error code: 1001
Mokymo programos
Jūreivio Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440084002
Kodas pagal ISCED: 42384
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Transporto paslaugos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros) ir specialybės (laivų konstrukcijos ir sandaros, tarnybos jūros laivuose organizavimo, tarptautinių laivų eismo taisyklių, meteorologijos, hidrologijos, jūrų navigacijos, prietaisų panaudojimo, signalizacijos pagrindų, elektrotechnikos, laivų įrengimų ir inventoriaus naudojimo, laivų priežiūros, inkaro naudojimo, švartavimo, vilkimo, krovos darbų, laivo vairavimo, takelažo ir krovinių tvirtinimo darbų, gelbėjimo priemonių naudojimo operacijų, laivo korpuso pažeidimų hermetizavimo, žmonių gelbėjimo, gaisrų gesinimo, pagalbos teikimo kitiems laivams, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomoji (21 savaitės) ir baigiamoji (8 savaičių) praktika atliekama mokyklos dirbtuvėse ir laboratorijose, laivuose, laivų bendrovėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Tarnauja laivuose, išplaukiančiuose į jūrą, kaip personalo narys. Naudoja semaforinę ir šviesoforinę signalizaciją, riša jūrinius mazgus, atlieka takelažo darbus, dirba medžio apdirbimo įrankiais, palaiko reikiamą laivo techninę būklę. Budi poste, nuleidžia ir pakelia gelbėjimosi valtis, plauna denį ir palaiko švarą laive. Atlieka smulkų remontą, denio ir korpuso sienų dažų valymo ir plieno konstrukcijų bei medžio dažymo darbus. Nusimano apie jūros eismo taisykles, navigaciją, laivo darbo organizavimą.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Labai svarbu gebėti dirbti kolektyve, naudotis įvairiais mechanizmais ir įrengimais.
Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip rankų vikrumas ir koordinacija, labai gera sveikata ir atitinkamas fizinis pasirengimas, intuicija, ištvermė, susikaupimas, tiksli judesių koordinacija, operatyvus mąstymas, leidžiantis teisingai vertinti situaciją ir greitai priimti sprendimą.
Tenka dirbti gylyje bei aukštyje, tam reikalingas stabilus vestibiuliarinis aparatas.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Manoma, kad paklausa ir užimtumas dėl darbo specifikos ir sudėtingų sąlygų yra mažai. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip laivavedys, laivų motoristas, kokas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Klaipėdos laivininkų mokykla Klaipėda Rambyno g. 14
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju