error code: 1001
Mokymo programos
Keramikos Dirbinių Lipdytojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 262021501
Kodas pagal ISCED: 23321
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 24 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Meno verslai ir amatai vieni iš didžiausių lietuvių kultūros turtų. Svarbus vaidmuo juose tenka rankų darbams, kurie buvo puoselėjami ilgus šimtmečius.
Keramika - seniausia žmogaus rankomis sukurta medžiaga ir dirbiniai iš jos. Tai vienas iš seniausių amatų, išlaikančių konkrečią paskirtį. Dailiosios keramikos dirbiniai jau nuo seno žavi žmones. Jie lengvi, gražūs, estetiški, puikiai dera prie šiuolaikinio interjero, todėl jų paklausa nuolat didėja.
Ši mokymo programa skirta rengti keramikos dirbinių lipdytoją, sugebantį paruošti ir formuoti molį, lipdyti, dekoruoti keramikos dirbinius, gaminti smulkius dekoratyvinius keraminius dirbinius, naudotis glazūromis ir glazūruoti, apskaičiuoti keraminių žaliavų išeigą, dirbinių savikainą ir kainą.
Keramikos dirbinių lipdytojo mokymo taikytina darbo rinkos mokymo įstaigoms. Programa numato teorinį ir praktinį mokymą; pastarajam skiriant apie 80% visos mokymosi trukmės. Mokantis pagal šią mokymo programą, mokiniai susipažins su keramikos istorija, sužinos pagrindinius komponavimo principus, susipažins su keraminėmis žaliavomis, jų išeigos paskaičiavimu, įranga, molio paruošimo, formavimo, glazūrų gaminimo ir dekoravimo technologija, įgis ekonominių žinių pagrindus. Į mokymo programą įtraukta keramikos istorija, piešimas, keramikos technologija, ekonominių žinių pagrindai, darbo teisė bei praktinis mokymas.
Mokymas baigiamas kvalifikaciniu egzaminu, kurio metu patikrinamos ir įvertinamos mokinių teorijos žinios ir profesiniai darbo įgūdžiai.
Sėkmingai baigusiems mokymą suteikiama keramikos dirbinių lipdytojo kvalifikacija ir išduodamas valstybės pripažintas kvalifikacijos pažymėjimas (serija 2100), suteikiantis teisę dirbti gamybinėse įmonėse arba užsiimti individualia veikla.
Mokymo programą parengė Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro specialistai.
Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras Vilnius Laisvės pr. 53
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras Vilnius Žirmūnų g. 143
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju