Samprotaujamasis rasinys 2010 egzamine
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:12:51 | Nuoroda

Nu nu ir aš taip. Konkrečiai ar mes liūdni ar ne nerašiau.. Čia , tipo, reikia tą suprasti iš mano teksto :D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 19:31:31 | Nuoroda

ne, na dabar tiek gandų prisiklausai :D

pavyzdžiui, kad už 'per daug" žodžių nuima taškų. Nu nebent nes klaidų daugiau padarai:)
O gal išties???:S

Ir dar,ar epigrafas skiriamas kabutėmis,jei tai...hmm,tarkim,eilėraštis?

Žinutė parašyta: 2010-05-31 19:34:31 | Nuoroda

čia visaip juk gali suprasti ir samprotauti ;DD  

Žinutė parašyta: 2010-05-31 19:36:32 | Nuoroda

 va va, kaip su žodžių perviršijimu? nuima ar ne taškus?

  • Istorija / VBE 84
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 92
Žinutė parašyta: 2010-05-31 19:50:46 | Nuoroda

nu aš manau, absurdiška būtų liept mum parašyt rašinį grynai tarp 400 ir 450 žodžių. Toks intervalas gal kokioj anglų k ir būtų... bet ten apimtys kitos. Kai skaičiavau,tai tie 50 žodžių niekingai mažai,pora sakinių. Net ir nec'ui būtų per daug už tai bausti :D

nes man smulkiu šriftu gavos 2,5 lapų iš 3. gal bsk daugiau. o žodžių.... tikrai kokie 700 ar ir daugiau.

va už per mažai žodžių, žinau,baudžia.

Žinutė parašyta: 2010-05-31 19:58:19 | Nuoroda

dar tie kurie rašėt antrą temą sapmrotavimo ,pasidalinkit ką rašėt ;D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 20:18:20 | Nuoroda

Aš rašiau antrą temą. rašiau, kad man liūdna pačiai, kad turiu taip teigti, bet sutinku su nuomone, kad liutuviai nuolat yra liūdesio kamuojami. rašiau, kad Lietuva turi didingą praeitį, kuria galime didžiotis ir ja džaigtis, tačiau tą džiaugsmą nutraukia ir liūdesio rauda. ir tada rašiau apie istorinį laikotarpį nuo carinės okupacijos iki II pasaulinio maždaug. kad yra dar žmonių, kurie išgyveno tuos laikus (na, II pasaulinį turiu omeny) ir kad jie tikrai džiugiai apie tai nekalba. ždž- skaudi Lietuvos praeitis.

tada rašiau apie rašytojus. rėmiausi maironiu, putinu, škėma. esmė, kad jie visi rašo liūdnomis, skaudžiomis temomis ir natūralu, kad skaitytojui sunku išlikti laimingam ir pan.. tik lievai, kad nesugalvojau kitų autorių. bet nu galėjau remtis tik lietuvių rašytojais, taigi..

o trečią patraipą rašiau apie tai, kad dabartinė situacija yra sunki. tai įrodo emigracijos skaičius, savižudybės.. eilinį kartą, kaip jau esu įpratus, kaltę sumečiau valdžiai, kad jie turėtų prisiimti atsakomybę, bet to nedaro.. nu ir pan.

apibendrinau, kad negaliuu teisti nei istorijos, nei valdžios, nei rašytojų, nei pačių lietuvių, kad jie yra liūdni, bet tokia realybė, man dėl to gaila ir lalala ;D

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-05-31 20:21:49 | Nuoroda
grečius rašė:

Aš rašiau antrą temą. rašiau, kad man liūdna pačiai, kad turiu taip teigti, bet sutinku su nuomone, kad liutuviai nuolat yra liūdesio kamuojami. rašiau, kad Lietuva turi didingą praeitį, kuria galime didžiotis ir ja džaigtis, tačiau tą džiaugsmą nutraukia ir liūdesio rauda. ir tada rašiau apie istorinį laikotarpį nuo carinės okupacijos iki II pasaulinio maždaug. kad yra dar žmonių, kurie išgyveno tuos laikus (na, II pasaulinį turiu omeny) ir kad jie tikrai džiugiai apie tai nekalba. ždž- skaudi Lietuvos praeitis.

tada rašiau apie rašytojus. rėmiausi maironiu, putinu, škėma. esmė, kad jie visi rašo liūdnomis, skaudžiomis temomis ir natūralu, kad skaitytojui sunku išlikti laimingam ir pan.. tik lievai, kad nesugalvojau kitų autorių. bet nu galėjau remtis tik lietuvių rašytojais, taigi..

o trečią patraipą rašiau apie tai, kad dabartinė situacija yra sunki. tai įrodo emigracijos skaičius, savižudybės.. eilinį kartą, kaip jau esu įpratus, kaltę sumečiau valdžiai, kad jie turėtų prisiimti atsakomybę, bet to nedaro.. nu ir pan.

apibendrinau, kad negaliuu teisti nei istorijos, nei valdžios, nei rašytojų, nei pačių lietuvių, kad jie yra liūdni, bet tokia realybė, man dėl to gaila ir lalala ;D

 beveik kaipas :D uhh :DDD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 20:28:39 | Nuoroda

man skaitant jūsų komentarus baisu darosi ;/ nežinau ar parašiau į temą ;/ rašiau apie praeitį kokia buvom vieninga tauta minėjau sausio 13 įvykius,nepriklausomybės kovas,kad visi buvom vieninga tauta ,kovojanti,po to rašiau ,kad esame valdžios tampomi kaip marijonetės,kad daug žmonių dėl blogų gyvenimo sąlygų išvyko iš lietuvos,kad jiems susopa širdį pagalvojus,kad jie turi palikti lietuvą,kad nebėra tokia kaip seniau buvo,trečioj rašiau,kad greitu metu nebeliks vieningos tėvynės,kad reikia imtis kažko,nes kitaip pražūsime ir va pabaigoje minėjau apie tą liūdnumą .nežinau nežinau,atrodo šūdą parašiau. bet šiaip kiekvienas savaip supranta.

Žinutė parašyta: 2010-05-31 20:44:32 | Nuoroda

na o aš rašiau pirma tema, rėmiausi nesąmonėm, manau neatsakiau į temos klausimą, grybavau, suvokimo tekstas aiškus ir suprantamas, klausimai iš kosmoso. žodžiu, savim 100proc.nusivylus ir bijau, kad neišlaikysiu. bet nuotaika kaip keista gera :D

  • Biologija / VBE 82
  • Chemija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
  • Matematika / VBE 80
Žinutė parašyta: 2010-05-31 21:09:14 | Nuoroda

Aš tai pirma tema rašiau, bet nežinau, kaip bus. Manau, kad gan silpnokai parašiau... Galėjau stipresnę pabaigą parašyti.... Ir  nespėjau pasitikrinti....

Šiaip, už daugiau žodžių balų nenuima ir nuo keturių šimtų žodžių ribos nebesiskaičiuoja dauguma klaidų.

  • Biologija / VBE 60
  • Chemija / VBE 65
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 52
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 72
Žinutė parašyta: 2010-05-31 21:14:11 | Nuoroda

kaaaa daryt?? jauciuosi siaubingai!!! nezinau, kas man nutiko, bet jauciuosi kaip dvejetukininke kokia... rashyni pradejau rashyti "Mano nuomone".. daugmazh beveik net nepamenu ka ir rashiau...

Žinutė parašyta: 2010-05-31 21:40:13 | Nuoroda

nusiramink,vis dar stresas kamuoja :) man tas pats,bet stengiuosi negalvoti :) 

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-01 11:09:52 | Nuoroda

O blogai jeigu rasinyje nesiremiau jokiais autoriu kuriniais?  

Rasiau 2 tema...,,Ar lietuvio širdį nuolat spaudžia nuliūdimas?''

 

Rasiau apie okupacijas,emigracija,apie Maironio kuryba... 

man jau baisu,ziauriai baisu daros :/ 

vakar buvau rami,betpasiskaicius cia ...aaa...

beviltiskai jauciuos...

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-01 11:53:26 | Nuoroda
Justina` rašė:

O blogai jeigu rasinyje nesiremiau jokiais autoriu kuriniais?  

Rasiau 2 tema...,,Ar lietuvio širdį nuolat spaudžia nuliūdimas?''

 

Rasiau apie okupacijas,emigracija,apie Maironio kuryba... 

man jau baisu,ziauriai baisu daros :/ 

vakar buvau rami,betpasiskaicius cia ...aaa...

beviltiskai jauciuos...

 Kai su mokytoja apie tai kalbejau, sake, jog rekomenduojama (bet nera privaloma! :) ) bent viena literaturini argumenta ideti, bet tikrai nieko baisaus, jei remeisi istoriniais ar kitokiais saltiniais. Taip kad nera ko tau nusiminti ir bijoti :)

Žinutė parašyta: 2010-06-01 16:05:40 | Nuoroda

Jeigu argumentai svarūs, tinkamai panaudoti, tai už istorinius gali gauti lygiai tiek pat taškų kaip už litarūrinius argumentus. Netgi man atrodo socialinė patirtis irgi vertinama aukščiausiais balais. O žemiausiais bus jeigu rašėt kažką tokio "O mano močiutė kai gyveno per karą, tai buvo taip ir taip" arba "Aš mačiau tą ir tą", čia jau asmeninė patirtis ir ji nėra labai svari.

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 49
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-01 16:37:53 | Nuoroda
živilė rašė:
Justina` rašė:

O blogai jeigu rasinyje nesiremiau jokiais autoriu kuriniais?  

Rasiau 2 tema...,,Ar lietuvio širdį nuolat spaudžia nuliūdimas?''

 

Rasiau apie okupacijas,emigracija,apie Maironio kuryba... 

man jau baisu,ziauriai baisu daros :/ 

vakar buvau rami,betpasiskaicius cia ...aaa...

beviltiskai jauciuos...

 Kai su mokytoja apie tai kalbejau, sake, jog rekomenduojama (bet nera privaloma! :) ) bent viena literaturini argumenta ideti, bet tikrai nieko baisaus, jei remeisi istoriniais ar kitokiais saltiniais. Taip kad nera ko tau nusiminti ir bijoti :)

 neramina manes tai jog lietuviu mokytoja man siule mokykline laikyt,o as uzsispyru pasiemiau valstybini,sbr manau kad nejuokavo ji matyt...:/ tas nerimas ir baime... i kapus nuvarys :/ o dar kai sitiek laukt :/

dar mama prieina snd : ''bent 80 bus tikiuos...'' taip negera pasidare :/

Žinutė parašyta: 2010-06-01 16:42:22 | Nuoroda

Jei remiesi tik socialine patirtim, į kurią įeina ir istorinis kontekstas, aukščiausio balo negausi. Bent taip rašo vertinimo instrukcijoje.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-01 16:48:08 | Nuoroda

nepretenduoju ir nepretendavau  i auksa:] noreciau islaikyt ir gaut bent 50 :/

tik tiek...

Žinutė parašyta: 2010-06-01 18:00:12 | Nuoroda

rašinio tikriausiai negalima pradeti "mano nuomone"?? kaip galvojat?

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą