Ekonometrija/Statistika/Taikomoji matematika/finansu draudimo matematika
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-04-20 21:06:47 | Nuoroda

Sveiki, gal galite pateikti informacijos apie sias specialybes, norisi suzinoti daugiau apie jas. Ar daug stojanciu, ar konkursas didelis? Kokiu egzaminu reikia stojant i sias specialybes, neskaitant matematikos? Kuriose is siu reikalingas informatikos egzaminas? Dekui visiems uz pateikta informacija. 

Žinutė parašyta: 2010-06-02 23:48:46 | Nuoroda

Man įdomu būtų sužinoti ar yra vilties į statistiką įstojus išsilaikyti jeigu matematika mokykloje nebuvo mano stipriausia pusė? Negaliu pasakyt, kad ji man nepatiko ar ką, tiesiog visai nedėjau pastangų ir 12kl metinis gavosi tik 7. Tai vat, ar verta nesant dideliam matematikui bandyt stot į statistiką? :)

  • Informacinės technologijos / VBE 98
  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 80
Žinutė parašyta: 2010-06-03 00:18:36 | Nuoroda

na būtų gerai, kad atėjęs  studijuoti mokyklos kursas būtų aiškus, nes čia nieks neaškins to, kas jau iš mokyklos laikų turėjo būti aišku. Tačiau jei gaudaisi matematikoj tai neturėtų būti problema, pasikartosi ir viskas bus gerai :)

Žinutė parašyta: 2010-06-03 11:05:32 | Nuoroda
inf.a rašė:

na būtų gerai, kad atėjęs  studijuoti mokyklos kursas būtų aiškus, nes čia nieks neaškins to, kas jau iš mokyklos laikų turėjo būti aišku. Tačiau jei gaudaisi matematikoj tai neturėtų būti problema, pasikartosi ir viskas bus gerai :)

 Na, visai bukas matematikoj nesu, tad manau išsisukčiau kažkaip, bet rizikos po dviejų metų prarast krepšelį vistiek yra, tad bus sunku apsispresti bandyt čia ar ne... :/

  • Informacinės technologijos / VBE 98
  • Istorija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 80
Žinutė parašyta: 2010-06-03 13:36:27 | Nuoroda

Bus daug teorijos, o jai iš mokyklos žinių tikrai neatsineši, tik čia pakliuvus pradeda visi tai mokintis.

Aš manau, svarbiausia tiesiog gaudytis matkėje, ir mokymosi eigoje viską, ką reiks pasikartosi ir prisiminsi.

Žinutė parašyta: 2010-06-04 19:29:10 | Nuoroda
sv3cias rašė:

Sveiki, gal galite pateikti informacijos apie sias specialybes, norisi suzinoti daugiau apie jas. Ar daug stojanciu, ar konkursas didelis? Kokiu egzaminu reikia stojant i sias specialybes, neskaitant matematikos? Kuriose is siu reikalingas informatikos egzaminas? Dekui visiems uz pateikta informacija. 

 Na pagaliau nors vienas žmogus atsirado, kuris į panašias specialybes galvoja stot kaip aš.  Aišku, kad vengdama konkurencijos turėčiau sakyt, kad neverta, nestok, bet kažkaip tikrai kvaila būtų  Manau, kad verta stot.

Žinutė parašyta: 2010-06-04 19:45:12 | Nuoroda

Kokiu dalyku reikia, norint istoti, galite rasti cia www.studijos.lt/busimiems_studentams/balu_skaiciuokle 

Dideliu balu, norint istoti studijuoti matematika, nereikia:
www.vu.lt/site_files/SD/Stojantiesiems/Info_apie_priemima_i_I_p_2009_m.pdf

(Vilniaus universitete. Vienos studiju krypties (siuo atveju, fiziniu mokslu) dalyku stojamieji balai turetu buti panasus.)

Statistikoje, ekonometrijosje matematikos mazai (bent jau tos "sudetingosios" matematikos)

Apei finansu draudimo matematika daug nezinau, bet, speju, ten panasu i ekonometrija ar statistika.

Taikomoji matematika, tai jau tikrai turbut viena sunkiausiai ikandamu matematikos sriciu. I ja iena analizine geometrija, visokie tripypiai integralai ir tt. Zodz tikrai nera labai paprasta.

 

  • Informacinės technologijos / VBE 67
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 92
Žinutė parašyta: 2010-06-04 20:06:55 | Nuoroda

As irgi noriu i situos stot, bet kvaila buvau ir nelaikau anglu, nusprendziau kad tikrai man jos nereiks:) kazin yra realiu sansu istot jei kiti egzai bus neblogai? :/

  • Fizika / VBE 85
  • Istorija / VBE 31
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 63
  • Matematika / VBE 97
Žinutė parašyta: 2010-06-04 20:14:56 | Nuoroda

Zinoma, imanoma. Lengviausia tai i gryna matematika. Ten uztenka KB >12. Taigi is lt ir mat egzu reiketu buti surinkus kazkur >60% ir fizikos A lygiu metini tureti ~9. I kokia statistika tai jau sunkiau. Kiek maciau, jau virs 14 reikia tureti KB. Pasiskaiciuokyt patys http://www.studijos.lt/busimiems_studentams/balu_skaiciuokle/kryptis/2259/6/vilniaus-universitetas/fiziniu-mokslu-studiju-sritis

  • Informacinės technologijos / VBE 67
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 92
Žinutė parašyta: 2010-06-04 21:27:18 | Nuoroda

Dar galiu paminėti, kad iš šių spec. mažiausiai informatikos yra MMT.

Žinutė parašyta: 2010-06-13 19:21:58 | Nuoroda

gal kas zino ar daug stojanciuju buna I finansu ir draudimo matematika, statistika ar ekonometrija? ar populiarios sios studijos?

Žinutė parašyta: 2010-06-14 10:57:28 | Nuoroda
aurete rašė:

 Na pagaliau nors vienas žmogus atsirado, kuris į panašias specialybes galvoja stot kaip aš.  Aišku, kad vengdama konkurencijos turėčiau sakyt, kad neverta, nestok, bet kažkaip tikrai kvaila būtų  Manau, kad verta stot.

 ne viena taip mąstai, prisijungsiu ir aš :)

Žinutė parašyta: 2010-06-14 20:26:30 | Nuoroda

nusprendžiau padaryti gerą darbą ir apšviesti jus apie šias studijas. esu trečiakursė ekonometrė, tai tikrai daug žinau.

visų pirma čia yra labai sunku, jei stoji turi susitaikyti, kad daug ko nesuprasi ir neišlaikysi egzaminų (pati stodama netikėjau dėl sunkumo). matematikos daug, programavimas praverčia, tačiau jo nemokant galima praslysti, prie kompiuterių dirbimo irgi daug. Taip pat daug sausos teorijos, kurią reikia kalt, dažnai egzamino išlaikymas priklauso nuo sėkmės. pirmas kursas yra žiauriausias, siekia, kad pats išeitum. na, bet kai sakoma, šaknys karčios, bet vaisiai saldūs (aišku ne 100procentų).

Konkursas didelis, pati istojau su 99 matematikos ir 86 lietuvių, Finansų draudimo matematikoj dar didesnis konkursas. Jei galvojat kurią programą rinktis, rinkitės ekonometriją, nes čia daugiau praktinių žinių gali įgauti ir 2-3 kurse suvoki, kur gali pritaikyti tas žinias. Finansistai gauna daugiau teorijos, pas juos visada daug geresni balai, todėl reikia ypatingai stengtis.

Beje finansistai ir ekonometrai beveik visada kartu turi paskaitas, paruošimas abiejų programų panašus.

Žinutė parašyta: 2010-06-14 21:05:23 | Nuoroda

Ačių už info, tik dar galėjai pasakyti universitetą kuriame mokaisi. Ir labai jau sudominai kiek žmonių atkrenta po pirmo kurso? O dėl dalykų, tai ar aš nelabai supratau ar reikia tik dviejų? O kaip Anglų egzamino balai?

Žinutė parašyta: 2010-06-14 21:09:35 | Nuoroda
shamanee rašė:

nusprendžiau padaryti gerą darbą ir apšviesti jus apie šias studijas. esu trečiakursė ekonometrė, tai tikrai daug žinau.

visų pirma čia yra labai sunku, jei stoji turi susitaikyti, kad daug ko nesuprasi ir neišlaikysi egzaminų (pati stodama netikėjau dėl sunkumo). matematikos daug, programavimas praverčia, tačiau jo nemokant galima praslysti, prie kompiuterių dirbimo irgi daug. Taip pat daug sausos teorijos, kurią reikia kalt, dažnai egzamino išlaikymas priklauso nuo sėkmės. pirmas kursas yra žiauriausias, siekia, kad pats išeitum. na, bet kai sakoma, šaknys karčios, bet vaisiai saldūs (aišku ne 100procentų).

Konkursas didelis, pati istojau su 99 matematikos ir 86 lietuvių, Finansų draudimo matematikoj dar didesnis konkursas. Jei galvojat kurią programą rinktis, rinkitės ekonometriją, nes čia daugiau praktinių žinių gali įgauti ir 2-3 kurse suvoki, kur gali pritaikyti tas žinias. Finansistai gauna daugiau teorijos, pas juos visada daug geresni balai, todėl reikia ypatingai stengtis.

Beje finansistai ir ekonometrai beveik visada kartu turi paskaitas, paruošimas abiejų programų panašus.

 Ačiū už informaciją. Po anglų egzamino jau mažėja viltys įstoti į finansų ir draudimo matematiką tai gali būti, kad ir ekonometrijoj atsidursiu, nes pernai nebuvo labai aukšti balai ten. Beto gal gali patart kur gyvenamos vietos geriau ieškot: arčiau Baltupių ar Naujamiesčio?

Žinutė parašyta: 2010-06-14 21:10:54 | Nuoroda
TheFenix rašė:

Ačių už info, tik dar galėjai pasakyti universitetą kuriame mokaisi. Ir labai jau sudominai kiek žmonių atkrenta po pirmo kurso? O dėl dalykų, tai ar aš nelabai supratau ar reikia tik dviejų? O kaip Anglų egzamino balai?

 Seniau anglų nereikėjo kiek aš žinau, o mums jau reikės.

Žinutė parašyta: 2010-06-15 00:26:23 | Nuoroda

Po pirmo kurso niekas neiškrito, o patys išėjo. iš 54 liko 44 atrodo (na priėmime iš karto 4 nepasirodė). Man anglų egzamino nereikejo, bet anglų šioje specialybėj visą laiką lydės, nes literatūra angliška. Universitetas VU.

Dėl gyvenamosios vietos siūlau bendrabutį, nes lengviau gauti konspektus, paklausinėt dėl dėstytojų ir šiaip greičiau pagalbos sulaukt, bet jei nenori, tada siūlau kuo arčiau miesto, nes paskaitos vyksta centre ir kartą į savaitę baltupiuose (iš baltupių sunkiau patekti į centrą).

Ir toks juokingas dalykas, finansistai džiaugiasi, kad studijuoja ne ekonometriją, o ekonometrai džiaugiasi, kad ne finansų ir draudimo matematiką :)

Žinutė parašyta: 2010-06-15 12:50:09 | Nuoroda
TheFenix rašė:
aurete rašė:

 Na pagaliau nors vienas žmogus atsirado, kuris į panašias specialybes galvoja stot kaip aš.  Aišku, kad vengdama konkurencijos turėčiau sakyt, kad neverta, nestok, bet kažkaip tikrai kvaila būtų  Manau, kad verta stot.

 ne viena taip mąstai, prisijungsiu ir aš :)

 O į kokią specialybę labiausiai norėtum? Žadi bendrabutyje gyventi?

Žinutė parašyta: 2010-06-19 00:17:52 | Nuoroda

Shamanee, gal galėtum pavardyti fundamentalius skirtumus tarp FDM ir ekonometrijos? Savo studijose teko susidurti ir su tuo, ir tuo, taigi susidariau tam tikrą nuomonę apie šias sritis, bet būtų įdomu išgirsti ar teisingai suprantu:)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2010-06-20 02:25:51 | Nuoroda

Ach, aš į finansų ir draudimo matematiką, bet kol nežinau rezultatų, tai ir lieka tik svajonėmis. Kadangi iš anglų lb gerai negausiu, teks stot į ekonomiką. :)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 96
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą