Mokymo programos
Nestandartinės Technologinės įrangos Gamintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330052118
Kodas pagal ISCED: 31352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (mašinų ir prietaisų gamybos technologijų, metalo apdirbimo staklių sandaros, žaliavų, elektrotechnikos, braižybos ir brėžinių skaitymo, techninių matavimų ir tolerancijų, darbo tekinimo, frezavimo, šlifavimo, gręžimo staklėmis, bendrosios šaltkalvystės, darbo staklėmis su programiniu valdymu pagrindų, termocheminio metalų apdirbimo ir kokybės nustatymo, įrankių, mechanizmų, liejimo formų ir presformų gamybos, remonto ir bandymų kokybės kontrolės prietaisais ir įrankiais, gamtos ir darbo saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokantis pagal 3-osios pakopos įrankių mechaniko mokymo programą įgyjama profesinė kvalifikacija ir vidurinis išsilavinimas.

Mokomosios (29 savaičių trukmės) ir baigiamosios (19 savaičių trukmės) praktikos atliekamos mokyklos dirbtuvėse, metalo, plastmasių apdirbimo pramonės įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Įrankių mechanikas gamina ir remontuoja įrankius, naudojamus gamyboje, statyboje, žemės ūkyje ir kitiems tikslams. Taip pat gali gaminti ir remontuoti sporto inventorių, spynas, štampus, šablonus ir kt. metalo gaminius, variklius ar mechanizmų dalis. Nustato įrankių gedimus, pašalina defektus. Remontuodamas atlieka daugybę šaltkalvio ir staklininko operacijų. Gamindamas ar remontuodamas smulkius įrankius, įtaisus, vidaus įrenginius ir matuoklius derina ir surenka įvairias detales. Montuoja, suderina, taiso ir gamina spynas ar jų dalis. Gamina ir remontuoja metalo šablonus ruošdamas metalo liejimo formą ir kt. Naudojasi įrankiniais instrumentais, metalo, medžio apdirbimo prietaisais, staklėmis. Dirba gamybos, statybos padaliniuose, cechuose, įvairiose dirbtuvėse, kur reikia prižiūrėti įrankius ir mechanizmus. Darbo aplinka gali būti triukšminga ir dulkėta.

ASMENINĖS SAVYBĖS
Sėkmingą įrankių mechaniko darbą lemia techniniai gebėjimai, kruopštumas, dėmesingumas. Taip pat svarbu gera akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija. Šį darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems rimtų regos, judėjimo sutrikimų, nesugebantiems tiksliai atlikti pasikartojančių užduočių.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Baigęs profesinę mokyklą asmuo gali dirbti samdomu darbuotoju, įrankininku, mechaniku, meistru. Profesinė kvalifikacija tobulinama darbo vietoje su patyrusiu specialistu ar specializuotuose kursuose. Įgijęs darbo patirties gali vadovauti mechanikų grupės darbui. Turintis vidurinį išsilavinimą ir siekiantis plėsti žinias specialistas gali mokytis aukštojoje mokykloje.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras Vilnius Kalvarijų g. 159
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju