Matematika (taikomoji, FDM)
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-16 09:16:44 | Nuoroda
krokodilas rašė:

 Joncee, dezinformuojate : )

FDM tikrai nėra lengvesnis mokslas už taikomąją matematiką. Studijų lygių skirtumus objektyviai įvertinti nėra lengva, bet aš manau, kad tie skirtumai turėtų būti dideli, nes kaip jau žmogus ir pastebėjo, vienas dalykas yra tai, kad į VU stoja žmonės, mokantys matematiką ir norintys ją studijuoti, KTU bent pusė yra tokių, kurie matematiką studijuoja todėl, kad kitur jų niekas nepriėmė. Pirmu atveju studijų organizavimas orientuojamas į gabų žmogų, antru - į vidutinį. Kitas dalykas - KTU turi labai mažai gerų dėstytojų. Iš tų mažai gerų yra daug tokių, kurie jau tuoj baigs savo dėstytojavimą. VU gerų dėstytojų turi.

Apie tuos procentus - tiesa, yra žmonių, kurie matematiką moka nelabai puikiai, bet mokosi gerai, ir tikrai yra žmonių, kurie gabesni, bet gerai nesimoko. Taip yra todėl, kad čia išmokimas svarbesnis už suvokimą: išmokti nesuvokiant galima, suvokti nesimokant - sunkiai. Išmokti gali beveik kiekvienas, suvokimas retam dėstytojui vertybė. Galų gale nusirašinėjimas - mokykloje per matematiką paruoštukės turbūt nelabai padėtų, universitete yra kitaip, nes matematika yra kitokia ir reikalavimai kitokie. Per visus studijų metus man labai trūko erdvės kūrybai, uždavinių, kuriuos sprendžiant reikia galvoti, o ne tik mechaniškai atkartoti pagal ant lentos išspręstą šabloną, todėl buvo nuobodu. Yra, aišku, keletas Dėstytojų - Išimčių, bet jau minėjau - per mažai.

Jau turbūt anksčiau rašiau - antrą kartą į KTU nestočiau, bet mano akivaizdi simpatija VU yra labai subjektyvi, nes nežinau nieko apie ten egzistuojančias problemas. Galima KTU įžvelgti ir sąlyginių pranašumų prieš VU: gabesnis motyvuotas žmogus labiau pastebimas bus tarp tų, kurie yra silpnesni, todėl gaus daugiau dėmesio, lengviau pelnys stipendiją. Dar kitas dalykas yra tas, kad niekada negali žinoti, kur savo laimę rasi - gali nutikti taip, kad ten, kur šiaip studijos yra nelabai kokios, netikėtai pavyks susibičiuliauti su kolegomis, kurie kažką šaunaus mokslininkiško veikia, tuomet įstraukti į jų veiklą ir taip kažką didelio nuveikti; gali būti, kad iš tų mažai gerų dėstytojų kuris nors kaip nors įtrauks į savo mokslinę veiklą ir tuomet pagrindinis darbas ir erudicijos levelio kėlimas vyks su juo ir dar daug visokių netikėtumų nutikti gali - pagrindinės studijos ne visada yra tas dalykas, kuris užtikrina tavo ateitį ir ugdo kompetencijas, aplinkybės būna svarbesnės, todėl čia jau neįmanoma žinoti, kokį universitetą geriau pasirinkti - reikia rizikuoti.

 Atsiprasau, bet gal i VU stoja zmones ir del mados. :D Nes tai teisybe yra. :D Tad nereikia cia mineti kur daugiau stoja ir kokie stoja. KTU as su Jonu studijuoju ir tikrai nera lengva ir as KTU rasiau pirmu numeriu. Nesijauciu nei vidutine, nei ka ir mano konkursinis balas buvo aukstas. Ir destytoju viskokiu yra tiek ten, tiek ten. Bet siaip ne veltui KTU yra pirmoj vietoj pasauliniuose standartuose, o VU- tik tarp Lietuvos reitingu. KTU didelis finansavimas, o naujiems studentams palinkeciau rinktis ten, kur jiems patogiau, nes ir ten, ir ten yra ismokoma ir gerai ismokoma. KTU taikomoji matematika ir VU FDM studiju programos yra labai panasios. :)

Žinutė parašyta: 2011-06-16 11:12:06 | Nuoroda
Aistučiukas rašė:

 Atsiprasau, bet gal i VU stoja zmones ir del mados. :D Nes tai teisybe yra. :D Tad nereikia cia mineti kur daugiau stoja ir kokie stoja. KTU as su Jonu studijuoju ir tikrai nera lengva ir as KTU rasiau pirmu numeriu. Nesijauciu nei vidutine, nei ka ir mano konkursinis balas buvo aukstas. Ir destytoju viskokiu yra tiek ten, tiek ten. Bet siaip ne veltui KTU yra pirmoj vietoj pasauliniuose standartuose, o VU- tik tarp Lietuvos reitingu. KTU didelis finansavimas, o naujiems studentams palinkeciau rinktis ten, kur jiems patogiau, nes ir ten, ir ten yra ismokoma ir gerai ismokoma. KTU taikomoji matematika ir VU FDM studiju programos yra labai panasios. :)

 Ir koks tas "aukštas" konkursinis balas? I FDM pernai minimalus buvo 19.6.  Nenoriu nieko  įžeisti, bet abejoju ar nors vienas iš įstojųsių i KTU taikomąja matematiką sugebėtų įstoti į FDM. Į KTU minimalus buvo kažkur apie 14 ir aiškinti, jog į VU stoja vien dėl mados yra kvaila. Toks balų skirtumas akivaizdžiai daug pasako apie studijų kokybę vienqme ar kitame universitete. Beje KTU pirmauja tik viename pasauliniame reitinge. Vadinasi "Ranking Web of World Universities“, o universitetus vertina pagal tai, kiek žmonių aplankė universitetų puslapius. Ir ką tai turi su realiais reitingais aš nelabai įžiūriu.

Žinutė parašyta: 2011-06-16 14:09:14 | Nuoroda
Aistučiukas rašė:

 Atsiprasau, bet gal i VU stoja zmones ir del mados. :D Nes tai teisybe yra. :D Tad nereikia cia mineti kur daugiau stoja ir kokie stoja. KTU as su Jonu studijuoju ir tikrai nera lengva ir as KTU rasiau pirmu numeriu. Nesijauciu nei vidutine, nei ka ir mano konkursinis balas buvo aukstas. Ir destytoju viskokiu yra tiek ten, tiek ten. Bet siaip ne veltui KTU yra pirmoj vietoj pasauliniuose standartuose, o VU- tik tarp Lietuvos reitingu. KTU didelis finansavimas, o naujiems studentams palinkeciau rinktis ten, kur jiems patogiau, nes ir ten, ir ten yra ismokoma ir gerai ismokoma. KTU taikomoji matematika ir VU FDM studiju programos yra labai panasios. :)

 Atsiprašau, jeigu nelabai aiškiai išdėsčiau mintis, tačiau mano pasisakymas iš tiesų nebuvo apie tave, garbės ir orumo įžeisti nenorėjau. Aš netgi nesakiau, kad KTU nėra stiprių studentų. Yra, tik nelabai daug. Dar vertėtų pasidomėti, kiek tarp tų nedaug yra tokių, kuriems čia patinka (kelis visgi žinau).

Argumentai tavo įdomūs. Iš oro tokie. Pažiūrim skaičiukus:


Finansų ir draudimo matematika NL VU 19.4

Statistika NL VU 15.28

Matematika (ekonominė matematika. ekologinė matematika) NL ŠU 13.46

Matematika ir jos taikymas NL VDU 13.1

Matematika NL KU 12.28

Matematika ir matematikos taikymai NL VU 12.12

Technomatematika NL VGTU 11.46

Taikomoji matematika NL KTU 11.28

Net priimant keistą prielaidą, kad į VU stojama tik iš mados, akivaizdu, kad mada stipriausius sukoncentruoja ten. Forumas turbūt nėra tinkamiausia vieta studijų programų ir dėstytojų analizei, todėl nesiplėsiu, bet teigti, kad VU FDM ir KTU taikomoji yra labai panašu... Šyptelsiu tik. Tebūnie. Tik iš kur po pirmo kurso jau toks išgrynintas žinojimas apie visą studijų programą ir organizavimą?

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-18 02:29:23 | Nuoroda
krokodilas rašė:
Aistučiukas rašė:

 Atsiprasau, bet gal i VU stoja zmones ir del mados. :D Nes tai teisybe yra. :D Tad nereikia cia mineti kur daugiau stoja ir kokie stoja. KTU as su Jonu studijuoju ir tikrai nera lengva ir as KTU rasiau pirmu numeriu. Nesijauciu nei vidutine, nei ka ir mano konkursinis balas buvo aukstas. Ir destytoju viskokiu yra tiek ten, tiek ten. Bet siaip ne veltui KTU yra pirmoj vietoj pasauliniuose standartuose, o VU- tik tarp Lietuvos reitingu. KTU didelis finansavimas, o naujiems studentams palinkeciau rinktis ten, kur jiems patogiau, nes ir ten, ir ten yra ismokoma ir gerai ismokoma. KTU taikomoji matematika ir VU FDM studiju programos yra labai panasios. :)

 Atsiprašau, jeigu nelabai aiškiai išdėsčiau mintis, tačiau mano pasisakymas iš tiesų nebuvo apie tave, garbės ir orumo įžeisti nenorėjau. Aš netgi nesakiau, kad KTU nėra stiprių studentų. Yra, tik nelabai daug. Dar vertėtų pasidomėti, kiek tarp tų nedaug yra tokių, kuriems čia patinka (kelis visgi žinau).

Argumentai tavo įdomūs. Iš oro tokie. Pažiūrim skaičiukus:


Finansų ir draudimo matematika NL VU 19.4

Statistika NL VU 15.28

Matematika (ekonominė matematika. ekologinė matematika) NL ŠU 13.46

Matematika ir jos taikymas NL VDU 13.1

Matematika NL KU 12.28

Matematika ir matematikos taikymai NL VU 12.12

Technomatematika NL VGTU 11.46

Taikomoji matematika NL KTU 11.28

Net priimant keistą prielaidą, kad į VU stojama tik iš mados, akivaizdu, kad mada stipriausius sukoncentruoja ten. Forumas turbūt nėra tinkamiausia vieta studijų programų ir dėstytojų analizei, todėl nesiplėsiu, bet teigti, kad VU FDM ir KTU taikomoji yra labai panašu... Šyptelsiu tik. Tebūnie. Tik iš kur po pirmo kurso jau toks išgrynintas žinojimas apie visą studijų programą ir organizavimą?

 Mano 19 buvo, tad tik jau negirk saves. :D as tiesiog nesirinkau VU ir taskas, jis buvo semesniuose mano pasirinkimuose. :D O is kur zinojimas tai jau nesiruosiu pasakoti, jei sakau, tai turbut zinau, ar nemanai? Tu manai, kad stipriausias tas, kuris egzaminus islaiko geriausiai? :D nejuokink. :D universitete pasirodo, kad net ir 50% surinkes zmogus gali lygintis su aukstus balus turinciais zmonemis. priklauso kaip tu ziuri i savo ateiti ir i specialybe. ir gincas beprasmis ir tu manes neizeidi, as taves irgi neizeidineju. bet negirk savo fdm, kaip ir as savo taikomosios. specialybes vienodos, tad neklaidinkime zmoniu iskeldami viena ar kita. ir tam ne vieta. jei kazka turi pasakyti, i privata parasyk. cia zmones klausia kaip kas yra, o ne ruosiasi skaityti kvailas zinutes. vistiek tu ginsi savo spec, o as savo. tad sekmes tau, o jei kam idomu taikomoji matematika KTU, visada pasiruosus papasakoti. :) 

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-18 02:45:48 | Nuoroda

Ir be to, krokodilas, jau ne pirmi tavo tokie pasisakymai kaip tau tas, tai tas nepatinka ar kaip tau lengva kazkas, kas nelengva kitiems.  Jei zmogus mokosi, stengiasi ir zino kur atejo, jis pasieks geriausius. Ar tai VU ar KTU, abu universitetai yra vertinami. :) Ir nesigailiu kur papuoliau. Nebuvau nuskriausta, kad istojau i KTU, nes neistojau kitur kaip tu sakei. As istojau i KTU pirmu numeriu, per metus daug ismokau. Nesakau, kad po pirmu metu jau galiu tvirtai viska zinoti ir viska suprasti. Mano kelias dar tik prasidejo ir eisiu iki galo. Nieko nereikia bijoti matematikos specialybeje, viska ismoko, daznai ir pats turi pavargti, laiko truksta, bet zinai, kad reikia iveikti ir iveiki. Programavimas c++ irgi nesunku, netgi idomu. :)

Žinutė parašyta: 2011-06-19 18:16:32 | Nuoroda

XneoX,
nežinodamas nekalbėk nesąmonių.  Tikrai yra žmonių, kurie įstojo su 19.4 vidurkiu ir ne vienas toks.
Galiu pasakyti pavyzdį iš savo grupės, kad žmogaus, kurio stojamasis buvo virš 19, pirmo semestro vidurkis buvo 6.6, o žmogaus su stojamuoju virš 15, vidurkis buvo 7. Stipendijas gauna žmonės, kurių stojamieji buvo  [17;17.5] intervale .  Už jų stojamuosius, vien tik grupėj, apie 10 yra geresnių. Tad stojamuosius, galima parmiršti. Viskas prasideda iš naujo ir viskas priklauso nuo pastangų bei įdėto darbo.  Apie tokius, kur įstoja su minimaliu vidurkiu, tai net nereikia kalbėti, kadangi jie įstoja tik todėl, kad lieka laisvų vietų, bet greitai išeina. Daug kas tikisi pabaigti universitetą, kaip ir mokyklą, nesimokydami, o tik paklausę paskaitų. Galiu pasakyti, kad čia taip neįmanoma. :) Pirmam kurse būna tikrai nelengva apsiprasti, jeigu tu įstoji kitaip nusiteikęs, tačiau pradedi suprasti, kad mokytis privalai arba tenka išeiti.

Žinutė parašyta: 2011-06-20 11:16:56 | Nuoroda
Joncee rašė:

XneoX,
nežinodamas nekalbėk nesąmonių.  Tikrai yra žmonių, kurie įstojo su 19.4 vidurkiu ir ne vienas toks.
Galiu pasakyti pavyzdį iš savo grupės, kad žmogaus, kurio stojamasis buvo virš 19, pirmo semestro vidurkis buvo 6.6, o žmogaus su stojamuoju virš 15, vidurkis buvo 7. Stipendijas gauna žmonės, kurių stojamieji buvo  [17;17.5] intervale .  Už jų stojamuosius, vien tik grupėj, apie 10 yra geresnių. Tad stojamuosius, galima parmiršti. Viskas prasideda iš naujo ir viskas priklauso nuo pastangų bei įdėto darbo.  Apie tokius, kur įstoja su minimaliu vidurkiu, tai net nereikia kalbėti, kadangi jie įstoja tik todėl, kad lieka laisvų vietų, bet greitai išeina. Daug kas tikisi pabaigti universitetą, kaip ir mokyklą, nesimokydami, o tik paklausę paskaitų. Galiu pasakyti, kad čia taip neįmanoma. :) Pirmam kurse būna tikrai nelengva apsiprasti, jeigu tu įstoji kitaip nusiteikęs, tačiau pradedi suprasti, kad mokytis privalai arba tenka išeiti.

 Šiaip jau pernai metų minimalus buvo  19.58 ir dar karta galiu pasakyti, nė vienas iš įstojųsių į taikomąja matematiką KTU nepajėgtų įstoti į FDM, o jei ir įstotų būtų tarp prasčiausių. Aišku balai išties nieko nelemia, nes universitete reikia viską pradėti iš naujo, todėl visaip gaunasi. Būna lodoriai pradeda mokintis, o tie kas mokėsi mokykloje dėl aplinkos pasikeitimo ar dar ko nusimoko. Visgi niekaip man neįrodysi, kad žmonės nesugebėję iš matematikos egzo gati bent varganų 70-80 proc gali mokintis aukštąją matematiką. Kaip jau krokodilas minėjo panašu, kad reikalaujam iškalimo, o ne suvokimo. Gal ir kvaila dėl tų skaičiukų ginčytis, bet turėtum pripažinti, jog Į fdm stoja gabesni ir labiau motyvuoti(nesakau, kad tokių visai nėra ir KTU), o dėl ko jie renkasi Vilniaus universitetą vietoj KTU ir bandau išsaiškinti.

Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:05:35 | Nuoroda
Xneox rašė:
Joncee rašė:

XneoX,
nežinodamas nekalbėk nesąmonių.  Tikrai yra žmonių, kurie įstojo su 19.4 vidurkiu ir ne vienas toks.
Galiu pasakyti pavyzdį iš savo grupės, kad žmogaus, kurio stojamasis buvo virš 19, pirmo semestro vidurkis buvo 6.6, o žmogaus su stojamuoju virš 15, vidurkis buvo 7. Stipendijas gauna žmonės, kurių stojamieji buvo  [17;17.5] intervale .  Už jų stojamuosius, vien tik grupėj, apie 10 yra geresnių. Tad stojamuosius, galima parmiršti. Viskas prasideda iš naujo ir viskas priklauso nuo pastangų bei įdėto darbo.  Apie tokius, kur įstoja su minimaliu vidurkiu, tai net nereikia kalbėti, kadangi jie įstoja tik todėl, kad lieka laisvų vietų, bet greitai išeina. Daug kas tikisi pabaigti universitetą, kaip ir mokyklą, nesimokydami, o tik paklausę paskaitų. Galiu pasakyti, kad čia taip neįmanoma. :) Pirmam kurse būna tikrai nelengva apsiprasti, jeigu tu įstoji kitaip nusiteikęs, tačiau pradedi suprasti, kad mokytis privalai arba tenka išeiti.

 Šiaip jau pernai metų minimalus buvo  19.58 ir dar karta galiu pasakyti, nė vienas iš įstojųsių į taikomąja matematiką KTU nepajėgtų įstoti į FDM, o jei ir įstotų būtų tarp prasčiausių. Aišku balai išties nieko nelemia, nes universitete reikia viską pradėti iš naujo, todėl visaip gaunasi. Būna lodoriai pradeda mokintis, o tie kas mokėsi mokykloje dėl aplinkos pasikeitimo ar dar ko nusimoko. Visgi niekaip man neįrodysi, kad žmonės nesugebėję iš matematikos egzo gati bent varganų 70-80 proc gali mokintis aukštąją matematiką. Kaip jau krokodilas minėjo panašu, kad reikalaujam iškalimo, o ne suvokimo. Gal ir kvaila dėl tų skaičiukų ginčytis, bet turėtum pripažinti, jog Į fdm stoja gabesni ir labiau motyvuoti(nesakau, kad tokių visai nėra ir KTU), o dėl ko jie renkasi Vilniaus universitetą vietoj KTU ir bandau išsaiškinti.

 Asmeniškai man, tas pasakymas, kad įstoję į KTU nepajėgtų įstoti į FDM yra absurdiškas.. iš kur jau taip žinai? Mano nuomone, kad ir kaip čia sakai, kad KTU ten lieviau nei FDM, taip tikrai visiškai nėra, kadangi nemažai studijuojančių sako, nors ten ir įstoja su tuo žemu balu, bet beveik puse įstojusiųjų iškrenta studijų metu.. taip gal ir atrenkami patys geriausi šioje srityje, aišku lieka ir žemais balais.. o, kad ir dėl tų egzaminų rezultatų, kaip sakei, kurie negauna 70-80 proc tiem jau nevieta aukštojoje matematikoje.. Bet yra taip, kad egzaminas laimės dalykas.. Kaip mano matematikos mokytoja, pasakojo, kaip KTU gimnazijos abiturientas šiais metais išėjęs iš egzamino pasakė "Šis egzaminas buvo vidutiniokams", bet nors jis pats yra matematikos olimpiadu prizininkas, pasirodo, kad padarė ne vieną žioplą klaidą ir pats.. tai gi, nors tu būsi ir matematikų matematikas, vis tiek gali susimauti :) Na žodžiu, nereikėtų taip įsitikinusiai šnekėti, nes Tu esi tik studentas, kuris mokosi tik viename universitete, sveikinu, kad Tu įstojai su tokiu aukštu balu, bet tai nereiškia, kad visi žmonės turėję žemesnį KB yra menkesni už Tave ar tai jie mokosi KTU ar kur kitur :)

Na, o asmeniškai aš šiais metais pirmu numeriu parašiau KTU taikomąją matematiką :) Ir vienas dalykas, kodėl aš taip darau, todėl, kad man arčiau :) gyvenčiau Vilniuje tikriausiai ir sprendimai būtų kitoki. Ir tokių žmonių yra labai daug, kurie stoja vienur ar kitur dėl tarkim patogumo, o ne dėl to, kad kažkur lengviau įstoti ir pan. :) Natikiuosi supratai, ką norėjau pasakyti :)))

  • Istorija / VBE 58
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 62
  • Matematika / VBE 86
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 55
Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:07:03 | Nuoroda

[quote] Aistė B. rašė:
Mano 19 buvo, tad tik jau negirk saves. :D as tiesiog nesirinkau VU ir taskas, jis buvo semesniuose mano pasirinkimuose. :D O is kur zinojimas tai jau nesiruosiu pasakoti, jei sakau, tai turbut zinau, ar nemanai? Tu manai, kad stipriausias tas, kuris egzaminus islaiko geriausiai? :D nejuokink. :D universitete pasirodo, kad net ir 50% surinkes zmogus gali lygintis su aukstus balus turinciais zmonemis. priklauso kaip tu ziuri i savo ateiti ir i specialybe. ir gincas beprasmis ir tu manes neizeidi, as taves irgi neizeidineju. bet negirk savo fdm, kaip ir as savo taikomosios. specialybes vienodos, tad neklaidinkime zmoniu iskeldami viena ar kita. ir tam ne vieta. jei kazka turi pasakyti, i privata parasyk. cia zmones klausia kaip kas yra, o ne ruosiasi skaityti kvailas zinutes. vistiek tu ginsi savo spec, o as savo. tad sekmes tau, o jei kam idomu taikomoji matematika KTU, visada pasiruosus papasakoti. :)  [/quote]

Negirti savęs? O kur aš save gyriau? Jei jau sakai, nemanau, kad būtinai žinai, nes ir stojamuosius balus "žinojai". Bet nelabai turbūt verta į tai gilintis. Fumsa turbūt sakė. Na, bet tiek to. Ne apie tai čia susirinkom kalbėtis.

Aš nemanau, kad geriausias būtinai yra tas, kuris gerai išlaikė egzaminus. Toli gražu. Bet vis tiek nepatikėsiu, kad grupė žmonių, kurių matematikos egzamino vidurkis yra, pavyzdžiui, 97, po kiek laiko bus silpnesnė už grupę, kurios vidurkis 65. Atskirų atvejų, kai labai gerai išlaikęs bus labai blogas studentas ir nelabai gerai išlaikęs - labai geras, tikrai pasitaikys, bet tokie atvejai nesudaro didžiosios dalies.

Savo FDM aš negiriu, nes FDM netgi nėra mano. Anksčiau jau rašiau, kad nelabai džiaugiuosi, jog kažkada stojau į KTU ir kad man atrodo, jog VU geriau, bet jei jau konkrečiai apie FDM kalbėsime, ten nestočiau ir dabar, nes finansai ir draudimas manęs visai nedomina. Netgi džiaugiuosi, kad FDM specialybės populiarumas ir prestižas tada neapsuko galvos. Kalbu tik apie tai, jog ten mokslas turėtų būti tūkstantį kartų rimtesnis.

Specialybės vienodos? WTF? Jos skiriasi netgi formaliai - studijų programos yra skirtingos!

[quote] Programavimas c++ irgi nesunku, netgi idomu. [/quote]

Būtent, kad nesunku, bet daugumai KTU studentų vis tiek kyla problemų.

[quote]

Xneox rašė:

Šiaip jau pernai metų minimalus buvo 19.58 ir dar karta galiu pasakyti, nė vienas iš įstojųsių į taikomąja matematiką KTU nepajėgtų įstoti į FDM, o jei ir įstotų būtų tarp prasčiausių. [/quote]

Ne visai tiesa. Ten žmonės apie tuos pirmus numerius nelabai aiškiai supasakojo. Būna ir KTU labai stiprių žmonių ir kadangi šitoj diskusijoj su tokiais terminais reikia atsargiai elgtis, tai ir kitaip dar pasakysiu - būna net ir labai aukštus konkursinius balus (garantuojančius ne paskutines vietas FDM'e) turinčių, tiesiog jų nėra daug.

Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:17:50 | Nuoroda
Aistė B. rašė:
 Mano 19 buvo, tad tik jau negirk saves. :D as tiesiog nesirinkau VU ir taskas, jis buvo semesniuose mano pasirinkimuose. :D O is kur zinojimas tai jau nesiruosiu pasakoti, jei sakau, tai turbut zinau, ar nemanai? Tu manai, kad stipriausias tas, kuris egzaminus islaiko geriausiai? :D nejuokink. :D universitete pasirodo, kad net ir 50% surinkes zmogus gali lygintis su aukstus balus turinciais zmonemis. priklauso kaip tu ziuri i savo ateiti ir i specialybe. ir gincas beprasmis ir tu manes neizeidi, as taves irgi neizeidineju. bet negirk savo fdm, kaip ir as savo taikomosios. specialybes vienodos, tad neklaidinkime zmoniu iskeldami viena ar kita. ir tam ne vieta. jei kazka turi pasakyti, i privata parasyk. cia zmones klausia kaip kas yra, o ne ruosiasi skaityti kvailas zinutes. vistiek tu ginsi savo spec, o as savo. tad sekmes tau, o jei kam idomu taikomoji matematika KTU, visada pasiruosus papasakoti. :)  
<...>
Programavimas c++ irgi nesunku, netgi idomu.

 Negirti savęs? O kur aš save gyriau? Jei jau sakai, nemanau, kad būtinai žinai, nes ir stojamuosius balus "žinojai". Bet nelabai turbūt verta į tai gilintis. Fumsa turbūt sakė. Na, bet tiek to. Ne apie tai čia susirinkom kalbėtis.

Aš nemanau, kad geriausias būtinai yra tas, kuris gerai išlaikė egzaminus. Toli gražu. Bet vis tiek nepatikėsiu, kad grupė žmonių, kurių matematikos egzamino vidurkis yra, pavyzdžiui, 97, po kiek laiko bus silpnesnė už grupę, kurios vidurkis 65. Atskirų atvejų, kai labai gerai išlaikęs bus labai blogas studentas ir nelabai gerai išlaikęs - labai geras, tikrai pasitaikys, bet tokie atvejai nesudaro didžiosios dalies.

Savo FDM aš negiriu, nes FDM netgi nėra mano. Anksčiau jau rašiau, kad nelabai džiaugiuosi, jog kažkada stojau į KTU ir kad man atrodo, jog VU geriau, bet jei jau konkrečiai apie FDM kalbėsime, ten nestočiau ir dabar, nes finansai ir draudimas manęs visai nedomina. Netgi džiaugiuosi, kad FDM specialybės populiarumas ir prestižas tada neapsuko galvos. Kalbu tik apie tai, jog ten mokslas turėtų būti tūkstantį kartų rimtesnis.

Specialybės vienodos? WTF? Jos skiriasi netgi formaliai - studijų programos yra skirtingos!

Dėl C++: būtent, kad nesunku, bet daugumai KTU studentų vis tiek kyla problemų.

Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:20:02 | Nuoroda
Xneox rašė:

 Šiaip jau pernai metų minimalus buvo  19.58 ir dar karta galiu pasakyti, nė vienas iš įstojųsių į taikomąja matematiką KTU nepajėgtų įstoti į FDM, o jei ir įstotų būtų tarp prasčiausių. <...>

 Ne visai tiesa. Ten žmonės apie tuos pirmus numerius nelabai aiškiai supasakojo. Būna ir KTU labai stiprių žmonių ir kadangi šitoj diskusijoj su tokiais terminais reikia atsargiai elgtis, tai ir kitaip dar pasakysiu - būna net ir labai aukštus konkursinius balus (garantuojančius ne paskutines vietas FDM'e) turinčių, tiesiog jų nėra daug.

Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:52:31 | Nuoroda
krokodilas rašė:
Xneox rašė:

 Šiaip jau pernai metų minimalus buvo  19.58 ir dar karta galiu pasakyti, nė vienas iš įstojųsių į taikomąja matematiką KTU nepajėgtų įstoti į FDM, o jei ir įstotų būtų tarp prasčiausių. <...>

 Ne visai tiesa. Ten žmonės apie tuos pirmus numerius nelabai aiškiai supasakojo. Būna ir KTU labai stiprių žmonių ir kadangi šitoj diskusijoj su tokiais terminais reikia atsargiai elgtis, tai ir kitaip dar pasakysiu - būna net ir labai aukštus konkursinius balus (garantuojančius ne paskutines vietas FDM'e) turinčių, tiesiog jų nėra daug.

 Gal ir taip, tiesiog kai KTU nlb varginasi skelbti stojimų rezultatus intenete, tai nežinai ir ką manyti, tiesiog susižinai minimalius balus ir visi norai ten stoti atšoka. O šiaip tai aš esu dar abiturientas kol kas, o ne studentas, kaip kažkas pamanė. Todėl ir domiuosi kur geriausia stoti.

Žinutė parašyta: 2011-06-21 13:59:59 | Nuoroda

Kaip supratau, giriat VU ir FDM, nei vienas ten nesimokęs.Galiu pasakyti tik tiek, kad elgiatės apgailėtinai.  Atsisėskit ant žemės, žmonės. Kalbėkite apie tai ką žinote, o nefantazuokite.
Vakar pasidomėjau, kodėl yra tokių, kurie įstojo pas mus su 11,5* konkursiniu balu.
Tiesiog, yra limitas 80 studentų. Pirmu turu būna užimtos visos vietos ir pernai mažiausias konkursinis balas pirmajame ture buvo apie 14.5 . Vėliau, ne visi ateina pasirašyti sutarčių, kiti sužino, kad išvyksta visgi mokytis svetur ir lieka laisvų vietų. Kadangi per papildomus priėmimus, pasirenką taikomąją matematiką su žemu konkursiniu balu, o vietų yra likę, tai jie ir patenka pas mus.
Čia taip gaunasi, dėl valstybės nustatytos netobulos priėmimų tvarkos. Tad universitetas dėl to nėra kaltas.
 

Žinutė parašyta: 2011-06-21 16:11:22 | Nuoroda
Joncee rašė:

Kaip supratau, giriat VU ir FDM, nei vienas ten nesimokęs.Galiu pasakyti tik tiek, kad elgiatės apgailėtinai.  Atsisėskit ant žemės, žmonės. Kalbėkite apie tai ką žinote, o nefantazuokite.
Vakar pasidomėjau, kodėl yra tokių, kurie įstojo pas mus su 11,5* konkursiniu balu.
Tiesiog, yra limitas 80 studentų. Pirmu turu būna užimtos visos vietos ir pernai mažiausias konkursinis balas pirmajame ture buvo apie 14.5 . Vėliau, ne visi ateina pasirašyti sutarčių, kiti sužino, kad išvyksta visgi mokytis svetur ir lieka laisvų vietų. Kadangi per papildomus priėmimus, pasirenką taikomąją matematiką su žemu konkursiniu balu, o vietų yra likę, tai jie ir patenka pas mus.
Čia taip gaunasi, dėl valstybės nustatytos netobulos priėmimų tvarkos. Tad universitetas dėl to nėra kaltas.
 

 Parodyk vietą kurioje aš giriu VU. Sakiau tik tiek, kad į FDM stoja daugiau gabių žmonių.  Na bet nlb verta dėl to ginčytis. Iš tokios tavo ginybos suprantu, kad esi patenkintas, jog pasirinkai Taikomąją Matematiką, tiesa? Kaip paskaitos, dėstytojai ir pnš?

Žinutė parašyta: 2011-06-21 22:30:55 | Nuoroda
Joncee rašė:

Kaip supratau, giriat VU ir FDM, nei vienas ten nesimokęs.Galiu pasakyti tik tiek, kad elgiatės apgailėtinai.  Atsisėskit ant žemės, žmonės. Kalbėkite apie tai ką žinote, o nefantazuokite.
<...>

  Ar aš rašau taip neaiškiai, ar jūs nelabai atidžiai skaitot, ką rašau? (Xenox, ir tau dažnai būna neaišku, ką aš noriu pasakyti, ar tik kolegoms iš KTU? (rimtai noriu išsiaiškinti, ar reikia susirūpinti minčių dėstymu)) Juk iš karto parašiau, kad mano nuomonė apie VU nėra pagrįsta patirtimi. Mano argumentai buvo stojamieji balai ir iš jų plaukiantis faktas, kad VU studentai - stipresni bei žinojimas, kad VU turi gerų dėstytojų. Kalbu apie tai, ką žinau - apie situaciją KTU: gerų dėstytojų trūkumą ir nelabai motyvuotą aplinką. Išvardijau netgi KTU privalumus prieš VU. Dar galiu pridurti, kad formuotis subjektyviajai simpatijai VU padėjo bendravimas su nemažai VU MIF studentų, bet šitas argumentas nėra toks, kuriuo galėčiau kategoriškai šūkauti, nepaisant to, jog pašnekovų racionaliu vertinimu pasitikiu.

Sėdėti man ant kėdės patogiau, tad, jei galima, ant žemės nesikraustysiu. O su tuo fantazavimu - jūs juk dar tik pirmą kursą baigėt, o irgi kalbat, lyg jau žinotumėt viską apie studijas čia, nors tas žinojimas geriausiu atveju pagrįstas lygiai tuo pačiu, kuo ir mano žinojimas apie VU - kitų pasakojimais. Aš su KTU reikalų turėjau gerokai ilgiau, todėl leidžiu sau arogantiškai manyti, kad didesnė patirtis leidžia vertinti plačiau ir gal netgi tiksliau. Nors jau minėjau (keistai jaučiuosi, kad reikia viską kartoti kelis kartus, bet neatrodo, kad viską skaitėt) - žinau keletą žmonių, kurie būdami labai geri studentai ir pripažindami visus KTU trūkumus nesigaili, jog stojo čia. Man patiktų, jeigu jūs, kurie čia studijuojat, kalbėtumėt truputį konkrečiau ir tikslesniais argumentais, o ne keistomis frazėmis: "visur visko būna", "taikomoji matematika ir FDM yra identiškos specialybės", "studentai yra vienodai stiprūs" ir taip toliau. Jeigu kalbėtumėt tiksliau, žmonės galėtų susidaryti aiškesnį įspūdį, nes kad ir kaip stengčiausi atsiriboti nuo emocijų ir visų asmeniškų vertinimų, kiekvienas tą patį dalyką mato truputį kitaip. Savo pozicijos išsakiau jau nemažai ir mielai pasitraukčiau iš diskusijos visai, bet man nepatinka, kad kalbėdami netiesą jūs truputį klaidinat žmones. Atsiliepimai forumuose abiturientams yra svarbūs, todėl derėtų pateikti faktus, o ne iškraipytomis tiesomis grindžiamas emocijas. Jeigu kur nors konkrečiai klystu, prieštaraukit, diskusijos yra gerai.

Žinutė parašyta: 2011-06-23 01:49:19 | Nuoroda

Xneox, tiesą pasakius, tai aš dėl mūsų fakulteto dėstytyojų problemų kolkas neturėjau.
Kaip minėjau, tikrai nėra lengva, kadangi tikrai reikia nemažai pastangų įdėti. Rekomenduoju čia stoti, tik tokiu atveju, jeigu esi nusiteikęs daug dirbti.
Krokodilai, kaip supratau iš tavo išsireiškimų, taikomosios matematikos nebaigei.Ar klystu ? Jeigu neklystu, tai papasakok kiek semestrų pats pabaigei ir kokie tau dėstytojai yra prasti.  
Aš "susidūriau" tikrai su daug labai gerų dėstytojų. Nepaisant to, kad būsiu tik antrakursis, mėgstu bendrauti su žmonėm ir iš trečiakursių, ketvirtakursių ar net magistrantų, esu girdėjas tikrai daug atsiliepimų.  Žinau, kokius pasiūlymus dabar gauna ketvirtakursiai, tik apsiginę bakalaurą. Žinau, kokias dabar pareigas užima žmonės, pabaigę taikomąją matematiką.
Kiek bendravau su visais, tai tie kurie sugebėjo pabaigti, tikrai nesigaili, kad čia stojo.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-23 08:59:05 | Nuoroda

Sveikas Joncee, nuo rugsejo tureciau tapti matematikos pirmakursiu ktu, gal galetum placiau papasakoti apie tai kur po studiju galima isidarbinti ir kur dazniausiai isidarbina. Zinau, kad dauguma baigusiuju dirba bankuose arba programuoja.

Žinutė parašyta: 2011-06-23 12:20:34 | Nuoroda
Joncee rašė:

Krokodilai, kaip supratau iš tavo išsireiškimų, taikomosios matematikos nebaigei.Ar klystu ? Jeigu neklystu, tai papasakok kiek semestrų pats pabaigei ir kokie tau dėstytojai yra prasti.  
Aš "susidūriau" tikrai su daug labai gerų dėstytojų. Nepaisant to, kad būsiu tik antrakursis, mėgstu bendrauti su žmonėm ir iš trečiakursių, ketvirtakursių ar net magistrantų, esu girdėjas tikrai daug atsiliepimų.  Žinau, kokius pasiūlymus dabar gauna ketvirtakursiai, tik apsiginę bakalaurą. Žinau, kokias dabar pareigas užima žmonės, pabaigę taikomąją matematiką.
Kiek bendravau su visais, tai tie kurie sugebėjo pabaigti, tikrai nesigaili, kad čia stojo.

Oi, ne, studijų ne tik nemečiau, bet ir sekėsi man ne taip jau blogai. Jeigu kyla įtarimas, kad nuoskaudas dėl asmeninių nesėkmių bandau suversti aplinkai, tai įtarimas nėra labai teisingas. Dėl dėstytojų tai man neatrodo, kad vieši komentarai internete yra tinkama vieta kalbėti apie jų nekompetenciją įvardijant pavardes.

Žinutė parašyta: 2011-06-25 13:31:37 | Nuoroda
newguy rašė:

Sveikas Joncee, nuo rugsejo tureciau tapti matematikos pirmakursiu ktu, gal galetum placiau papasakoti apie tai kur po studiju galima isidarbinti ir kur dazniausiai isidarbina. Zinau, kad dauguma baigusiuju dirba bankuose arba programuoja.

 Sveikas. Neperseniausiai teko domėtis, kur būtų galima rasti tokią statistiką. Anksčiau ji nebuvo vedama. Dabar stengiamasi kažką tokio daryti.
Esmė tame, kad matematikų nėra daug ir jie labai išsiblaško po įvairias sritis. Tikrai nemažai žmonių yra, užimančių tikrai aukštas pareigas įvairiose įmonėse.
"Baigę studijas galėsite dirbti sistemų analitikais, rinkos tyrėjais, analitikais-programuotojais, modeliavimo ir duomenų analizės specialistais, aktuarais (draudimo matematikais), įvairių įmonių ir įstaigų modeliavimo, projektavimo, informacijos analizės skyriuose, draudimo kompanijose, bankuose, vertybinių popierių biržose."
 

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-27 09:41:29 | Nuoroda

o besimokant ar imanoma rasti darba pagal sia specialybe, pavyzdziui, nuo antro kurso?

 

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą