error code: 1001
Mokymo programos
Mokesčių Inspektoriaus Padėjėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034402
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Bus mokomasi specialybės (valstybinių mokesčių, mokesčių buhalterinės apskaitos, dirbti su personaliniu kompiuteriu pagal elektronines lenteles Excel ir taikomąją apskaitos programą "Stekas - apskaita", buhalterinės apskaitos ir mokesčių dokumentų pildymo ir tvarkymo, kasos operacijų, mokesčių apskaičiavimo, darbo su skaičiavimo priemonėmis, audito pagrindų, profesinės etikos ir psichologijos, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) ir bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių trukmės), baigiamoji (15 savaičių trukmės) praktikos atliekamos mokyklų verslo praktinio mokymo firmoje, draudimo įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Mokesčių inspektoriaus padėjėjas kontroliuoja mokesčių į biudžetą apskaičiavimą, sumokėjimą, išieško laiku nesumokėtus mokesčius ir delspinigius, baudas, paskirsto mokesčius į valstybės ir savivaldybės biudžetus, tvarko mokesčių mokėtojų apskaitą, tikrina dokumentus, reikalingus nustatyti, ar mokestis apskaičiuotas teisingai, gauna iš mokesčių mokėtojų deklaracijas apie turto įsigijimo šaltinius. Mokesčių inspektoriaus padėjėjas dirba kompiuteriais: registruoja, tvarko, įveda į kompiuterį įvairią mokesčių informaciją, vykdo jos paiešką, prireikus išspausdina mokesčių ataskaitas ir kt. Gauna konkrečias darbo užduotis ir už jas atsiskaito vyresniajam mokesčių inspektoriui. Dirba mokesčių inspekcijose, administraciniuose padaliniuose, gali lankytis įvairiose įmonėse tikslu patikrinti įstaigos mokesčių mokėjimo tvarkingumą. Intensyvus bendravimas su klientais, vadovu bei darbas su dokumentacija kelia specifinius reikalavimus mokesčių inspektoriaus padėjėjo profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą mokesčių inspektoriaus padėjėjo darbą lemia geros žinios apie vyriausybės įstatymus mokesčių, muitų ir kitų valstybės įmokų apskaičiavimo ir mokėjimo klausimais, sugebėjimas tvarkyti ir tikrinti mokesčių dokumentaciją. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip loginis-matematinis mąstymas, kruopštumas, pedantiškumas, atsakomybė ir pan. Mokesčių inspektoriaus padėjėjo darbas reikalauja tikslumo, dėmesingumo bei mokėjimo susikaupti. Tokį darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo ir reakcijos žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos sutrikimų ir kt.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Mokesčių inspektoriaus padėjėjo profesija yra gana paklausi, nors šios srities tarnautojų poreikį nustato valstybė. Įsidarbinimo galimybes riboja nustatytas darbo vietų skaičius. Tačiau kvalifikuoti specialistai, susipažinę su buhalterinės ir finansinės apskaitos metodais, išmanantys mokesčių sistemą, randa darbo įvairiose įmonėse ir įstaigose, kur reikia tvarkyti buhalterinę ir finansinę dokumentaciją. Mokesčių inspektoriaus padėjėjo profesija gimininga tokioms profesijoms kaip buhalteris, apskaitininkas- kasininkas ir pan. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju