error code: 1001
Mokymo programos
Meninių Gaminių Audėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 262021504
Kodas pagal ISCED: 23321
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 14 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Vienas iš didžiausių lietuvių kultūros turtų - dailieji amatai. Liaudies kūryba - kiekvienos tautos materialinės ir dvasinės kultūros dalis. Ji pasakoja apie tautos gyvenimo būdą, darbus ir siekius, žmogaus grožio supratimą, meninių gabumų pasireiškimą. Su liaudies amatais, jos kūryba neatsiejamas yra audimas, turintis senas tradicijas. Austi mokėdavo kiekviena kaimo moteris. Audiniai turėjo ne tik praktinę reikšmę, bet ir estetinę, apeiginę. Audinių pilna kraičio skrynia buvo merginos pasididžiavimas. Mūsų liaudies papročiu dekoratyviniai audiniai - juostos, rankšluosčiai, staltiesės - dovanojami ir dabar. Ir ne tik dovanojami. Rankiniu būdu galima išausti pačius įvairiausius audinius, drabužiams, dekoratyviniams gaminiams, suvenyrams. Audimo tradicijos puoselėjamos ir dabar.
Šios mokymo programos paskirtis - parengti meninių gaminių rankinio audimo audėją, sugebančią austi gobeleną, rišti pinikus, pinti juostas, gaminti įvairius buitinius gaminius, plėtojant ir puoselėjant lietuvių senuosius amatus ir gražias tautines tradicijas.
Meninių gaminių audėjos programa sudaryta iš teorinio ir praktinio mokymo, pastarajam programoje skirta apie 70% viso mokymo.
Vykdant mokymo programą, besimokantieji susipažins su audimo staklių konstrukcija, paruošimu audimui, audimo projektavimu, išmoks austi audinius pagrindiniais ir išvestiniais pynimais, įsisavins juostų ir gobelenų audimo techniką, išmoks derinti spalvas ir parinkti raštus.
Į mokymo programą įtraukta "Lietuvių etnografinės kultūros istorija" ir "Piešimas", kurie padės būsimoms audėjoms geriau pajausti lietuvių liaudies audimo tradicijos, audimo raštų bei spalvų derinimo ypatumus.
Mokymas baigiamas kvalifikaciniu egzaminu, kurio metu mokinių pasirengimas vertinamas už teorijos žinias ir profesinius meninių gaminių audėjo darbo įgūdžius.
Sėkmingai baigusiems mokymą suteikiama meninių gaminių audėjo kvalifikacija ir išduodamas nustatytos formos valstybės pripažintas kvalifikacijos pažymėjimas (serija 2100).
Įgiję kvalifikaciją meninių gaminių audėjai gali įsidarbinti dailės kombinatuose, jų įmonėse; gali dirbti individualiai: įsigyti patentą ar steigti privačią meninių gaminių audimo įmonę.
Mokymo programą rengė Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro specialistai.
Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras Vilnius Žirmūnų g. 143
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras Panevėžys J. Basanavičiaus g. 23A
Elektrėnų profesinio mokymo centras Elektrėnai Rungos g. 18
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju