error code: 1001
Mokymo programos
Medienos Rūšiuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 261054302
Kodas pagal ISCED: 23354
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 4 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Integruojantis į Europos Sąjungą ir norint įsitvirtinti medienos bei jos gaminių rinkoje - būtina gera kokybė. Gaminių kokybei įtakos turi ir žaliavos, ir darbuotojų kvalifikacija ir daug kitų faktorių.
Atlikus medienos apdirbimo pramonės darbuotojų apklausą, nustatyta, kad mokančių ir gebančių rūšiuoti medieną pagal keliamus reikalavimus darbuotojų regione labai trūksta. Todėl iškilo būtinybė rengti medienos rūšiavimo specialistus.
Atsižvelgiant į darbdavių pageidavimus ir darbininkams keliamus reikalavimus paruošta medienos rūšiuotojo kvalifikacijos tobulinimo programa. Sudarytoje programoje plačiai nagrinėjami standartų reikalavimai apvaliajai ir pjautinei medienai, numatytas medienos rūšiuotojo darbo įgūdžių tobulinimas. Kadangi tobulinantys kvalifikaciją yra praėję stalių; stalių, staklininkų; medienos apdirbimo staklininkų ar stalių, medienos apdirbimo staklininkų programą ir įgiję praktinius įgūdžius, mokymo programa primena svarbiausius dalykus ir supažindina su medienos standartais. Mokymo programos tikslas - išmokyti dirbti pagal standartų keliamus reikalavimus.
Mokymo programoje praktinis mokymas užima 57 %. Kvalifikaciją tobulinantys asmenys jau turi darbo patirtį, tai praktinis mokymas organizuojamas medienos apdirbimo įmonėse, kur aprūpinama reikalingais matavimo, žymėjimo ir medienos pjovimo elektriniais įrankiais, veikia skersinio ir išilginio medienos pjovimo staklės. Besimokantieji dirba savarankiškose darbo vietose, vadovaujant gamybinio mokymo instruktoriui.
Mokymo programa skirta asmenims, turintiems staliaus; medienos apdirbimo staklininko; staliaus, staklininko; staliaus, medienos apdirbimo staklininko kvalifikaciją. Mokymo plane numatytas valandas galima keisti iki 20%, atsižvelgiant į mokinių turimas žinias, darbo patirtį.
Išklausius visą teorinį mokymą ir atlikus pilną praktinį mokymą bei bandomuosius kvalifikacinius darbus, organizuojamas teorinio mokymo egzaminas - testas, pagal mokymo įstaigos sudarytus medienos rūšiuotojo mokymo programos klausimus.
Sėkmingai išlaikius kvalifikacinį egzaminą, asmenims išduodamas kvalifikacijos pažymėjimas (lygmuo 1500), liudijantis apie medienos rūšiuotojo kvalifikacijos suteikimą.
Mokymo programą parengė UAB Alytaus darbo rinkos mokymo centro vyresnieji profesijos mokytojai Bronius Petkus, Rimantas Avižienis ir Stasė Stravinskienė.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas


Pagalba
| Apie sistemą |
English
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Alytaus darbo rinkos mokymo centras Alytus Pulko g. 55
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju