error code: 1001
Mokymo programos
Lengvų Drabužių Siuvėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 217054211
Kodas pagal ISCED: 23354
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (siuvimo technologijos, audinių sukirpimo ir konstravimo pagrindų, žaliavų, audinių savybių ir jų panaudojimo, pagalbinių žaliavų ir priedų asortimento, jų savybių ir panaudojimo, matuoti žmogų ir nustatyti drabužių dydį, siūti lengvus vyriškus, moteriškus, vaikiškus drabužius, patalynės reikmenis, suvenyrus, žaislus, taisyti drabužius, dirbti universaliomis siuvimo, apmėtymo, kilpų, sagų prisiuvimo, tvirčių darymo mašinomis, lygintuvais, presais, rankinėmis ir juostinėmis sukirpimo mašinomis, žirklėmis, vertinti siuvinių kokybę, taisyti drabužių defektus, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (30 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, siuvimo įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
.Dirba siuvyklose, buitinio aptarnavimo bei privačiose siuvimo įmonėse. Siuva pagal standartus bei individualius užsakymus Siuvėjas atlieka įvairias siuvimo operacijas rankomis ir siuvamąja mašina: sukonstruoja ir sukerpa lengvus vaikiškus, moteriškus, vyriškus drabužius, paruošia gaminį primatavimui ir jį primatuoja, pasiuva, parenka įdėklines medžiagas, siūlus, furnitūrą, išlygina. Dirba įvairiomis siuvimo mašinomis, taiko naujausias siuvimo technologijas. Darbo sąlygos priklauso nuo įmonės dydžio. Didelėse įmonėse siuvėjas dirba uždarose, triukšmingose paralpose. Didesnę laiko dalį dirbama sėdint.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Labai svarbu nusimanyti apie žmogaus figūros ypatumus; drabužių stilius ir siluetus, spalvų derinimą; vyriškų ir moteriškų viršutinių ir lengvųjų drabužių asortimentą; gaminių siuvimo technologiją; naudojamų medžiagų tipus ir ypatumus, jų siuvimo savybes; kirpimo metodus; gebėti parinkti tinkamą figūrai modelį, sukonstruoti, sukirpti ir pasiūti vyriško ir moteriško asortimento gaminius; dirbti įvairiomis siuvamosiomis mašinomis ir lygintuvais; rasti ir šalinti defektus, sutaisyti nesudėtingus siuvimo mašinų gedimus.
Svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, atidumas, darbštumas, kantrybė, bei tokios psichofiziologinės savybės ir tokie gebėjimai kaip rankų judesių tikslumas ir vikrumas, meninis skonis, piešimo, kompoziciniai gebėjimai, spalvų skyrimas ir derinimas, konstrukcinė vaizduotė dvimatėje erdvėje, bendravimas.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Profesija yra labai populiari ir paklausi, todėl siuvėjo poreikis turėtų didėti.. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip drabužių sukirpėjas, drabužių modeliuotojas, kepurininkas, siuvinėtojas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų reabilitacinis profesinio mokymo centras Vilnius Šilo g. 24
Kauno statybininkų mokykla Kaunas R. Kalantos g. 80
Lietuvos reabilitacinis profesinio rengimo centras Radviliškio r. Gedimino g. 81
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju