error code: 1001
Mokymo programos
šaltkalvio Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 217052108
Kodas pagal ISCED: 23352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (bendrosios šaltkalvystės, suvirinimo elektra ir surinkimo darbų technologijų, žaliavų savybių ir naudojimo, elektrotechnikos, braižybos ir brėžinių skaitymo, techninių matavimų ir tolerancijų, šaltojo metalo apdirbimo ir suvirinimo įrengimų, plieno ir spalvotųjų metalų suvirinimo elektra rankiniu būdu bei pusautomačiais, bendrosios šaltkalvystės, surinkti ir suvirinti elektra mazgus ir gaminius, mazgų ir įrengimų montavimo, ardymo, remonto ir surinkimo operacijų, darbų kokybės kontrolės, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (30 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų (centrų) dirbtuvėse, įmonėse, atliekančiose šaltkalvystės, suvirinimo ir surinkimo darbus.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Šaltkalvis-suvirintojas surinkėjas surenka ir montuoja įvairią metalo įrangą arba jos dalis. Darbo pradžioje šaltkalviai-suvirintojai surinkėjai išanalizuoja detalių bei mechanizmų brėžinius, surinkimo ir kinematines schemas, medžiagų sąrašus, įdėmiai apžiūri įrangos detales, etaloniniais matuokliais, mikrometrais bei kitais matavimo prietaisais patikrina jų išmatavimus; pašlifuoja, pavalo ar kitaip apdoroja detales. Po to dalis sumontuoja. Dirbui naudoja įvairius rankinius įrankius, gręžimo ir šlifavimo staklias. Taip pat šaltkalviai-suvirintojai surinkėjai atlieka įvairių vidutinio sudėtingumo ir sudėtingų įrenginių, mašinų, mechanizmų, svarbių mazgų profilaktinį, vidutinį ir kapitalinį remontą, juos surenka, tikrina, reguliuoja ir išbando. Šaltkalvis-suvirintojas surinkėjas dirba mašinų, staklių, buitinių prietaisų gamybos įmonėse, jis paprastai dirba dirbtuvėse, cechuose, taip pat individualiose darbo vietose arba prie surinkimo konvejerių.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Šaltkalvis-suvirintojas surinkėjas turi išmanyti ne tik mašinų konstrukciją, bet ir atskirų mazgų bei mechanizmų darbo principus, mašinų ir mechanizmų surinkimo eiliškumą, mokėti deramai parinkti įrankius. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip pomėgis technikai, kruopštumas, loginis mąstymas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, gera akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija, ištvermė ir pan.). Šaltkalvio-suvirintojo surinkėjo darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų, nesugebantiems tiksliai atlikti pasikartojančias užduočių.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Šiuo metu profesija neperspektyvi, nes šaltkalvis-suvirintojas surinkėjas dirba mašinų, staklių, buitinių prietaisų gamybos įmonėse, kurių darbo apimtis Lietuvoje gerokai sumažėjo arba visai sustojo. Giminiškos profesijos: staklininkas-šaltkalvis, suvirintojas elektra ir dujomis, elektromontuotojas-suvirintojas elektra, elektros ir automatikos įrenginių, pramonės mechanikai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kretingos technologijos ir verslo mokykla Kretingos r. Kretingsodžio k., Kretingos sen.
Lietuvos reabilitacinis profesinio rengimo centras Radviliškio r. Gedimino g. 81
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju