Biologija 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-12-19 23:18:25 | Nuoroda

klausykite :) mes mokykloje niekad endarome lobaratoriniu, gal galėtumėt patarti, kaip juos gaut ;)

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 82
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 77
Žinutė parašyta: 2010-12-21 14:41:02 | Nuoroda

manau uztektu su mokytoja atlikti visas egzamino uzduotis susijusias su laboratoriniais, manau bendras suvokimas tikrai atsirastu:)

Žinutė parašyta: 2010-12-21 17:04:30 | Nuoroda

Sveiki,

šiuo metu esu vilnietė medicinos studentė. Siūlau biologijos korepetitorės paslaugas. Dėl laiko ir kainos sutarsime. Jei atsirastų norinčių, rašyti :
 

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 89
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2010-12-30 19:11:43 | Nuoroda

Biologija įdomi, bt ir lb daug kalimo. . . Juk nemokėsi pasakyt kokia jungtimi jungiasi aminorūgštys tarpusavyje išgalvojęs logiškai, tą turi iškalt, bt šiaip tai mano mėgstamiausia pamoka, būtent dėl to ir noriu stoti į mediciną. ;DD Pratinkimės prie kalimo, juk medicinoj žmonės vadovėlius deklamuoti mokosi dieną-naktį. ;DD

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-12-30 22:32:38 | Nuoroda
x-az2010 rašė:

Biologija įdomi, bt ir lb daug kalimo. . . Juk nemokėsi pasakyt kokia jungtimi jungiasi aminorūgštys tarpusavyje išgalvojęs logiškai, tą turi iškalt, bt šiaip tai mano mėgstamiausia pamoka, būtent dėl to ir noriu stoti į mediciną. ;DD Pratinkimės prie kalimo, juk medicinoj žmonės vadovėlius deklamuoti mokosi dieną-naktį. ;DD

Nepasakyčiau, kad daug kalimo. Kai kuriuos dalykus reikia įsiminti, bet kažkaip stengtis kalti, nederėtų, vis dėlto kai darote valstybinius egzaminus, visokias užduotis iš uždavinynų ar kontrolinius rašant, ir įsimena per praktiką šie dalykai.  Man buvo labai įdomus biologijos kursas mokykloje. O daug kalant, iš valstybinio daugiausiai gausit 60-70... 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-12-30 22:45:38 | Nuoroda

 BŪTENT>

Žinutė parašyta: 2010-12-31 10:57:27 | Nuoroda

Niekad nenorejau ir net nesistengiau kazko bio iskalt, tiesiog skaitai daug, ivairias knygas ir suvokimas pats ateina, tiesiog reikia netinget paskaitynet daugiau kazkur ir aisku VISKA issiaiskint kas neaisku, kiekviena zodi:)

Žinutė parašyta: 2010-12-31 12:13:02 | Nuoroda

na gerai. tarkim aš kalu. pvz db kartoju nervų sistemą. Ir paaiškinkit kaip skaitant įsimint, kokios galvos smegenų dalys ką atlieka? ;DD

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-12-31 13:35:58 | Nuoroda

nu ka as zinau, as nekaldama pamenu, tai jei kitaip nemoki, tai kalk, bet zinios tada bus laikinos, bandyk informacija su kazkuo susiet.

Žinutė parašyta: 2010-12-31 15:05:01 | Nuoroda

nu ką žinau. aš tiesiog iškal, o po to savais žodžiais viską perteiki ir užsilieka tikrai ilgm. ;] praeitų metų kursą kartoju tai apie 70 proc atsimenu ;DD

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-12-31 16:52:20 | Nuoroda

Nu aš neįsivaizduoju kaip tokius dalykus galima išmąstyti, juos tikrai reik išmokti ir žinoti :) o tada mokytis pritaikyti, išmąstyti ir suprasti.

  • Biologija / VBE 91
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 70
  • Matematika / VBE 82
Žinutė parašyta: 2010-12-31 18:55:04 | Nuoroda

Čia panašiai kaip istorija. Knygų kalnas ir mokais daug. Teisingiau mokais deklamuot įvykius, o biologijoj terminus, procesus. O po to nusigula ta info ir jau pradedi protauti iš kur čia taip ir pan. ;]

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2010-12-31 21:23:12 | Nuoroda

 Nereik jokio KALIMO. 

Žinutė parašyta: 2011-01-01 10:05:32 | Nuoroda

ai, tik nereik cia taip visko perdet;D  tikrai nereik jokio kalimo!

Žinutė parašyta: 2011-01-01 12:44:06 | Nuoroda

Gerai. ;DD Nekalkim. ;DD Medicinoj išmoksim tą daryt. ;DD

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-01-01 13:09:51 | Nuoroda

Taip, yra dalykų, kuriuos vargiai išmąstysime, reikia kažkokią informaciją atsiminti (kalti-įsiminti, turbūt sinonimai, bet įsiminti skamba prasmingiau :D ) . Tačiau peržvelgus valstybinius egzaminus, rasime labai mažai užduočių, kurios reikalauja kažkokios informacijos atkartojimo. Dauguma užduočių prasideda klausimais - kodėl? paaiškinkite, aprašykite, pasiūlykite. Čia jau reik pačiam išmąstyti, turint bent bazines kurso žinias. 

Turiu pavyzdį, kai žmogus per daug bandė įsiminti ir atkartoti chemijos informaciją, tai esu aš :D . Aš reakcijas žinojau, visokius retus procesus taip pat įsimindavau, bet kas iš to? Tų žinių praktiškai egzamine nepanaudojau, todėl ir gavau 61. Jei šiais metais perlaikysiu, bandysiu visai kitaip mokytis chemiją. 

Buvo pavyzdys su istorijos egzaminu. Dauguma mano, kad istorijoje reikia žinoti datas ir panašiai, tačiau arba jų egzamine iš vis nepasitaiko arba kelios, ir tai dažniausiai tik amžius. Ir nieks per egzaminą iki šio neprašė - perpasakokite, kaip įvyko Žalgirio mūšis  (4 taškai) :D:D . Juokauju čia.

Tad palinkėčiau pajusti mokslo malonumą, kalimas jį tikrai atima, tada ir tas mokslas tampa kaip devyngalvis slibinas (tingiu, nenoriu, nepatinka). O informaciją, kurią reikia įsiminti, pabandykite su kažkuo susieti. Pavyzdžiui, man labai maišydavosi gliukagonas nuo glikogeno, tai įsiminiau, kad gliukagonas yra hormonas, kuris didina gliukozės kiekį kraujyje, pavyzdžiui išgeri gliukozės tabletę, ji pilve gliuksi, gliuksi (GLIUKagonas) , o glikagonas tą gliuksėjimą mažina :D. Na, čia gal sudėtingai ir kvailai, bet man labai padėjo įsiminti. 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2011-01-01 13:11:26 | Nuoroda

 P.S turėjau omenyje, kad gliukagonas didina gliuksėjimą :D 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2011-01-01 15:29:59 | Nuoroda

Visai nekvailai. Žmogaus mąstymas ir informacijos įsisavinimas pagrįstas asociacijomis. Aš labai daug ką mokausi tokiu principu.

Žinutė parašyta: 2011-01-01 17:33:29 | Nuoroda

Gal ir jūsų teisybė ;DD bt aš net neįsivaizduoju kaip tiek afigėnai procesų su kažkuom susieti? ;DD

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-01-01 19:40:01 | Nuoroda
x-az2010 rašė:

Gal ir jūsų teisybė ;DD bt aš net neįsivaizduoju kaip tiek afigėnai procesų su kažkuom susieti? ;DD

 Pabandyk išspręsti šią užduotį.

Kasos dalis, kuri vadinama Langerhanso salelėmis, išskiria į kraują su hormonus - insuliną ir gliukagoną. Laboratorijoje stebima Lagerhanso salelės ląstelės sandara. Elektroniniu mikroskopu aiškiai matome ląstelės branduolį, ribosomas, goldžio kompleksą, plazminę membraną. Susiekite šiuos organoidus su hormonų sinteze ir transportavimu į kraują. Paaiškinkite, kodėl, kada ir kaip išskiriami šie hormonai? Kas reguliuoja šių hormonų išskyrimą? 

 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą