error code: 1001
Mokymo programos
Dailiųjų Rankdarbių Gamintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440021501
Kodas pagal ISCED: 42321
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi
bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir
specialybės (meno ir rankdarbių istorijos, dailiųjų rankdarbių siuvimo, siuvinėjimo, mezgimo, nėrimo ir kitų technologijų, piešimo, tapybos, kompozicijos pagrindų, tautodailės, dizaino pagrindų, kompiuterinio projektavimo, žaliavų savybių ir panaudojimo, rankdarbių gamybos priemonių, pagal piešinį įvairia technika pagaminti siūtus, siuvinėtus, megztus, nertus, pintus rankdarbius ir juos dekoruoti, kokybės vertinimo ir defektų pašalinimo, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Mokomosios (37 savaičių) ir baigiamoji (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos dirbtuvėse, meno dirbinių gamybos įmonėse. .
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Dailiųjų rankdarbių gamintojas-siuvinėtojas dirba siuvyklose, mados namuose, individualiose darbo vietose, o taip pat bendradarbiauja su verslo partneriais iš užsienio. Dailiųjų rankdarbių gamintojas-siuvinėtojas gamina įvairius nertus, pintus, megztus bei siuvinėtus rankdarbius. Gamindamas rankdarbius pagal įvairias technologijas, tinkamai parenka medžiagas bei įrankius, derina spalvas. Gerai supranta raštą bei piešinį, pavaizduotą sutartiniais ženklais ir pagal jį tiksliai pagamina rankdarbį. Didina arba mažina piešinį (raštą) bei siuvinėja įvairiomis siūlėmis ir technologijomis. Atlieka visų rūšių rankdarbių baigiamosios apdailos operacijas, pritaiko įvairius rankdarbius siuvant nesudėtingų konstrukcijų drabužius. Nustato atliekamo darbo defektus ir moka juos pašalinti, saugiai dirba su instrumentais bei įrengimais. Išmano Lietuvos ir kitų tautų rankdarbių istoriją, vartojamų medžiagų pobūdį, savybes, ypatumus bei vartojamų įrankių paskirtį ir eksploatavimą. Dailiųjų rankdarbių gamintojas-siuvinėtojas puoselėja senąsias lietuvių liaudies tradicijas. Darbo aplinka rami, kūrybinga, darbo sąlygos patogios.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą dailiųjų rankdarbių gamintojo-siuvinėtojo darbą lemia kūrybinė fantazija, meninis skonis, meistriškumo lygis, mokėjimas pristatyti savo gaminį parodose ir mugėse. Būtinos asmeninės savybės: kruopštumas, kantrybė, atidumas, polinkis į individualų darbą, o taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė - gebėjimas palaikyti dėmesį, gera rankų judesių koordinacija, geras regėjimas. Šį darbą sunku dirbti sutrikusios koordinacijos bei neskiriantiems spalvų žmonėms.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Dailieji rankdarbiai nuo seno puošė ir dabar puošia lietuvių buitį, taip pat jų poreikis auga plečiantis turizmui. Profesija palanki privataus verslo kūrimui. Giminingos profesijos: siuvėjas - siuvinėtojas, meno dirbinių iš tekstilės gamintojas, tradicinės tekstilės meistras.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Alytaus dailiųjų amatų mokykla Alytus S. Dariaus ir S. Girėno g. 27
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju