error code: 1001
Mokymo programos
žuvininkystės Verslo Darbuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330062402
Kodas pagal ISCED: 31362
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir informacinių technologijų, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros) ir specialybės (žuvų anatomijos ir fiziologijos, žuvų auginimo ir žvejybos gėluose ir jūros vandenyse technologijų, vandens fizinių ir cheminių savybių, žuvų rūšių pažinimo ir jų savybių, žuvų auginimo, tvenkinių įrengimo ir priežiūros, žuvų mitybos, žuvų veisimo, žuvų ligų pagrindų, žuvies paruošimo transportuoti ir realizuoti, dirbti įžuvinimo ir žvejybos priemonėmis, valčių ir motorinių laivelių valdymo, priežiūros ir remonto, laivavedybos taisyklių, skęstančiųjų gelbėjimo, gamtos ir darbų saugos, buhalterinės apskaitos pagrindų, raštvedybos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Bus mokomasi specialybės dalykų:. Taip pat bendrųjų dalykų:.

Pagal 3-iosios pakopos žuvininkystės verslo darbuotojo mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių), baigiamoji (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos praktinio mokymo dirbtuvėse, poligone, laboratorijose, urėdijose, medienos perdirbimo įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Žuvininkystės verslo darbuotojas privačiuose ir visuomeniniuose žuvininkystės ūkiuose, įsteigtuose atviruose bei uždaruose vidaus vandenyse veisia ir augina žuvis, ruošia tvenkinius žuvų auginimui ir vykdo jų eksploataciją, prižiūri žuvininkystės hidrotechninius statinius, gaudo žuvį su įvairiais žvejybos įrankiais bei inventoriumi, vairuoja žvejybinius (iki 110 kW galios) laivus, aptarnauja žuvininkystėje naudojamą techniką ir su ja dirba. Sudaro šėrimo racionus, paruošia pašarus, šeria žuvis. Sandėliuoja sugautą žuvį, ją perdirba ir ruošia žuvies produktus. Vykdo žuvininkystės ūkio bendrąją apskaitą, pildo įvairius materialinių vertybių ir finansinės apskaitos dokumentus. Gali savarankiškai organizuoti žuvininkystės verslą. Darbo aplinka (drėgmė, darbų sezoniškumas), nuolatinis kontaktas su žmonėmis kelia specifinius psichinius ir fizinius reikalavimus žuvininkystės verslo darbuotojo profesijai.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą žuvininkystės verslo darbuotojo veiklą lemia žinios ir mokėjimai žuvies auginimo ir žvejybos technologijų, žuvų produktų perdirbimo, užimtumo laidavimo, informacinių technologijų panaudojimo srityse. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip atsakingumas, kruopštumas, organizuotumas, tvarkingumas, sąžiningumas ir pan., taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė (ištvermė, koordinacija, vikrumas, greita reakcija, dėmesio perkėlimas ir pan.). Žuvininkystės verslo darbuotojo darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo, turintiems regos, širdies, kvėpavimo organų, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų žmonėms.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Žuvininkystės verslo darbuotojo profesija yra nauja. Šios profesijos darbuotojai reikalingi pamario kraštui ir kituose Lietuvos regionuose, kur yra palankios sąlygos vystyti žuvininkystės verslą. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip gyvulininkystės darbuotojo, žuvininko ir pan. Iniciatyvus, verslus žuvininkystės verslo darbuotojas gali įkurti nuosavą žuvies auginimo, žvejybos, vandens telkinių priežiūros, nedidelę žuvies perdirbimo sferos įmonę. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Šilutės žemės ūkio mokykla Šilutės r. Mokyklos g. 3, Pagrynių k., Šilutės sen.
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju