Tiksliukė ar humanitarė?
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-05-13 16:24:41 | Nuoroda

Sveiki. Mokausi 10 klasėje. Dabar tas metas, kai reikia rinktis dalykus ir žinoti bent būsimų studijų kryptį. Labai sunku apsispręsti, nes man sekasi visi dalykai. O patinka tiek tikslieji (matematika, informatika, fizika), tiek humanitariniai, t.y. kalbos. Kaip neprašauti pro šalį? Manau, kad tikslieji mokslai yra perspektyvu, mąstau apie matematines specialybes, tokias, kaip finansų ir draudimo matematika, ekonometrija.. Tačiau baiminuosi, kad įstojus pasirodys, kad neturiu to matematinio mąstymo, bus per sunku ir nieko nesuprasiu... kaip alternatyvą galvoju apie anglų filologiją, nes visai norėčiau būti vertėja, išmokti daugiau kalbų.

Esu labai neapsisprendusi, prašau patarimų, kaip suprasti, kas aš esu - tiksliukė ar humanitarė.

Žinutė parašyta: 2012-05-13 18:39:08 | Nuoroda

Pasiimi Lietuvių, Anglų, Istoriją ir Matematiką A lygiais, Fizika A arba B, tada B informatika, dar gali geografiją B ir turi pilną komplektuką. Jei biologija, medicina netraukia, Bio ir Chemija nebūtina (nors chemija praverstų einant į KTU). Per du metus turėsi dar galimybių išsiaiškint, kai ir tuos, ir tuos dalykus mokysies. Turėtų tilpti į tvarkaraštį ir pakakti, tiek humanitariniam, tiek tiksliajam profiliui.

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Žinutė parašyta: 2012-05-13 19:08:33 | Nuoroda
Povilas.V rašė:

Pasiimi Lietuvių, Anglų, Istoriją ir Matematiką A lygiais, Fizika A arba B, tada B informatika, dar gali geografiją B ir turi pilną komplektuką. Jei biologija, medicina netraukia, Bio ir Chemija nebūtina (nors chemija praverstų einant į KTU). Per du metus turėsi dar galimybių išsiaiškint, kai ir tuos, ir tuos dalykus mokysies. Turėtų tilpti į tvarkaraštį ir pakakti, tiek humanitariniam, tiek tiksliajam profiliui.

 Ačiū už patarimą. Tikiuosi, kad pavešiu tokį krūvį.. Na šiaip galvojau apie KTU techninį vertimą, bet labiau į Vilnių norėtųsi..

Žinutė parašyta: 2012-06-05 08:45:44 | Nuoroda

 Labas. Vienuoliktoje klasėje tu dar galėsi keisti kai kurių dalykų lygį ar visai jų atsisakyti, jei suprasi, kad tau jie nereikalingi. Manau, pradėjus mokytis vienuoliktoje klasėje suprasi, kokie dalykai tau labiau prie širdies, tad neverta baimintis. :) Be to, visada gali pasikonsultuoti su savo mokyklos mokytojais ar socialiniu pedagogu, kuris tikrai padės tau apsispręsti. Sėkmės. :)

 

Žinutė parašyta: 2012-06-05 10:52:44 | Nuoroda

Jei patinka tikslieji mokslai, tai juos ir rinkis. Tikrai neprašausi. Prie jų imk ir kalbas A lygio.

Žinutė parašyta: 2012-06-21 17:18:55 | Nuoroda
nsayn rašė:

Jei patinka tikslieji mokslai, tai juos ir rinkis. Tikrai neprašausi. Prie jų imk ir kalbas A lygio.

 Ačiū už patarimus :) tikiuosi, rudenį jau būsiu apsisprendusi.

Žinutė parašyta: 2012-06-21 17:45:31 | Nuoroda

Sveika :) jeigu tik patinka ir sekasi tai rinkis tiksliuosius mokslus, pasižiūrėk kiek yra straipsnių kur skundžiasi kad humanitarinius mokslus baigia labai daug studentų ir nėra tiek darbo vietų.

Tikslieji mokslai tiek fizika, matematika, informatika yra perspektyvesni, kalbas visada galėsi mokytis papildomai. Jei apie matematiką svarstai tai fdm ir ekonometrija yra stiprios specialybės, man asmeniškai ekonometrija labiau patinka, pati mokausi tame fakultete tai galiu pasakyti kad sunku, bet studentai randa darbą tikrai tiek besimokydami tiek baigę. Matematinį mąstymą suformuot padės universitetas. Taip pat labai perspektyvu IT srities studijos, bet aišku irgi sunku. ir mokytis kitaip reik, ne vien iškalt kažką, bet ir suprast, mokėt pritaikyt.

 

  • Fizika / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2012-06-21 21:15:11 | Nuoroda

 Mirt ,o kokia Tavo nuomone apie VU statistika ?  Arba matematika ir jos taikymai ? Ar perspektyvu ? 

 

Žinutė parašyta: 2012-06-26 16:37:17 | Nuoroda
Prietema rašė:

Sveiki. Mokausi 10 klasėje. Dabar tas metas, kai reikia rinktis dalykus ir žinoti bent būsimų studijų kryptį. Labai sunku apsispręsti, nes man sekasi visi dalykai. O patinka tiek tikslieji (matematika, informatika, fizika), tiek humanitariniai, t.y. kalbos. Kaip neprašauti pro šalį? Manau, kad tikslieji mokslai yra perspektyvu, mąstau apie matematines specialybes, tokias, kaip finansų ir draudimo matematika, ekonometrija.. Tačiau baiminuosi, kad įstojus pasirodys, kad neturiu to matematinio mąstymo, bus per sunku ir nieko nesuprasiu... kaip alternatyvą galvoju apie anglų filologiją, nes visai norėčiau būti vertėja, išmokti daugiau kalbų.

Esu labai neapsisprendusi, prašau patarimų, kaip suprasti, kas aš esu - tiksliukė ar humanitarė.

 KTU siūlo labai fainą programą - Techniko kalbos vertimas - joje galima būti filologu + vertėju+ techniku :) Pasižiūrėk :) Taip galima suderinti humanitarinius ir tiksliuosius mokslus, technologijas, inžineriją :)

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą