Kaip jums pasirode 2010 metu lietuviu kalbos valstybinis egzaminas? Lengvas ar sunkus?
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-04 23:32:29 | Nuoroda
swlabr rašė:

na jei jau mokykla sucks su savo apgailetinu mokslu, tai egzaminas dar labiau :D juk mokykloj egzaminui ir ruosiamasi(11-12 klasej). Tai net nezinau,kazka tu cia keisto snektelejai :D Manau protingas zmogus isnaudotu galimybe dalyvauti pamokose ir pritaikytu zinias egzamine.

 Puikiai pasakyta :)))

Žinutė parašyta: 2010-07-05 12:52:14 | Nuoroda

Tiesiog atsiranda tokių, kurie pamokų laiką geriau išnaudoja mokindamiesi ką jie nori ir reikia, o nedalyvaudami apgailėtinose pamokose.  Aišku čia gal vienetiniai atvejai bet taip būna, ir aš tokių pažįstu. ;) Nepaslaptis, kad kai kuriose mokyklose būna mokytojų, kurie yra labai silpni ir netgi pamoka nueina veltui, pats per tą laiką butum daugiau išmokęs :)

  • Biologija / VBE 93
  • Chemija / VBE 70
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 70
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-05 15:18:58 | Nuoroda
Deivizs rašė:

Tiesiog atsiranda tokių, kurie pamokų laiką geriau išnaudoja mokindamiesi ką jie nori ir reikia, o nedalyvaudami apgailėtinose pamokose.  Aišku čia gal vienetiniai atvejai bet taip būna, ir aš tokių pažįstu. ;) Nepaslaptis, kad kai kuriose mokyklose būna mokytojų, kurie yra labai silpni ir netgi pamoka nueina veltui, pats per tą laiką butum daugiau išmokęs :)

 O pagal ką jie nusprendžia, kad tai, ko yra mokoma pamokų metu, yra nenaudinga? :)

Žinutė parašyta: 2010-07-05 16:18:03 | Nuoroda

Kiekvienas atsirenka ko nori. Man pvz visiškai neaktualu, kokius puodus perka mokytoja ar kaip ji studijų metu paukščius stebėjo, jei kalbant apie bio. O lietuvių kalba viskas tvarkoje pas mane. Nesistengiau kišti į galvą sausų faktų apie rašytojus, kada ir kur gimė, o tiesiog perskaičiau beveik visus reikalingus kūrinius ir išmokau įžangas :)

 

  • Biologija / VBE 93
  • Chemija / VBE 70
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 70
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-05 16:38:42 | Nuoroda

As  taip pat buvau ismokus visu lyriku izangas (nes zinojau, kad pasirinksiu interpretuot eilerasti) Jau nuo seniai megstu poezija, eilerascius, tad vos ne kasdien skaitydavau savo malonumui eiles. Zinojau visu poetu pagrinidines temas ir t.t ... Atejus i egzamina, pamacius Vaiciunaites eilerasti, apsidziaugiau, nes jos eiles man buvo vienos is graziausiu. Rasesi taip lengvai, tarsi pagavus ta ikvepima.. Bet rezultatai nustebino..  Kai tikrai tikejausi virs 70%, gavau 15%. Na suprantu, jei buciau gavus ~50%, tai gal pridariau klaidu ir panasei, bet kai 15%, tai ka as zinau... Na nesitikejau 100%, neesu is tu 'moksliuku' bet jauciau, kad turiu siokiu tokiu gabumu literaturai.. O pasirodo NE..

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-05 16:38:43 | Nuoroda

As  taip pat buvau ismokus visu lyriku izangas (nes zinojau, kad pasirinksiu interpretuot eilerasti) Jau nuo seniai megstu poezija, eilerascius, tad vos ne kasdien skaitydavau savo malonumui eiles. Zinojau visu poetu pagrinidines temas ir t.t ... Atejus i egzamina, pamacius Vaiciunaites eilerasti, apsidziaugiau, nes jos eiles man buvo vienos is graziausiu. Rasesi taip lengvai, tarsi pagavus ta ikvepima.. Bet rezultatai nustebino..  Kai tikrai tikejausi virs 70%, gavau 15%. Na suprantu, jei buciau gavus ~50%, tai gal pridariau klaidu ir panasei, bet kai 15%, tai ka as zinau... Na nesitikejau 100%, neesu is tu 'moksliuku' bet jauciau, kad turiu siokiu tokiu gabumu literaturai.. O pasirodo NE..

Žinutė parašyta: 2010-07-05 16:42:16 | Nuoroda
Saulute6 rašė:

As  taip pat buvau ismokus visu lyriku izangas (nes zinojau, kad pasirinksiu interpretuot eilerasti) Jau nuo seniai megstu poezija, eilerascius, tad vos ne kasdien skaitydavau savo malonumui eiles. Zinojau visu poetu pagrinidines temas ir t.t ... Atejus i egzamina, pamacius Vaiciunaites eilerasti, apsidziaugiau, nes jos eiles man buvo vienos is graziausiu. Rasesi taip lengvai, tarsi pagavus ta ikvepima.. Bet rezultatai nustebino..  Kai tikrai tikejausi virs 70%, gavau 15%. Na suprantu, jei buciau gavus ~50%, tai gal pridariau klaidu ir panasei, bet kai 15%, tai ka as zinau... Na nesitikejau 100%, neesu is tu 'moksliuku' bet jauciau, kad turiu siokiu tokiu gabumu literaturai.. O pasirodo NE..

 neriekia saves nuvertinti, eilerastis slidus dalykas,, kai pradejau eiti papildomai, man buvo pareiksta, kad jeigu bandysiu lyst i eilerascio analize, galiu ieskotis naujo mokytojo, tad as pasizadejau ten nosies nekisti :D eilerasti visi suvokia labai skirtingai, ir jeigu vertintojas maste visai priesingai, tada jam matyt pasirode, kad parasei visai ne i tema, todel taip ir gavosi.

  • Biologija / VBE 67
  • Chemija / VBE 10
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 96
Žinutė parašyta: 2010-07-05 17:21:06 | Nuoroda
Cinike rašė:
Saulute6 rašė:

As  taip pat buvau ismokus visu lyriku izangas (nes zinojau, kad pasirinksiu interpretuot eilerasti) Jau nuo seniai megstu poezija, eilerascius, tad vos ne kasdien skaitydavau savo malonumui eiles. Zinojau visu poetu pagrinidines temas ir t.t ... Atejus i egzamina, pamacius Vaiciunaites eilerasti, apsidziaugiau, nes jos eiles man buvo vienos is graziausiu. Rasesi taip lengvai, tarsi pagavus ta ikvepima.. Bet rezultatai nustebino..  Kai tikrai tikejausi virs 70%, gavau 15%. Na suprantu, jei buciau gavus ~50%, tai gal pridariau klaidu ir panasei, bet kai 15%, tai ka as zinau... Na nesitikejau 100%, neesu is tu 'moksliuku' bet jauciau, kad turiu siokiu tokiu gabumu literaturai.. O pasirodo NE..

 neriekia saves nuvertinti, eilerastis slidus dalykas,, kai pradejau eiti papildomai, man buvo pareiksta, kad jeigu bandysiu lyst i eilerascio analize, galiu ieskotis naujo mokytojo, tad as pasizadejau ten nosies nekisti :D eilerasti visi suvokia labai skirtingai, ir jeigu vertintojas maste visai priesingai, tada jam matyt pasirode, kad parasei visai ne i tema, todel taip ir gavosi.

 man lygiai tas pats,gavau 15,nors tikrai galvojau moku rasyt ir metinis buvo geras,bet neperrasiau visko,bet netikiu,kad vien del to gali taip numazinti..

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-05 17:41:06 | Nuoroda
Cinike rašė:
Saulute6 rašė:

As  taip pat buvau ismokus visu lyriku izangas (nes zinojau, kad pasirinksiu interpretuot eilerasti) Jau nuo seniai megstu poezija, eilerascius, tad vos ne kasdien skaitydavau savo malonumui eiles. Zinojau visu poetu pagrinidines temas ir t.t ... Atejus i egzamina, pamacius Vaiciunaites eilerasti, apsidziaugiau, nes jos eiles man buvo vienos is graziausiu. Rasesi taip lengvai, tarsi pagavus ta ikvepima.. Bet rezultatai nustebino..  Kai tikrai tikejausi virs 70%, gavau 15%. Na suprantu, jei buciau gavus ~50%, tai gal pridariau klaidu ir panasei, bet kai 15%, tai ka as zinau... Na nesitikejau 100%, neesu is tu 'moksliuku' bet jauciau, kad turiu siokiu tokiu gabumu literaturai.. O pasirodo NE..

 neriekia saves nuvertinti, eilerastis slidus dalykas,, kai pradejau eiti papildomai, man buvo pareiksta, kad jeigu bandysiu lyst i eilerascio analize, galiu ieskotis naujo mokytojo, tad as pasizadejau ten nosies nekisti :D eilerasti visi suvokia labai skirtingai, ir jeigu vertintojas maste visai priesingai, tada jam matyt pasirode, kad parasei visai ne i tema, todel taip ir gavosi.

 Svarbiausia cia tai, kad kai zmogus domisi, megsta ta dalyka, turi gabumu ir tikrai ismano tai, kai sieja savo gyvenima su juo,   ir galbut ateity savo tuo 'talentu' gali padeti visuomenei, ar isgarsinti Lietuva,  tai tokie 'ziniu patikrinimai' tik pasunkina kelia tam.. Kad kazkokie vertintojai, kuriems tavo ateitis viskai nerupi, kuriems rupi tik baigt kuo greiciau taisyt darbus ir begt namo , tau taip smeigia peiliu i sirdi , kad  nieko nebenori, nei tos ateities, nei svajoniu isspildymo..
 

Juk nereikia cia kalbeti ' juk vertina jus 4 vertintojai , negali pasitaikyti visi besmegeniai ir ba bla bla'  Juk yra visai kitaip... Istikrina vienas, antram vertintojui juk taip yra dzin, kad tas pacias klaidas pazymi , ir nei trecio ar ketvirto nebereik... 

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-05 17:45:54 | Nuoroda
Cinike rašė:
Saulute6 rašė:

As  taip pat buvau ismokus visu lyriku izangas (nes zinojau, kad pasirinksiu interpretuot eilerasti) Jau nuo seniai megstu poezija, eilerascius, tad vos ne kasdien skaitydavau savo malonumui eiles. Zinojau visu poetu pagrinidines temas ir t.t ... Atejus i egzamina, pamacius Vaiciunaites eilerasti, apsidziaugiau, nes jos eiles man buvo vienos is graziausiu. Rasesi taip lengvai, tarsi pagavus ta ikvepima.. Bet rezultatai nustebino..  Kai tikrai tikejausi virs 70%, gavau 15%. Na suprantu, jei buciau gavus ~50%, tai gal pridariau klaidu ir panasei, bet kai 15%, tai ka as zinau... Na nesitikejau 100%, neesu is tu 'moksliuku' bet jauciau, kad turiu siokiu tokiu gabumu literaturai.. O pasirodo NE..

 neriekia saves nuvertinti, eilerastis slidus dalykas,, kai pradejau eiti papildomai, man buvo pareiksta, kad jeigu bandysiu lyst i eilerascio analize, galiu ieskotis naujo mokytojo, tad as pasizadejau ten nosies nekisti :D eilerasti visi suvokia labai skirtingai, ir jeigu vertintojas maste visai priesingai, tada jam matyt pasirode, kad parasei visai ne i tema, todel taip ir gavosi.

 Mano manymu, ne tik eilėraštis, bet ir pasirinkimas rašyt interpretaciją yra laaaabai slidus reikalas. Mane galėtų nors ir mušt, nerašyčiau. Žiauriai galima pasimauti...

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-05 17:52:41 | Nuoroda
 Mano manymu, ne tik eilėraštis, bet ir pasirinkimas rašyt interpretaciją yra laaaabai slidus reikalas. Mane galėtų nors ir mušt, nerašyčiau. Žiauriai galima pasimauti...

Man šitie žodžiai primena vieną pasakymą (atsiprašau, jei klystu), kad reikia rinktis tai, kas lengviau, daryti taip, kaip paprasčiau, kaip lengviau, nes kažkas bus per bukas suprasti kitaip (o kas, tai mes visi suprantam, manau) :) :)

Žinutė parašyta: 2010-07-05 18:10:49 | Nuoroda
Erika rašė:
Jelefant rašė:
Erika rašė:
Deivizs rašė:

jie šiaip buvo protingi ir mokėsi ne dėl pažymio, nebuvo kalikai. O dabar tiesiog buvo objektyviai įvertinti

 Juokinga, kad kiekvienas, gerai besimokantis mokykloje (gaunantis gerus pažymius) yra vadinams "kaliku", o žmogus, besimokantis ketvertais, tačiau iš brandos egzamino surenkantis daugiau negu 70%, vadinamas protingu žmogumi, vos ne genijumi, išryškėjusiu per vieną naktį Pripažinkim faktą, kad lietuvių kalbos egzamine yra per ryškus žmogiškasis faktorius, todėl teisybės čia daug nėra (kalbu apie visus atvejus: ir tuos, kai yra pervertinama, ir tuos, kai nuvertinama) :)

P.S. Tikrai protingas mokinys nebus toks tinginys, kad leis sau gauti tik ketvertus ir penketus

 Licejuje zemiausias pazymys buvo berods 85 siais metais. Nori pasakyti juos aplenke sitos negandos ir zmogiskieji faktoriai? Nepiktai as

 Aš savo pasakymo netaikau visiems, laikiusiems lietuvių kalbos egzaminą (šiuo atveju jų buvo virš 20 000 moksleivių). Bet tikrai buvo abejotinų atvejų. Beje, tai, kad kažkas gavo gerą rezultatą, dar nereiškia, kad viskas įvyko teisingai. Noriu pasakyti, kad egzamine labai daug priklauso nuo vertintojo ir tai yra neteisinga. Ir tai neaplenkė nė vieno laikiusio, nes visų darbus tikrino žmonės Tiesiog visa ši sistema neteisinga, manau. Turėtų būti aiškūs klausimai, kur tavo atsakymas arba teisingas, arba ne (kaip daugelyje kitų egzaminų), negali tiek daug priklausyti tiesiog nuo svetimo žmiagus nuomonės O dėl licėjaus... Aš už tai, kad mokykla būtų vertinama ne pagal jos vardą (moksleiviai taip pat), todėl į šį argumenatą net nesigilinsiu :)

 Darbai yra išmaišomi ir niekas nežino kur licėjaus, o kur kitos mokyklos. Maždaug Licėjaus, Jėzuitų gimnazijoms visiškai pasisekė, puikūs vertintojai. Taip nebūna, kad čia teisti kažką, reikia gerai įvertinti savo mokyklos lygį pirmiausia. Vertintojas mato tik kodą, o ne mokyklą.

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 77
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-05 18:53:30 | Nuoroda
mildmyle rašė:
Erika rašė:
Jelefant rašė:
Erika rašė:
Deivizs rašė:

jie šiaip buvo protingi ir mokėsi ne dėl pažymio, nebuvo kalikai. O dabar tiesiog buvo objektyviai įvertinti

 Juokinga, kad kiekvienas, gerai besimokantis mokykloje (gaunantis gerus pažymius) yra vadinams "kaliku", o žmogus, besimokantis ketvertais, tačiau iš brandos egzamino surenkantis daugiau negu 70%, vadinamas protingu žmogumi, vos ne genijumi, išryškėjusiu per vieną naktį Pripažinkim faktą, kad lietuvių kalbos egzamine yra per ryškus žmogiškasis faktorius, todėl teisybės čia daug nėra (kalbu apie visus atvejus: ir tuos, kai yra pervertinama, ir tuos, kai nuvertinama) :)

P.S. Tikrai protingas mokinys nebus toks tinginys, kad leis sau gauti tik ketvertus ir penketus

 Licejuje zemiausias pazymys buvo berods 85 siais metais. Nori pasakyti juos aplenke sitos negandos ir zmogiskieji faktoriai? Nepiktai as

 Aš savo pasakymo netaikau visiems, laikiusiems lietuvių kalbos egzaminą (šiuo atveju jų buvo virš 20 000 moksleivių). Bet tikrai buvo abejotinų atvejų. Beje, tai, kad kažkas gavo gerą rezultatą, dar nereiškia, kad viskas įvyko teisingai. Noriu pasakyti, kad egzamine labai daug priklauso nuo vertintojo ir tai yra neteisinga. Ir tai neaplenkė nė vieno laikiusio, nes visų darbus tikrino žmonės Tiesiog visa ši sistema neteisinga, manau. Turėtų būti aiškūs klausimai, kur tavo atsakymas arba teisingas, arba ne (kaip daugelyje kitų egzaminų), negali tiek daug priklausyti tiesiog nuo svetimo žmiagus nuomonės O dėl licėjaus... Aš už tai, kad mokykla būtų vertinama ne pagal jos vardą (moksleiviai taip pat), todėl į šį argumenatą net nesigilinsiu :)

 Darbai yra išmaišomi ir niekas nežino kur licėjaus, o kur kitos mokyklos. Maždaug Licėjaus, Jėzuitų gimnazijoms visiškai pasisekė, puikūs vertintojai. Taip nebūna, kad čia teisti kažką, reikia gerai įvertinti savo mokyklos lygį pirmiausia. Vertintojas mato tik kodą, o ne mokyklą.

 Matau, kad ne taip supratai, apie ką mes kalbėjom

Žinutė parašyta: 2011-08-18 12:45:15 | Nuoroda

 Tai jau tikrai ;D

 

_______________________

balta drobule interpretacija

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą