error code: 1001
Mokymo programos
Kompiuterinės įrangos Derintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330052303
Kodas pagal ISCED: 31352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (kompiuterių ir periferinių įrenginių sandaros, matematinių ir loginių kompiuterio pagrindų, elektrotechnikos, radioelektronikos, programinės įrangos ir programavimo pagrindų, radiometrijos, darbo su elektroniniais matavimo, testavimo ir derinimo prietaisais, papildomų naujų įrenginių instaliavimo ir priežiūros, Interneto ir elektroninio pašto naudojimo, kompiuterių ir jų periferinių įrenginių taisymo, priežiūros ir reguliavimo, tinklo ir ryšio priemonių, biuro elektroninės įrangos, elektroninių mazgų, blokų, mechanizmų gedimų nustatymo ir šalinimo, kompiuterio tobulinimo operacijų, informacinių technologijų, braižybos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos kompiuterinės įrangos derintojo mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos (centro) dirbtuvėse, kabinetuose, įstaigose, įmonėse, organizacijose, kuriose yra kompiuteriai ir periferinė įranga.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Kompiuterinės įrangos derintojas prižiūri, reguliuoja, derina, bei remontuoja bet kokią vidutinio sudėtingumo kompiuterinę įrangą bei jos periferinius įrenginius (spausdintuvus, skenerius, išorinius atminties kaupiklius ir kt.) tinklo ir ryšio priemones, biuro elektroninę įrangą (fakso aparatus, dauginimo aparatus ir kt.). Vykdo periodinius eksploatacinius tikrinimus, nustato ir šalina elektroninių mazgų, blokų, spausdintų plokščių, mechanizmų gedimus. Atlieka būtiną poremontinį elektroninį reguliavimą, derinimą ir testavimą. Išmano apie elektroninę - diskretinę ir mikroelektroninę - elementinę bazę, jos parametrus ir ypatybes, geba nagrinėti vidutinio sudėtingumo elektronines schemas, dirba vidutinio sudėtingumo elektroniniais ir testavimo prietaisais. Darbo sąlygos geros, patalpose. Kompiuterinės įrangos derintojo darbas reikalauja ypatingo susikaupimo, kantrybės, stropumo.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Kompiuterinės įrangos derintojo darbo sėkmę lemia geros specialybės žinios, gebėjimas jas pritaikyti praktikoje, gebėjimas suvokti sudėtingas, viena kitą veikiančias sistemas. Labai svarbios asmeninės savybės - gebėjimas prisitaikyti prie užduočių kaitos, kruopštumas, pareigingumas. Būtina gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė: dėmesio koncentracija, judesių koordinacija, geras regėjimas. Šį darbą sunku dirbti žmogui, neskiriančiam spalvų, nepakančiam sėdimam darbui.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Didėjant informacijos ir jos greitesnio apdorojimo poreikiui, kompiuteriai bei biuro technika tampa neatsiejama gyvenimo dalimi, todėl, jų eksploatacijai ir remontui reikalingi patyrę kompiuterinės įrangos derintojai. Profesija palanki privataus verslo kūrimui: iniciatyvus šios profesijos atstovas gali įkurti privačią firmą ar įmonę, teikiančią konsultavimo, informacijos apdorojimo ir kompiuterių derinimo bei priežiūros paslaugas. Giminingos profesijos -elektroninių įrenginių, radioelektroninių įrenginių surinkėjai.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla Vilnius Islandijos g. 3/18
Kauno statybininkų rengimo centras Kaunas V. Krėvės pr. 114
Klaipėdos statybininkų mokykla Klaipėda Taikos pr. 67
Elektrėnų profesinio mokymo centras Elektrėnai Rungos g. 18
Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras Visaginas Festivalio g. 7
Kauno ryšininkų mokykla Kaunas Laisvės al. 33
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju