error code: 1001
Mokymo programos
Energetinių Sistemų Elektroniko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330052302
Kodas pagal ISCED: 31352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (elektrinių ir elektroninių įrengimų ir prietaisų sandaros, jų priežiūros ir remonto technologijų, žaliavų, elektrotechnikos, elektronikos, braižybos ir elektros schemų skaitymo, bendrosios šaltkalvystės ir montavimo darbų technologijos, surinkimo darbų technologijos, elektros instaliacijos montavimo, energetinių įrenginių montavimo, priežiūros ir taisymo, elektrinių skirstymo ir valdymo aparatų montavimo, priežiūros ir taisymo, automatinio reguliavimo sistemų montavimo, priežiūros, taisymo, derinimo ir reguliavimo, telemechaninių sistemų priežiūros, derinimo ir reguliavimo, kontrolės matavimo prietaisų montavimo, priežiūros, derinimo ir reguliavimo, pneumatinių ir hidraulinių sistemų montavimo, priežiūros, taisymo ir reguliavimo, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos energetinių sistemų elektroniko mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos (centro) dirbtuvėse, elektros energijos tiekimo įmonėse, įmonių energetikos skyriuose, įmonėse, kuriose yra automatizuoti tehnologiniai procesai, elektroninės hidraulinės bei pneumatinės sistemos ir robotai.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Energetinių sistemų elektronikas montuoja, derina ir eksploatuoja energetinius ir technologinius įrenginius, jų valdymo bei apsaugos aparatūrą. Tai skirstomieji aukštos ir žemos įtampos įrenginiai, transformatorinės pastotės, visų rūšių pavaros, valdymo ir apsaugos schemos, automatika, technologiniai įrenginiai, priklausantys nuo įmonės pobūdžio (krosnys, konvejeriai, elektrolizės įrenginiai, technologinės linijos ir kt.). Darbo specifika priklauso nuo jo pobūdžio. Montuotojas ir derintojas paprastai dirba viena pamaina, tačiau esant būtinybei gali dirbti pamainomis ar viršvalandžius. Budintis personalas vykdo eksploataciją ir atlieka einamąjį remontą, dirbdamas pamainomis. Remontininkas atlieka rimtesnį remontą, dirbdami viena pamaina. Darbas pavojingas, ypatingai dirbant su veikiančiais, aukštos įtampos įrenginiais, todėl čia bet kokius darbus atlieka brigada (mažiausia du žmonės). Būtina griežtai laikytis darbo saugos taisyklių.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI Energetinių sistemų elektroniko darbo sėkmė priklauso nuo įgytų žinių, energetinių ir technologinių įrenginių bei skaičiavimo technikos išmanymo. Svarbios tokios asmeninės savybės kaip kruopštumas ir atidumas, atsargumas, pareigingumas, atsakomybės jausmas, taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė: greita orientacija, gera judesių koordinacija, fizinis pajėgumas. Sėkmingai šį darbą sunku dirbti sulėtintos reakcijos, silpnesnės dėmesio koncentracijos žmogui.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Energetiniai ir technologiniai įrenginiai darosi vis sudėtingesni, vis daugiau juose elektronikos ir skaičiavimo technikos. Jiems aptarnauti įvairios paskirties įmonėse reikalingi kvalifikuoti energetinių sistemų elektronikai. Giminingos profesijos: automatikos ir matavimo įrenginių, elektros įrenginių elektromechanikai, elektros ir automatikos, elektros energetikos jaunesnieji inžinieriai ir kt.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras Vilnius Kalvarijų g. 159
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju