MIF
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-04-06 07:20:32 | Nuoroda

MIF'e yra „matematika ir matematikos taikymai“ bei  „matematika ir informatikos mokymas“, jeigu pažiūrėsime šios specialybės yra pigiausios MIF'e (5439 Lt / metai). Turiu pažįstamų matematikų, realiai kalbantis su jais ganėtinai sunku nusakyti ką jie galės dirbti. Tame ir yra didžiausia problema, gali baigti, bet su darbu gali būti problemų. Gerai, nori būti mokytoja. Dabar taip paanalizuokime. Anksčiau MIF'e dar būdavo mokyklų skelbimų, kad reikia vieno ar kito mokytojo, dabar nelabai to matau. Mokytojo darbas yra mažai apmokamas, mokyklos neturi per daugiausia pinigų, vargu ar skelbia didelius konkursas. Tai yra šiek tiek rizikinga, tad tą turėtum rinktis tuo atveju jeigu tikrai žinai, kad tą mėginsi daryti nepaisant kiek smūgių gautum gyvenime. Klausimas, o ką daryti jeigu negauni mokytojo darbo ar jis tavęs netenkina? Tiesiog prieš renkantis reikia gerai paanalizuoti, suprasti save. Nes tendencija tokia, kad labai maža dalis studentų studijuoja tai ką nori ir yra laimingi. Čia būtų ne juokai, o žiaurioji statistika.

O šiaip kas dėl studijų, manau jeigu yra moksleivių norinčių ir studentų galinčių galima būtų pasikviesti vieną dieną į paskaitas ir tiesiog parodyti bent jau dalinai kaip viskas yra? Man atrodo anksčiau buvo ir speciali programa tam.

Žinutė parašyta: 2010-04-06 17:37:53 | Nuoroda

to syptsypt.
Norėjau paklausti ar šia studijų krypti baigusiems studentams pavyksta įsidarbinti užsienyje ? gal žinai konkrečių pavydžių. Galbūt kiti žinantys apie užsienyje  PVZ Anglija, JAV esamą mokytojų padėtį galėtų papasakoti plačiau ? Koks požiūris į juos? Kokie atlyginimai svyruoja ?

  • Fizika / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 91
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-04-06 18:44:46 | Nuoroda
syptsypt rašė:
Svaja rašė:
syptsypt rašė:
Svaja rašė:

syptsypt, gal galėtum plačiau papasakoti apie savo studijuojamą dalyką? sunku ar lengva? įdomu? kaip išsilaikei egzaminus? ir pan.

 na pirmiausia, tai apie mūsų specialybę gali pasiskaityti va čia portalas.emokykla.lt/Lists/Publikacijos/DispForm.aspx?ID=101 

taip pat čia portalas.emokykla.lt/Lists/Publikacijos/DispForm.aspx?ID=101 

na o aš galiu pasakyt tai, kad nesigailiu ir jeigu dabar vėl galėčiau rinktis, stočiau ten pat...dėl to, ar sunku, ar lengva, tai čia sąlyginis dalykas, daugeliui nelengva ( vis dėl to aukštoji matematika), bet tikrai įmanoma. Man asmeniškai visai įdomu, aš tik pirmam kurse ir toliau bus  įdomiau kai prasidės pedagoginiai dalykai...dėl egzaminų, išlaikiau, manau, vidutiniškai ( matkė 90, lt 63 atrodo, anglų 71 ), bet įstojau pirmu nr, kadangi specialybė nelabai populiari, galima įstoti ir su nedideliais balais...apie patį dalyką, tai pirmam kurse mes turim daug matematikos, daug informatikos, šiek tiek psichologijos ir užsienio kalbą, vėliau matkės mažėja, daugėja visokių pedagoginių dalykų, man asmeniškai didelis šios specialybės pliusas atrodo tai, jog pas mus ne vien "sausa" matematika. Kadangi man matematika patinka, nuoširdžiai noriu dirbt mokykloj, todėl aš čia jaučiuosi savo vietoj ir galiu drąsiai rekomenduot kitiem :) O galiu paklaust, kodėl susidomėjai? Nori dirbt mokykloj? 

 Kažkaip sena svajonė mano dirbt mokykloj. Nuo labai senų laikų save kaip mokytoją įsivaizduoju. Ir matematika patinka labai bent jau mokykloj. Tačiau visi atkalbinėja mane, kvaila sako kad į tokį dalyką stot nori. Kazkaip dar baimė kyla dėl informatikos, nevisai aš su ja draugauju, kadangi sakai kad jos daug tai gali kilt bėdų.

 skaitau ir galvoju...it's me! labai panašios abejonės ir mane ėmė praėjusiais metais...ir aš visokių atkalbinėjimų prisiklausiau, bet nekreipk dėmesio, kas ką sako, galų gale pakalbėk su savo mokytoja :) jeigu darbas bus mielas, tai koks skirtumas, ką kas mano? jeigu nemielas...na ką gi, juk MIF ne pedagoginis, rastum ir kitokį darbą, šiaip ar tap bakalauru mokslai nesibaigia... o dėl informatikos, tai aš irgi baisiai bijojau, nes mokykloj jos kaip ir visai nesimokiau, bet žinok galima ir nuo nulio pradėt, žmonės mif'e geri, pradžioje mums padėjo :) o šiaip labai smagu, kad radau panašiai mąstančią :) 

 Savęs neįsivaizduoju dirbančios kokį nors kitokį darbą iš tikrųjų :) ačiū, kad nuraminai dėl informatikos :)

Žinutė parašyta: 2010-04-06 20:27:56 | Nuoroda

Sveiki, aš irgi MIF'e, studijuoju EKONOMETRIJĄ, pirmas kursas. Jei turit klausimų, prašau kreiptis, skype: frienlia :)))

Žinutė parašyta: 2010-04-06 20:36:35 | Nuoroda
newminde rašė:

to syptsypt.
Norėjau paklausti ar šia studijų krypti baigusiems studentams pavyksta įsidarbinti užsienyje ? gal žinai konkrečių pavydžių. Galbūt kiti žinantys apie užsienyje  PVZ Anglija, JAV esamą mokytojų padėtį galėtų papasakoti plačiau ? Koks požiūris į juos? Kokie atlyginimai svyruoja ?

 nežinau, ar įsidarbina, nes pažįstu tik vieną vienintelį jau baigusį žmogų( savo mokytoją) , bet tikrai žinau, kad studentai praktiką gali atlikti užsienio mokyklose ( kaip tik dabar keli išvažiavę man atrodo)  

Žinutė parašyta: 2010-04-06 20:39:33 | Nuoroda
Svaja rašė:
syptsypt rašė:
Svaja rašė:
syptsypt rašė:
Svaja rašė:

syptsypt, gal galėtum plačiau papasakoti apie savo studijuojamą dalyką? sunku ar lengva? įdomu? kaip išsilaikei egzaminus? ir pan.

 na pirmiausia, tai apie mūsų specialybę gali pasiskaityti va čia portalas.emokykla.lt/Lists/Publikacijos/DispForm.aspx?ID=101 

taip pat čia portalas.emokykla.lt/Lists/Publikacijos/DispForm.aspx?ID=101 

na o aš galiu pasakyt tai, kad nesigailiu ir jeigu dabar vėl galėčiau rinktis, stočiau ten pat...dėl to, ar sunku, ar lengva, tai čia sąlyginis dalykas, daugeliui nelengva ( vis dėl to aukštoji matematika), bet tikrai įmanoma. Man asmeniškai visai įdomu, aš tik pirmam kurse ir toliau bus  įdomiau kai prasidės pedagoginiai dalykai...dėl egzaminų, išlaikiau, manau, vidutiniškai ( matkė 90, lt 63 atrodo, anglų 71 ), bet įstojau pirmu nr, kadangi specialybė nelabai populiari, galima įstoti ir su nedideliais balais...apie patį dalyką, tai pirmam kurse mes turim daug matematikos, daug informatikos, šiek tiek psichologijos ir užsienio kalbą, vėliau matkės mažėja, daugėja visokių pedagoginių dalykų, man asmeniškai didelis šios specialybės pliusas atrodo tai, jog pas mus ne vien "sausa" matematika. Kadangi man matematika patinka, nuoširdžiai noriu dirbt mokykloj, todėl aš čia jaučiuosi savo vietoj ir galiu drąsiai rekomenduot kitiem :) O galiu paklaust, kodėl susidomėjai? Nori dirbt mokykloj? 

 Kažkaip sena svajonė mano dirbt mokykloj. Nuo labai senų laikų save kaip mokytoją įsivaizduoju. Ir matematika patinka labai bent jau mokykloj. Tačiau visi atkalbinėja mane, kvaila sako kad į tokį dalyką stot nori. Kazkaip dar baimė kyla dėl informatikos, nevisai aš su ja draugauju, kadangi sakai kad jos daug tai gali kilt bėdų.

 skaitau ir galvoju...it's me! labai panašios abejonės ir mane ėmė praėjusiais metais...ir aš visokių atkalbinėjimų prisiklausiau, bet nekreipk dėmesio, kas ką sako, galų gale pakalbėk su savo mokytoja :) jeigu darbas bus mielas, tai koks skirtumas, ką kas mano? jeigu nemielas...na ką gi, juk MIF ne pedagoginis, rastum ir kitokį darbą, šiaip ar tap bakalauru mokslai nesibaigia... o dėl informatikos, tai aš irgi baisiai bijojau, nes mokykloj jos kaip ir visai nesimokiau, bet žinok galima ir nuo nulio pradėt, žmonės mif'e geri, pradžioje mums padėjo :) o šiaip labai smagu, kad radau panašiai mąstančią :) 

 Savęs neįsivaizduoju dirbančios kokį nors kitokį darbą iš tikrųjų :) ačiū, kad nuraminai dėl informatikos :)

 per daug nenusiramink, žinok, ją reikės MOKYTIS, bet jeigu netingėsi, viskas bus gerai ;)  o šiaip, jeigu tikrai savęs neįsivaizduoji kitur, tada labai laukiam tavęs rugsėjį :)

Žinutė parašyta: 2010-04-06 23:04:21 | Nuoroda
syptsypt rašė:
newminde rašė:

to syptsypt.
Norėjau paklausti ar šia studijų krypti baigusiems studentams pavyksta įsidarbinti užsienyje ? gal žinai konkrečių pavydžių. Galbūt kiti žinantys apie užsienyje  PVZ Anglija, JAV esamą mokytojų padėtį galėtų papasakoti plačiau ? Koks požiūris į juos? Kokie atlyginimai svyruoja ?

 nežinau, ar įsidarbina, nes pažįstu tik vieną vienintelį jau baigusį žmogų( savo mokytoją) , bet tikrai žinau, kad studentai praktiką gali atlikti užsienio mokyklose ( kaip tik dabar keli išvažiavę man atrodo)  

 Ačiū. Gal kas papildys ?

  • Fizika / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 91
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-04-17 10:23:39 | Nuoroda
newminde rašė:

Norėjau paklausti ar šia studijų krypti baigusiems studentams pavyksta įsidarbinti užsienyje ? gal žinai konkrečių pavydžių. Galbūt kiti žinantys apie užsienyje  PVZ Anglija, JAV esamą mokytojų padėtį galėtų papasakoti plačiau ? Koks požiūris į juos? Kokie atlyginimai svyruoja ?

 

  • Fizika / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 91
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-04-18 19:23:56 | Nuoroda

Klausimas MIF studentams: ar apsimoka gyventi bendrabutyje (žemėlapyje pažiūrėjau, kad jis gana toli) ar geriau ieškotis buto arčiau MIF. Koks maždaug kainų skirtumas gaunasi?

Žinutė parašyta: 2010-04-20 10:02:31 | Nuoroda
aurete rašė:

Klausimas MIF studentams: ar apsimoka gyventi bendrabutyje (žemėlapyje pažiūrėjau, kad jis gana toli) ar geriau ieškotis buto arčiau MIF. Koks maždaug kainų skirtumas gaunasi?

Aš buto/kambario neįpikrčiau, tai kainų lygint negaliu, bet MIF yra ir Baltupiuose, ir Naugarduke. Tai idealus variantas būtų bendrabutis Baltupiuose ir paskaitos kiekvieną dieną Baltupiuose. Kiek toks variantas realus nežinau, bet nepamirškit, kad važinėjimas priklauso ir nuo sekmės :)

Žinutė parašyta: 2010-04-20 21:05:18 | Nuoroda

o aš norėčiau paklaust ar nieko neprarasiu fizikos egzamino nelaikydama, nes man lyg ir metinio pažymio užtenka?

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 44
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 65
Žinutė parašyta: 2010-04-20 22:22:21 | Nuoroda
Sandra1 rašė:

o aš norėčiau paklaust ar nieko neprarasiu fizikos egzamino nelaikydama, nes man lyg ir metinio pažymio užtenka?

 kaip pati ir pasakei, užtenka metinio pažymio, taigi, nieko neprarasi :) ( nebent pasikeitė tvarka, bet abejoju) 

Žinutė parašyta: 2010-04-21 22:48:24 | Nuoroda

Gal kas studijuojat statistika ir galetumet pasakyt kaip si specialybe, ar sunku istot? Domina specialybes statistika/finansu draudimo matematika/ekonometrija, kuri is siu perspektyviausia, i kuria sunkiausia ir lengviausia istot? Kokie egzaminai  reikalingi sioms specialybems? Is anksto dekui uz atsakymus. 

Žinutė parašyta: 2010-04-22 14:57:25 | Nuoroda
sv3cias rašė:

Gal kas studijuojat statistika ir galetumet pasakyt kaip si specialybe, ar sunku istot? Domina specialybes statistika/finansu draudimo matematika/ekonometrija, kuri is siu perspektyviausia, i kuria sunkiausia ir lengviausia istot? Kokie egzaminai  reikalingi sioms specialybems? Is anksto dekui uz atsakymus. 

 Pati planuoju į vieną iš šių specialybių stoti šiais metais. Pasidomėjau stojimo tvarka tai žinau, kad stojant reikia matematikos, lietuvių ir anglų egzaminų ir fizikos arba informatikos pažymio (į statistika fizikos pažymio). Į fdm sunkiausia. Pasiskaičiavau, kad norint įstoti (jei bus kaip pernai balas) matematiką reikia išlaikyt 95, o lt ir anglų 80+. Į statistiką mažesni balai tai neišsigąsk

Žinutė parašyta: 2010-04-22 15:31:01 | Nuoroda

Dekui  uz informacija. Bet taip gerai egzaminus islaikyti reikia, kad ir nepateksi i valstybes finansuojama vieta? Ir kaip del ekonometrijos studiju, ar ten sunku istot? Ir ar studiju programa: matematika ir matematikos taikymai nera labai panasu i ekonometrija ar statistika, juk ir ten ir ten pagrindinis mokomas dalykas yra matematika. Kuri kryptis, statistika ar ekonometrija yra bent siek tiek reikalingesne ar naudingesne? Dekui kas bent kokia minti pasakys.

Žinutė parašyta: 2010-04-22 20:31:24 | Nuoroda

Aš čia apie valstybės finansuojamą vietą kalbėjau

Žinutė parašyta: 2010-04-22 22:29:57 | Nuoroda

www.vu.lt/site_files/SD/Stojantiesiems/Info_apie_priemima_i_I_p_2009_m.pdf

 

Kas dar nematėt, čia yra praeitų metų informaciją apie priėmimą į VU, ten rasit visus max ir min balus, o jei norit sužinot kiek mždg reik išlaikyt egzaminus, kad įstot (pagal praeitų metų statistiką), pažaiskit su balų skaičiuokle :)

Žinutė parašyta: 2010-05-16 13:31:06 | Nuoroda

Dėl matematikos ir informatikos mokymo. 
matematikos paskaitos kokios ? sausa teorija? ar dėstytojai sugeba sudominti studentus ? kiek laiko tenka praleisti prie kyngų ? mokantis pastoviai per diena po kokias 3h imanoma gerai išsilaikyti šioje sryityje ? 
studentai atsiliepkite . 
 

  • Fizika / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 91
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-05-16 14:27:58 | Nuoroda
newminde rašė:

Dėl matematikos ir informatikos mokymo. 
matematikos paskaitos kokios ? sausa teorija? ar dėstytojai sugeba sudominti studentus ? kiek laiko tenka praleisti prie kyngų ? mokantis pastoviai per diena po kokias 3h imanoma gerai išsilaikyti šioje sryityje ? 
studentai atsiliepkite . 
 

 laba, ar paskaitos tave sudomins labai priklauso nuo tavęs pačios, vienam jokia, kad ir labiausiai pritaikoma matematika niekada nepatiks, kitam ir ta sausa teorija visai įdomi, nepažįstu visų mif dėstytojų, bet iš savo patirties galiu pasakyt, kad būna, jog ir sudomina, bet būna ir nei kiek...pvz mane asmeniškai labai sudomino diskrečioji matematika, bet nei kiek geometrija, na mintį turbūt supratai. O dėl sausos teorijos mokymosi, tai taip, ją mokintis reikia, juk ir būna teorijos ir pratybų paskaitos atskirai. Mokantis pastoviai per dieną kokias 3 valandas TIKRAI galima puikiai išsilaikyti šioje srityje ( tikrai nesimokau kasdien, bet turiu gerą vidurkį). Beje, nuo kitų metų keičiasi studijų programa, gali pasižiūrėti čia www.mif.vu.lt/katedros/mmk/progra/MIM-2010.htm  mano supratimu į gerąją pusę :)

Žinutė parašyta: 2010-05-16 19:34:56 | Nuoroda

Ačiū tau . Gal gali i pm parašyti savo skype ? man dar reikia kelis klausimus užduoti tau iki pilnos laimės ;D

  • Fizika / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 91
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą