Help teisininkai:)
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-29 12:50:20 | Nuoroda

Pats studijuoju teise VU ir prisimenu, kaip pries 2 metus truko informacijos ir gaudziau kiekviena zodi apie studijas, taigi pabandysiu trumpai atsakyt i kai kuriuos sioje temoje iskeltus klausimus.

Visu pirma, studijos VU trunka 5 metus, is ju - 3,5 metu, tarsi, bakalauras (mokaisi bendruosius dalykus), o po to, pagal savo pasirinkima, studijuoji konkretesne sriti, rodos, ju yra 7 (komercine, baudziamoji, europos sajungos ir pan.), taigi, kaip ir magistras. Nemanau, kad yra tikslinga dar pries studijas kalbeti, kokioje srityje noretum specializuotis, nes mokysites visas sritis bent kazkiek ir naturaliai pamatysit, kas patinka.

Del darbo uzsienio salyje pabaigus teise - imanoma, bet mano manymu beprotiskai sudetinga. Juk kiekvienos salies teises sistema yra skirtinga ir isvykus i uzsieni, didzioji dalis ziniu tampa nereikalingos ir viska turi mokytis is naujo. Todel, norint dirbti uzsienyje, manau iskart ir reiketu galvoti apie studijas uzsienyje.

Taciau kita kalba apie dali studiju uzsienyje - yra visos galimybes isvykti su erasmus programa, siek tiek veliau gauti stazuote uzsienyje arba pabaigus universiteta isvykti metams i LLM programa (mokamos, vienu metu teises studijos uzsienyje turintiems diplomus, skirtos gilintis i konrecia sriti).

Na, del VU ir MRU - amzinas gincas, ir nesitikekit gauti vienareiksmio atsakymo, nes visi mano skirtingai. :) Asmeniskai as - tikrai dziaugiuosi studijuodamas VU ir ne uz ka to nekeisciau i MRU. Mano manymu, kol kas VU vis dar mokslo kokybe siek tiek geresne ir darba susirasti siek tiek lengviau, be to, geriausiose advokatu kontorose dirbanciu studentu bent dvigubai daugiau is VU, nei is MRU (jokiais budais nesakau, kad visi darbdaviai nusistate pries MRU, tiesiog kazkodel daugiau VU studentu prasimusa - gal motyvacija didesne?) taciau svarbiausia, jog noredamas, gali prasimusti visur, svarbiausia deti pastangas ir tuomet universitetas, kuriame mokaisi, netures reiksmes. Tiesa, nereikia pamirsti, kad MRU valgykla ir biblioteka legendines, o pastatai nauji, taciau vistik... zodziu, belieka nuspresti patiems.

Siek tiek apie mokslus - asmeniskai man mokytis idomu, tiesa, tikrai ne visus dalykus, bet visumoj - idomu. :) Jei stojat vien tik tam, kad tai teise ar taip tevai liepe, gali but negerai, pas mus yra tokiu pavyzdziu ne vienas, kurie tiesiog mete.

Pati teise tikrai universali ir daugialype specialybe. Mano patarimas - nuo pat pirmo kurso pradekit dometis, kas ir kaip, vaiksciokit i advokatu kontoru atviru duru dienas, ivarius renginius, butinai istokit i ELSA ir suprate, kuri sritis domina, tikrai galesit prasimust.

  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / VBE 69
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 96
Žinutė parašyta: 2011-06-29 15:44:41 | Nuoroda

Revel, dėkui už informaciją. Dar norėčiau paklausti, krūvis labai didelis? Girdėjau, kad būsimieji politikai studiju metu nemiega. O teisininkai kaip? : D  

  • Istorija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE -
  • Matematika / VBE -
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-30 22:11:53 | Nuoroda
ak.fak rašė:

Revel, dėkui už informaciją. Dar norėčiau paklausti, krūvis labai didelis? Girdėjau, kad būsimieji politikai studiju metu nemiega. O teisininkai kaip? : D  

Na, krūvis pakankamai subjektyvus dalykas... :) Šiaip mokytis reikia nemažai, bet ir pamiegot, ir pasilinksmint ir kitiems dalykams laiko tikrai lieka. Bendrai paėmus, manau, krūvis - normalus, sakyčiau nei per daug, nei per mažai. ;)

Žinoma, kiek kita kalba kuomet ateina sesija... tuomet jau belieka tik mokytis, mokytis ir mokytis, kartais tenka paaukot ir miegą. :)

  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / VBE 69
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 96
Žinutė parašyta: 2011-07-01 16:15:37 | Nuoroda
Beprotybė rašė:

 Visada stojo ir stos DAUG į tą teisę,čia ,matot toksai neapsisprendelių mokslas,išmoksti įstatymus,pamatai spragas,pagalvoji beskaitydamas  kodeksus ir jau tada,pradedi  suprast,ko išties nori. :D

 Neapsisprendeliu mokslas?! Jeigu zmogus nori su teisesauga sieti savo gyvenima, tai jau neapsisprendelis. Pati jau apie 6 metus mastau tik apie teise, nesvarbu man, kad teise daug kas renkasi, as ziuriu tai ka noriu daryti visa savo likusi gyvenima. Atsipeikek, idomu ka pati nori mokytis, o gal jau mokais?

Žinutė parašyta: 2011-07-11 16:06:44 | Nuoroda

Visi kalba tik apie MRU it VU. O kaip su VDU? Gal yra studijuojančių šiame universitete? Galėtų tokie žmonės papasakoti apie studijas, jų kokybę ir įsidarbinimo galimybes baigus šią mokslo įstaigą.

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 59
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą