error code: 1001
Mokymo programos
Sporto Klubo Veiklos Organizatoriaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034714
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Ruošiant šią programą, pasinaudota Austrijos ir Vokietijos mokyklų, mokančių pagal šią mokymo programą, patirtimi.
Programos tikslas: rengti aukštos kvalifikacijos sporto klubo veiklos organizatorių, gebantį kokybiškai atlikti sporto ir kūno grožio tobulinimo paslaugas bei organizuoti sporto klubo veiklą, galintį savarankiškai dirbti valstybinėse ir privačiose įstaigose, papildomojo ugdymo organizatoriumi ikimokyklinėse ir mokymo įstaigose, laisvalaikio užimtumo centruose arba užsiimti individualia veikla.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (sporto klubų steigimo, veiklos planavimo ir organizavimo, rinkodaros pagrindų, verslo finansavimo ir investicijų, apskaitos ir finansų, mokesčių, žmogaus anatomijos ir fiziologijos, psichologijos pagrindų, sporto klubo veiklos organizavimo metodikos, patologijos, sveikos gyvensenos ir mitybos, biomechanikos, fizioterapinių procedūrų, judesio ir treniruočių metodikos, judesio kultūros formavimo, klasikinio higieninio kūno masažo, aerobikos, pratimų su svarmenimis, štangomis, treniruokliais atlikimo ir perteikimo, darbų saugos ir darbo higienos, bendravimo etikos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.
ekonomikos ir verslo pagrindų, civilinės saugos

Mokomosios praktikos ( 32 savaičių trukmės) ir gamybinė praktika ( 15 savaičių trukmės) atliekamos mokyklos mokymo bazėje, sporto klubuose, laisvalaikio užimtumo centruose, ikimokyklinėse ir mokymo įstaigose.
Pagal programos mokymo plana vykdomi tarpiniai ir mokymo programos baigimo kvalifikacijos egzaminai.Programos baigimo kvalifikacijos egzaminą nustatyta tvarka vykdo egzaminų komisija, kurią patvirtina Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorijos žinių ir praktinių įgūdžių įvertinimo. Ramiantis jų rezultatais suteikiama kvalifikacija ir išduodamas atitinkamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas .
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Sporto klubo veiklos organizatorius dirba papildomojo ugdymo, ikimokyklinėse ir mokymo įstaigose, laisvalaikio, sveikatingumo centruose. Organizuoja įvairaus amžiausžmonių sporto užsiėmimus. Įvertina klientų anatominę, fiziologinę, psichologinę būklę, bendrą fizinį pasirengimą. Pritaiko pagrindinius sveikatos atgavimo ir stiprinimo principus. Apskaičiuodamas fizinio krūvio poveikį organizmui, parenka klientams individualią programą. Konsultuoja sveikos gyvensenos ir mitybos klausimais. Moko taisyklingai atlikti pagrindinius aerobikos judesius, pratimus su svarmenimis, štangomis ir treniruokliais. Moko ugdyti fizinius įgūdžius. Naudojasi įvairiais sporto reikmenimis: svarmenimis, svareliais, stepais, kamuoliais, lazdomis, lankais, gimnastikos sienelėmis, štangomis, treniruokliais, aerobikos įranga, chronometru, veidrodžiais, kilimėliais ir kt. Sporto klubo paslaugas gali tekti teikti ne tik pirmoje, bet ir antroje dienos pusėje, savaitgaliais, gali tekti dirbti neterminuotą darbo dieną. Judrus darbas, fizinis krūvis bei intensyvus bendravimas su žmonėmis sudaro šios profesijos ypatumus. Vidutinis sporto klubo veiklos organizatoriaus atlyginimas 400-800 Lt.
ASMENINĖS SAVYBĖS
Sėkmingą sporto klubo veiklos organizatoriaus darbą lemia bendravimo ir organizaciniai gebėjimai, paslaugumas, kūrybiškumas. Taip pat svarbu geras bendras fizinis pasirengimas, ištvermė. Šį darbą sunku sėkmingai dirbti fiziškai neįgaliems, lėtos reakcijos, silpnos sveikatos žmonėms. Negali dirbti asmenys, sergantys tuberkulioze ir kitomis užkrečiamomis ligomis.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Asmuo, baigęs profesinę mokyklą gali dirbti papildomojo ugdymo organizatoriumi, treneriu. Iniciatyvus darbuotojas gali steigti savo verslą. Profesinė kvalifikacija tobulinama darbo vietoje arba specializuotuose kursuose. Siekiantis toliau plėsti žinias specialistas gali studijuoti aukštojoje mokykloje.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kaunas Karaliaus Mindaugo pr. 11
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju