Matematika (taikomoji, FDM)
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-07-03 10:32:55 | Nuoroda
Mirtishiukas rašė:
Veronikusia rašė:
Mirtishiukas rašė:
Veronikusia rašė:
Mirtishiukas rašė:
Veronikusia rašė:
Mirtishiukas rašė:

aš tai planuoju įstot į MMT ar statistiką, geriau MMT... ir tada pereit į FDM ar ekonometriją po pusmečio :) nu nes tiesiai iškart neįstoju. Kaip manot įmanoma? :D

Su savo balais įstotum į ekonometriją :) dėl FDM nežinia ar kils ar kris KB, nes pagal 2010 metų nepavyktų. Bet bandyt vistiek verta, jei tikrai to nori.

neturiu informės metinio tai nepavyks nei ten nei ten :)

 Pernai reikėjo arba informatikos, arba fizikos metinio :) 

 o šiemet lyg tik informatikos, tai prastokai :)

o gal žinai, yra tokių, kurie po pusmečio pereina? :) daug šansų pereit?

 Yra tokių, kurie perėjo po pirmo pusmečio, pereiti nėra sunku, reik tik, kad laisvų vietų būtų, o jų visad būna :D

 na tai gelbsti šitas faktas :D ir jei turi vf, tai ir tą savo vf persinešt įmanoma?
o kaip dėl stipendijų? kiek žmonių gauna? :)

 Bet tik po pirmo pusmečio eina pereit ?anksčiau niekaip ?:D

Žinutė parašyta: 2011-07-03 12:03:44 | Nuoroda
krokodilas rašė:

  Per daug nesiginčysiu, nes tiesos nežinau, bet dekanų informacija man mažiausiai patikima atrodo, nes gi jų pareiga gražiai kalbėti apie savo fakultetus. Ta nedidelė dalis nebūtinai tokia jau nedidelė.

Aš šiaip skatinčiau stačia galva nenerti į matematiką ir niekur kitur, o truputį geriau tai apgalvoti. Kad mokykloje matematika patinka ir gerai einasi, dar neturėtų būti pakankama priežastis į ją ir stoti. Man atrodantys svarbesni dalykai, apie kuriuos būtų gerai pagavoti iš anksto:

  • Labai aktualus stojančiųjų klausimas "kur paskui galėsiu dirbti?". O kuo jūs norėtumėt dirbti? Jeigu patinka matematika, ar tikrai patiks ir tos darbo sritys, kuriose matematikai yra reikalingi?
  • Matematika pati savaime be akademinės veiklos, draudimo ir statistikos nėra reikalinga niekur. Kad iš jos būtų kokia nors nauda, reikia išmanyti kitą sritį, kurioje tą matematiką ir reikės taikyti. Ar jūs tikrai esat pasiruošę savarankiškai pasikaustyti kitoje srityje? (ne mėgėjiškai)
  • Prieš stodamas kiekvienas jaučiasi turįs daug motyvacijos domėtis, siekti, daug dirbti, pasiekti. Vėliau motyvacija gali labai sumažėti. Neoficiali statistika rodo, kad žmonių, motyvacijos neprarandančių iki pat studijų pabaigos, yra labai maža dalis. Neapsirikit save tai mažai daliai priskirdami. Dauguma jai save priskirinėja.
  • Kai svarstot dėl bet kurios specialybės, pirmiausia geriau susipažinkit ne su nuomonėmis tų, kurie suinteresuoti, kad jūs tą specialybę pasirinktumėt (gražūs aprašymai, dekanų šnekos, reklama, tariamos karjeros galimybės), o geriau jau atidžiau pasiklausykit pagrįstų argumentų, kodėl to studijuoti neverta. Jeigu tie argumentai pasirodys per daug nereikšmingi, tuomet viskas gerai.
  • Ar už teorinius reikalus nebūtų įdomiau išmokti ko nors realiai pritaikomo, baigus studijas sugebėti kažką sukonstruoti, pataisyti, sukurti (inžinerinės specialybės)? Neskamba truputį pikantiškiau?

Kada, mano manymu, matematiką rinktis verta:

  • Jeigu norit būti programuotojai, elektronikai, vadybininkai, ekonomistai su aukštuoju išsilavinimu ir iš universiteto tikitės gauti ne tik diplomą, bet tiksliai žinot, kad jūsų programavimo įgūdžiai / ekonomikos žinios / elektroniko patirtis jau dabar yra tokie, kad universitetas šitoj srity niekuo daugiau nebepadės (arba žinot, kad viską galit išmokti savarankiškai), tada matematika gal ir visai neblogas pasirinkimas.
  • Jeigu tikrai norit dirbti akademinį darbą, susijusį su matematika: likti dėstytojauti, mokslininkauti.
  • Kaip jau minėjo Jonas - jeigu norit būti ekonomistai su neblogai dirbančiom smegenim ir turit planą "1. baigti matematiką su ekonomistui tinkama specializacija; 2. baigti ekonomikos magistrą."
  • Jeigu žinot, kad susirasit turtingą vyrą ir dirbti nereikės, bet mėgstat matematiką ir visus gudrius reikalus bei norit būti išsilavinusios.

 

 Protingai šneki, matosi, kad patirties turi ir žinai, kas yra studijų esmė. Bet kaip jaunam niolikiniam žmogui žinoti, ar jam patiks darbas, susijęs su matematika ir pan., jei jis nėra nei dirbęs, nei matęs iš arčiau, koks ten gyvenimas verda? Juk savo ateities negali nuspėti, savo galimybių tiksliai įvertinti. Todėl kiekvienais metais daugybė jaunų žmonių padaro klaidą įstodami ne ten, kur jiems bent truputį patiktų ir suprastų, ką išvis tos studijos duos tolimesniai jų veiklai. Ir kažin, kiek apskritai būna abiturientų, kurie jau kelerius metus domisi savo svajonių specialybe, ant lapo susirašo visus pliusus ir minusus, pasitaria su draugais, mokytojais ir pan.? Man patinka mokytis statistiką, matematiką, bet ar aš šypsodamasi po kelerių metų eisiu į darbą, ar išvis dirbsiu kažką susijusio su įgytu išsilavinimu - neaišku... Tai ar buvo verta, ar ne čia įstoti... Išvis, kaip suprasti žodį "verta"?

Žinutė parašyta: 2011-07-03 12:32:29 | Nuoroda
SunDawn rašė:
 Protingai šneki, matosi, kad patirties turi ir žinai, kas yra studijų esmė. Bet kaip jaunam niolikiniam žmogui žinoti, ar jam patiks darbas, susijęs su matematika ir pan., jei jis nėra nei dirbęs, nei matęs iš arčiau, koks ten gyvenimas verda? Juk savo ateities negali nuspėti, savo galimybių tiksliai įvertinti. Todėl kiekvienais metais daugybė jaunų žmonių padaro klaidą įstodami ne ten, kur jiems bent truputį patiktų ir suprastų, ką išvis tos studijos duos tolimesniai jų veiklai. Ir kažin, kiek apskritai būna abiturientų, kurie jau kelerius metus domisi savo svajonių specialybe, ant lapo susirašo visus pliusus ir minusus, pasitaria su draugais, mokytojais ir pan.? Man patinka mokytis statistiką, matematiką, bet ar aš šypsodamasi po kelerių metų eisiu į darbą, ar išvis dirbsiu kažką susijusio su įgytu išsilavinimu - neaišku... Tai ar buvo verta, ar ne čia įstoti... Išvis, kaip suprasti žodį "verta"?

Sutinku, tikrai negali būti tikras dėl to, kad studijos ar darbas patiks. Tiesiog norėjau paskatinti pagalvoti apie tai, KOKS tas darbas gali būti. Dauguma galvoja tik apie tai, ar vėliau gaus darbą ir ar tai perspektyvu, kažkas kažkur parašo, kad perspektyvu, pacituoja studijų aprašyme minimas pritaikymo sritis ir jau atrodo, kad viskas bus nuostabu, nors realiai vis dar neįsivaizduoja, ką iš tiesų galės veikti. Apie kiekvieną specialybę galima pripūsti miglų, kad baigęs būsi labai reikalingas, protingas ir fainas, bet realybė ne visai tokia.

Aš savo laiku nepakankamai dėmesio tam skyriau. Žinojau, kad darbas banke, ekonomika, draudimas, darbas su statistika man nebūtų įdomu, bet man atrodė, kad tuometinės aistros matematikai ir iliuzijų apie didžias perspektyvas pakanka pasirinkimui studijuoti matematiką. Galėjau jau tuomet įvertinti, kad man labiau patinka tokie darbai, kuriuose galiu nuveikti kažką labai tikro (sukurti kietą programą, kažką suprojektuoti, pagaminti prietaisą, sutaisyti elektrą, parašyti straipsnį, sukurti naują gaminį). Tikrai galėjau, bet neskyriau tam labai daug dėmesio, todėl skatinu kitus viską įvertinti tiek, kiek šiuo metu įmanoma. Apsirikti galima ir tada, kai viskas atrodo įvertinta, bet man atrodo, kad tada apsirikimo tikimybė truputį sumažėja. Supratimas, ar buvo verta šitaip pasirinkti, ateis gerokai vėliau (:

Žinutė parašyta: 2011-07-03 14:25:59 | Nuoroda
andriusk92 rašė:
Mirtishiukas rašė:
Veronikusia rašė:
Mirtishiukas rašė:
Veronikusia rašė:
Mirtishiukas rašė:
Veronikusia rašė:
Mirtishiukas rašė:

aš tai planuoju įstot į MMT ar statistiką, geriau MMT... ir tada pereit į FDM ar ekonometriją po pusmečio :) nu nes tiesiai iškart neįstoju. Kaip manot įmanoma? :D

Su savo balais įstotum į ekonometriją :) dėl FDM nežinia ar kils ar kris KB, nes pagal 2010 metų nepavyktų. Bet bandyt vistiek verta, jei tikrai to nori.

neturiu informės metinio tai nepavyks nei ten nei ten :)

 Pernai reikėjo arba informatikos, arba fizikos metinio :) 

 o šiemet lyg tik informatikos, tai prastokai :)

o gal žinai, yra tokių, kurie po pusmečio pereina? :) daug šansų pereit?

 Yra tokių, kurie perėjo po pirmo pusmečio, pereiti nėra sunku, reik tik, kad laisvų vietų būtų, o jų visad būna :D

 na tai gelbsti šitas faktas :D ir jei turi vf, tai ir tą savo vf persinešt įmanoma?
o kaip dėl stipendijų? kiek žmonių gauna? :)

 Bet tik po pirmo pusmečio eina pereit ?anksčiau niekaip ?:D

 anksčiau neina :D po pirmo pusmečio, be skolų, ir kad labai programa nesiskirtų, max 2 dalykais.

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-07-03 14:49:17 | Nuoroda
Mirtishiukas rašė:
andriusk92 rašė:
Mirtishiukas rašė:
Veronikusia rašė:
Mirtishiukas rašė:
Veronikusia rašė:
Mirtishiukas rašė:
Veronikusia rašė:
Mirtishiukas rašė:

aš tai planuoju įstot į MMT ar statistiką, geriau MMT... ir tada pereit į FDM ar ekonometriją po pusmečio :) nu nes tiesiai iškart neįstoju. Kaip manot įmanoma? :D

Su savo balais įstotum į ekonometriją :) dėl FDM nežinia ar kils ar kris KB, nes pagal 2010 metų nepavyktų. Bet bandyt vistiek verta, jei tikrai to nori.

neturiu informės metinio tai nepavyks nei ten nei ten :)

 Pernai reikėjo arba informatikos, arba fizikos metinio :) 

 o šiemet lyg tik informatikos, tai prastokai :)

o gal žinai, yra tokių, kurie po pusmečio pereina? :) daug šansų pereit?

 Yra tokių, kurie perėjo po pirmo pusmečio, pereiti nėra sunku, reik tik, kad laisvų vietų būtų, o jų visad būna :D

 na tai gelbsti šitas faktas :D ir jei turi vf, tai ir tą savo vf persinešt įmanoma?
o kaip dėl stipendijų? kiek žmonių gauna? :)

 Bet tik po pirmo pusmečio eina pereit ?anksčiau niekaip ?:D

 anksčiau neina :D po pirmo pusmečio, be skolų, ir kad labai programa nesiskirtų, max 2 dalykais.

o tai ekonometrija ir fdm skiriasi nuo mmt tik dviem dalykais ?

Žinutė parašyta: 2011-07-03 14:54:45 | Nuoroda

 ai va,statistika su ekonometrija derinasi :D

Žinutė parašyta: 2011-07-03 15:08:28 | Nuoroda

ekonometrija, fdm, statistika ir mmt visi pirmam pusmetį daro tą patį :D skiriasi gal vienu dalyku.

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-07-03 15:21:47 | Nuoroda
Mirtishiukas rašė:

ekonometrija, fdm, statistika ir mmt visi pirmam pusmetį daro tą patį :D skiriasi gal vienu dalyku.

 bet įdomu,ar jau taip ten lengvai pereisi į kitą studijų programą,kuri turi daug didesnę paklausą,pabaigęs semestrą be skolų.Manau,nemažai norinčiu atsirast turėtų.

Žinutė parašyta: 2011-07-03 15:44:25 | Nuoroda
andriusk92 rašė:
Mirtishiukas rašė:

ekonometrija, fdm, statistika ir mmt visi pirmam pusmetį daro tą patį :D skiriasi gal vienu dalyku.

 bet įdomu,ar jau taip ten lengvai pereisi į kitą studijų programą,kuri turi daug didesnę paklausą,pabaigęs semestrą be skolų.Manau,nemažai norinčiu atsirast turėtų.

 nu pereina kas nori, bet ne visi juk nori. Nors tik patekę pamatysim :D Ne visi nori į fdm ar ekonometriją, nes ten sako labai sunku. Taip pat daug patekusių savu noru išeina.

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-07-03 15:49:15 | Nuoroda
Mirtishiukas rašė:
andriusk92 rašė:
Mirtishiukas rašė:

ekonometrija, fdm, statistika ir mmt visi pirmam pusmetį daro tą patį :D skiriasi gal vienu dalyku.

 bet įdomu,ar jau taip ten lengvai pereisi į kitą studijų programą,kuri turi daug didesnę paklausą,pabaigęs semestrą be skolų.Manau,nemažai norinčiu atsirast turėtų.

 nu pereina kas nori, bet ne visi juk nori. Nors tik patekę pamatysim :D Ne visi nori į fdm ar ekonometriją, nes ten sako labai sunku. Taip pat daug patekusių savu noru išeina.

 a tu žadi taip pat brautis i fdm ar ekonometriją per mmt ar statistiką ?:) aš tai su informatika nedraugauju:D 

Žinutė parašyta: 2011-07-03 15:59:16 | Nuoroda
andriusk92 rašė:
Mirtishiukas rašė:
andriusk92 rašė:
Mirtishiukas rašė:

ekonometrija, fdm, statistika ir mmt visi pirmam pusmetį daro tą patį :D skiriasi gal vienu dalyku.

 bet įdomu,ar jau taip ten lengvai pereisi į kitą studijų programą,kuri turi daug didesnę paklausą,pabaigęs semestrą be skolų.Manau,nemažai norinčiu atsirast turėtų.

 nu pereina kas nori, bet ne visi juk nori. Nors tik patekę pamatysim :D Ne visi nori į fdm ar ekonometriją, nes ten sako labai sunku. Taip pat daug patekusių savu noru išeina.

 a tu žadi taip pat brautis i fdm ar ekonometriją per mmt ar statistiką ?:) aš tai su informatika nedraugauju:D 

 turėčiau metinį tai tiesiai įstočiau :D o dabar žadu brautis. į FDM gal labiau norėčiau.
O dabar labiau į MMT įstot norėčiau nei į statistiką, o įstojus dar gal ir nuomonė pasikeitų ir visai nenorėčiau pereiti :D bet kolkas atrodo kad po pusmečio jei pasiseks bandysiu :D
gal ir nėra labai daug tų, kurie pereina, nes be skolų baigt irgi sudėtinga.
ai dar noriu į vf, kad tą krepšelį kartu persinešt jei ką :D
o tu kaip?

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-07-03 16:07:30 | Nuoroda
Mirtishiukas rašė:
andriusk92 rašė:
Mirtishiukas rašė:
andriusk92 rašė:
Mirtishiukas rašė:

ekonometrija, fdm, statistika ir mmt visi pirmam pusmetį daro tą patį :D skiriasi gal vienu dalyku.

 bet įdomu,ar jau taip ten lengvai pereisi į kitą studijų programą,kuri turi daug didesnę paklausą,pabaigęs semestrą be skolų.Manau,nemažai norinčiu atsirast turėtų.

 nu pereina kas nori, bet ne visi juk nori. Nors tik patekę pamatysim :D Ne visi nori į fdm ar ekonometriją, nes ten sako labai sunku. Taip pat daug patekusių savu noru išeina.

 a tu žadi taip pat brautis i fdm ar ekonometriją per mmt ar statistiką ?:) aš tai su informatika nedraugauju:D 

 turėčiau metinį tai tiesiai įstočiau :D o dabar žadu brautis. į FDM gal labiau norėčiau.
O dabar labiau į MMT įstot norėčiau nei į statistiką, o įstojus dar gal ir nuomonė pasikeitų ir visai nenorėčiau pereiti :D bet kolkas atrodo kad po pusmečio jei pasiseks bandysiu :D
gal ir nėra labai daug tų, kurie pereina, nes be skolų baigt irgi sudėtinga.
ai dar noriu į vf, kad tą krepšelį kartu persinešt jei ką :D
o tu kaip?

 o statistikai,mmt kokio metinio reik ?šiaip aš tai nežymėsiu net statistikos,nes jei palanas chuliganas nesigautų tai kažin ar patiktų paskui ta statistika,o mmt labiau patinka.Tai pirmam pusmetį ypatingai sunku pabaigt be skolų neturėtų būti,nes vyksta dalis mokylinio kurso kartojimo ir pnnš.,o norėčiau i FDM ,bet nesupykčiau ir į ekonometriją įstojęs ;]

Žinutė parašyta: 2011-07-03 16:14:02 | Nuoroda

tiek mmt ir statistikai reik informės metinio, tik man balo ir be jo turėtų pakakti.
na man statistika irgi nepatinka, bet rašysiu dėl visa ko :D nors man atrodo mmt turėtų mane paimt.
man fdm mažiau ekonomikos o daugiau visokių finansų ir draudimo dalykėlių, man kažkaip įdomiau atrodo... bet jaučiu ten stipkę gaut be šansų :D

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-07-03 16:20:24 | Nuoroda
Mirtishiukas rašė:

tiek mmt ir statistikai reik informės metinio, tik man balo ir be jo turėtų pakakti.
na man statistika irgi nepatinka, bet rašysiu dėl visa ko :D nors man atrodo mmt turėtų mane paimt.
man fdm mažiau ekonomikos o daugiau visokių finansų ir draudimo dalykėlių, man kažkaip įdomiau atrodo... bet jaučiu ten stipkę gaut be šansų :D

 Na ,mano kb 17.66 ,manau,turėtų ir mane priimti.Praeitais metais 16.88 buvo :) Na joo,patraukliai ir man tie dalykai atrodo,susiję su finansais ir draudimu,o tą  ekonomiką bet kada magistre galima bus pasibaigt :)

Žinutė parašyta: 2011-07-03 16:46:42 | Nuoroda

na mano 17.42 :) irgi tikiuosi. gaila kad ta informė, jei būtų fizika, tai įstočiau laisvai :D na bet nieko ir taip turi pavykt. Gal dar kursiokai būsim  mmt :D

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-07-03 16:55:46 | Nuoroda
Mirtishiukas rašė:

na mano 17.42 :) irgi tikiuosi. gaila kad ta informė, jei būtų fizika, tai įstočiau laisvai :D na bet nieko ir taip turi pavykt. Gal dar kursiokai būsim  mmt :D

 Tai kelintu nr. mmt pažymėjai ?

Žinutė parašyta: 2011-07-03 17:03:30 | Nuoroda
andriusk92 rašė:
Mirtishiukas rašė:

na mano 17.42 :) irgi tikiuosi. gaila kad ta informė, jei būtų fizika, tai įstočiau laisvai :D na bet nieko ir taip turi pavykt. Gal dar kursiokai būsim  mmt :D

 Tai kelintu nr. mmt pažymėjai ?

 na visvien pirmoj fdm, poto ekonometrija :D nors ir neįstosiu bet palikau. o vėliau mmt ir statistika. o pas tave?

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-07-03 17:08:43 | Nuoroda
Mirtishiukas rašė:
andriusk92 rašė:
Mirtishiukas rašė:

na mano 17.42 :) irgi tikiuosi. gaila kad ta informė, jei būtų fizika, tai įstočiau laisvai :D na bet nieko ir taip turi pavykt. Gal dar kursiokai būsim  mmt :D

 Tai kelintu nr. mmt pažymėjai ?

 na visvien pirmoj fdm, poto ekonometrija :D nors ir neįstosiu bet palikau. o vėliau mmt ir statistika. o pas tave?

 na panašiai ir pas mane.pirmu mru finansų ekonomika,2 - fdm,3-ekonometrija,4-mmt,5- VU TVM verslo finansų valdymas ;)

Žinutė parašyta: 2011-07-03 17:14:45 | Nuoroda

Šiaip šiemet VGTU planuojama nauja studijų programa - taikomoji statistika ir ekonometrija,kažin kaip ten viskas atrodys :)

Žinutė parašyta: 2011-07-03 19:19:53 | Nuoroda

tai gal tu ir įstosi į MRU ;) ten lengviau įstoti lyg. o ir mokytis manau daug lengviau nei MIF'e
įrašius ir tą iš vgtu :) gal ir nieko visai bus.

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą