal kas gali papasakoti, kaip, kada ir kur reikia užsiregistruoti kūrybiniam konkursui? Ar gausi paklvietimą, įrašęs žurnalistiką prie stojimų, ar tam reikia specialiai registruotis? Ir ar galima pasirinkti dieną?..

Žinutė parašyta: 2010-05-18 18:59:20 | Nuoroda

Kažkada intensyviai galvojau apie žurnalistiką,dabar....manau,kad ten realiai neką teišmoksi. Na aišku,ne tai kad visai nieko,bet.... dabar mąstau,nebent studijuosiu kokį nors šiaip dalyką ir žurnalistiką magistrantūroj arba tuose kursuose. Galų gale, tikiu,kad žurnalistu gali būt ir nestudijavęs žurnalistikos,tiesiog jei esi nekvailas ir apsukrus ganėtinai:)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-19 14:46:47 | Nuoroda
zirklūtes. rašė:

Kažkada intensyviai galvojau apie žurnalistiką,dabar....manau,kad ten realiai neką teišmoksi. Na aišku,ne tai kad visai nieko,bet.... dabar mąstau,nebent studijuosiu kokį nors šiaip dalyką ir žurnalistiką magistrantūroj arba tuose kursuose. Galų gale, tikiu,kad žurnalistu gali būt ir nestudijavęs žurnalistikos,tiesiog jei esi nekvailas ir apsukrus ganėtinai:)

 Visiškai atitinka mano situaciją. Toks jausmas,kad aš rašiau :D 

Žinutė parašyta: 2010-05-20 19:48:12 | Nuoroda

nu va,o ką ketini studijuot?:)

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą