MRU Verslo Informatika
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-03-16 22:20:55 | Nuoroda

Sveiki, ar kas nors planuojate stotį į MRU Verslo Informatiką? Gal kas iš besimokančių papasakotų kokios ten sąlygos, ar sunku įstoti, mokytis? Kokie įspūdžiai? 

Žinutė parašyta: 2010-06-15 22:40:03 | Nuoroda

Laba. Na as sia specialybe zadu rasyti 3-ioje arba 4-toje vietoje

Žinutė parašyta: 2010-06-15 22:52:03 | Nuoroda

Ilgą laiką galvojau, kad rašysiu šią specialybę pirmu numeriu, bet prieš kokį mėnesį apsigalvojau aptikęs kitą, man patinkančią, specialybę. Tai tikriausiai verslo informatika liks antra mano sąraše.

  • Informacinės technologijos / VBE 98
  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 80
Žinutė parašyta: 2010-06-16 13:41:24 | Nuoroda

Na ir kokia specialybe zadi rasyti prmoje vietoje?

Jei nepaslaptis  ;D

Žinutė parašyta: 2010-06-16 21:34:48 | Nuoroda
amfa rašė:

Na ir kokia specialybe zadi rasyti prmoje vietoje?

Jei nepaslaptis  ;D

 VU Statistika.

  • Informacinės technologijos / VBE 98
  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 80
Žinutė parašyta: 2010-06-19 18:28:38 | Nuoroda

Aiskutis

Žinutė parašyta: 2010-06-28 22:12:33 | Nuoroda

aš ir bandysiu stot į verslo informatika mru pirmu nr. :)

Žinutė parašyta: 2010-06-28 23:29:32 | Nuoroda

Irasiau pirmu numeriu VF, nors ir esu tikras, kad neistosiu ;D

o VNF tai net ~4000lt metams, ane ? 

Žinutė parašyta: 2010-06-29 12:06:37 | Nuoroda

Taip

Žinutė parašyta: 2010-06-29 12:21:06 | Nuoroda

Be informatikos egzo trbt ir i VNF neistosiu ;D + tokie pinigai...tikriausiai reikia delete. 

Žinutė parašyta: 2010-06-30 15:25:34 | Nuoroda

kaip sakoma bandyt nieks nedraudzia

 gal matke puikiai issilaikysi ir tai kompensuos

Žinutė parašyta: 2010-07-17 21:20:24 | Nuoroda
Dainius rašė:

Sveiki, ar kas nors planuojate stotį į MRU Verslo Informatiką? Gal kas iš besimokančių papasakotų kokios ten sąlygos, ar sunku įstoti, mokytis? Kokie įspūdžiai? 

 Sveiki, būsimi pirmakursiai ;)


Pati pernai įstojau į šią specialybę, todėl turiu, ką jums papasakoti. Nesidrovėkit ir klauskit, mielai atsakysiu į jūsų klausimus :)


Sąlygos čia mokytis asmeniškai man labai patinka. Auditorijos labai patogios, jaukios, per paskaitas informacija pateikiama naudojantis projektoriumi ir rodant skaidres. Vėliau tas pačias skaidres galima gauti iš dėstytojų, jie jas persiunčia emailu. Žodžiu, dažniausiai informacija dalinasi su mumis be problemų :)

Įstoti čia nėra sunku, o su tavo balais tai tiesiai į finansuojamą vietą. Tie, kurių balai žemesni, irgi labai nepergyvenkit. Informatika tokia jau specialybė, kad į ją nereikia tokių aukštų balų kaip stojant į visokias teises ir panašiai. Čia mažesnis konkursas, todėl galima bandyt ir su vidutiniškais balais stoti į vf vietą, o į vnf galima ir su ganėtinai žemais balais sustoti, tikrai dar ne viskas prarasta :) Mačiau, kad čia kažkas pergyvena ir dėl do, kad be IT egzo neįstosit. Nepergyvenkit, tikrai yra galimybių įstoti. Pati be šio egzo įstojau ir dar į vf. O dauguma mano grupiokų laikė informatikos mokyklinį egzą. Valstybinį grupėje gal 2-3 telaikė. Taigi, informatikos egzas dar ne pagrindinis rodiklis, ar įstosi, ar ne :)

Mokytis labai sunku nėra. Kai kurie neesminiai dalykai didesnių pastangų tikrai nereikalauja. Bet nebus taip, kad galėsit tinginiauti kiaurus metus. Pirmas pusmetis bent jau mums buvo pakankamai lengvas, tie, kurie dirbo bent minimaliai, apsisuko be skolų. Praktiškai visą pusmetį galėjom gyventi visai lengvai, tik prieš sesiją teko padirbėt. Bet čia ne naujiena, visi studentai šitaip :) Antras semestras buvo kur kas sudėtingesnis, tikrai kai kurie mokomieji dalykai glumino, kėlė daug klausimų, skatino patiems daugiau pasigilinti. Didžiausia mūsų klaida buvo ta, kad vėl tikėjomės lengvai praslysti per sesiją pasimokius tik savaitę prieš ją. Deja, dėl šios klaidos buvo labai nemažai skolų. Bet kita vertus, nėra viskas taip ir blogai. Jei dirbi kiaurą pusmetį, turi galimybių, kad tave atleis nuo egzo. Taip kad čia kurį kelią pasirinksi, taip ir bus :)

O įspūdžiai tai patys geriausi. Tikrai žinau, kad nenorėčiau dabar studijuoti niekur kitur. Patinka tiek pats univeras, tiek studijos, tiek kolegos. Ir ne aš viena esu tokia patenkinta. Žinau, kad daugelis grupiokų pasakytų tą patį :)

Todėl tie, kurie ketinate čia stoti, galbūt susitiksim kitąmet. Jūs - kaip mūsų pirmakursiai, aš - kaip jūsų kuratorė. I'm looking forward ;)

More questions? :)

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 70
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2010-07-18 15:30:37 | Nuoroda

Labas,

Norėčiau sužinoti kiek viso studentų priima į verlso informatika ? Kiek mokamų/ nemokamų ? Pagal ką skirsto grupės ? Kokia situacija verslo informatikams su bendrabučiais ?

Žinutė parašyta: 2010-07-18 21:07:42 | Nuoroda

Labas ;)

 

Na, kiekvienais metais turbūt priima skirtingai. Mano kurse iš viso buvo 75 studentai. Manau, kad vyresnių priėmė irgi panašiai. Kaip šiemet bus - negaliu tiksliai pasakyti, bet manau, kad skaičius turėtų išlikti panašus :)

Konkrečiai mano grupėje iš 26 studentų 11 mokėjo už mokslą, likusieji - studijuoja nemokamose vietose. Kitose grupėse situacija turėtų būti panaši.

Grupės skirstomos pagal sąrašą. Tarkim pirmi 25 studentai - į pirmą grupę, kiti 25 - į antrą ir t.t. Bet galima susitarti ir pereiti į kitą grupę, jeigu tavo draugas/draugė yra kitoje ir jūs norit būti vienoje grupėje.

Su bendrabučiais situacija nėra labai lengva. Bet pirmakursiai turi tikrai daugiau šansų gauti bendrabučius nei mes, vyresni. Šiemet bendrabutyje mūsų fakulteto studentams yra skirta apie 40 vietų. Jums, pirmakursiams, rezervuotos 25 vietos maždaug. Likusios 15 dalijamos antrakursiams ir trečiakursiams. Bent jau mano turimais duomenimis :)

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 70
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2010-07-24 20:04:10 | Nuoroda

 Na tai kas istojot? Kokiu KB?

Žinutė parašyta: 2010-07-25 13:34:55 | Nuoroda

sveiki, mazai cia musu pirmakursiu kazkaip  Norejau paklausti, kaip yra su programavimu? Ar labai sunku mokintis ? Galima sakyt esu visiskai 'zalias' tam programavime todel truputi baisoka man ar  issilaikysiu sitoj specialybej...

Istojau i VF su 14.6 KB. :) 

Žinutė parašyta: 2010-07-25 21:46:40 | Nuoroda

Na, kad išsilaikysi, tai tikrai. Pirmą pusmetį labai pravartu išmanyti Pascalio sintaksę, pačius pagrindus, kadangi tai reikalinga suprasti algoritmų teorijai. ČIa Pascalio nuo pagrindų jau niekas nebemokys, todėl jeigu jauti, kad tavo žinios šiek tiek skurdokos, tada per likusį laiką iki mokslo metų užmesk akį į Pascalį šiek tiek. Smarkiai nesakau mokytis, tiesiog bendram supratimui ;) Asmeniškai mes naudojomės šita knyga www.ipc.lt/21z/mokymas/mokymopr/el/ek/knyga1.htm . Beje, jeigu išmanai Python arba PHP pagrindus, tada išsisuksi ir su jais. Mums leido rinktis vieną iš šių trijų kalbų (Pascal, Python, PHP), tačiau daugiausiai teko susidurti su Pascaliu.

Antrame pusmetyje prasidėjo programavimo pagrindai, kurių metu mus mokė JAVA programavimo kalbos. Kadangi viską mokė nuo pagrindų, tai netinginiaujant ir aiškinantis buvo galima visai normaliai viską išmokti. Žinoma, buvo tokių, kurie nė truputėlio nieko nesuprato ir slydo per visus atsiskaitymus, bet taip buvo todėl, kad nelabai jie ten ir gilinos. Anyway, ir tie nieko neišmokę egzus išsilaikė teigiamam pažymiui tai tikrai, gal net aukštesniems, kadangi mūsų dėstytojai buvo supratingi ir įvertino tai, kad ne visi sugeba programuoti. O šiaip tai būdama jūsų vietoj, labiausiai pergyvenčiau dėl matematikos. Su ja tikrai nebus lengva. Nežinau, kaip pirmame pusmetyje, bet antrame tai tikrai bus didelių problemų. Todėl prie matematikos padirbėkit, iš anksto sakau :)

Beje, jeigu kas, bet kada galėsite kreiptis pagalbos į mus, antrakursius, padėsim kuo galėsim :)

O dėl bendros statistikos galiu pasakyti, kad per pirmus metus iš mano grupės nebuvo išmestas nė vienas studentas. Todėl labai nepergyvenk, turėtum išsilaikyti :)

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 70
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2010-07-27 14:23:29 | Nuoroda

na saunu tada :D O kaip yra su kompais? Galvoju pirkti nesiojama del paskaitu na, bet jeigu tai yra nebutina ir ten busim aprupinti jais tai manau neverta pirkt :)

Žinutė parašyta: 2010-07-27 18:13:00 | Nuoroda

Šiaip per seminarus būna apie 15 kompų. Bet kadangi atsiranda tokių, kurie su laptopais, tai vos ne visiems ir užtenka univero kompų. O jei neužtenka - tik geriau. Dviese dirbant pasitarti galima ir šiaip smagiau ;) Tad jei klausi, ar būtina - ne, nebūtina. Bet šiaip naudinga paskaitų metu, jei reikia ko nors greitai pagooglinti, jei paskaitos nuobodžios - galima pageimint, youtubėj pasėdėt ir pan. :D Ir šiaip visada turi visą būtiną informaciją su savimi, savo kompe, visus savo darbus ir panašiai. Bet aš pirmus metus be laptopo išsisukau visai be problemų. Jei ko reikia, tai ir grupiokai paskolina arba varai iki skaityklos. Beje, didžiausias laptopo pliusas univere - galimybė naudotis nemokamu bevieliu internetu :D

  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 70
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2010-07-28 02:09:59 | Nuoroda
Highjo rašė:

na saunu tada :D O kaip yra su kompais? Galvoju pirkti nesiojama del paskaitu na, bet jeigu tai yra nebutina ir ten busim aprupinti jais tai manau neverta pirkt :)

Tikrai verta, jei yra galimybe - nusipirk, nepasigailėsi :) Pačiam tokios abejonės buvo, bet pamačius realią naudą išnyko, ypač tokioj specialybėj. Kasdien pradedi nešiotis jį, daug greičiau konspektuoji viską ir t.t. Ir šiaip geras daiktas :D

Va, Anonymous jau irgi pirks laptopą kitam semestrui :p

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 95
  • Matematika / VBE 49
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą