Lietuvių filologija
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-02-27 21:24:10 | Nuoroda

Sveiki. Noriu studijuoti lietuvių kalba. Gal žinote, ar didelė galimybė įstoti į VU, neturint antros užsienio kalbos? Taip pat norėčiau, kad studijuojantys šį dalyką pasidalintų savo patirtimi. Ar labai sunku mokytis? Rinkčiausi iš VU ir VPU.

Žinutė parašyta: 2011-03-08 23:35:00 | Nuoroda

Labas,

Į  VU yra mažai šansų įstoti be antros užsienios kalbos, nebent tavo egzaminai bus beveik visi šimtukai, praėjusiais metais draugas neturėjo antros užsienio kalbos, tik įstojo trečiu turu, o jo LT egzaminas buvo šimtas procentų:)

Taigi, pats studijuoju VPU lietuvių filologiją. Esu pirmakursis, tai jau praėjo pirmas semestras ir galiu kažką pašnekėti. Šiaip tikrai nėra labai blogai VPU, yra puikių dėstytojų, kaip V. Juknaitė, Z. Nauckūnaitė, Radzevičienė. Mokytis reikia daug, bet mažiau nei kiek žinau VU, nes VU reikia labai daug kalti. VPU mokysis gramatikos, literatūros. Nuo šių metų galima rinktis antrą specialybę - žurnalistiką, teksto redagavimą. Tai baigusi VPU gali būti mokytoja ir turėti dar antrą specialybę.

Klausk ko nori:)

Žinutė parašyta: 2011-03-09 20:23:47 | Nuoroda

Na aš studijuoju VDU. Ar sunku? taip, kuo toliau, tuo sunkiau ir reikalavimai didėja, ypač linksmumai prasideda kada reikia parašyti kursinį apie vieną žodį ar išmokti milijonus fonetikos sąvokų..

Iš patirties galiu patart gerai apsvarstyt ar tikrai taip labai myli literatūrą ir esi pasiruošęs nagrinėt kiekvieną žodelį ir interpretuot, interpretuot, interpretuot... Taip pat ilgainiui pajunti, kad gausi diplomą už tai, kad skaitai knygas, bet kažkokių realių įgūdžių nelabai beišsineši..

Patinka kalbos? skaityk knygas, mokykis kitų kalbų ir studijuok kažką realaus ir apčiuopiamo :)

Na, čia gal ne kaip apibūdinau, bet tai mano subjektyvi nuomonė :) tiesiog realiai iš kurso būna iki 10žmonių, kurie būna tikrai "pasinešę" filologijai :)

 

Žinutė parašyta: 2011-03-13 22:09:16 | Nuoroda

Oi, tik dabar pastebėjau, kad buvo atsakyta į mano temą :) Jau buvau praradusi viltį, kad kažkas pasidalins patirtimi ir suteiks reikiamos informacijos. Taigi, dėkui :)

Dar norėčiau paklausti kokios perspektyvos baigus lietuvių filologiją būtent VPU? Ir, ar stojant buvo atsižvelgta į kalbėjimo įskaitos balą?

Žinutė parašyta: 2011-03-19 16:31:58 | Nuoroda

VPU perspektyvos - tos, kad gali būti mokytoju, nes, pvz VU, VDU baigęs lietuvių filologiją tu negalėsi dirbti mokytoja, po to dabar galima rinktis antrą specialybę - žurnalistiką ar teksto redagavimą. Po to galima mokytis gestų kalbą, kitas kalbas.

Ne, jie atsižvelgia į motyvacinio testo balą:)

Žinutė parašyta: 2011-03-20 16:11:50 | Nuoroda

O 10 klasės metinis antros užsienio kalbos balas aišku netinka? :D Kažkas leptelėjo, bet nemanau. Nežinau ką daryti, neturiu dabar pasirinkusi antros užsienio kalbos.

Žinutė parašyta: 2011-03-31 22:19:20 | Nuoroda

Nestoju į filologiją, tad nesu tuo visiškai tikra, bet, kiek pamenu, prie stojimo į VU sąlygų buvo parašyta, kad stojant į filologiją tinka antros užsienio kalbos ARBA gimtosios kalbos pažymys.

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-05-01 17:00:58 | Nuoroda

Taip. Na, tikiuosi įstosiu. Bet girdėjau atsiliepimų, kad liepia 4 knygas per savaitgalį perskaityt :D

Žinutė parašyta: 2011-05-01 19:08:32 | Nuoroda
akivaras rašė:

Nestoju į filologiją, tad nesu tuo visiškai tikra, bet, kiek pamenu, prie stojimo į VU sąlygų buvo parašyta, kad stojant į filologiją tinka antros užsienio kalbos ARBA gimtosios kalbos pažymys.

 Tas ARBA gimtosios kalbos pažymys galioja tik tiems, kurie mokosi nelietuviškose mokyklose, t.y. tie, kurių gimtoji kalba rusų, lenkų ir t.t. Tie, kurie yra lietuviai, kurie laiko lietuvių gimtosios kalbos egzaminą, į filologiją stodami turi turėti antros užsienio kalbos pažymį. Pati norėčiau stot, bet per vėlai susivokiau, o be pažymio įstot labai sunku.

  • Istorija / VBE 99
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 88
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2011-05-01 19:08:33 | Nuoroda
akivaras rašė:

Nestoju į filologiją, tad nesu tuo visiškai tikra, bet, kiek pamenu, prie stojimo į VU sąlygų buvo parašyta, kad stojant į filologiją tinka antros užsienio kalbos ARBA gimtosios kalbos pažymys.

 Tas ARBA gimtosios kalbos pažymys galioja tik tiems, kurie mokosi nelietuviškose mokyklose, t.y. tie, kurių gimtoji kalba rusų, lenkų ir t.t. Tie, kurie yra lietuviai, kurie laiko lietuvių gimtosios kalbos egzaminą, į filologiją stodami turi turėti antros užsienio kalbos pažymį. Pati norėčiau stot, bet per vėlai susivokiau, o be pažymio įstot labai sunku.

  • Istorija / VBE 99
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 88
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2011-05-01 19:12:46 | Nuoroda

idomu ar daug siais metais stos i lietuviu filologija:))

Žinutė parašyta: 2011-05-02 01:48:58 | Nuoroda

Ir man įdomu :) pasisakykit, kas planuojat

Žinutė parašyta: 2011-05-03 21:04:13 | Nuoroda

tai negi nera tokiu? ;o

Žinutė parašyta: 2011-05-04 10:05:15 | Nuoroda

Atsarginis variantas bus lietuviu filologija :)

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 92
Žinutė parašyta: 2011-05-06 12:36:40 | Nuoroda

Sveiki, esu Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos trečio kurso tarptautinio verslo studentė. Atlieku marketingo tyrimą, norėdama išsiaiškinti 10-12 klasių moksleivių pasirinkimo kriterijų svarbą renkantis universitetą. Jei galite, skirkite šiek tiek savo laiko ir užpildykite šią anketą. Anketa yra konfidenciali ir Jūsų duomenys niekur nebus skelbiami. Dėkoju už bendradarbiavimą.
Prieiga: www.apklausa.lt/f/universitetu-pasirinkimo-kriterijai-4cmqy7m/answers/new.fullpage

Žinutė parašyta: 2011-05-18 07:46:50 | Nuoroda

 aš stosiu i filologiją. Tiesa,pirmu numeriu rašysiu lietuvių ir ispanų ,antru tik lietuvių .(VU) Ir rašysiu VPU. Neturiu antros užsienio kalbos,todel turiu daug abejonių. Na tikiuos,kad gelbėtų gerai išlaikyti lietuvių ir istorijos egzaminai.

  • Istorija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-05-24 15:14:53 | Nuoroda

As bandysiu stoti :)

Žinutė parašyta: 2011-06-03 22:11:42 | Nuoroda

 Aš irgi jungiuos prie lituanisčių tik stosiu ne į gryną lietuvių filologiją, o su prielipom, t.y su kita užsienio kalba, pirmu numeriu rašiau lietuvių ir ispanų, antru lietuvių ir italų ir taip toliau, tik paskui gryną lietuvių filologiją rašiau. Manau, dviguba specialybė perspektyvesnė nei vien tik lietuvių filologija.

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2011-06-04 09:41:46 | Nuoroda

as ir noreicau ..siemet universitetas pateikia tik lietuviu ir ispanu,iltalu bei latviu,na dar vokieciu ir lenku,bet jas reik jau moketi kazkiek man rodos..gaila nera graiku,turku ir suomiu. as ir noreciau i dviguba,bet esu 100% kad neistociau, nes neturiu antros uzsienio kalbos:( tai lieka viltis paprasta filologija. nors egzaminai 99, 93, 86, bet be antros kalbos balas  vos 17,9. :(  taip kad didele rizika ir i pacia gryna lietuviu nepatekt vf. :(((((((

Žinutė parašyta: 2011-06-05 13:59:42 | Nuoroda

 Aš manau, kad tik vokiečių reikia mokėti, o ispanų, italų, latvių ir lenkų moko nuo nulio, bent jau taip rašoma. Neturint antros kalbos tikrai sunku įstoti, nes reikia jos metinio pažymio.

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą