Klaipėdos universitetas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-07-27 22:06:11 | Nuoroda

nesuprantu, kur dingę visi.

  • Istorija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 96
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2012-07-28 23:01:42 | Nuoroda

E, deduosi ir as prie Jusu. :D istojau i psichologija. :) beje, tikiuosi pabendrauti ne tik su savo bendrakursiais, bet ir su kitais studentais, pavyzdziui: Jumis, jei Jus nieko pries. :D

Žinutė parašyta: 2012-07-29 13:49:30 | Nuoroda
barbiukas rašė:

E, deduosi ir as prie Jusu. :D istojau i psichologija. :) beje, tikiuosi pabendrauti ne tik su savo bendrakursiais, bet ir su kitais studentais, pavyzdziui: Jumis, jei Jus nieko pries. :D

 Aš tai nieko prieš,  :D Tokį tikslą irgi turiu :)

Žinutė parašyta: 2012-07-29 15:01:15 | Nuoroda

Aš irgi įstojau į KU. :) Hidrologija ir okeanografija. Gal yra kas nors iš gamtos ir matematikos mokslų fakulteto? :D

  • Geografija / VBE 93
  • Istorija / VBE 77
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
  • Matematika / VBE 7
Žinutė parašyta: 2012-07-29 19:38:35 | Nuoroda

Pasirašėt jau sutartis?

  • Istorija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 96
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2012-07-29 20:25:29 | Nuoroda
Dalazy rašė:

Pasirašėt jau sutartis?

 Aš tai ryt varau :) o tu?

Žinutė parašyta: 2012-07-29 21:19:18 | Nuoroda

Aš jauž pasirašiau :D

  • Geografija / VBE 93
  • Istorija / VBE 77
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
  • Matematika / VBE 7
Žinutė parašyta: 2012-07-29 22:42:10 | Nuoroda
deseo rašė:

Aš jauž pasirašiau :D

 Kur istojai?:)

Žinutė parašyta: 2012-07-29 23:01:17 | Nuoroda

Sutarti pasirasiau ir as. :) Tai tie, kurie siais metais istojo i KU, nesvarbu i koki fakulteta, kokia specialybe, bet mielai susipazint noretu, parasykite man i privata. :) Susiorganizuosim susitikimo vieta, pries studiju metus ir mielai pabendrausime. :)

Žinutė parašyta: 2012-07-30 11:14:55 | Nuoroda
CarolineC rašė:
Dalazy rašė:

Pasirašėt jau sutartis?

 Aš tai ryt varau :) o tu?

 na, kaip sekėsi?ilgai teko laukti? ';] aš tai labai greitai viską šeštadienį susitvarkiau, net  nustebau. Tik dar dokumentus dėl bendrabučio eisiu faksu išsiųsti..

  • Istorija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 96
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2012-07-30 12:49:06 | Nuoroda

Aš įstojau į Hidrologija ir okeanografija (Gamtos ir matematikos mokslų fakultete mokysiuos). Galim susipažint Dominykas Preibys galit pasikviest per fb :D

  • Geografija / VBE 93
  • Istorija / VBE 77
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
  • Matematika / VBE 7
Žinutė parašyta: 2012-07-31 00:12:31 | Nuoroda

Sveikučiai, aš istojau i edukologija :) bet irgi nesiseka nei vieno savo surast ;D

Žinutė parašyta: 2012-07-31 02:00:34 | Nuoroda
Dalazy rašė:

Na, aš pirmu nr rašiau kultūros ir medijų filosofiją, bet nesurandu stojančių į tą pačią spec. taigi įdomu šiaip pabendraut, gal kas visiškai nepažįsta šio miesto ir su manim norės paklajot, nes visiškai nesigaudau svetimose vietose, žinoma, jei man pavyks įstoti.

 Įdomu sužinoti būtų, kodėl pasirinkot būtent šią sritį? Ko iš jos tikitės? :)

Žinutė parašyta: 2012-07-31 09:43:26 | Nuoroda
MeiYou rašė:
Dalazy rašė:

Na, aš pirmu nr rašiau kultūros ir medijų filosofiją, bet nesurandu stojančių į tą pačią spec. taigi įdomu šiaip pabendraut, gal kas visiškai nepažįsta šio miesto ir su manim norės paklajot, nes visiškai nesigaudau svetimose vietose, žinoma, jei man pavyks įstoti.

 Įdomu sužinoti būtų, kodėl pasirinkot būtent šią sritį? Ko iš jos tikitės? :)

 Na, pirmiausia, tai nauja spec, tai reiškia, kad ji bent turėtų atitikti šiuolaikinės visuomenės poreikius, jeigu ji atsirado, vadinasi, kad reikalinga... neįsivaizduoju, kas bus, kai baigsiu, svarbiausia, kad studijos būtų įdomios, o ne tik kalimas ir sausas mokslas, tad, manau, kad čia bus kaip tik tai, ko noriu. ;]]

  • Istorija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 96
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2012-07-31 15:27:50 | Nuoroda

 Visi pirmakursiai mane taip pat galit pakviesti per fb Vika Viktorija ir as mielai su jumis pabendrauciau :D beja as dokumentus del bendrabucio siunciau el,pastu, idomu ar nieko tokio?? :?

Žinutė parašyta: 2012-08-01 01:31:00 | Nuoroda
Dalazy rašė:
MeiYou rašė:
Dalazy rašė:

Na, aš pirmu nr rašiau kultūros ir medijų filosofiją, bet nesurandu stojančių į tą pačią spec. taigi įdomu šiaip pabendraut, gal kas visiškai nepažįsta šio miesto ir su manim norės paklajot, nes visiškai nesigaudau svetimose vietose, žinoma, jei man pavyks įstoti.

 Įdomu sužinoti būtų, kodėl pasirinkot būtent šią sritį? Ko iš jos tikitės? :)

 Na, pirmiausia, tai nauja spec, tai reiškia, kad ji bent turėtų atitikti šiuolaikinės visuomenės poreikius, jeigu ji atsirado, vadinasi, kad reikalinga... neįsivaizduoju, kas bus, kai baigsiu, svarbiausia, kad studijos būtų įdomios, o ne tik kalimas ir sausas mokslas, tad, manau, kad čia bus kaip tik tai, ko noriu. ;]]

 Studijų programos atsiranda ir išnyksta. Ar konkreti programa reikalinga ar ne paprastai parodo laikas: pirma, ar ji geba sudominti ir patraukti šiuolaikinį žmogų, kas pasimato per stojančiųjų skaičių (šiam nesusidarius, studijos nevyksta), vėliau per tai, kaip specialybę įgijusiems studentams sekasi integruotis į darbo rinką.

Paprastai į filosofiją stoja žmonės, gyvenime labiau vedami savo smalsumo ir pažinimo troškimo, nei praktinių apskaičiavimų. Tokie labiau idealistai, norintys įdomiai praleisti laiką bandydami pritempti teoriją prie realybės bei kastruodami realybę taip, kad ši įtilptų į teoriją. Labai praktiškas realistas dar prieš stodamas susiimtų už galvos, pašiurpęs nuo nežinios, ką veikti ir kur eiti su tokiu diplomu.

Viena vertus, tokių studijų metu žmogaus mąstymas prasiplečia, tampa daugiapusiškesnis, kas yra didelis pliusas bet kokios specialybės atstovui, kita vertus,filosofija - tai labiau išsilavinimas, o ne specialybė, todėl dažnai po sudijų baigties ar joms besibaigiant, žmogus iš naujo ima sukti galvą, kuo norėtų būti ir griebiasi kitos studijų programos (nespjaunant ir į profesines mokyklas), arba, matydamas, jog per giliai įklimpo į filosofijos liūną ir daugiau eiti nelabai yra kur, toliau tęsia tos pačios krypties studijas aukštesnėje pakopoje.

Studijuojant tokoje programoje pravartu nepamiršti, jog, išskyrus tą atvejį, kai ketinama tapti dėstytoju, šalia reiktų ugdyti ir kitus gebėjimus, kurie padarytų  patrauklesniu rinkoje ir kurie suteiktų didesnes per studijas įgytų gebėjimų praktinio pritaikymo galimybes.

Žinutė parašyta: 2012-08-01 09:51:04 | Nuoroda

na, ačiū už nuomonę ir informaciją. Tik laikas parodys, ,kas bus toliau. :)

  • Istorija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 96
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2012-08-01 17:35:05 | Nuoroda

Aš pati studijuoju filosofiją (klasikinę), tačiau jei tada, kai stojau, būtų buvus galimybė rinktis tarp klasikinės ir šiuolaikinės (medijų), tai rinkčiausi antrąją. Nors per klasikinės filosofijos studijas įgyjamas tvirtesnis ir nuoseklesnis filosofijos tradicinių idėjų suvokimo pagrindas, tačiau dėl laiko stokos beveik neprisiliečiama prie šiuolaikinės filosofijos ir jos problemų, todėl absolventas labiau panašus į muziejininką, kuris išmano praeitį, tačiau nepažįsta dabarties.

Dabar papildomai pasirinkau KU psichologiją. :)

Žinutė parašyta: 2012-08-01 23:26:55 | Nuoroda

Į tą klasikinę net nebuvo minčių stoti. :) ar sunku, įdomu mokytis filosofiją? :)

  • Istorija / VBE 81
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 96
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2012-08-02 01:34:54 | Nuoroda

Filosofijoje labai svarbus gebėjimas analizuoti (suvokti tekstą: mokėti paaiškinti jame naudojamus terminus, loginę struktūrą, išskirti pagrindines idėjas, atsekti loginius prieštaravimus tarp jų ir tų, kurios išsakytos kituose tekstuose), reikalinga gera įžvalga, leidžianti išskirti tai, kokios idėjos svarbiausios, susieti jas ir lyginti su kitomis idėjomis, gebėjimas abstrahuoti - apibendrinti informaciją išskiriant esminius dalykus.

Studentas kitų autorių tekstais naudojasi kaip įrankiais, atrasdamas savo įžvalgas ir ieškodamas argumentų joms pagrįsti.

Bus sunku, jei žmogus neatidus, nemėgsta daug skaityti. Taip pat sunkumas priklauso nuo to, kokius autorius,  šaltinius nagrinėji. Yra daugybė autorių (ypač šiuolaikinių), kurių nesuprasi, neturėdamas tam tikrų filosofijos istorijos pagrindų, nebūdamas perskaitęs kitų tekstų.

Bus ir įdomių ir neįdomių momentų, tačiau daugeliu atveju galima pasirinkti su kokiais šaltiniais mieliau dirbti.

Su klasikine filosofija nori nenori teks susidurti - juk šiuolaikinė filosofija pasirodo kaip senesniosios kritika ir praplėtimas.

O tamsta prieš tai domėjosi filosofija?Kas link to patraukė?

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą