error code: 1001
Mokymo programos
Kompiuterio Operatoriaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440048201
Kodas pagal ISCED: 42448
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Kompiuterija
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Programos anotacija
MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA

Mokomasi

bendrųjų (civilinės saugos, ekonomikos pagrindų, estetikos, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos) ir

specialybės ( informacinės technologijos, kompiuterinės raštvedybos, elektros medžiagų, elektrotechnikos ir elektronikos, kompiuterinės grafikos ir braižybos, darbų saugos) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Praktika (nenumatoma dėl specifinio mokinių kontingento)
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Kompiuterio operatorius maketuoja, redaguoja, spausdina įvairius dokumentus, siunčia ir priima informaciją bei dokumentus elektroniniu paštu paštu. Dirba Windows vartotojo terpėje: kuria, peržiūri katalogus ir failus, naudoja antivirusines programas, kuria ir kaupia informacijos archyvus ir kt.. Skenuoja, renka tekstą, maketuoja įvairius dokumentus pagal raštvedybos taisykles; dirba su apskaitai pritaikytomis programomis. Dirba su Office programų paketu (tekstų redaktorius, elektroninės lentelės, duomenų bazės). Spausdintuvu išspausdina paruoštus dokumentus, siunčia ir priima informaciją bei dokumentus elektroniniu paštu. Kompiuterio operatorius dirba įstaigos, įmonės, organizacijos biure/sekretoriate. Kai kuriose įstaigose kompiuterio operatorius atlieka sekretoriato darbus: tvarko ir įformina dokumentus pagal raštvedybos taisykles, priima ir išsiunčia dalykinę korespondenciją, teikia informaciją klientams, veda dokumentacijos apskaitą ir kt.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą kompiuterio operatoriaus darbą lemia kompiuterio žinios ir mokėjimai, informacijos apdorojimo, darbo su įvairiomis kompiuterio programomis įgūdžiai. Labai svarbios yra tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, organizuotumas ir pan., taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė (ištvermė, dėmesingumas, pakantumas monotoniškam darbui). Pageidautina, kad pasirenkantys šią profesiją turėtų gerą regėjimą ir stiprų stuburą, nes prie kompiuterio ekrano tenka praleisti beveik visą darbo dieną. Kompiuterio operatoriaus darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto mąstymo ir reakcijos žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos, rankų/pirštų motorikos sutrikimų ir kt.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Kompiuterio operatoriaus profesija yra perspektyvi. Jis gali dirbti įstaigose, įmonėse, bendrovėse, kuriose naudojami kompiuteriai su įvairios paskirties programomis. Operatorius gali kelti kvalifikaciją savarankiškai arba mokydamasis bei studijuodamas pagal informacinių technologijų progamas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Elektrėnų profesinio mokymo centras Elektrėnai Rungos g. 18
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju