error code: 1001
Mokymo programos
Viešbučio Darbuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 217081105
Kodas pagal ISCED: 23381
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Paslaugos asmenims
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Į šią programą priimami mokiniai, baigę specialiąsias mokyklas ir bendrojo lavinimo mokyklų specialiąsias klases.
MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (viešbučių veiklos, bendravimo etikos reikalavimų, informacijos teikimo ir vietų rezervavimo, lankytojų priėmimo, apgyvendinimo, lankytojų aptarnavimo kambariuose, atsiskaitymo su svečiais, viešbučio patalpų priežiūros ir valymo, skalbimo, drabužių taisymo ir skalbimo technologijų, įvairių skalbimo ir drabužių valymo būdų, nesudėtingų konditerinių gaminių, pusgaminių bei gėrimų paruošimo, stalų serviravimo, klientų aptarnavimo, darbo su kompiuteriu pagrindų, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų, gamtos ir darbų saugos) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (30 savaičių), baigiamoji (15 savaičių) praktikos atliekamos centro praktinio mokymo dirbtuvėse ir laboratorijose, viešbučiuose ir apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Viešbučio darbuotojas priima ir aptarnauja įvairaus amžiaus klientus viešbučiuose, svečių namuose, poilsio namuose, turizmo bazėse. Paruošia gyvenamąsias patalpas, skalbia, lygina, keičia drabužius ir patalynę, serviruoja stalus, puošia ir patiekia nesudėtingus šaltus, karštus konditerijos gaminius ir gėrimus, veda apskaitą. Dirba su įvairiais maisto ruošimo technologiniais įrengimais, patalpų priežiūros įrengimais. Intensyvus ir pastovus bendravimas su klientais viešbučio darbuotojui kelia specifinius psichinius ir fizinius reikalavimus.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą viešbučio darbuotojo darbą lemia žinios ir mokėjimai patalpų priežiūros ir valymo, drabužių priežiūros, maisto ruošimo, viešbučio lankytojų aptarnavimo srityse. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip sąžiningumas, paslaugumas, kruopštumas, dėmesingumas, pareigingumas, taip pat ištvermė, koordinacija, vikrumas. Viešbučio darbuotojo darbą sunku sėkmingai dirbti turintiems klausos, regos, judėjimo, vidutinio ir sunkaus laipsnio intelekto sutrikimus.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Viešbučio darbuotojo profesijos poreikiai auga plečiantis paslaugų sričiai. Ši profesija nauja, perspektyvi. Ji gimininga maisto ruošimo darbuotojo, padavėjo, drabužių priežiūros meistrui, viešbučių ir turizmo kompleksų darbuotojo profesijoms. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Lietuvos reabilitacinis profesinio rengimo centras Radviliškio r. Gedimino g. 81
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju