Biologija 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-01-01 20:49:45 | Nuoroda

Na mūsų mokytoja irgi sako, kad biologija tai ne chemija. Jei chemijoj turi suprasti, o po to šiek tiek pakalt ir tu jau mokėsi, tai biologija atvirkščiai - pirmiausia turi viską iškalt, po to bandyt pritaikyt, ir tik tada tas suvokimas ateis. Aš jai visiškai pritariu, nes tikrai neišmąstysi visokių funkcijų ir panašiai, jas turi pirmiausia mokėt.

O pačioj medicinoj, kiek kalbėjau su pažįstamais studentais, yra belenkiek kalimo, kitaip tu čia su savo loginiu ar dar kokiu tik nori mąstymu neprasisuksi :) aplamai medikai yra kalikai, šventa tiesa

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-01-01 20:57:07 | Nuoroda

hmm ir dar turiu vieną klausimą. Ar matematikos A lygio pažymys 9 skiriasi nuo 10? ta prasme, jei turiu 9, tai pridės balą bus 10. O prie 10 gali pridėt? 

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-01-01 21:39:54 | Nuoroda

 Nesąmonė, kad medikai yra kalikai. Tada į mediciną galėtų eiti visi, svarbu, kad turėtų gerą atmintį. 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2011-01-01 21:44:20 | Nuoroda

Jie patys taip sako :D


  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-01-01 21:45:14 | Nuoroda

 Iš vis, medicina yra menas gydyti žmogų, reikia pasitelkti loginį mąstymą, kūrybiškumą, o jei visi medikai kalikai.... 

Teorija nuo praktikos skiriasi, jei būsi viską iškalęs, o bus koks išskirtinis atvejis? Ką tada darysi? Labai padės tas tavo kalimas?  Ir iš vis, ar įmanoma tiek informacijos iškalti, žmogaus smegenys prisikrauna informacijos, po to jau nebetelpa - kalk, nekalęs. 

Nenorėčiau eiti pas gydytoją, kuris sugeba tik mechaniškai atkartoti informaciją. Kai kurias žinias reikia įsiminti (ir taip, pasitelki vaizduotę),  bet ne masiškai. 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2011-01-01 21:51:50 | Nuoroda

tai aš juk ir nesakau, kad  nereikia loginio mąstymo ir panašiai. Aš kalbu apie pačias studijas. Studijose pražūsi, jei tikėsies, kad tas menas ir loginis mąstymas labiausiai tau padės. Todėl ir pasakojo man, jog geriausiai sekasi studijuot ne tiems, kurie ten matematikai ir pnš. būdavo ir prasisukinėdavo savo gabumais, o tiem, kurie sedėdavo prie knygų ir kaldavo mokykloje. Supratimas apie žmogaus kūną, tai aišku, kad reikalingas, bet jis ir ateina per kalimą, per sunkų darbą, ne tik per vaizduotę.

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-01-01 21:55:17 | Nuoroda
MissBootee rašė:

tai aš juk ir nesakau, kad  nereikia loginio mąstymo ir panašiai. Aš kalbu apie pačias studijas. Studijose pražūsi, jei tikėsies, kad tas menas ir loginis mąstymas labiausiai tau padės. Todėl ir pasakojo man, jog geriausiai sekasi studijuot ne tiems, kurie ten matematikai ir pnš. būdavo ir prasisukinėdavo savo gabumais, o tiem, kurie sedėdavo prie knygų ir kaldavo mokykloje. Supratimas apie žmogaus kūną, tai aišku, kad reikalingas, bet jis ir ateina per kalimą, per sunkų darbą, ne tik per vaizduotę.

 Visiškai nesutinku. Kalimas iš vis nėra sunkus darbas, čia kaip Sizifo darbas. Čia net ne darbas, čia kažkoks laiko švaistymas. Aš ne piktas, tik šiek tiek nervingas, atsiprašau, jei grubiai kalbu :D 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2011-01-01 21:58:32 | Nuoroda

Linkiu sėkmės medicinos studijose, kai įstosi ( kaip suprantu, tu dar nesi ten ), galėsi papasakot, kaip sekasi mokytis, remiantis logika ir menu.

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-01-01 22:00:41 | Nuoroda

Tai kam tada egzaminai reikalingi? Tegul būna stojamasis, išmokti 120  posmų eilėraštį, kurio atmintis bus geriausia, tas ir įstos :D . Ir jam geriausiai seksis ir bus geriausias gydytojas. 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2011-01-01 22:03:12 | Nuoroda

Tai tu įsiskaityk, ką aš šneku pirmiausiai. Pirmiausia reik iškalti, o iškalus, pradedi daryti užduotis, sieti su kitais dalykais, tuomet ir ateina SUVOKIMAS.

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-01-01 22:06:31 | Nuoroda

Tu juk logiškai neišmąstysi studijuojant anatomijos su visais lotyniškais pavadinimais, nervų visų, raumenų ir panašiai. Blemba, o jei tu tokius dalykus sugebi išmąstyti, tai hmmm, tau net mokytis nereik, gali iškart eit žmogų operuot :))))

 

O su tais 120 posmų, tai čia kvailas palyginimas buvo. Medicina panašiai kaip ir kalba. Kad mokėčiau kalbą, susikalbėčiau, turiu pirmiausiai IŠKALTI žodyną, nes be jų neišsiversi, tada išmokti laikus, tada jau praktika - kalbėjimai ir panašiai. Taip ir medicinoj, pirmiausiai iškalsi, o tik vėliau ateis ta patirtis ir nuovoka

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-01-01 22:13:08 | Nuoroda

 Kas rimtai mokosi kalbą, nieks neima žodynų ir nekala :D . Čia iš vis absurdas būtų. Yra užduotys, praktinės situacijos, tuos žodžius naudoji ir įsimeni. 

Dalį informacijos atsiminti reikia, bet ir tai tik dalį, o ir įsiminti reiktų kūrybiškiau, ar su kažkokiu žodžiu susieti ar kažką nusipiešti, nes jei tik mechaniškai iškalsi, įdomu kiek laiko tą informaciją išliks galvoje. 

Aš sutinku, kad dalį informacijos įsimeni, po to jau mąstai. Bet nereikia sakyti, kad visi medikai yra kalikai, tai yra klaidinga. Gydymas yra menas, ir jei vien kalsi..... 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2011-01-01 22:18:19 | Nuoroda

Pabandyk išspręsti šią užduotį.

Kasos dalis, kuri vadinama Langerhanso salelėmis, išskiria į kraują su hormonus - insuliną ir gliukagoną. Laboratorijoje stebima Lagerhanso salelės ląstelės sandara. Elektroniniu mikroskopu aiškiai matome ląstelės branduolį, ribosomas, goldžio kompleksą, plazminę membraną. Susiekite šiuos organoidus su hormonų sinteze ir transportavimu į kraują. Paaiškinkite, kodėl, kada ir kaip išskiriami šie hormonai? Kas reguliuoja šių hormonų išskyrimą?

Lengvas tas tavo uždavinys. Branduolyje saugoma informacija apie hormoną, nuo jo iRNR nuskaito informaciją. Tada ribosomose yra susintetinami baltymai. Goldžio aparate baltymai yra kaupiami, kartais dar modifikuojami ir įpakuojami į pusleles. Kadangi hormonas, t.y. polipeptidas yra per didelis, kad difunduotų per plazminę membraną, tai iš ląstelių išeina egzocitozės būdu į kraują. Insulino ir gliukagono išskyrimas į kraują priklauso nuo gliukozės koncentracijos jame. Jis turi būti apie 0,10-0,11. Jei ši riba viršijama išskiriamas insulinas, jei per maža koncentracija - gliukagonas. ;] Miesto olimpiadoj antras buvau taigi tai easy. ;DD

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-01-01 22:25:03 | Nuoroda

Man atrodo čia išvis tokia tema galėtų pasisakyt tik studijuojantys, nes net nelygink mokyklos biologijos kurso su medicinos studijom :) nebus ten rožėm viskas klota ir menu paremta, žmonės prisifantazuoja, o po to labai nusivilia. Todėl man pažįstami iškart sako - neprisifantazuok. Visi eina ir sako, bla, aš noriu padėt žmogui, bla, tai menas.. Bus ir begalė tokių paskaitų, kurios tau nė kiek neįdomios, bet tu niekur nedingsi. Šeštakursis medikas pasakojo, jog kalimo yra belenkiek, tokių dalykų, kuriuos užtenka iškalt, atsiskaityt, ir daugiau nebeprireiks jų, irgi belenkiek. Sakau, čia gal kiekvienam skirtingai, o kiek ten jau to kalimo, pamatysim įstoję (tikėkimės)


  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-01-01 22:46:17 | Nuoroda

Būtent pritariu MIsBoote. Medicinoj kalti 4 metus reikės, kol praktiką pradėsi vykdyti. Sako ten žmonės ir naktimis nemiega ir nuo vadovėlių neatsitraukia apvalią parą. . . Tai tiesa, o tas loginis mąstymas svarbus, kd mokėtum taikyti tai, ką iškalei.

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-01-01 22:56:19 | Nuoroda

o dėl to pasakymo ''kas rimtai mokosi kalbą, tas tikrai žodyno nekala'', tai absurdas. Kalba ir yra 80 proc. žodyno, ir tik kas lieka laikai, jų derinimas ir panašiai.

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-01-01 22:59:31 | Nuoroda

Įsiminti žodį = iškalti. Turbūt žmogui nepriimtinas tas terminas ;DD

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 76
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2011-01-03 16:31:05 | Nuoroda

Vieni diskutuoja, o kiti bio mokos..:D

Žinutė parašyta: 2011-01-03 16:55:56 | Nuoroda
MissBootee rašė:

o dėl to pasakymo ''kas rimtai mokosi kalbą, tas tikrai žodyno nekala'', tai absurdas. Kalba ir yra 80 proc. žodyno, ir tik kas lieka laikai, jų derinimas ir panašiai.

 Nesupratai mano minties. Tai žmogus paima žodyną ir aklai kalą žodžius? Šie žodžiai įsimena per praktikos darbus. Aš niekad nekalu cheminių elementų molines mases, bet kai mokaisi chemiją 4 metus, pagrindinius tikrai įsimeni, nekaldamas. 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2011-01-03 19:24:21 | Nuoroda

Ši diskusija beprasmė. Mediciną studijuojantys sėdi dieną naktį prie knygų ir viską kala. Todėl ir pvz. su chemija jiems būna sunku. Ten daug ką galima išmąstyt, kaip reakcija ir kodėl vyksta ir t.t., o jie viską bando įsimint ir sunkiai išeina išlaikyt kolius ir egzą. Nesiginčiju, kad praktikuojančiam medikui (jau baigusiam visas studijas ir dirbančiam) reikia kūribingumo ir išmąstymo. Tačiau labai dažnai gydymo procese medikams tenka spėlioti...

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą