error code: 1001
Mokymo programos
Meno Dirbinių Iš Odos Gamintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330021508
Kodas pagal ISCED: 31321
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (meno ir meninio odos apdirbimo istorijos, odos ir meno dirbinių iš odos gamybos technologijos, žaliavų, kompozicijos, specialaus piešimo, konstravimo, dizaino pagrindų, spalvų derinimo, kompiuterinės grafikos, dekoratyvinės ir suvenyrinės paskirties gaminių projektavimo, gaminti suvenyrus, odinius taikomosios ir dekoratyvinės paskirties gaminius, restauruoti ir remontuoti odinius gaminius, darbų kokybės vertinimo, buhalterinės apskaitos pagrindų, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų ir praktinių gebėjimų.
Pagal 3-iosios pakopos meno dirbinių iš odos gamintojo mokymo programą mokomasi bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamoji (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos dirbtuvėse, knygrišyklose, bibliotekose, odos gaminių siuvimo, suvenyrų gamybos įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Meno dirbinių iš odos gamintojas dirba knygrišyklose, bibliotekose, odos gaminių siuvimo, suvenyrų gamybos įmonėse. Meno dirbinių iš odos gamintojas kuria įvairius suvenyrus: dėžutes, knygų skirtukus, raktines, pakabukus raktams, dėklus akiniams, pieštukams ir parkeriams. Atlieka įvairų meninį odos dekorą: meninį odos dažymą ir išdeginimą, reljefą, dekoratyvinį virvučių ir kaselių pynimą, karštą atspaudimą metaline kliše, ornamentų iš kitos spalvos odos gabalų dirbinių paviršiuje išdėstymą ir sutvirtinimą. Gamina sveikinimo aplankus, dekoratyvines formas interjerui, sienų kompozicijas, odinius papuošalus, diržus ir kitus aksesuarus rūbų kolekcijoms. Meniškai įriša užrašų knygeles, svečių knygas ir albumus, priima iš miesto ir mokyklų bibliotekų knygų perrišimo užsakymus. Modeliuoja ir dekoruoja, pritaiko kompiuterinės grafikos technologijas ir užsienio kalbų žinojimą verslo srityje. Iš natūros piešia buitinius natiurmortus ir augalus, išmano kompozicijos menines priemones, spalvų mokslo pasaulį ir jo poveikį. Meno dirbinių iš odos gamintojas dalyvauja tautodailės parodose, ruošia savo personalines parodėles mokyklose, miesto bibliotekose ir skaityklose, pristato darbus tarptautinėse mugėse. Atliekant individualius užsakymus darbo diena gali būti neterminuota.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą meno dirbinių iš odos gamintojo darbą lemia kompozicijos žinios, sugebėjimas piešti ir tapyti, meninio odos apdirbimo technologijų žinojimas, mokėjimas pristatyti savo gaminį parodose ir mugėse. Labai svarbu individualus kūrybinis braižas, fantazija, greita orientacija keičiantis madai bei meno gaminių ir dirbinių paklausai. Meno dirbinių iš odos gamintojas turi būti kruopštus, kūrybingas, sąžiningas, atsakingas bei komunikabilus.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Meno dirbinių iš odos gamintojų poreikis auga plečiantis turizmui ir verslui. Tai nauja, perspektyvi ir paklausi profesija, kurios atstovai turi galimybę įsidarbinti knygrišyklose, miesto ir mokyklų bibliotekose, gali bendradarbiauti su verslo partneriais iš užsienio ar įkurti savo privatų verslą. Giminingos profesijos: rankinio audimo audėjas, dailiosios odos meistras, pynėjas.Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Vilnius Didlaukio g. 84
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju