Lietuvių interpretacija
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-05-29 11:56:04 | Nuoroda

Kaip ruošiates šiam dalykui? Įžangas kalat?

Gal žinote kur rasti interpetacijų, bet kad būtų šalia su ištrauka, nu tokių pavizdinių pasiskaitinėti. :)

Žinutė parašyta: 2010-05-29 13:06:05 | Nuoroda

as rasysiu. izangu nesirasau, nes neverta, ten pasirasysiu. mokaus amzius ir to rasytojo kurinius :)

  • Matematika / VBE 99
Žinutė parašyta: 2010-05-29 13:22:18 | Nuoroda

Kalu įžangas

  • Biologija / VBE 93
  • Chemija / VBE 70
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2010-05-29 14:07:02 | Nuoroda

 mokaus įžangas, skaitinėjus savo senas interpretacijas ir pavyzdžius... šeip bandau įsidėmėti konkrečias kūrinių detales kurias galėčiau panaudoti interpretacijai (laikas, erdvė, veikėjų būdo savybės...) sunkiau yra su novelistais nes nežinia kokio kūrinio ištrauką gausiu :) visumoj nelabai ką čia ir beišmoksi, jei turi sugebėjimą interpretuot tai bėdų poryt neturėsi, o kadangi interpretacija ne mano stiprioji pusė, tikėsiuos gero teksto suvokimo :)

Žinutė parašyta: 2010-05-29 14:09:04 | Nuoroda

Skaitineju dabar internete visokias interpretacijas, veliau bandysiu bruosus autoriu pasimokit, bet jauciu visu nekalsiu. Pasiraiau sesis autorius kuriu tikiuosi ir sitiems daugiau demesio skirsiu nes gal bent vienas is tu sesiu bus. O seip tj siandien zadu mazdaug autoriu kurybos bruozus ir laikotarpius ismokt o ryt suvokimui ruostis(pasikartot menines raisko priemones, stiliu, zanrus).

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Matematika / VBE 84
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2010-05-29 17:29:25 | Nuoroda
kariaujantis rašė:

Kaip ruošiates šiam dalykui? Įžangas kalat?

Gal žinote kur rasti interpetacijų, bet kad būtų šalia su ištrauka, nu tokių pavizdinių pasiskaitinėti. :)

 http://www.failai.lt/y85jl1yl26mw/pora.rar.htm - pora mano rasytu interpretaciju. Gal ir nera labai teisingai isanalizuoti kuriniai, bet, man atrodo, interpretacijos tvarkingos. Kiek pamenu, uz abi gavau ~9

  • Informacinės technologijos / VBE 67
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 92
Žinutė parašyta: 2010-05-30 10:34:38 | Nuoroda

O kaip tada, kad pavadinimą pvz. interpretacijos rašyt jei nežinosim ar tai novelė ar apysaka ar dar kas? :/  Dar norėjau paklaust kokio ilgumo maždaug įžangas dažniausiai rašot?

  • Geografija / MBE 8
  • Istorija / VBE 67
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 56
  • Matematika / VBE 46
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 47
Žinutė parašyta: 2010-05-30 12:13:34 | Nuoroda

pagal proporcijas tai įžangai turėtum skirti 50-60 žodžių (jei interpretacija 400-450)

Žinutė parašyta: 2010-05-30 12:17:38 | Nuoroda
melynakoala rašė:

O kaip tada, kad pavadinimą pvz. interpretacijos rašyt jei nežinosim ar tai novelė ar apysaka ar dar kas? :/  Dar norėjau paklaust kokio ilgumo maždaug įžangas dažniausiai rašot?

 mane taspats domina.ka daryt jei nezinosiu kokia istrauka ar novele ar apsakymas ar apysaka. gal neneaudot nei vieno? tiesiog rasyt kurinys.bet nesamone,visvien kazkur reik pavadint

Žinutė parašyta: 2010-05-30 12:31:49 | Nuoroda

Koks yra Vaizganto Pragiedruliai žanras?  nes googlej raso kad tautinio atgimimo epopeja, o mano senoj sasvini romanas.

Žinutė parašyta: 2010-05-30 12:34:08 | Nuoroda
Pixma rašė:

Koks yra Vaizganto Pragiedruliai žanras?  nes googlej raso kad tautinio atgimimo epopeja, o mano senoj sasvini romanas.

 epopeja

Žinutė parašyta: 2010-05-30 12:48:41 | Nuoroda

Ką galiu pasakyti iš savo patirties, interpretacijas rašyti yra žymiai lengviau ir tai yra mažesnė rizika, nei rašynys. Niekada negalėjau suprasti (ir pastoviai ginčydavausi su mokytoja) kaip gali būti korektiškai vertinamas toks asmeniškas dalykas kaip rašynys, kuriame išdėstoma būtent mano nuomonė. Tai jei gu ji nesutampa su tikrintojo, tada viskas, šakės, ar kaip? Aišku či priklauso nuo tikrintojų ir visko, bet aš pati rašiau interpretaciją ir dauguma mano bendraklasių rašė ją, o tie, kas samprotavo, labai negražiai nudegė.

Nesakysiu jums 'nebijokit, nėra ko', nes žinau, kad tai tikrai nepadės ir jūsų baimės nesumažins. Ką galiu pasakyti, tai tik tai, kad kai pradėsit, jokios baimės nebeliks. Tereikia tik pradėti :}

 

Linkiu visiems gero rašymo rytoj

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-05-30 19:15:04 | Nuoroda

Gal galite para6yti kokius "mandresnius" žodžius, kurių gali prireikti rašant interpretaciją, manau naudinga būtų ne tik man :D

Žinutė parašyta: 2010-05-30 19:48:07 | Nuoroda
zooms rašė:

Gal galite para6yti kokius "mandresnius" žodžius, kurių gali prireikti rašant interpretaciją, manau naudinga būtų ne tik man :D

 Gal čia ką nors rasi sites.google.com/site/egzaiegzai/literaturos_terminai.doc

Žinutė parašyta: 2010-05-30 19:56:00 | Nuoroda

Dėkui, manau tikrai pravers ;)

Žinutė parašyta: 2010-05-30 19:56:16 | Nuoroda

Galima rašyti "Rašytojo kūryboje atsispindi gyvenimo prasmės ieškojimas"?  Jei ne, kuo pakeisti tą žodį?

Žinutė parašyta: 2010-05-30 20:23:05 | Nuoroda

Aš tai bijau sumeluoti, bet manau galima taip, nes pati esu rašiusi ši taip. Dar klausimas iškilo, ar gali būti Justino Marcikevičiaus eilėraštis egzamine? Ar gali būti tik "Mažvydas"?

Žinutė parašyta: 2010-05-30 21:41:34 | Nuoroda

nebus 

Žinutė parašyta: 2010-05-30 21:41:35 | Nuoroda

nebus 

Žinutė parašyta: 2010-05-30 21:45:09 | Nuoroda

gal galit man patart..kaip geriau nagrineti eilerasty ar istrauka..ar rasyta viska paeiliui,na ta prasme,toj ir toj strofoj tas ir tas kalbama.ar atskirai kiekvienoje pastraipoje aptartti skirtingus dalykui bendrai nagrinejant? aciuuuu

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą