Kolegija ar universitetas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-15 14:41:33 | Nuoroda
Smeterling rašė:

aš aplamai noriu baigt universiteta, jei iš pradžių neišeis , tai gal veliau, po kolegijos stoti..

 Tada galima arba i islygiamasias, ir veliau i magistra (taciau istot bus is tikruju sunku,nes didele konkurencija..), arba tiesiog i ta pacia ar panasia specialybe is naujo...

Žinutė parašyta: 2010-06-15 15:12:58 | Nuoroda

islygiamasias , - kiek čia būtu mokymosi metu?

Žinutė parašyta: 2010-06-15 15:36:46 | Nuoroda

Metai

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-06-15 15:39:23 | Nuoroda
Sviatosa rašė:
Smeterling rašė:

aš aplamai noriu baigt universiteta, jei iš pradžių neišeis , tai gal veliau, po kolegijos stoti..

 Tada galima arba i islygiamasias, ir veliau i magistra (taciau istot bus is tikruju sunku,nes didele konkurencija..), arba tiesiog i ta pacia ar panasia specialybe is naujo...

 Iš naujo tai čia iš viso nesąmonė ir nelogiška - jei neįstosi į norimą specialybę dabar, tai po trijų metų taip pat bus tas pats, nebent visųs egzaminus perlaikytum ar kaip. Aš čia kažkaip iš viso problemos nematau, juk Lietuvoje į universitetus pakliūti taip lengva. Jei visgi mokysies kolegijoje, tai po to metus galėsi pasiimti metus išlyginamųjų universiete savoje specialybėje ir turėsi aukštąjį

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-06-15 16:29:10 | Nuoroda
lintu13 rašė:
Sviatosa rašė:
Smeterling rašė:

aš aplamai noriu baigt universiteta, jei iš pradžių neišeis , tai gal veliau, po kolegijos stoti..

 Tada galima arba i islygiamasias, ir veliau i magistra (taciau istot bus is tikruju sunku,nes didele konkurencija..), arba tiesiog i ta pacia ar panasia specialybe is naujo...

 Iš naujo tai čia iš viso nesąmonė ir nelogiška - jei neįstosi į norimą specialybę dabar, tai po trijų metų taip pat bus tas pats, nebent visųs egzaminus perlaikytum ar kaip. Aš čia kažkaip iš viso problemos nematau, juk Lietuvoje į universitetus pakliūti taip lengva. Jei visgi mokysies kolegijoje, tai po to metus galėsi pasiimti metus išlyginamųjų universiete savoje specialybėje ir turėsi aukštąjį

 Matau šviesa tunelio gale , dėkui

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-15 19:46:13 | Nuoroda

Gal galit man papasakot placiau apie tas islyginamasias? nieko nesuprantu...
Maniau, kad dabar stosiu i kolegija, baigsiu ja, ir tada stosiu i universiteta magistra, bet negalima taip? Apsvieskit :))  

Žinutė parašyta: 2010-06-15 20:07:57 | Nuoroda
Saulute6 rašė:

Gal galit man papasakot placiau apie tas islyginamasias? nieko nesuprantu...
Maniau, kad dabar stosiu i kolegija, baigsiu ja, ir tada stosiu i universiteta magistra, bet negalima taip? Apsvieskit :))  

 Išlyginamosios studijos reikalingos tada, kai tu baigi kolegiją ir nori gauti universitetinį išsilavinimą. Jos trunka dažniausiai nuo 1,5 metų iki 2,5 metų (jei neklystu). Bet ne visos išlyginamųjų studijų programos būna universitetuose. Kaip pavyzdį parodyt, tai štai:

www.vu.lt/lt/studijos/neformalus_svietimas/islyginamosios/

www.vgtu.lt/lt/priemimas/kolegiju-absolventams/

www.ktu.lt/lt/informacija_stojantiesiems/papildomos_studijos/papildomosios_studijos.asp

  • Fizika / VBE 56
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 33
  • Matematika / VBE 70
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-15 20:35:13 | Nuoroda

Tai negerai tada. Tada as uz tik universiteta! kad ji pabaigciau, igiciau bakalaura, o tada stociau i magistra! Ir visa tokia protinga su diplomais kibciau i koki gera darba :D

bet vistiek reiktu ciuju i darbo birza eit, arba isvis dirbt kitka ne pagal kvalifikacija :D
 

Tad pritariu, jei durnas esi nepades ir du diplomai - nerasi darbo.. O jei gudrus , sekmes lydintis, uzteks ir tu 3metu kolegijoj, kad gyventum laimingai ir turtingai :D
 

taigi, kaip likimas duos..

Žinutė parašyta: 2010-06-15 21:10:00 | Nuoroda

Ištikrųjų, tai jo. Viskas priklauso nuo noro. Kad ir galvos neturi, mokykloj nemokėjai uždavinių spręst, gali daug ką pasiekt vient tik su noru.

  • Fizika / VBE 56
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 33
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2010-06-17 20:11:20 | Nuoroda

Kokio noro.. pazintys ir nieko daugiau :D noret gali daug, bet... vienas is 1000 jei ne daugiau ilenda kur vien atkaklumo deka :)

Žinutė parašyta: 2010-06-17 20:13:55 | Nuoroda

Ir beje, klausimo autorei. Jei planuoji studijuoti teise tai jokiu budu ne kolegijoj :) apie sita galiu pasakyt 100%, nes geriausiu atveju gali dirbti visokiu popieriu tvarkytoja ar rastininke.. negaletum net buti advokato padejeja :) ir nesvarbu ka ten studiju anotacijose raso :)

Žinutė parašyta: 2010-06-18 19:43:11 | Nuoroda
Chille rašė:

Kokio noro.. pazintys ir nieko daugiau :D noret gali daug, bet... vienas is 1000 jei ne daugiau ilenda kur vien atkaklumo deka :)

 O tai atkaklumas ne nuo noro tepriklauso? Jei norėsi, prasisuksi bet kur, kad tik pragyventum ir pinigų užsidirbtum.

  • Fizika / VBE 56
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 33
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2010-06-18 20:35:06 | Nuoroda
jacikaas rašė:
Chille rašė:

Kokio noro.. pazintys ir nieko daugiau :D noret gali daug, bet... vienas is 1000 jei ne daugiau ilenda kur vien atkaklumo deka :)

 O tai atkaklumas ne nuo noro tepriklauso? Jei norėsi, prasisuksi bet kur, kad tik pragyventum ir pinigų užsidirbtum.

 Nusiimk rožinius akinius. Jei taip kiekvienas pagal norus prasisukinėtų, tai visi būtumėm milijonieriais. Taip, reikia turėti noro dėti pastangas ir tt, bet visgi reikia gerai pagalvoti, į kur tą norą nukreipti.

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-06-24 12:29:56 | Nuoroda
lintu13 rašė:
jacikaas rašė:
Chille rašė:

Kokio noro.. pazintys ir nieko daugiau :D noret gali daug, bet... vienas is 1000 jei ne daugiau ilenda kur vien atkaklumo deka :)

 O tai atkaklumas ne nuo noro tepriklauso? Jei norėsi, prasisuksi bet kur, kad tik pragyventum ir pinigų užsidirbtum.

 Nusiimk rožinius akinius. Jei taip kiekvienas pagal norus prasisukinėtų, tai visi būtumėm milijonieriais. Taip, reikia turėti noro dėti pastangas ir tt, bet visgi reikia gerai pagalvoti, į kur tą norą nukreipti.

Na pavyzdžiui koks nors žmogus, kuris visiškai nemoka spręsti matiekos uždavinių, fizikos ir panašiai. Jis aukštojoje mokykloje nepasimokys, kris lauk ir tas aišku kaip dieną. Bet jis galvą turi ne ant uždavinių sprendimo, o ant protingų sprendimų ir svarbiausia turi loginį mastymą gerą. Jis sugebės atsirinkti ką jis moka ko ne. Ir tikrai, garantuoju, kad jis vieną dalyką gerai mokėdamas, gali laisvai prasisukti pro gyvenimą, o kitas dar ir iš to pačio ir biznį įkurti, ir milijonus užsidirbti.

  • Fizika / VBE 56
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 33
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2010-06-24 13:23:04 | Nuoroda

O man nera skirtumo kolegija ar univeras, svarbu,kad studijuociau tai ka noriu :) o kur jau priims ten, vistiek dziaugsiuos, kad studijuoju tai apie ka svajoju daug metu :D
O del darbo, nebutinai priims ta kuris univera baige, kolegijose mokosi daug gabiu zmoniu, ne visiem finansai leidzia studijuot univere, o balu univerai reikalauja nemazu. Taigi svarbiau studijuot patinkanti dalyka,o ne rinktis pagal univera,kolegija ar dar geriau miesta,kaip dauguma daro ;D argi ne taip? :?

Žinutė parašyta: 2010-06-24 13:31:26 | Nuoroda

O man nera skirtumo kolegija ar univeras, svarbu,kad studijuociau tai ka noriu :) o kur jau priims ten, vistiek dziaugsiuos, kad studijuoju tai apie ka svajoju daug metu :D
O del darbo, nebutinai priims ta kuris univera baige, kolegijose mokosi daug gabiu zmoniu, ne visiem finansai leidzia studijuot univere, o balu univerai reikalauja nemazu. Taigi svarbiau studijuot patinkanti dalyka,o ne rinktis pagal univera,kolegija ar dar geriau miesta,kaip dauguma daro ;D argi ne taip? :?

 Pagarba

Žinutė parašyta: 2010-06-24 13:56:42 | Nuoroda
Smeterling rašė:

O man nera skirtumo kolegija ar univeras, svarbu,kad studijuociau tai ka noriu :) o kur jau priims ten, vistiek dziaugsiuos, kad studijuoju tai apie ka svajoju daug metu :D
O del darbo, nebutinai priims ta kuris univera baige, kolegijose mokosi daug gabiu zmoniu, ne visiem finansai leidzia studijuot univere, o balu univerai reikalauja nemazu. Taigi svarbiau studijuot patinkanti dalyka,o ne rinktis pagal univera,kolegija ar dar geriau miesta,kaip dauguma daro ;D argi ne taip? :?

 Pagarba

 Sutinku 100%...

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-24 14:05:44 | Nuoroda

Aš taip pat sutinku su pastaraisiais komentarais. Anskčiau buvau šiek tiek nusistačius prieš kolegijas (matyt dėl desupratimo ir nežinojimo), tačiau dabar mano nuomonė kitokia. Pažįstu merginą, kuri mokykloje mokėsi dešimtukais, egzaminus išlaikė taip pat puikiai ir turėjo didelį pasirinkimą. Ir, mano nuostabai, ji pasirinko kolegiją, nes universitete nebuvo to dalyko, kurį ji norėtų studijuoti. Gerbiu tokius žmones už jų atkaklumą ir už tai, kad jie elgiasi kaip jiems geriau ir yra neprisitaikėliai

Žinutė parašyta: 2010-06-24 14:22:24 | Nuoroda

Svarbu noras yra mokytis,nesvarbu kur ar univere ar kolegijoje,jei žmogus nori mokintis,jis bet kur pasieks aukštumas,tobulėjimui ribų nėra..Aš asmeniškai tiek į kolegijas daviau prašymus tiek ir  į universitetus,jei neįstosiu į niversiteta,labai nenuliūsiu,nes kolegija manau irgi geras pasirinkimas,žinoma priklauso kokia ji ir kokią specialybę išsirinksi.Tiesiog jei noras yra mokintis tad nesvarbu kur ar kaip monėjau kolegijoje ar univere..Tai tiek...

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-24 14:28:42 | Nuoroda

Labai teisinga mintis, kad yra svarbu žmogaus noras mokytis :)

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą