VU informacinės technologijos
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-03-24 14:00:55 | Nuoroda

Gal yra norinčių studijuoti ar jau studijuojančių šioje specialybėje? Būtų įdomu apie ją sužinot daugiau. Ar labai sunku mokytis? Kokios perspektyvos? 

Žinutė parašyta: 2011-03-28 20:43:58 | Nuoroda

Aš informatiką rašysiu antru numeriu, pirmu - programų sistemos, giminiška specialybė, realiai turbūt tas pats. Perspektyvos bent jau dabar tai labai geros informatikam ir šiaip kuo toliau tuo labiau plečiasi technologijos, tad informatikų reiks tik daugiau ir daugiau. Dėl darbo manau nebus problemų, tačiau kiek žinau mokytis sunku, konkrečiai informatikos studijose girdėjau labai daug matematikos.

  • Informacinės technologijos / VBE 73
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-04-04 19:11:37 | Nuoroda

Studijuoti kaip ir norisi, bet kyla daug klausimų. Įdomu ar sunku ten merginai, kuri apie kompiuterius nusimano tiek, kiek reikia pamokose ir egzaminui? Nesu žalia, moku viską, ką reikia mokėti su paskaliu, pati pasidarau viską, ką reikia, kaip ir visi, bet kaip jungiasi plokštės, ką reiškia visi skaičiukai kompiuterio charakteristikoj, kam reikalingi ramai ir kaip jie atrodo nepaaiškinčiau. Bijau, kad įstojusi (kas man nebūtų sunku, nes su matematika draugauju) pasijusiu ne vietoje, trūks tokio bendro išprusimo.

Gal studijuojantys gali patarti, kaip ten aplinka, ar ateina ten visi kompiuteristai jau ir aš būsiu balta varna? O gal ten visko moko nuo pradžių ir tokių kaip aš yra nemažai?

Žinutė parašyta: 2011-04-05 10:03:24 | Nuoroda
klaustuke rašė:

Studijuoti kaip ir norisi, bet kyla daug klausimų. Įdomu ar sunku ten merginai, kuri apie kompiuterius nusimano tiek, kiek reikia pamokose ir egzaminui? Nesu žalia, moku viską, ką reikia mokėti su paskaliu, pati pasidarau viską, ką reikia, kaip ir visi, bet kaip jungiasi plokštės, ką reiškia visi skaičiukai kompiuterio charakteristikoj, kam reikalingi ramai ir kaip jie atrodo nepaaiškinčiau. Bijau, kad įstojusi (kas man nebūtų sunku, nes su matematika draugauju) pasijusiu ne vietoje, trūks tokio bendro išprusimo.

Gal studijuojantys gali patarti, kaip ten aplinka, ar ateina ten visi kompiuteristai jau ir aš būsiu balta varna? O gal ten visko moko nuo pradžių ir tokių kaip aš yra nemažai?

Taip, visko moko nuo pradžių. Bent jau pirmą semestrą dalis dalykų nebus labai įdomūs, nes didelę dalį žinių visi turės net ir be to bendro išprusimo. Jei labai baisu, tai galit pavartyti užduočių pavyzdžius wiki.mifsa.lt

Žinutė parašyta: 2011-04-05 16:27:40 | Nuoroda
klaustuke rašė:

Studijuoti kaip ir norisi, bet kyla daug klausimų. Įdomu ar sunku ten merginai, kuri apie kompiuterius nusimano tiek, kiek reikia pamokose ir egzaminui? Nesu žalia, moku viską, ką reikia mokėti su paskaliu, pati pasidarau viską, ką reikia, kaip ir visi, bet kaip jungiasi plokštės, ką reiškia visi skaičiukai kompiuterio charakteristikoj, kam reikalingi ramai ir kaip jie atrodo nepaaiškinčiau. Bijau, kad įstojusi (kas man nebūtų sunku, nes su matematika draugauju) pasijusiu ne vietoje, trūks tokio bendro išprusimo.

Gal studijuojantys gali patarti, kaip ten aplinka, ar ateina ten visi kompiuteristai jau ir aš būsiu balta varna? O gal ten visko moko nuo pradžių ir tokių kaip aš yra nemažai?

 O man priešingai, kaip jungiasi plokštės, ką reiškia visi skaičiukai kompiuterio charakteristikoj, kam reikalingi ramai ir kaip jie atrodo tai žinau :D apskritai jau nuo mažens domiuosi kompiuteriais ir už daugumą vaikinų žinau tikrai daugiau. Bet esmė tame, kad informatika mokaus B lygiu ir nieko ten mūsų nemoko visai. Programavimo visai nemoku, egzamino irgi nelaikysiu, o tai mane labiausiai mane ir gąsdina. Matematika patinka ir sekasi labai gerai.

O dar vienas klausimas, ar įmanoma stot su matematikos lietuvių ir anglų egzais, o informatikos pažymiu tik? Buvau įsitikinus kažkodėl, kad galima taip, anglų arba informatikos egzas, bet šiuo metu žiūriu kaip tik, tai neberandu, kad taip galima ;O

Žinutė parašyta: 2011-04-06 07:32:24 | Nuoroda

Išmokti programuoti pamokos nebūtinos, užtenka youtube. Yra daug forumų skirtų būtent tam, pvz programmersheaven.com Jei kas nors neaišku (informatikos mokytojos nėra, o draugai nemėgsta programuoti) galima paklausti studentų iš šito forumo. O jei visiškai niekas nėra aišku, bet dar ruduo, tai galima ateiti į informatikos paskaitą pvz VU PS. Sužinosit visą teoriją, tada namie galėsit išspręsti praktikos užduotis ir parduoti studentams arba pasilikti sau kitiems metams.

Vietoje ne pagrindinio dalyko egzamino gali paimti metinį pažymį, bet bonusas bus daug mažesnis. Vietoje metinio pažymio egzamino balų nepaims. Visos taisyklės ir lentelės su reikalingais dalykais yra VU stojimo taisyklėse, kurios yra VU tinklapyje.

Žinutė parašyta: 2011-04-07 00:56:51 | Nuoroda

Įstoti tikrai labai paprasta - užtenka išlaikyti egzaminus. Del paciu studiju, tai nemegstantiems matematikos tikrai nepatarciau rinktis informatikos ir tuo labiau programavimo. Galbut is pirmo zvilgsnio ir atrodo, kad ji nereikalinga, taciau taip nera. Daug praktiniu uzdaviniu paremti matematika, o daznai net ir fizika bei kitais mokslais, taigi ju nemokejimas tiesiog apsunkina algoritmu rasyma. Net ir multimedijos pakraipoje matematika labai reikalinga, norint kurti zaidimus, uzsiimti grafiniu programavimu, nes ten viskas paremta matricu teorija. Beje, jei labiau traukai multimedija, taciau neketinate programuoti zaidimu ir pan, siulyciau rinktis menu krypties studijas, kaip pvz., audiovizualinis menas - neeike tiek daug matematikos, o ir pacios studijos daug artimesnes multimedijai. Del matematikos, nenoriu gasdinti, taciau tokia realybe ir ji labai mazai priklauso nuo universiteto - visos studijos yra reglamentuotos :)

Zinoma, galima ir net patarciau mokytis is tutrialu. Tik atminkit, kad viena didziausiu tutorialu problemu yra tai, kad juose paprastai pateikiami tik pagrindai arba tik su paciu programavimu susije dalykai, o matematinis modelis daznai nusakomas labai trumpai. Tai nelabai aktualu mokantis pagrindu, bet tampa didele problema, norint ismokti specializuotu dalyku, pvz., OpenGL programavimo. Jei turit bedu del anglu kalbos (taciau reiketu ja ismokti), tai galima rasti ir lietuvisku pamoku, pvz., www.coderland.lt

  • Informacinės technologijos / VBE 67
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 92
Žinutė parašyta: 2011-04-19 14:01:25 | Nuoroda
klaustuke rašė:

Studijuoti kaip ir norisi, bet kyla daug klausimų. Įdomu ar sunku ten merginai, kuri apie kompiuterius nusimano tiek, kiek reikia pamokose ir egzaminui? Nesu žalia, moku viską, ką reikia mokėti su paskaliu, pati pasidarau viską, ką reikia, kaip ir visi, bet kaip jungiasi plokštės, ką reiškia visi skaičiukai kompiuterio charakteristikoj, kam reikalingi ramai ir kaip jie atrodo nepaaiškinčiau. Bijau, kad įstojusi (kas man nebūtų sunku, nes su matematika draugauju) pasijusiu ne vietoje, trūks tokio bendro išprusimo.

Gal studijuojantys gali patarti, kaip ten aplinka, ar ateina ten visi kompiuteristai jau ir aš būsiu balta varna? O gal ten visko moko nuo pradžių ir tokių kaip aš yra nemažai?

 Įstojau į IT praeitais metais. Esu mergina ir galiu pasakyti,kad nėra jau taip sunku,bent jau pirmam kurse.  ir kaip matosi iš mano egzaminų rezultatų,nelaikiau informatikos egzamino, stojau su b lygio pažymiu. Jei sakai,kad moki paskalį,tai tau bus lengviau su programavimu(nors paskalio nebus). aš nemokykloj neišmokau šito, tai tenka pavargti man prie programavimo. ir jei domiesi IT,tai tikrai nebūsi balta varna.  Nesu "kompiuteristė",bet galiu pasigirti,kad kai kurie dalykai sekasi net geriau už kitus vaikinus :D tai jei tik domina ši specialybė- pirmyn! ;)

  • Fizika / VBE 56
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 70
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2011-04-27 17:49:28 | Nuoroda

Sveiki, praeitais metais pats istojau i PS VU, tai galiu siek tiek apsviest.

Informacines technologijos ir informatika yra siek tiek "slamstas", galbut ne tiek del programos (tiesa, IT programa labai keista, ir nors ir lengvesne uz info ir PS, pagal mane nera tokia naudinga), bet kiek del paciu studentu. Patys destytojai ne karta yra pasake, kad PS susirenka daug rimtesni, taip pat sunkiau patekt (didesnis stojamasis).

Maciau klausima - kaip ten sekasi merginoms ir ka reikia moket? Merginu nedaug, mano grupeje yra 3, ir tik 1 is ju sekasi gerai (ne mergaitiskas dalykas tas programavimas, daugiau merginu musu fake i matematikas sustojusios). Jeigu jau istojai, reiskia moki viska ka reikia moket, del to nereik per daug sukti galvos. Tik vat kai prasides mokslas, reikia netinginiaut, viska galima nuo 0 ismokt jei tik noro yra :)

  • Informacinės technologijos / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Matematika / VBE 82
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-05-06 12:53:48 | Nuoroda

Sveiki, esu Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos trečio kurso tarptautinio verslo studentė. Atlieku marketingo tyrimą, norėdama išsiaiškinti 10-12 klasių moksleivių pasirinkimo kriterijų svarbą renkantis universitetą. Jei galite, skirkite šiek tiek savo laiko ir užpildykite šią anketą. Anketa yra konfidenciali ir Jūsų duomenys niekur nebus skelbiami. Dėkoju už bendradarbiavimą.
Prieiga: www.apklausa.lt/f/universitetu-pasirinkimo-kriterijai-4cmqy7m/answers/new.fullpage

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą