error code: 1001
Mokymo programos
Miškininkystės Verslo Darbuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330062303
Kodas pagal ISCED: 31362
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (miško ugdymo ir atkūrimo technologijų, medžių ūkinių savybių, medžių ir krūmų bei jų sėklų pažinimo, miško sodinimo ir medynų formavimo, kovos su medžių ligomis ir kenkėjais, standartų ir techninių reikalavimų, biržių atrėžimų ir paruošiamųjų darbų taisyklių reikalavimų, sanitarinio, ugdomojo miško kirtimo, paruošti medieną realizuoti, dirbti traktoriais, motopjūklais ir kitais mechanizmais bei miško auginimo, kirtimo ir medienos transportavimo priemonėmis, jas prižiūrėti, reguliuoti ir atlikti nedidelį jų remontą, medžioklės pagrindų, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, buhalterinės apskaitos pagrindų, raštvedybos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Pagal 3-iosios pakopos miškininkystės verslo darbuotojo( os) mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių), baigiamoji (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų praktinio mokymo dirbtuvėse, poligone, laboratorijose, urėdijose, medienos perdirbimo įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Miškininkystės verslo darbuotojas atlieka darbus, susijusius su sodinamųjų želdinių išauginimu, miško atkūrimu, miško kirtimais ir miško apsauga urėdijose, nacionaliniuose parkuose ir privačiuose miškuose. Darbuotoją miške veikia visi neigiami klimatiniai veiksniai: žiemą - šaltis, rudenį ir pavasarį - drėgmė, vasarą - karštis. Miško verslo darbuotojo veiklos pobūdis reikalauja daug vaikščioti, galimas sveikatos netekimo pavojus kertant mišką, užsikrėstus erkiniu encefalitu ir pan.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą miškininkystės verslo darbuotojo veiklą lemia žinios ir mokėjimai miško atkūrimo ir auginimo, miško ruošos technologijų, miškų ūkio darbų mechanizacijos, miško prieaugio ir medienos matavimų, miško apsaugos, verslo organizavimo srityse, informacinių technologijų naudojimas. Darbo sėkmei labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip sąžiningumas, organizuotumas, komunikabilumas, atsakingumas, pareigingumas.
PROFESIJOS PERSPEKTYVOS
Lietuvos miškų plotai pastoviai didėja ir užima apie trečdalį šalies teritorijos. Miškų priežiūrai ir darbams atlikti reikia ir reikės kvalifikuotų miškininkystės verslo darbuotojų. Didėja privačių miškų plotai, o tuo pačiu ir medienos ruošos apimtys šalyje. Todėl sumanus, veiklus miškininkystės verslo darbuotojas gali įkurti individualias miško atkūrimo, medienos ruošos įmones. Įgiję patyrimo darbuotojai gali būti skiriami eiguliais, meistrais miškų urėdijose ir pan. Giminiškos specialybės - pirminis medienos apdirbimas, mechanizacija, aplinkos apsauga.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Švenčionių profesinio rengimo centras Švenčionių r. Liepų al. 2
Varėnos technologijos ir verslo mokykla Varėnos r. J. Basanavičiaus g. 1
Šilutės žemės ūkio mokykla Šilutės r. Mokyklos g. 3, Pagrynių k., Šilutės sen.
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju