error code: 1001
Mokymo programos
Meno Dirbinių Iš Metalo Gamintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440021507
Kodas pagal ISCED: 42321
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Mokomasi bendrųjų (kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (meno ir meninio metalų apdirbimo istorijos, meninio metalų apdirbimo technologijų, piešimo, tapybos, kompozicijos pagrindų, tautodailės, dizaino pagrindų, kompiuterinio projektavimo, žaliavų, bendrosios šaltkalvystės, spalvotųjų metalų ir lydinių, gintaro, rago, kaulo įvairaus apdirbimo ir jungimo būdų, litavimo, mechaninio, cheminio apdorojimo, kniedijimo, liejininkystės, filigrano ir graviravimo technikos, meninės kalvystės, kalinėti, graviruoti, šlifuoti, poliruoti metalus, apdirbti plastmases, gintarą, brangakmenius ir įtvirtinti juos gaminiuose, gaminių kokybės kontrolės, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų ir praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, juvelyrinių ir meno dirbinių įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Meno dirbinių iš metalo gamintojas gamina ir restauruoja dirbinius iš įvairių rūšių metalo. Tai įvairiausi buities daiktai, dekoratyviniai interjero elementai, kūrybiniai autoriniai darbai, juvelyriniai dirbiniai, papuošalai. Meno dirbinių iš metalo gamintojas kala metalo dirbinius, lieja metalą ir apdirba bei apdailina lietus gaminius, graviruoja metalus rankiniu ir mechanizuotu būdu, emaliuoja, atlieka montavimo ir restauravimo operacijas, derina metalą ir su kitomis medžiagomis: gintaru, dramblio kaulu, ragu, brangakmeniais, specialiai apdirba šias medžiagas ir montuoja į metalo gaminius. Meno dirbinių iš metalo gamintojas dirba dailės kombinatuose, individualiose įmonėse. Tai ramus kūrybiškas, darbas, bet gali būti šiek tiek pavojingas, jei nesilaikoma saugaus darbo taisyklių, dirbant su aštriais įrankiais bei cheminiais preparatais, apdorojant gaminius.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingam meno dirbinių iš metalo gamintojo darbui yra būtina išmanyti juodųjų, spalvotųjų ir brangiųjų metalų ir jų lydinių savybes, mechaninius ir terminius jų apdirbimo būdus, juvelyrinius gaminius, jų rūšis, restauravimą. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, gera erdvinė vaizduotė, kūrybiškumas, kantrumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, dėmesio palaikymas, tiksli rankų judesių koordinacija, rankų jėga ir pan.). Meno dirbinių iš metalo gamintoju sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos bei kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Meno dirbinių iš metalo gamintojo profesija perspektyvi. Meno dirbiniai iš metalo populiarūs tiek mūsų šalyje, tiek užsienyje. Gražūs, skoningi, funkcionalūs metalo dirbiniai bei gaminiai yra ir bus neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Specialybė labai palanki privataus verslo kūrimui. Giminingos profesijos: dailiojo metalo meistras ir kitos dailiųjų amatų specialybės.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Alytaus dailiųjų amatų mokykla Alytus S. Dariaus ir S. Girėno g. 27
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju