VU istorija
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-25 00:59:19 | Nuoroda

Sveiki,

Gal kas studijuojate, ar gal kas iš jūsų pažįstamų studijuoja ir esatę girdėję atsiliepimų apie VU istoriją? Asmeniškai aš galvoju, jei studijuoti istoriją, tai tik VU. Žinau, perspektyvos ne kokios, bet ką gali žinoti..

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 35
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 50
Žinutė parašyta: 2010-06-25 01:49:39 | Nuoroda

Saunu, o as jau maniau, kad viena istorijas noriu studijuoti.:)

  • Istorija / VBE 55
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 63
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-06-25 01:54:22 | Nuoroda
bambukaz rašė:

Sveiki,

Gal kas studijuojate, ar gal kas iš jūsų pažįstamų studijuoja ir esatę girdėję atsiliepimų apie VU istoriją? Asmeniškai aš galvoju, jei studijuoti istoriją, tai tik VU. Žinau, perspektyvos ne kokios, bet ką gali žinoti..

 Perspektyvos nepriklauso nuo specialybės tipo,o no pačio žmogaus noro dirbti pagal specialybę..

Žinutė parašyta: 2010-06-25 10:12:40 | Nuoroda
chord rašė:

Saunu, o as jau maniau, kad viena istorijas noriu studijuoti.:)

 tai koks šaunumas, kai konkurentų atsirado :D aš tai nežinau.. man istorija patinka, bet bijau ją rašyti aukštai. kai prisiklausęs istorijų tarkim: ateina mergina baigusi VU istorijos bakalaurą į darbo birža darbo ieškoti, ta kažkokia surašytoja ar kas ten, sako" vaikeli, reikėjo mąstyti prieš renkantis specialybę, dabar nieko tu negausi" nu kažką tokio. tai žinot.. :) o mokytoju tai nenoriu aš būti :D

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 35
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 50
Žinutė parašyta: 2010-06-25 11:45:07 | Nuoroda

Perspektyvų jokių, čia iš karto pasakau.

Istorija yra toks dalykas, kuriam turi jausti didžiulį pašaukimą. Jei tau ji tik patinka ar gerai seksi mokykloje, tai nestok. Nes tik iš didelio pašaukimo eisi aklai ir tau nerupės, kad pabaigus praktiškai darbo lietuvoje susirasti nėra. O tęsti mokytis užsienyje yra beveik neįmanoma, nes ten kažkaip neatitinka kreditų skaičius, nes pas mus per daug lietuvių istorijos kreditų, o lietuvos istorija patikėkit nieko užsienyje nereiškia.

Nežinau, pabandysiu taip abstrakčiai papasakoti, bet šiaip klauskit, ko reik.

Pirmas kursas bus toks bandomasis ir neįdomus. Iš viso galvosite, kad mokotės ne istoriją, o anlgų, nes anglų bus vienintelė paskaita, per kurią griebs, į kurią teks vaikščioti kas kartą, nes žymimas lankomumas, kuri nervuos žiauriai. Vu anglų dėstytojai mano, kad studentai yra vis dar mokiniai ir juos reikia prižiūrėti, reguliuoti. Išvaro iš auditorijos jei kalbat ir tt. Žodžiu, mokykla. Ai ir dar vėluot negalima į anlgų paskaitas nes nebepriims.

Taaaaip, pirmame pusmetyje bus vienintelė įdomi paskaita - LDK istorija, kad ir kaip neįmanoma tuom patikėti. O įdomi bus dėl dėstytojo Petrausko, kuris yra pats geriausias ir įdomiausias dėstytojas, kokį tik buvau sutikusi visame istorijos fakuletet. Jaunas, energingas, imlus studentams, protingas ir žiauriai pasinešęs. Antrame pusmety jis dėstys viduramžius, kurie dėl jo irgi bus įdomiausia paskaita. Taip pat mokysitės tokius dalykus, kaip istorijos įvadas (pirmam pusmety mokys rašyti visokius rašinius, vedžios po archyvus, labai nuobodi paskaita, bet ją ves Panelė Skurvydaitė, kuri yra nuostabi dėstytoja, labai rafinuota, kieta, bet sąžininga; antram pusmety tai bus paskaita košmaras, į kurią niekas nevaikšto), priešistorė, kurią dėstys du dėstytojai, į vieno iš jų paskaitas taip pat niekas neina ir priešistorės egzaminas yra tikras siaubas pirmakursiams ir daugiau nei pusė jo neišlaiko. Taip pat įdomūs pasirenkamieji dalykai, pavyzdžiui religijų istorija, kurią ves filosofų dekanas Dubnikas, labai keistas ir įdomus žmogus. Bet paskaitos įdomios, egzaminas lengvas. Ką iš karto patarčiau nedaryti pirmakursiams - nesirinkti kaip pasirenkamo dalyko geografijos. Verksit, raudosit, tupėsit skolose ir pražilsit. Nes visgi išmokti visus lietuvos vienkiemius, kaimus ir miestelius (atsakau, visus) ir tai atsiskaityti nebus lengva. O kur dar upės, ežerai ir panašus siaubas. Daugiau nei pusė kurso gavo skolas, iš jų dar pusė kartojo kursą. Čia nebent jei jūs totalūs nou laiferiai ;}

Aplamai kalbant, šiame dalyke yra daugiau minusų, nei pliusų. Jau vien ta mintis, kad studijuoji tik dėl išsilavinimo, kad darbo susirasti praktiškai neįmanoma, varys į neviltį. Labai trūks visiems vadovėlių, nusipirkti jų beveik niekur nėra, teks išleisti milijonus pinigų ant vadovėlių kopijavimo. Dauguma dėstytojų bus nuobodūs ir seni ir kas skaudžiausia, tokie dėstytojai yra pagrindinių dalykų (pvz naujausių laikų istorijos dėstytojas yra totalus senukas, pastoviai nusipezantis, į kurio paskaitas niekas neina). Iš viso, erzindavo toks dalykas - ateini į paskaitą, tau duoda sąrašą knygų ir iki pasimatymo per sesiją. Tu žmogau studijuoji, pinigus moki, bet nežinai už ką.

Aš nežinau, jei jau taip norit, stokit, linkiu jums visiems sekmės ir laimės :} Ir klauskit, jei kas konkrečiai domina

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-06-25 11:46:10 | Nuoroda
KarabinaS rašė:
bambukaz rašė:

Sveiki,

Gal kas studijuojate, ar gal kas iš jūsų pažįstamų studijuoja ir esatę girdėję atsiliepimų apie VU istoriją? Asmeniškai aš galvoju, jei studijuoti istoriją, tai tik VU. Žinau, perspektyvos ne kokios, bet ką gali žinoti..

 Perspektyvos nepriklauso nuo specialybės tipo,o no pačio žmogaus noro dirbti pagal specialybę..

 Bet tu tai pakvaksėt megėjas, ko nesupranti :} Nieko, pastudijuosi, preis meteliai, kiti, nebetaip kalbėsi.

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-25 11:56:06 | Nuoroda
lintu13 rašė:
KarabinaS rašė:
bambukaz rašė:

Sveiki,

Gal kas studijuojate, ar gal kas iš jūsų pažįstamų studijuoja ir esatę girdėję atsiliepimų apie VU istoriją? Asmeniškai aš galvoju, jei studijuoti istoriją, tai tik VU. Žinau, perspektyvos ne kokios, bet ką gali žinoti..

 Perspektyvos nepriklauso nuo specialybės tipo,o no pačio žmogaus noro dirbti pagal specialybę..

 Bet tu tai pakvaksėt megėjas, ko nesupranti :} Nieko, pastudijuosi, preis meteliai, kiti, nebetaip kalbėsi.

 Tu turbūt toks nelaimingas žmogus... Jei tau nepasisekė, nesiliek ant viso pasaulio ir nesiskųsk. Gal kitiems bus visiškai kitaip. Žinoma, tu tikriausiai tai studijuoji, labai gerai pasidalinti savo patirtimi si kitais, kuriems tai įdomu, bet toks išankstinis nusistaymas, kad nerasit darbo... Na, nieko gero. Juolab, kad, kaip suprantu, tu dar nebaigei šių studijų, darbo neieškojai, tai iškur gali žinoti? Nes toks argumentas, kad "Draugas sakė", netinka :)

Žinutė parašyta: 2010-06-25 11:56:10 | Nuoroda

Aišku, aišku. Nieko konkrečiai ir neturiu ko paklausti, tiesiog norėjau kokio studento studijuojančio ten nuomonės :) bet matau, kad nekokios tos nuomonės. :)

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 35
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 50
Žinutė parašyta: 2010-06-25 14:10:11 | Nuoroda

Baik tu, aš labai laimingas žmogus, tiesiog aš į viską žiūriu realiai, ir jeigu sakau, reiškias žinau, ką sakau. Dauguma istorikų dbaar indus londone plauna. Jūs elementariai atsidarykite bet kokį cv tinklapį ir tikrai nerasite nei vieno darbo pasiūlymo istorikui. Net dirbantys toje sferoje žmonės sakė, kad istorikų lietuvai nereikia, yra keli ir viskas. Jūs patys pagalvokite. O jei jau taip mirštate dėl istorijos, neįsivizduojate savęs kitur, aš patarčiau rinktis kultūros istoriją ir antropologiją, su šia specialybe paltesnės galimybės, čia yra praktika, čia puikiai studentai profiliuojami. Viskas nukreipta būtent į turizmą, kad yra paklausu.

O šiaip, tai tik mano nuomonė ;}

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-07-07 21:51:55 | Nuoroda

Būtų įdomu, jei čia pasisakytų ir kultūros istorijos ir antropologijos, bei archeologijos studentai. Kolkas istorijos "protus apšviečianti" programa nuteikia nelabai optimistiškai. ;) Jei atsiras tokių, norėčiau, kad nepasibrangintumėt, ir argumentuotai išaiškintumėt kodėl kultūros istorija ir antropologija/archeologija yra geriau nei istorija, arba, kodėl nėra geriau? :)

  • Istorija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 90
  • Matematika / VBE 57
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 69
Žinutė parašyta: 2010-07-08 13:22:47 | Nuoroda
GretaZek rašė:

Būtų įdomu, jei čia pasisakytų ir kultūros istorijos ir antropologijos, bei archeologijos studentai. Kolkas istorijos "protus apšviečianti" programa nuteikia nelabai optimistiškai. ;) Jei atsiras tokių, norėčiau, kad nepasibrangintumėt, ir argumentuotai išaiškintumėt kodėl kultūros istorija ir antropologija/archeologija yra geriau nei istorija, arba, kodėl nėra geriau? :)

 Jei jau labai traukia link istorijos, siūlau rinktis antropologiją. Ją ten po kažkurio kurso labai gerai profiliuoja ir yra didesnė tikiybė tai paversti ne tik išsilaviniu, bet ir gyvenimo darbu. Pas juos ir praktika man rodos pabaigoje būna, dirbant gidais ir t.

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-07-08 13:28:37 | Nuoroda
Thotu rašė:
GretaZek rašė:

Būtų įdomu, jei čia pasisakytų ir kultūros istorijos ir antropologijos, bei archeologijos studentai. Kolkas istorijos "protus apšviečianti" programa nuteikia nelabai optimistiškai. ;) Jei atsiras tokių, norėčiau, kad nepasibrangintumėt, ir argumentuotai išaiškintumėt kodėl kultūros istorija ir antropologija/archeologija yra geriau nei istorija, arba, kodėl nėra geriau? :)

 Jei jau labai traukia link istorijos, siūlau rinktis antropologiją. Ją ten po kažkurio kurso labai gerai profiliuoja ir yra didesnė tikiybė tai paversti ne tik išsilaviniu, bet ir gyvenimo darbu. Pas juos ir praktika man rodos pabaigoje būna, dirbant gidais ir t.

 O archeologija yra žiauriai net nei istorija. Jūs pagalvokite, kiek reikia žmonių archeologų lietuvai? Dviejų? Patikėkit, jau yra :D Dar superiškesnė super duper specialybė be jokių prosvaiščių. Ir jei galvojate, kad ten viskas vyksta, kaip Indianos Džounso fimuose, tai nusivilsite labai. Nieko romantiško, nieko įdomaus. Mokysitės neįdomius dalykus, visokias ppriešistores Lietuvos, Lietuva ir taip šių laikų nieko įdoaus pasiūlyti negali, o proistorė iš viso siaubinga. Praktika baisi. Visą vasarą be jokių patogumų tupėt palapinėse, dienų dienas per karštį ir lietų kasti akmenis. Toks archeologo darbas lietuvoje :} O Vu gi dar kaip visada, savo studentams pinigų gaili, nei valgyt jums kas pirks, nei nieko. Čia yra tikriausiai mažiausiai perspektyvų turinti specialybė Lietuvoje. Tokius dalykus reikia studijuoti Anglijoje, va ten kiek teko girdėti, tai labai įdomu. Tai tiek ;}

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-07-08 13:38:18 | Nuoroda

Tai taip, teisingai nestokit i archeologija. Kaip neramu ar pats istosiu... nereik man konkurencijos :D

Del priesistores ir gyvenimo palapinese, na argi tai jau nera romantiska? :D

O del perspektyvu, na koks sansas kad baiges kokia informologija dirbsi informologu?

  • Istorija / VBE 84
  • Lenkų kalba (gimtoji) / MBE 10
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 91
  • Matematika / VBE 53
  • Užsienio kalba (rusų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-08 14:55:35 | Nuoroda
Соловей_Разбойник rašė:

Tai taip, teisingai nestokit i archeologija. Kaip neramu ar pats istosiu... nereik man konkurencijos :D

Del priesistores ir gyvenimo palapinese, na argi tai jau nera romantiska? :D

O del perspektyvu, na koks sansas kad baiges kokia informologija dirbsi informologu?

 Didesnis šansas informologui pabaigus dirbti informologu, nei archeologui pabaigus iš viso kažką dirbti. Aš nieko nenuteikinėju, kalbu ką žinau ir ką mačiau ir su kuo susidūriau. Stokit kur norit, jūsų bėdos bus po to :}

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-07-09 13:06:30 | Nuoroda

siaubas, kaip šiandien nuliūdau. Dar vakar įvedžiau savo žinomus egzminų balus į naują balų skaičiuoklę ir anglų apytikriai, kiek galvoju, kad gausiu,  tai labai nudžiugino, nes balas pagal praitus metus gavosi pakankamas, kad įstočiau į VU istoriją Vf, dar pažiūrėjau, kad mažiausiai 8 reikia už anglų gauti, nedaug.

Tačiau šiandien tik suvokiau, kad ta balų skaičiuoklė mane žiauriai apmovė, nes skaičiuoja imdama tų dalykų oficientus, kurių reikėjo pernai, taigi, metinį pažymį ima ne geograg\fijos (kurio reikia šiemet ir kurio aš neturiu), o istorjos. Pagal šiandienos skaičiavimus, nes gavus 100 už anglų į istoriją man nėra kaip... :( žiauroka.

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 70
Žinutė parašyta: 2010-07-09 13:53:43 | Nuoroda
Kareivukas rašė:

siaubas, kaip šiandien nuliūdau. Dar vakar įvedžiau savo žinomus egzminų balus į naują balų skaičiuoklę ir anglų apytikriai, kiek galvoju, kad gausiu,  tai labai nudžiugino, nes balas pagal praitus metus gavosi pakankamas, kad įstočiau į VU istoriją Vf, dar pažiūrėjau, kad mažiausiai 8 reikia už anglų gauti, nedaug.

Tačiau šiandien tik suvokiau, kad ta balų skaičiuoklė mane žiauriai apmovė, nes skaičiuoja imdama tų dalykų oficientus, kurių reikėjo pernai, taigi, metinį pažymį ima ne geograg\fijos (kurio reikia šiemet ir kurio aš neturiu), o istorjos. Pagal šiandienos skaičiavimus, nes gavus 100 už anglų į istoriją man nėra kaip... :( žiauroka.

 Cia su ta geografija daug kam sumove. As viena is tu :/

  • Istorija / VBE 55
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 63
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-07-09 15:39:49 | Nuoroda

vis tiek bandysi? be goe?

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 70
Žinutė parašyta: 2010-07-09 16:07:22 | Nuoroda

sveiki.kaip tik ieskojau temos,kad galeciau jum pasiguost..man lygiai taspats..kaip ziauru,nesimokiau as tos geograf. ir net negalvojau kad jos reiks..jei bent 5eta is jos buciau turejus tai laisvai i nemokama buciau pakliuvus.. kaip nekenciu.kaip jie taip galejo greit pakeist. pratais metais reikejo istorijos metinio,kada cia ta geograf prirase??? vidury mokslo metu??? nebeistosiu dabar....

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-09 16:18:19 | Nuoroda

Aš norėjau į istoriją nuo 9 kl. Perskaičiau nemažai knygų (jas rekomendavo Istorijos studentė pvz. "Istorika"). Tačiau kažkaip 12kl sudomino Sinologija. Labai mažai gavau iš Lietuvių. Tikrai tiek negalvojau, kad gausiu :) Dabar galvoju, gal išties grįšti prie senosios svajonės... Tik viena abejonė, ar Kultūros istorija ir antropologija ar Istorija...?

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-09 16:19:55 | Nuoroda

Tai, kad aš jau 10kl žinojau, kad į Istoriją reikia geografijos ir nuo 11kl mokiausi ja A lygiu. Turiu tą metinį pažymi 10. Tik bijau, kad lt per mažas balas, kad įstot...

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą